Джерело: Асоціація “ЗАВТРА”
20. 01.2016 року, відбувся брифінг Митної та Прикордонної служби, щодо експерименту розмежування смуг для руху автомобілів української та іноземної реєстрації на КПП Краковець та Рава-Руська.
Щиро вдячні митним та прикордонним службам за те, що нарешті почали звертати увагу на проблеми, які існують у власників автомобілів іноземної реєстрації. Раді, що деякі думки, озвучені нашою організацією нещодавно, якимось чином дійшли до них і навіть мають шанси на втілення. На жаль, в силу певних обставин, представникам нашої організації не вдалося відвідати даний захід, та надіємося, що найближчим часом вдасться налагодити безпосередню співпрацю в цьому напрямі.
Як виявилося, робити підсумки експерименту виявилося ще занадто швидко – експеримент припав на свята, великого потоку автомобілів на пропускних пунктах не спостерігалося. Було вирішено продовжити його до кінця тижня – точніше, до 28 січня, а в суботу (29 числа) підбити підсумки.
На брифінгу мова йшла про ті самі наболілі питання – транзит, “пересічки” кожні 5 днів, черги на пропускних пунктах і таке інше. Більшість запропонованих варіантів виходу із проблеми – це ті, про які ми говоримо вже давно: основне – це спрощення в плані користування автомобілями іноземної реєстрації та збільшення термінів їх перебування в Україні, а також зниження мит та акцизів на імпорт вживаних автомобілів.
Як уже було неодноразово сказано, у нас є розроблений законопроект про платне тимчасове ввезення таких автомобілів, і ми будемо лобіювати його прийняття і надалі, та, як показує практика, це займає багато часу.
Тому, як тимчасове вирішення проблеми, раз уже пішла мова про розмежування потоків, ми будемо пропонувати окремий пас для жителів прикордоння та окремий пас для транзиту (розвороту), без заїзду на територію іноземної держави. Таким чином частина людей, які їздять на кордон просто “відмітитися”, зробити “перезаїзд”, не будуть змушені самі стояти в черзі і створювати черги іншим, навантажувати зайвою роботою працівників митних та прикордонних служб країн ЄС, а також зменшить роботу для українських контролюючих служб – адже автомобіль, який їде лише “на розворот” на нейтральні території, не буде везти контрабанду, відповідно, її не потрібно поглиблено перевіряти.
Така система успішно працює в Закарпатській області – “пересічка” там успішно працює роками. Також, такий принцип працює в Румунії та Молдавії, де українські служби розвернутися для виконання транзиту не дозволяють, а змушують їхати на територію цих країн. Там службовці цих країн за першим проханням просто розвертають автомобілі “транзитників” додому без будь-яких додаткових оформлень.
Усі пропозиції будуть оформлені у письмовому вигляді у вигляді звернень від громадської організації, та вручені офіційно керівникам відпровідних служб.
Читайте також по темі: як запакувати файковоза?