Не маєш україномовного меню? – “Давайдасвіданья!”

СлоникАвтор Олександр Доній

Зневажають тих, хто дає себе зневажати.

25 рік Незалежності України, але безліч київських ресторанів і кав’ярень і досі не спромоглися мати україномовних меню.

Можливо для себе, Ви вирішуєте: ” а какая разніца?”. Для мене ж “різниця є”. Це слід сильно ненавидіти українську мову та культуру, щоб у столиці України так зневажати українську мову.
Я прийняв для себе рішення-з 1 вересня 2016 року більше не їстиму в кав’ярнях та ресторанах Києва, де нема україномовного меню. Це самообмеження. Відпадуть для відвідення десятки закладів громадського харчування. Можливо навіть десь є і непогана кухня. Але принцип є принцип.

Коли матиму вільний час, то потрапляючи в такі заклади, і не знайшовши україномовного меню, братиму там “книгу скарг і пропозицій”, і писатиму туди. Не матиму вільного часу-просто розвертатимусь і уходитиму. Та в будь-якому випадку, я нічого більше в таких українофобських закладах в моєму рідному Києві не замовлятиму, і не залишатиму там жодної копійки.
Про кожен з таких українофобських закладів в моєму рідному Києві, я повідомлятиму в інтернеті.

Тож , пані і панове, друзі і товарищі, коли Ви спробуєте мене запрошувати на зустрічі в якісь ресторанчики чи кафетерії, а там нема україномовного меню, то не дивуйтеся моїм відмовам. Може Вам буде прикро, але я не зможу приходити на Ваші дні народження і весілля, якщо Ви їх проводитимете в українофобських закладах.

Чим завершиться така боротьба з українофобами? Перемогою! Можливо не відразу, можливо за кілька років, але-перемогою! Не спроможна нинішня київька влада дбати за права та інтереси україномовних мешканців Києва? Значить, колись буде патріотичніша влада, і прийме рішення, яке б зобов’язувало рестораторів не зневажати українську мову. Або таких як я поступово ставатиме більше і більше, і ,зрештою, ресторатори-українофоби змушені будуть рахувати “втрачений прибуток”. В будь-який спосіб, але перемога буде.

Коли такі як я у 80-х роках починали боротися за Незалежність України, на нас теж дивилися як на диваків, і не вірили, що коли-небудь Україна вийде з СРСР. Нічого, таки добилися ми, а не ті, хто чекав “у моря погоди”.

От вже 25 років я розмовляю з усіма громадянами України виключно українською. Це мій власний вибір, і формування власного простору. Відмова від українофобських київських закладів громадського харчування-це теж мій власний вибір, і формування мого власного простору. А якщо для Вас і далі “какаяразніца”, то у Вас може і не бути такого вибору. Кожен з нас сам формує з себе особистість, і з кожен з нас сам формує навколо себе комфортне середовище.

Агов, ресторатори-українофоби! Не маєте україномовного меню? До побачення!

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі.

ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Карта Приватбанку 5457082280287793

PKO bank polski 30 1020 1097 0000 7902 0272 9754

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації