Кількість українців з картами побиту не дотягує навіть до 300 тисяч.

За даними польського UDSC, 500 тисяч іноземців наразі отримали дозволи на перебування у Польщі. Тут пораховано і сталий побит і часовий побит і перебування громадян ЄС. Для Польщі це – значний показник у той час як для української громади у Польщі це мізерія. Бо громадян України з того числа трохи менше 300 тисяч. Це з двох з половиною мільйонів, що постійно товчуться у Польщі впродовж років? Чому? Що заважає оформити польські документи якщо ви більшу частину життя проводите у Польщі? Що за безвідповідальність і перед собою і перед громадою? Адже з цих цифр формується політика держави. 300 тисяч людей, розпорошених по 35 мільйонній країні  – це дрібниця, на яку можна не зважати. Уявіть собі, як би все змінилося для громадян України, якби карти побиту мали хоча б два мільйони людей з тих двох з половиною, що тут постійно товчуться?  Це б уже була громада, з якою мала б рахуватися місцева влада. Я особисто мав клієнтів, які, перш ніж зі мною отримати карту побиту, 16 років їздили у Польщу на візах!!! 16 років позбавляти себе прав свідомо! Це катастрофа. Що з нами не так? Чому громадянин України – це синонім інфантильності, байдужості і всеїдства? Ці питання мене мучили у Києві, коли я пробирався до метро повз смердючі кіоски і тепер вони мене догнали у Варшаві, де кіосків біля метро немає, але українців, котрі дозволяють витирати об себе ноги, на жаль, вистачає.

Далі  – про те, що втрачає людина, відмовляючись податися на карту побиту та її отримати.

1  Людина з картою побиту може отримати кредит (зокрема, іпотечний) під 4 відсотки. Людина без карти побиту кредиту не отримає

2 Людина з картою побиту не мусить возити з собою через кордон стоси паперу (дозвіл, страховка, умова з роботодавцем і так далі) Бо прикордонник, скануючи карту побиту, уже має всю інформацію, йому не доводиться відкривати бази додаткові. Сканер робить цю роботу автоматично. Тобто, людей з картами побиту контролюють швидше, а отже кожна людина з картою побиту на кордоні скорочує час стояння у черзі решти людей. І навпаки, людина яка тривалий час живе і працює у Польщі а їде на візі, викликає сумніви, бо незрозуміло, чому у такої людини немає карти побиту, як вона більше часу проводить у Польщі ніж вдома.

3  Людина з картою побиту може отримати візу, наприклад, до Великої Британії чи США, безпосередньо у Польщі, а не мусить їхати за такою візою до своєї країни.

4 Зрештою, перебуваючи впродовж 5 років на території Польщі, людина, яка має порядок з документами (отримала карту побиту  – це своєрідний тест, що з документами поорядок) може отримати карту довготерімнового резидента і візи їй більше ніколи в цьому житті не будуть потрібні до ЄС

Тепер про міфи. Чомусь людина вважає, що якщо вона подасться на карту побиту, то вона не може виїхати поки її не отримає. Це неправда. Ви точно так можете їздити на візах поки карту не отримаєте. Так, інколи  у деяких воєводствах треба почекати два роки. Наприклад у Дольношльонському. Але що заважає почекати? Поки не отримали карту  – їздите собі на візі. Отримаєте – будете їздити на карті. Так, це морока, треба довести, що вам є де жити, є гроші на перебування, є страховка і є чим займатися. Але ж у вас все це є!!! Інакше ви б у Польщі не затримались. І раз воно є  – його просто треба удокументувати.  Як це зробити – про це докладно написано у текстах у мене на сайті у рубриці Карта побиту. Користуйтесь.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації