Партія мера і Президента лобіює забудову останніх зелених острівців лівого берега Дніпра…

осокорки центральні 2

Автор Віктор Загорулько

Сьогодні відбулось перше засідання робочої групи Київради з питання створення Екопарку Осокорки.

На жаль половина складу робочої групи від Клічко-Рошену і голова групи Кримчак відстоювали на засіданні не інтереси киян, які вже задихаються від суцільної забудови майже не маючи зелених зон, стоять в пробках на Південному мосту а потім довго шукають де б поставити машину, не можуть віддати дитину до дитячого садка. Вони щиро і наполегливо маніпулювали, пересмикували факти аби захистити забудовника який хоче додати Дарницькому району ще 80000 мешканців( забудовник пов’язаний з банком Аркада і з тими хто будує патріотичне бетонне гетто ЖК Патріотика , роботи планують почати в 2018 і закінчити в 2032 , оренда в них до 2020)

Забудова1Детальний план території – за лінком  Знаходили тисячу причин що парк не дуже потрібен, але дуже потрібні квартири для переселенців, нібито в Києві черга щоб купити квартири. Розповідали про те як чудовий забудовник ТОВ Контактбудсервіс збудує підстанції та нові котли на ТЕЦ для міста, але насправді ця підстанція і котли потрібні не місту а забудовнику ЖК Патріотика, яким не вистачить існуючих потужностей. Розповідали про чудові широкі дороги які збудує забудовник для міста , а насправді для свого комплексу Патріотика – одну з них вже будують за Епіцентром насипавши насип посеред озера Малий Небреж і фактично знищивши озеро.” Розповідали про нову окружну дорогу через Українку якою будуть їздити майбутні жителі , правда тут же самі визнавали що грошей на це немає, але може хтось колись дасть. Автор ідеї створення парку Mykhailo Petelytskyy, депутат Володимир Бохняк , небайдужі громадяни і моя скромна персона як могли наставляли їх на шлях істинний, але поки що все показує, що доведеться довго і наполегливо боротися. Клічко-Рошен, Кримчак і Ко так просто не здадуть інтереси забудовників, в цьому вони хлопці принципові.

Автор ідеї екопарку на Осокорках так описав засідання та отриману там інформацію:

” Засідання було дуже показовим і місцями настільки цинічним, що сумнівів в позиції членів земельної комісії (зокрема – голови робочої групи) стосовно того на чиїй вони стороні нема жодних… заодне ми отримали “майстер-класс” по темі “як пересмикувати, підмінювати поняття і відводити від суті головного питання”.

Це перше засідання робочої групи деякі депутати мало не перетворили у фарс… замість того щоб розібратися в питанні наскільки цінними є ці території, та яким чином, все ж таки, повинно розвиватися місто, депутати від земельної комісії (Сергій Кримчак) весь свій час присвятили випитуванню в забудовника які “соціальні блага” він збирається побудувати для міста на території заливних лугів, боліт і озер… щоб всіляко вибілити їх, перетворивши більшу частину засідання у вихваляння “престижної професії будівельника”…

Інший член робочої групи (п. Олександр Харченко), будучи фаховим адвокатом, намагався все звести до абсурду… і виставити нас фриками, які хочуть забрати 200 га. землі в мало не “благородного забудовника-благодійника” щоб “бігати з біноклями за пташками”… Зокрема, шанований пан депутат Київради попросив на наступне засідання (цитую майже дослівно) “підготувати порівняльний аналіз потеціалу розвитку бирдвочінгу на Осокорках і в Україні в порівнянні зі схожими країнами, а не з розвиненими США”. (так ніби це була основна вимога Петиції). Але, я думаю, Андрій Плига, Sergiy Pidmogylnyy, Петро Тєстов з друзями допоможуть нам зібрати і цю необхідну інформацію.

Ось таке пересмикування на кожному кроці є дуже типовим для наших чиновників, на виборах вони “співають” людям як вони будуть захищати їхні інтереси, а коли приходиться до діла, то вони горою стоять за інтереси забудовників…

Велика подяка депутату від партії Свобода, пану Володимиру БохнякуПриймальня Володимира Бохняка – депутата Київради та його помічникуВіктор Загорулько, які вже звикли до цих “пісень” і постійно повертали лоббістів забудовника до суті питання, бо час від часу голова робочої групи заходив настільки далеко, що засідання перетворювалося в обговорення того, “що і де будемо будувати”…

Нарешті ми отримали деякі дати стосовно запланованого будівництва… не зважаючи на те, що договори оренди ділянок укладені на термін до 2020 року, Забудовник (який тісно повязаний з іншим забудовником – банком Аркада), плануює розпочинати першу чергу будівництва в 2018 році. (очевидно, що це повязано із будівництвом ЖК Патріотика, яке фінансує Аркада)… а забудувати усі південні Осокорки планують до 2035 року. Отже, очевидним є факт, що жителі Осокорків при таких розкладах не побачать паркової зони ще як мінімум 5-7 років…

Варто зауважити, що всі дані, які наводив директор компанії-забудовника по інвестиціях в інженерні мережі стосуються на 80% не майбутнього будівництва, а вже існуючого будівництва бетонного “патріотичного гетто” “ЖК Патріотика”, бо без цих інженерних мереж і комунікацій увесь цей мікрорайон буде просто нежиттєздатний. Заради прокладання цих мереж забудовники вже знищили озеро Малий Небреж… де згідно діючого Генплану-2020 має бути велике озеро з парком. Зараз там ще й прокладають дорогу…

Дуже цікавою (для мене особисто) виявилася позиція представника Департаменту містобудування і архітектури… (на жаль не запамятав прізвища). Наразі Департамент – єдиний, хто зважено підходить до розгляду цього питання і засвідчив свою підтримку щодо створення ландшафтного парку та вимог, які викладені в Петиції.

Зокрема, представник Департаменту зауважив, що будівництво південної частини кільцевої дороги з мостом або тунелем через Дніпро є “фючерсним” проектом… коли ми уточнили приблизні терміни, то він відповів, що спеціально вжив слово “фючерсний”, щоб не казати “фантастичний”… бо грошей на цей проект нема і, очевидно, не буде в бюджеті держави ще десятки років.

Також слід зазначити, що представникові Департаменту не дали змоги представити жодні матеріали, оскільки жодних технічних можливостей (ні проектора, ні монітора) підготовлено не було, тому обгрунтовано показати і довести позицію представникові Департаменту просто не дали технічно.

Наступне засідання робочої групи відбудеться 18 березня, об 11:00. На нього планується запросити представників інституту Генплану, які мають надати конкретні цифри і обгрунтування. Дуже хочеться, щоб вони були реальними, а не намальовані зі стелі чи “для підгонки” і оправдання планів забудовників… Тому на наступне засідання нам потрібні фахівці, які добре почуваються в темі транспорту та містобудування, щоб обгрунтувати доцільність або НЕдоцільність розбудови Осокорків на південь. (Mitya Gurin прошу поради).

Загалом на наступне засідання нам необхідно зібрати пул експертів, які зможуть грамотно визначити і обгрунтувати, в якому напрямку і як повинно розвиватися сучасне місто – екстенсивно із “пожиранням” все нових і нових цінних природних територій та екосистем, чи інтенсивно – освоюючи та ревіталізуючи старі промзони, перебудовуючи старий житловий фонд “хрущівок” і “сталінок” і т.д.

Також нам потрібні експерти-екологи, урбаністи, еко-активісти для масовки, і особливо – журналісти! Прошу розіслати усім вашим знайомим журналістам інформацію про наступне засідання. Dmitry Chehoev

Замість P.S. – Квест!

Порівняй рекламний проект і знайди дерево на реальному фото.

На фото: зліва – сучасний стан забудови Осокорків центральних – ЖК “Молодіжний квартал”, справа – ЖК “Патріотика”, на ілюстрації – проект забудови ЖК “Молодіжний квартал”
фото: Ostap Kuchma

Очевидно, що та ж сама доля чекає і 4 “парки” які забудовник обіцяє облаштувати довкола озер.

 

Від редакції: позицію опонентів буде оприлюднено у ціій же новині, як тільки ця позиція буде відома 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації