"Пронобель" – фірма розчарованих опікунок шо за документами працюють у Польщі, а насправді – у Німеччині.

Опікунка за документами у Польіщ в реалі - у німеччиніЧим чесний бізнес відрізняється від цинічного аморального бізнесу? Тим, що чесний бізнес шукає мотивованих людей, яким платить високу зарплатню за виробництво якісного товару чи надання якісних послуг. Бізнес аморальний шукає на чому зекономити і де знайти дірку, через яку вкрасти. Це – вступ до прямої мови опікунки, що мала нещастя зустрітися з фірмою «Пронобель». Якщо коротко, фірма скористалася катастрофічною фінансовою ситуацією  громадянки України, її катастрофічною юридичною безграмотністю та дитячою практично довірливістю. Загальновідомо, що українець, який при пошуку роботи у  Європі реагує на російськомовні оголошення, обов’язково буде обдурений. Бо росіянам приємно завдавати кривду українцям. Це аксіома. Фірма уклала з людиною угоду про навчання, яка передбачає, що вона мусить відпрацювати щонайменше три місяці. Після цього відправляють її на роботу і через два місяці зобовязують повернутися в Україну, нічого не пояснюючи. Пізніше, це подається як самовільне залишення робочого місця, за яке угода передбачає штраф у розмірі зароблених грошей. Отакий крутий бізнес. До суду ще ніхто не звернувся. Бо правильно обирають працівниць. Мусить бути затуркана, затюкана, заїжджена жінка середнього віку бажано з мінімальною освітою і у складному фінансовому становищі. Бажано, щоб ще одиначка з дітьми. Тоді така людина точно до суду не подасть. А з інспекцією праці фірма, я так розумію, домовиться. Тим більше, що інспекція праці надто не переймається питаннями людей, що працюють на умові підряду…  Штраф  Далі  читайте пряму мову жительки Здолбунова, яка поплатилася за свою довірливість.
«Я доглядала по дому у німецькій родині в період з 2.07.2018 по 10.09.2018.  Я їхала 10.09.2018 в  Україну, а були опікунки, що їхали 15.09.2018, їм затримували гроші теж але віддали.   Була направлена на цю вакансію від фірми «Pronobel», планувала працювати до 28.09.2018 року ( останній день перебування по біометрії 29.09.2018).  7.09.2018 зателефонувала кординатор Марина і повідомила що 10.09.2018 я їду додому та замовила мені місце у бусі     перевізника “Чемпіон”! На запитання чому так рано я повертаюсь, координатор нічого не відповіла та іншої вакансії не надала хоча я просила! 20.09.2018 року мала прийти заробітна платня за весь серпень! Гроші не надійшли були постійні обіцянки від кординатора Марини, що гроші будуть! Це все тривало до 16.10.2018 р, я дізналась від кординатора про те, що на мене керівництво наклало штраф за те що я працювала 2 місяці, а за умовами договору про навчання (з 3.07 по 5.07.2018 проводили навчання надання допомоги та німецької мови у м. Жори) я перший раз після завершення навчання маю відпрацювати не менше 3 місяців, що не є можливим… оскільки курси мови займають кілька днів та  ще виїхати потрібно завчасно! Моя кординатор дізналась і документально їй я підтвердила, що я є інвалідом з дитинства 3 групи опорно-рухової системи та матірю 3ох неповнолітніх дітей. Кординатор Марина 16.10.2018р поставила умову, якщо я заїду знову на нову вакансію мені повернуть гроші за серпень (3-4 день від початку роботи у новій родині).
20.12.2018 я виїхала з України сподіваючись на мирне вирішення цієї проблеми!!! Кординатор Марина відправила мене до праці знаючи про мою хворобу (адже маю проблеми з опорно руховим апаратом)до важкохворого пацієнта! Має Паркінсона, самостійно не може сісти та піднятись з крісла….я прикладала зусилля щоб підняти його…мити потрібно у ліжку, годувати з ложки, виходив на вулицю за допомогою ролятора і в будь яку мить міг впасти, кликав 4-5 разів на допомогу вночі….Я заїхала 22.12.2018р після виконання роботи мені нестерпно почала боліти спина, 23.12.2018 повідомила кординатора, що даний пацієнт є важким, щоб мене перевели у легші умови, у вайбері повідомила кординатор що до 27.12.2018р фірма не працює! Перший робочий день 27.12.2018р очікуйте….. 25.12.2018р є підтвердження у вайбері кординатора повідомила, що мені дуже сильно болить спина і я мушу повернутись в Україну на лікування. Але від співпраці з Пронобелем не відмовляюсь і у  січні повернусь на іншу вакансію! 28.12.2018 я виїхала з Ашаффенбурга маю придбані білети! Кординатор знала про цей форс мажор! І знала також, що я маю відпустку на роботі до 3.03 2019р
9.01.2019 повідомила координатора про те що лікування проходить ефективно, що чекаю документ підтвердження  епікріз як отримаю то надішлю, відповіді від координатора не отримала..11.01.2019 надіслала епікріз зі стаціонару про лікування..моя кординатор Марина у розмові по вайберу повідомила, що ніяких грошей я не отримаю…і ніякої вакансії для мене немає !!!
15.01.2019р мені прийшов лист про накладення штрафу. У цьому документі йдеться, що 26.12.2018 мене звільнено, а я працювала у Ашафіенбурзі до 28.12.2018  – маю квитки і родина у якій я була мене проводжали мене на потяг до Франкфурта!
Запропонувала мені цю роботу моя знайома  Анастасія Ф…….   Координатор від пронобеля  Неля Мохначук Хвоїна. Це  директор філії страхової  компанії  у Здолбунові яке знаходиться у Приміщенні магазину Євро на вулиці Лесі Українки…. Договір який ми підписуємо з фірмою нам висилають поштою в Україну, кажуть що його не показувати в Німеччині!)
Вона особисто їздила опікункою і її рідні сестри теж працюють у даній фірмі окрім того ще фірма Пронобель пообіцяла заплатити за кожну опікунку яка пройде курси у Жорах ще 50-100 Євро!!! Співпрацює вона з Кординатором Мариною!  Є директором філії страхової компанії  у м.Здолбунів, Рівненської області Я їй нічого не платила! Хоча вона суму називала, пообіцяла як приїду віддам!!!
100 Євро бере з людини  за оформлення анкети + 50-100 Євро їй надає фірма як людина відпрацює не менше 2 місяців і обовязково після курсів, які відбуваються у Жорах

У чому, на мою думку, обман:
1) відправили в Україну раніше, таким чином не давши можливості виконати умову відпрацювання трьох місяців, записану в угоді
2) Знаючи про мої проблеми зі спиною, поставили  опікуватися до людини, де я не мала шансів
3) розірвали договір 26.12.2018, а я працювала ще і 26.12.2018, 27.12.2018, 28.12.2018 здійснюючи догляд у звичному режимі…
4) Самовільно покинула місце роботи- це не правда, я вчасно повідомила фірму що почуваюсь погано і потребую лікування ще 25.12.2018! І родину опікуваної теж повідомила!
 
Моя опікунка заплатила за мою роботу у серпні 2018! Де моя зарплата? Чи для Пронобеля мало що на кожній опікунці вони отримують 1000 Євро?”
Офіційного коментаря від представників фірми наразі немає. Натомість зателефонував правник і запропонував впродовж двох годин зняти матеріал з сайту. Тобто, запропонував мені здійснити самоцензуру. Я звичайно ж відмовив. Однак мені обіцяно коментар, який прийде на мою електронну пошту. Почекаю і розміщу його у цьому тексті.
За фірму все говорять документи. І документи, підписані опікункою, дають можливість фірмі виграти в суді і вимагати компенсації за наклеп. Хіба що відгукнуться сотні інших опікунок, які таким самим чином подарували фірмі Пронобель зароблені гроші, а телевізійники та представники інших медіа і Польщі, і Україні візьмуть цю справу під свій медіаконтроль. Я маю контакти кількох потерпілих і поділюсь ними з працівниками медіа, які викликають у мене довіру.  Ще раз підкреслю – без медіапідтримки і зголошення інших жертв Пронобеля справа не має жодної перспективи. Одну чи навіть двох людей просто засміють, поплескають по плечу і запропонують розслабитись. Адже сотні нових опікунок уже зрекрутовані і чекають своєї черги попрацювати на Пронобель місяць два за просто так.

Як виявилось, на сайті цієї компанії є ТППнавіть інформація про те, що вона співпрацює з польсько-українською торгово-промисловою палатою. (Див фото справа)

Я написав листа у у цю ізбу господарчу. Відповіли мені телефоном. Вказали, що обовязково розберуться, але наразі логотип і надалі є на сайті Пронобеля. Нарешті через місяць після звернення, прийшла відповідь від “ізби”. Сенс відповіді наступний: дякуємо за сигнал, раніше таких сигналів не було, тепер ми, отримавши сигнал, відправили тій фірмі листа, але відповіді не отримали. Ось ця відповідь izba Логотип “ізби” надалі на сайті шахраїв  Будьте обережні при співпраці зі згаданою “ізбою”. Раз вони покривають шахраїв – вони і самі здатні на шахрайство.
Є реакція з посольства України у Польщі. У мене попросили докладну інформацію на цю тему і я передав. Працівник посольства пообіцяв взяти цю інформацію в роботу. Посольство, хоча і не є польським правоохоронним органом та не зобовязане захищати наївних буратін, що підписують такі дивні угоди, за якими за їхню працю можна не платити, водночас, посольство має обовязок перед громадянами своєї країни хоча б якось відреагувати. Я небагато очікую від посольства, однак, мушу зазначити, що це перша реакція на мої інформзапити впродовж двох останніх років.
Пишіть мені на [email protected] з офіційних мейлів медіа, якщо вам потрібні контакти потерпілих. Дам контакти з дозволу потерпілих.  У коментарях можете додати інформації на цю тему. Або ж спростувати уже написане, якщо у вас позитивний досвід співпраці зі згаданою фірмою, бо, як виглядає з розповіді опікунки, такі випадки теж є.
Попри те, що у разі, як подавати позов з вимогою виплати зарплатні, справа розсипеться, однак є речі, які не зможуть ігнорувати державні органи Польщі. Ось перед вами фото дозволу на роботу, на підставі якого фірма укладає угоди з опікунками Освядченє
Як я уже зазначив вище,  умова про навчання яку підписували опікунки, передбачає відпрацювання щонайменше трьох місяців інакше – штраф. Зверніть увагу на термін (рамочка унизу) на який зроблено дозвіл на роботу.  Він менший від трьох місяців на кілька днів. Тобто, людина, підписуючи умову, заздалегідь знала, що їй не заплатять, бо вона не зможе виконати те, що угодою передбачено через дозвіл, коротший за термін, який треба відпрацювати. Крім того, зверніть увагу на місце виконання праці. у дозволі на роботу це Глівіце вулиця Млинська, а зовсім не Німеччина. Тобто, кожна опікунка з таким дозволом на роботу, працюючи у Німеччині, ризикує кожної секунди бути депортована з забороною вїзду на 3-5 років за нелегальну роботу. І це уже підстава для викреслення фірми з реєстру KRAZ та грунтовної перевірки PIP i urząd pracy. До цих польських держорганів а також до українського посольства у Польщі та до МЗС України уже написані відповідні листи з проханням про реакцію. Справами кількох працівниць займається польський адвокат. Справою починають цікавитися українські та польські телевізійники. Тому, закликаю реальних жертв цієї фірми написати коментарі під текстом та вислати інформацію з контактами на електронну пошту [email protected]
КОМЕНТАРІ ЛЮДЕЙ, ЯКІ БОЯТЬСЯ ПОДАВАТИ ПУБЛІЧНО СВОЇ ДАНІ у редакції є електронна адреса автора коментаря:
Добрый день. Я тоже работала в пронобеле но еще два года назад. Мне тоже не заплатили за работу но у меня немножко другая ситуация была. Мне прислали письмо с штрафом но я указала почтальону что за данным адресом не проживаю и письмо к ним вернулось. Требовать через суд штраф они не посмеют. Они знают что мы Украинки незаконно там работаем. Поэтому штраф они с вас стянуть не смогут. В похожей ситуации оказались и некоторые девочки с моего потока.наш курс был в ноябре 2016 года.”
24 01 2019 Щойно зголосилася ще одна потерпіла. Залишаю стиль і граматику автора
Так,я також спивпрацювала в ций фipмi Пронобель з 7.08– по 11.03 ,2018 i менi за мисяць праци моэii з 10.02-11.03 ,2018 Зовсим Не заплатили мени коштiв 800 евро + ранiше зирвали з роботи и з брехнею видислали на Украину ,пообицявши заплатити,Але розирвали контракт i звинуватили ,що я не допрацювала в родинки,вид якоii Якоби на мене э скарга/ Але родина мени особисто Ниякi зовсим не давала зауваження та скарги!/ Цей Пронобель ще й штрафи в 3 тисячи злотих менi прислали i всиляки звинувачення ….Це брехлива,не порядка фipма дийсно з багатьма украинцями так не порядно поводиться!!! Це так дiйсно!!I я ранише Вам про це повидомляла,Але Ви незвертали на мене чомусь уваги.Я звернулася до адвоката польского через фирму Sabat де по Цей час вiн з моими кураторами по доброму пропонуэ виртшити все,Але все нажаль Марно.!! Тепер мусимо звертатися до суду. за повернення коштив моих..
Зі мною тeж фірма_ Пронобeль нe розрахувалась. В мeнe є пeрeписка з ними, що засвідчує,самe чeрeз тe, що вона нe надала праці, а відправила додому, хоч я нeодноразово просила продовжити співпрацю. За півтора місяця заплатили 320 євро.
Ще один коментар від опікунки, що працювала у цій фірмі. На жаль, він – мовою совка. Заздалегідь прошу вибачення. Однак, це ще раз підтверджує мою тезу про те, що потрапляють на гачок шахраїв малоосвічені люди, що навіть мову своєї країни – українську – вивчити нестелепні.  Саме тому вони взертаються до росіян, а ті їх з задоволенням дурять. Далі   –  розповідь опікунки, що надійшла на електронну пошту
“Здравствуйте. Прочитала Вашу статью о пронобеле. Работала от этой фирмы и тоже остался не приятный осадок. Правда мне зарплату выплатили всю, другой вопрос какую. Хотя обещали платить от уровня знаний языка. Я учитель иностранных языков. Конечно это моя ошибка, что поехала на курсы, но очень уж было интересно: как можно выучить немецкий язык за две недели!!! В семью попала очень хорошую. И вот здесь начинаются проблемы…. Во первых координатор Анастасия через две недели придумала, что у меня конфликт с семьёй. Позвонила мне первый раз как бы выяснить, что за конфликт, говорю, что конфликтов не было. Ответ её меня потряс до глубины моей души: конфликт был, то вы просто не знаете. Второй раз она позвонила через две недели и рассказала на какой почве был конфликт, оказывается я не достаточно хорошо говорю на немецком. Оно то может и так, но ни один человек не будет говорить сразу не имея языковой практики. Я рассказала семье о том, что мне звонили с пронобеля и о нашем с ними разговоре. Семье пришлось обращаться на немецкую фирму с просьбой что бы Пронобель дал мне спокойно работать. Отработала я в семье три месяца. На замену мне приехала другая опекунка. Семья сразу просила, что бы я вернулась к ним через три месяца. И вот в конце декабря мне звонит координатор с пронобеля, говорит, что семья хочет что бы я вернулась. Я соглашаюсь, мы уточняем все моменты, они назначают дату выезда на 12 января. А 11 января мне звонит координатор Анастасия и говорит, что я не могу поехать, причину я до сих пор полностью озвучить не могу,насколько она была завуалированной. Я связалась сразу с семьёй и то что услышала от них, просто повергло меня в шок: оказывается я потеряла свой загранпаспорт! После третей опекунки, семья опять с ними связалась и просила, что бы приехала опекунка, которая меня сменяла. Но…. и здесь не судьба: оказывается девушка болеет. И это была тоже не правда. Пронобель немножко не учел, что мы общаемся с семьёй. В начале феврале мне позвонили с пронобеля с вопросом: не отказываюсь ли я с ними работать? Сказала, что нет и жду от них предложений. И уже больше года от них ни слуха, ни духа. Хотя не забыли два раза прислать письмо со штрафом в 3000 злотых, якобы за отказ от работы. Фирма очень не порядочная. Отношение координаторов скотское. Если у тебя какой-то вопрос и ты задал его координаторы в вайбере, ответ можно ждать неделями. Ни кому не могу посоветовать эту фирму. “

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації