Коли написане odwołanie od decyzji Wojewody і.. нічого не відбувається. Що робити? Інформація від 23 03 2021

Перше, що потрібно у такому випадку зробити – написати листа з проханням про видачу довідки про справу у процесі – zaświadczenia o toczącej się sprawie. Як це робиться?

Ваше імя і прізвище

Дата народження 

Адреса куди вам писати

Ваш телефон 

Do Szefa UDSC Ul Taborowa 33

02-699 Warszawa

Prośba

o wydanie zaświadczenia

Uprzejmie proszę o wydania zaświadczenia o toczącej się sprawie. Dołączam dowód wpłaty 

Data                                                                                 Podpis

Платите 17 злотих за цю довідку або через мобільну аплікацію або на пошті. Платити треба туди ж, куди ви платили за вньосек 440 чи 340 злотих.

У Мазовєцькому це, скажімо сюди

Листа разом з квитанцією про оплату кладете до конверту і надсилаєте на адресу

Ul Taborowa 33  02-699 Warszawa

Звертаю увагу, що апеляція подається до воєводи який відмовив, але справа розглядається у Варшаві на Таборовій 33. Часто люди, подавши апеляцію і далі перевіряють статус справи у воєводському онлайн-кабінеті, не розуміючи, що там справа уже закінчилася і далі вона передана до вищої інстанції. Всі свої зусилля треба скерувати до того уженду. Тільки звертаю увагу, що з цим ужендом можна спілкуватися тільки за допомогою пошти паперової, пошти електронної, телефону. Особисто прийти і щось спитати немає можливості. Ви будете спілкуватися з охоронцем, який є фахівцем і експертом у питанні відкривання і закривання дверей.

Більшість людей у черзі на Таборовій перед хвірткою – це саме люди, які хочуть щось у когось спитати, не розуміючи, що такої можливості немає. За 5 років, що я маю справу з цим ужендом і отримав від нього тільки цього року щонайменше 15 рішень на користь іноземців, я жодного разу не мав можливості поспілкуватися з людиною, яка справу розглядала. Приймають документи одні люди, дають до них доступ інші, дають вам інформацію про справу треті, а розглядають і підписують рішення четверті і пяті.  Припиніть розпачливе стояння на Таборовій. Робіть, як я раджу і будете мати результат, якого потребуєте.

Отже, розберемо кожен спосіб спілкування. Ви написали прохання про видачу вам довідки. Тепер треба домогтися її видачі. Принаймні, можна запитати чи вона уже вислана. З 9 до 15 години набираєте номер 22 601 7575  Там є можливість обрати українську мову, але я раджу обирати польську – вам менше доведеться чекати. Ваш відділ  – легалізація побиту. Це я пишу, щоб ви знали, яку цифру набирати коли автомат спитає, куди вам і чого вам? Отже, ви додзвонилися до інспектора, Патриції, Агнєшки чи Віктора. (ці люди відповідають впродовж останніх кількох місяців на мої питання щодня) кажете що ви хочете перевірити статус справи. Називаєте своє імя і прізвище та дату народження. Вас знаходять. Ви питаєте чи є у справі відправлене вами прохання про видачу довідки? Можете попросити номер справи. Він буде виглядати таким чином якщо це апеляція DL W – римська цифра від одиниці до трійки – 410 – номер вашої справи – рік реєстрації справи в UDSC

Це все називається сигнатура справи. Вам треба її записати і щоразу, коли ви доносите документи поштою чи через бюро подавче,  у супровідному листі мусите згори зліва над іменем і прізвищем вказувати цю сигнатуру, щоб матеріали, які висилаєте, безпомилково потрапили туди куди треба. Як написати супровідний лист? Стандартний спосіб комунікації

Хто ви?

Адреса?

Телефон

Do Szefa UDSC

Prośba o dołączenie dokumentów

Uprzejmie proszę dołączyć do akt sprawy niniejsze dokumenty

Далі перелічуєте що ви доносите, наприклад

1 ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki (щомісяця до ухвалення рішення. Берете цей документ у вашого кадрового. Це електронічний документ з двох сторінок. Там може не бути печаток, але мусить бути друга сторінка з підтвердженням вислання до зусу)

2 PIT 37

3 Informacja starosty

Umowa wynajmu mieszkania

Załącznik 1

Data podpis

Друкуєте цей документ у двох примірниках і йдете до бюра подавчого. Як доносяться документи через бюро подавче? Приходите на Таборову 33 (тільки не з самого ранку, коли там збирається черга. Краще під завершення роботи, десь о 13.45. Бюро подавче припиняє приймати документи о 14.) Питаєте хто в черзі останній? Уточнюєте, хто останній до бюра подавчого?  Тримаєтесь тієї людини.

Коли приходить ваша черга – заходите. Йдете до другого віконця. Один примірник супровідного листа віддаєте разом з документами, на іншому вам ставлять печатку, яка підтверджує, що ви це здали. Тримаєте це у себе поки не буде рішення. Бо раптом доведеться доводити, що ви це здавали. До речі, у бюро подавчому UDSC, на відміну від інших канцелярій адмінорганів, можна показати оригінал документа і клерк посвідчить його за згідність з оригіналом. Таким чином ви економите на нотаріусі. Бо якби ви подавали через пошту, то копія документу не проходить. Треба тоді йти до нотаріуса і робити одпіс з розрахунку 7 злотих за сторінку. Зрештою, це не так дорого, враховуючи результат. Але є можливість проїхатися до уженду і не платити нотаріусу. Тільки з цих міркувань варто туди їхати. Ще раз повторюю – ЩОСЬ СПИТАТИ ТАМ МОЖНА ТІЛЬКИ У ОХОРОНЦЯ, ЯКИЙ Є ЕКСПЕРТОМ З ВІДКРИВАННЯ- ЗАКРИВАННЯ ДВЕРЕЙ!!!!!!!!!!!!!!!

Поки ви чекаєте довідки про те, що справа у процесі можете паралельно доносити документи, які свідчать, що воєвода помилився, вам відмовивши. Що це за документи? Все ті ж самі що і у воєводи. Тільки все мусить бути актуальним.  Якщо, скажімо, ви написали апеляцію у 2019 році, а до цього часу ваша справа ще у процесі – звичайно ж потрібно актуалізувати все, щоб інспектор, відкривши вашу справу, мав на підставі чого ухвалювати рішення про анулювання відмови. Додаток номер один, наприклад, уже застарів на два роки. Тобто, попросіть вашого роботодавця, щоб дав вам новий, з новими термінами і донесіть через бюро подавче. Що за нові терміни. Наприклад, ви взялися за свою справу у березні 2021 року. Припустимо, що ваша справа буде розглянута у квітні. То у матеріалах справи мусить бути додаток номер один (Załącznik 1 польською мовою) де у пункті okres zatrudnienia вказано 2021-04-02 – 2024-04-01 Тоді карту вам видадуть до 1 квітня 2024 року.

Точно так актуальною мусить бути умова винаймання житла, умова з роботодавцем, якщо є. Мусить бути актуальною страховка, тому якщо ви працюєте, щомісяця приносите до бюро подавчого ЗУС РЦА з підтвердженням висилання.

Коли ви уже впевнені, що у справі є документи, котрі свідчать, що вам є що робити, у вас є гроші на перебування, що ви застраховані і що вам є що у Польщі робити, а рішення ще немає – пишете  PONAGLENIE

Так само як усі інші листи. Згори хто ви, кому ви пишете. У тексті пишете

Uprzejmie proszę o przyspieszenie rozpatrzenia sprawy.

Uzasadnienie Тут можете написати будь-що. А можете взагалі не пояснювати. Мусите памятати, що справа адміністративна має розглядатися не довше двох місяців. Якщо більше – це порушення адмінкодексу, яке можна оскаржити. Якщо через місяць на понегленє немає жодної реакції (ви про це по телефону дізнаєтесь, або по тому, є до вас листи чи нема)  – пишете скаргу до адмінсуду. Вона теж подається до шефа уженду, а він уже передає її з вашими матеріалами до суду. Завдяки поданим скаргам до адмінсуду мені вдалося завершити кілька справ у рекордні терміни. Вступив у справу у листопдаді – отримав рішення у січні.  Не завжди так щастить, але це хоча б дає надію. Причому, неважливо чи ваша скарга буде прийнята і розглянута по суті. Важливий сам факт подачі. Коли подана скарга, інспектори уженду бігом виймають вашу справу з купи інших справ і розглядають її поза чергою, бо скарга  може мати неприємні наслідки, а ті, хто скаргу не написав, можуть ще почекати. Власне, не пишучи скаргу до адмінсуду на бездіяльність органу, іноземці фактично погоджуються на очікування. Так це трактується в уженді. Про скаргу   до адмінсуду буде окремий текст. Поки що просто раджу відкрити адмінкодекс і там все детально описано, як подається, на що посилатися,  що можна оскаржити? Не святі горщики ліплять. Можете самі. Але як доручите мені  – я проти не буду. Правила співпраці – за лінком

ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ЛІНКОМ І СЛУХАЙТЕ УКРАЇНСЬКУ РАДІОСТАНЦІЮ БЕЗ ІНФЕКЦІЇ РУССКОГО МІРА

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації