Реєстрація авто у Варшаві: особистий досвід. Інформація станом на 08 11 2022

У Варшаві реєструють авто, придбані іноземцями у одному місці: на вулиці Kruczkowskiego 2. На сайті міста є можливість електронної резервації візиту, але якраз черга на реєстрацію авто іноземцем працює доволі дивно. Принаймні я за тиждень перевірки цієї черги у різний час доби, жодного разу не побачив вільної дати. Бачив дати на відбір документів реєстраційних, були вільні місця на реєстрацію яхт, на отримання ліцензії таксі – тільки на реєстрацію авто іноземцями – глухо.  Думка про те, щоб йти і стояти у живій черзі для мене нестерпна. Як це я у 21 столітті буду стояти у смердючій совковій черзі? Крім того, про цю чергу розповідали страшні речі: якісь списки, стояти треба було від 4 ранку, номерки продають, ну і так далі. Але часу для реєстрації авто дається доволі мало, тому треба було щось робити. І я пішов. Прийшов у понеділок під 16 годину. Запитав у людей, які уже мали номерки, коли вони прийшли. Хлопець з Індії розповів мені, що прийшов годину тому.  Тобто, годину постояв і взяв номерок J. Це мене надихнуло. Наступного дня я планував прийти рано – рано і постояти таки у тій черзі. Але не вийшло. І добре. Прийшов о 12 годині.

Посидів десь до 13.30 . Усі, хто з номерками зайшли і тоді черга була відблокована. Прийшла пані уженднічка і почала видавати номерки наступним у черзі. Так вийшло, що переді мною було пара людей. Я отримав номерок і покликав людину, авто якої мало бути зареєстроване. Вона за 20 хвилин доїхала і це якраз було ідеально, щоб вона, не чекаючи, зайшла на реєстрацію. Якщо зголосити факт купівлі авто через інтернет, то при реєстрації треба тільки заповнити односторінковий вньосек власне на реєстрацію. Мусять бути при вас, умова продажу, фактура, якщо куплене авто від юр особи, в умові продажу чи фактурі ясно мусить бути написана адреса обох сторін. До цього часто чіпляються. У нашому випадку з цим було все ок, карту поязду (є таке у Польщі) у нас вилучили, забрали також умову попереднього власника фактуру передостаннього власника і техпаспорт, взамін видали тимчасове реєстраційне посвідчення і нові номери, за які ми заплатили 160 злотих, здається. Заплатити можна там у вплатоматі. Вся процедура спілкування з ужендніком зайняла не більше 20 хвилин.

Висновки, які я зробив з цього походу: не варто демонізувати ту чергу. Треба просто прийти у час, коли найбільш активні учасники совкових черг уже вирішать свої питання. І тоді у тому уженді настає цивілізована процедура без “вас здєсь нє стаяло” і всякого іншого русского міра. Нагадаю, що зареєструвати авто на себе може тільки замельдований хоча б на мінімальний термін іноземець. Не мусить бути довідки про мельдунок, але мельдунок у системі мусить висвітлюватись. Якщо мельдунку немає – почніть з цього. Дуже буває сумно за людей, які з 4 ночі стояли у черзі, а коли їх черга під вечір дійшла, зясувалося, що через відсутність мельдунку свої справи вони в цьому уженді не вирішать. Номерки J (тобто, реєстрація авто іноземцями) займаються 4 інспектора, часами 3. У нас був номер 53, а до кінця роботи уженду ще залишалося щонайменше дві години. Тобто, думаю, до кінця дня ще з 10-20 людей свої б справи у тому уженді саме у цій сфері вирішили б. Не бійтеся, не святі горшки ліплять.  Візьміть з собою якусь роботу на дві – три години. 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації