Небезпечний спам від шахраїв – посередників, які пропонують роботу у Європі

спілкаЧерез 5 хвилин після появи цієї публікації, на мій телефон з номера 063 409 60 59 зателефонував герой публікації і погрожував фізичною розправою. Отже, я знову втрапив у яблучко. Все, як завжди, на жаль. Завтра знову понесу заяву у поліцію, заодно поцікавлюсь як іде розслідування попередньої моєї заяви про злочин

Щодня фірма у Варшаві, з якою я співпрацюю, стикається з бідою обдурених українців. Шахраї продають бажаючим працевлаштуватися у Польщі фальшиві робочі запрошення для виготовлення візи і люди, відкривши візу, приїздять у Польщу та не мають де працювати. Бо фірма, яка їх запросила, насправді не мала наміру нікого працевлаштовувати і була створена винятково для того, щоб видавати фальшиві робочі запрошення і продавати їх, при тому, що на них написано «документ безкоштовний». Така фірма проіснує недовго, поки її виявлять польські прикордонники, але завдяки агресивній рекламі, кожна така фірма може ошукати чимало українців.  Частина з таких людей потім приходять до реальних роботодавців і ті змушені переробляти їм запрошення уже від себе. Для переробки запрошення потрібен той документ, на підставі якого видана віза. Нерідко, після перетину кордону ці запрошення у людей відбирають ті, хто їх видав, під різними приводами. А без запрошення робоча віза є недійсною і відсутність запрошення на кордоні та при будь якій перевірці документів загрожує проблемами аж до депортації. Отже, така людина, купуючи фальшиве запрошення і віддаючи його після перетину кордону, обрікає себе на масу проблем. Причина усіх цих речей – нестача інформації, небажання самим розібратися. Скажімо, звернення до фірми, з якою я працюю, дає можливість отримати безкоштовне запрошення на роботу, власне, роботу, і потім оформити документи на карту побиту. Таким чином, для конкретної людини настане безвізовий режим.

Але для цього потрібно пошукати в інтернеті реальні оголошення про роботу у Польщі. Як відрізнити оголошення про реальну роботу від оголошення шахраїв? Ось кілька ознак шахрайських оголошень:

1 Шахраї ніколи не пишуть адресу офісів в Україні чи у Польщі, ніколи не вказують прізвищ і координатів у соціальних мережах, щоб їх не виявили і не ідентифікували
2 Шахраї пропонують довезти до місця роботи – явно везуть туди, куди ніхто не хоче їхати сам, бо там важкі, нестерпні умови праці або проживання, мало платять або і взагалі орієнтуються на те, щоб не заплатити, чи ще щось, що змусить вас потім звідти тікати.

3 Шахраї пропонують «безкоштовне» житло за яке насправді зніматимуть гроші з працівника. У більшості випадків «житлом» виявляється смердючий барак на 10-15 людей, жахливі умови, за які братимуть як за окрему кімнату. Наша фірма надає перевагу найму на роботу людей, які самі собі виберуть де жити. Так, для цього потрібен якийсь запас грошей, щоб заплатити за житло наперед. І той факт, що такий запас грошей у потенційного працівника є, дає підстави роботодавцю сподіватися, що він має справу з самодостатньою, відповідальною людиною, яка прийшла працювати, а не вкрасти щось і втекти.
4 Шахраї розміщують оголошення російською мовою. Більшість з обдурених, які прийшли у наш офіс у Варшаві, прочитали шахрайські оголошення про роботу у Польщі саме російською, зреагували на них і попеклися. Скажімо, мешканка Полтави з чоловіком свого часу заплатили 30 тисяч гривень за виготовлення двох робочих віз. І за ці гроші їх відправили на рибний комбінат, де тендітна жінка змушена була піднімати 50-кілограмові ящики 12 годин на добу при температурі мінус 5 градусів. Шахрай з Полтави грошей їй так і не повернув і далі дурить людей, розміщуючи оголошення російською  мовою.
4 Шахраї пропонують за малокваліфіковану роботу вищу ставку ніж на ринку. Наприклад, стверджують, що за роботу на складі десь у провінції платитимуть більші гроші, ніж за цю ж роботу платять у столиці. Стандартна ставка на складі  – 13 злотих брутто 9.88 нетто + премії різні. Якщо пропонують більше – планують обдурити.

Скажімо, нині на сайті «Наш вибір» розміщене оголошення від такого собі Олександра Романчука на фейсбуку він уже називає себе  Прокопчуком , де він обіцяє роботу в Іспанії на збиранні цитрусових і стверджує, що це терміново. Просить за це 350 євро. Їх пропонує заплатити уже прилетівши в Іспанію і ще не знаючи, куди їхати.

іспанія Проблема в тому, що збір цитрусових у Іспанії починається у січні!!! І зараз там роботи дуже мало. Про це пише житель Малаги – українець.

іспанія2

Ось цитата з листа жителя Малаги у відповідь на моє прохання перевірити інформацію від пана Олександра Прокопчука

“Пане Олександр, я в силу обставин, що склалися ще в кінці 90, проживаю і в Малазі і в Варшаві… Багато в мене знайомих українців що працюють на с/г роботах в провінції Малага. В день оплата становить 40 євро…. більше ніхто не платить. На сьогодні знайомий котрий більше вісьми років працює на зборі цитрусових ходить на роботу тільки два дні в тиждень і тільки на збір мандарин….. Але найбільше « жахає » оплата за вакансію !
На жаль справжніх роботодавців на сьогодні Вам неможу надати внаслідок відсутності вакансій, тобто люди їм непотрібні….Буду тримати звязок з людьми які зайняті на зборах урожаїв……як тільки з’являється правдиві роботодавці, зразу ж Вам надам інформацію”
Ось такий лист, який допомагає зробити висновок з оголошення олександра А він між іншим “допомагає” і з роботою у Польщі. Обережно, щоб він вам не “допоміг” опинитися біля розбитого корита на Варшаві Заходній.    Нелегальна праця шкідлива для здоров’я і репутації. Будьте розумними. Не ведіться на шоколадку шахраїв, яка обернеться потім гіркою пілюлею. Що каже сам пан Олександр Прокопчук чи Романчук про своє оголошення? Ось фрагмент з його листа у відповідь на мої запитання з цього приводу. Серед іншого я запитав, чому на сайті “Нашого вибору” пан Олександр називає себе Романчуком,

романчук

а на фейсбуку зареєстрував себе як Прокопчук?

Прокопчук

Які саме послуги він виконає за 350 євро? Яким чином можна працювати за шенгенською візою? Та чому вакансія термінова, якщо збір урожаю починається у січні. Ось відповідь:

Поліція333

А ось ще вагомий аргумент. Мені пропонують лікувати голову.

голова

Можливо, я помиляюся і усі зібрані мною дані не є доказами того, що пан Олександр – шахрай. Можливо, його самого у даному випадку обдурив хтось, про кого він говорить, що це у Варшаві людина займається відправкою в Іспанію. Він надіслав контакт цієї людини. Завтра я з нею поспілкуюся. Якщо хтось знає пана Олександра як людину, що надала якісні послуги і дійсно дала за певну суму корисну інформацію комусь, хто шукав роботи у Європі – напишіть будь ласка про це у коментарях, а я долучу до тексту.

Далі інфо про роботу  на складах  у Варшаві

  • Терміново потрібні шість чоловіків на склад witchen під Варшавою. Оплата 12 злотих брутто

–  Тільки чоловіки на склад UTI у Варшаві. Склад непродовольчих товарів. Платять 11.90 брутто.

Працівник до продукційної машини на фабриці косметики 11 злотих брутто

Працівник на склад книжкового магазину 9.88 чистими за годину + премії за стовідсоткову присутність по графіку і за перевиконання норми

Працівник на склад електроніки та побутової техніки ХОРОШЕ ЗНАННЯ ПОЛЬСЬКОЇ 15 злотих за годину премії за стовідсоткову присутність по графіку і за перевиконання норми

Працівник складу заводу радіаторів 15 злотих за годину Робота дуже важка. Люди витримують пару днів і йдуть звідти, але є такі, що працюють уже більше півроку і задоволені.  Премії за стовідсоткову присутність по графіку і за перевиконання норми

Працівник на склад рекламної фірми 10 злотих за годину премії за стовідсоткову присутність по графіку і за перевиконання норми.

Житла роботодавець не пропонує, але я допоможу знайти житло та познайомлю з людьми, які уже працюють на складах. Звернення через фейсбук зекономить вам гроші

Людей з шенгенськими візами прохання не турбувати. Робота по шенгенській візі – злочин проти усіх українців, які чесно працюють у Польщі

Ставки на складах невисокі тому, що це зовсім зовсім проста робота. Як людина трохи вивчить польську – зможе працювати на електрокарі, або на бусі возити продукцію. Там платять до 20 злотих за годину. І українці там успішно працюють.  Це легальна стартова робота де закривають очі на погане знання польської та є можливість її вивчити під час роботи. Потім зробите собі карту побиту і віза вже не буде потрібна. Зможете від польської фірми поїхати у Німеччину на роботу.

Контакти – +48 22 4636276 говорять польською

Щоб отримати безкоштовне запрошення пишіть на цю адресу польською мовою [email protected]

кому ліньки цим займатися самому – телефонуйте +380503743902

Facebook Ivakhniuk Oleksandr

tel biura w Warszawie +48 22 4636276

adres biura w Warszawie ul Ciolka 12 кабінет 325 з 9 до 16 у будні

Що робити, якщо у вас є обгрунтовані  претензії до роботодавця у Польщі? Де знайти на нього управу? Ось один з варіантів – Існпекція праці

Państwowa Inspekcja Pracy
Główny Inspektorat Pracy
ul. Barska 28/30
02-315 Warszawa
tel. 22 391 82 15
fax. 22 391 82 14
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu
ul. Św. Marcin 46/50, 61-807 Poznań
tel.: (61) 628 40 00
fax: (61) 628 40 03
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie
Al. Piłsudskiego 13, 20-011 Lublin
tel.: (81) 53 71 131
fax: (81) 53 71 161
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku
ul. Fabryczna 2, 15-483 Białystok
tel.: (85) 678 57 00
fax: (85) 742 27 73
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy
w Szczecinie
ul. Pszczelna 7, 71-663 Szczecin
tel.: (91) 431 19 30
fax: (91) 431 19 32
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku
ul. Okopowa 7, 80-819 Gdańsk
tel.: (58) 520 18 22 lub 23
fax: (58) 520 18 24
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach
ul. Graniczna 29, 40-017 Katowice
tel.: (32) 60 41 208
fax: (32) 60 41 250
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy
Plac Piastowski 4a, 85-012 Bydgoszcz
tel.: (52) 320 24 00
fax: (52) 321 42 40
e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze
ul. Dekoracyjna 8, 65-722 Zielona Góra
tel.: (68) 451 39 00

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації