Освітянська українофобія у Дніпропетровській школі № 132

українофоби дніпроКерівництво та викладачі школи № 132 міста на Дніпрі, названого іменем організатора голодомору Петровського вчергове продемонстрували свою антидержавну, українофобську позицію. Проводять свято букваря іноземною мовою. Про це розповіла мати школярів, які вчаться у цій школі. Лист керівнику освітянського управління про цю проблему  додається.

Департамент освіти і науки

Облдержадміністрації м. Дніпропетровська

Директору департаменту Полторацькому О.В

вул.В .Антоновича,70

ЗАЯВА

Звертаюсь до Вас, з приводу порушення Наказу Міністерства освіти і науки Українивід 16.06.2015 р. № 641 та нехтування Методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.

В школі № 132 Покровського р-ну м. Дніпропетровська. 12-13 травня 2016 р. заплановано свято «Букваря». Я була впевнена, що воно буде проводитись державною мовою, оскільки двоє моїх дітей вчать вірші українською мовою. Але, днями я дізналась від вчителя, що свято буде проводитись виключно іноземною мовою. Мовою країни, котра веде війну на території України.

На моє запитання до вчителя, чому свято проводиться російською мовою, вчитель відповіла: «У нас же – русская школа. Родители – против проведения на украинском языке…».

Отже, я роблю висновок, що педагогічний колектив зазначеного навчального закладу, нехтує чинним законодавством, наказами та розпорядженнями, методичними рекомендаціями МОН. Що спровокує протистояння в суспільстві, напруження та проросійські прояви, підрив державної політики. А саме вчителі мають впроваджувати державну політику: «..важливим аспектом формування національно самосвідомої особистості є виховання поваги та любові до державної мови. Володіння українською мовою та послуговування  нею повинно стати пріоритетними у виховній роботі з дітьми. Мовне середовище повинно впливати на формування учня-громадянина, патріота України» (Методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах, Наказ МОНвід 16.06.2015 р. № 641).

Той факт, що виключно мої діти (2 дітей з 90 учнів) будуть розказувати вірші українською мовою, протиставляє їх іншим дітям, що спричинить цькування та насміхання над моїми дітьми. Що є психологічним насильством по відношенню до дітей.

Постійне нагадування мені, що школа № 132 є російською, свідчить про те, що вчителям не роз’яснено, що вчителі мають спілкуватись державною мовою на перервах, під час свят, а викладати предмети російською. Хоча, я, як громадянка України, вважаю, що всі школи мають бути переведені на державну мову викладання. А російські школи можуть і мають існувати за рахунок приватних джерел від бажаючих батьків та меценатів. Як школи національних меншин.

Таке ставлення до державної мови в зазначеному навчальному закладі, принижує мене і моїх дітей. Котрих я виховую в повазі до держави, її історії та культури.

Прошу, звернути увагу на зазначені факти. Провести роз’яснювальну роботу щодо неухильного виконання педагогами законодавства України щодо виховання покоління українців-патріотів. Притягнути до відповідальності організаторів та вчителів шкільних свят, які чинять порушення.  Перевірити рівень знань, вільне володіння державною мовою педагогів навчального закладу. (свято 8 березня також проводилось виключно мовою ворога – російською).

Вчителі мають бути взірцем для дітей та їх батьків. Виховувати нове покоління української держави. Вивчати мову своєї країни, яка багато років була під утиском і забороною, та прививати дітям любов до рідної мови і своєї країни. Інакше , ми виховуємо дітей без почуття любові до свого коріння, до правдивої історії своєї країни і без знання своєї мови!…

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації