Робота у Польщі. Запитання і відповіді. Оновлена інформація

ВаршаваЦей текст складений з запитань, які найчастіше ставлять мені потенційні працівники.

Що за фірма?

Pracainfo Sp. z o. o.  www.pracainfo.com.pl   телефон у Варшаві +48224636276 (говорять польською) +48794573460 (говорять українською, але спочатку треба прочитати цей текст) Електронна пошта для надсилання резюме [email protected] Краще надсилати польською, але українською можна теж.  Телефон представника в Україні +380503743902 Івахнюк Олександр

Ви що, посередники?

Ні, ми – прямий роботодавець, який платитиме вам зарплатню. Саме з нами у Вас буде угода про виконання праці. Ми  – агенція праці тимчасової, яка віддає в оренду власних працівників тим компаніям, що таких працівників потребують. Орієнтуємося на працівників з України. Спеціалізуємося на співпраці з логістичними компаніями, які потребують працівників на склади. Наші працівники працюють на складах у Варшаві і околицях.

Що це за склади? 

Це склади:

Мережі книгарень matras

Мережі магазинів електроніки Euro RTV

UTI  (склад непродовольчих товарів)

Witchen

Wilson (сортування флаєрів)

Завод Bater (зварювальники)

та інші.

А що там за робота і скільки платять? 

Ставки від 9 злотих чистими до 18 злотих чистими залежно від кваліфікації і знання польської мови.  Людям, які щойно приїхали і мусять ще заговорити польською,  я рекомендую склад книгарні матрас. (10.40 чистими за годину) Людям, яким терміново і недорого потрібно оформити документи на карту побиту рекомендую склад UTI (там невисока ставка – 9 злотих чистими, тому як перевагу ми пропонуємо першочергове оформлення документів на карту побиту саме працівникам цього складу)

А що там робити?

На всіх складах робота полягає у прийомі товару і видачі товару. Комплектація і пакування за допомогою сканера. У перший день вас навчать працювати зі сканером. День навчання – це теж перший робочий день. Але за цей день людина отримує зарплатню у другий місяць роботи. Зарплатня – 20 числа наступного місяця за попередній місяць.   Переказують на банківський рахунок у польському банку, який ви подаєте при працевлаштуванні.

А де жити?

Я підкажу адреси і телефони власників квартир для працівників, де живуть інші наші працівники. Фірма не має справу з житлом  і працівники вирішують це питання самостійно.

Як до вас потрапити, якщо ми ще в Україні? 

Пишете листа на адресу [email protected] до якого вкладаєте фото першої сторінки паспорта закордонного і фото сторінок українського паспорта, з реєстрацією. Також додаєте інформацію про найближче відділення нової пошти та телефон.  Заплатите тільки за пересилання. Якщо ж самому писати листа ліньки і якщо вам потрібна допомога у заповненні документів для подачі на візу – пишете листа українською мовою на адресу [email protected] я зроблю все за вас за ваші гроші.

 

З нового року міняються правила видачі запрошень на роботу. Як це вплине на Вашу діяльність? 

Нам зміни тільки на руку, тому що вони обмежують можливості банди галичан, яка продавала фальшиві запрошення, які не передбачали роботи. Нашу фірму добре знають у службі зайнятості, прикордонній службі та відділі у справах іноземців, тому  у нас просто додасться роботи, бо до нас більше звертатимуться.

А воєвудські робите на рік і більще?

Так. З нового року усі запрошення будуть від воєводи.

А якщо я хочу приїхати з дитиною? Як це зробити?

Ми допомагаємо отримати лист від польської школи, у якому йтиметься, що вашу дитину готові прийняти у такий то клас цієї школи. Такого листа вистачить для того, щоб дитину відпустили в українській школі і видали візу у візовому центрі разом з батьками, яким буде зроблена робоча віза за робочим запрошенням чи дозволом на працю.

Я маю 20 людей які хотіли б приїхати до вас на роботу. Що ви мені заплатите за те, що я їх вам привезу?

Нічого. Якщо цим людям потрібна робота – вони легко знайдуть наше оголошення українською або польською мовою, надішлють нам свою анкету і отримають роботу. Ми не маємо справ з посередниками

Якщо у людини уже є віза або карта побиту від іншої фірми  – вона може у вас працювати? 

Ми зробимо такій людині відповідні документи, щоб могла

А як з оформленням карти побиту? 

Ми даємо усі потрібні документи для подачі на карту побиту. Працівник мусить заповнити все самостійно.  Відділ у справах іноземців останнім часом суттєво полегшив процедуру запису на подачу документів і ми уже розібралися у цій процедурі. Працюючи у нас, Ви будете позбавлені потреби штурмувати відділ у справах іноземців, щоб дістати талончик на прийом.  Ми все це робимо через електронну пошту. І у першу чергу даємо документи працівникам тих складів, де низька ставка (9 злотих за годину)

Керівники підпишуть заповнені вами документи і дадуть те, що мусить дати фірма і що ви самостійно заповнити не можете, оскільки не маєте інформації. Наприклад, інформацію з бази ZUS  ви отримати не можете, тому ми її вам дамо. Водночас, зголосити оферту праці з метою отримання інформації старости може будь-хто і заповнити  додаток один на euro  або на  matras від імені роботодавця теж можна без проблем, оскільки у Польщі вся інформація про фірму є відкрита.  Якщо ж працівникові ліньки заповнювати згадані документи  – за межами фірми може скористатися послугами з заповнення цих документів та заплатити  за цю послугу офіційно через банк з отриманням квитанції про оплату за послугу з заповнення документів  Звертайтеся

Прохання у коментарях додати запитання, відповідей на які, на вашу думку, у цьому тексті не вистачає. Будуть

Скільки грошей мені треба буде на перший час до зарплатні? 

1 злотий зараз –  7 гривень

600 – 800 гривень –  автобус до Варшави

5 злотих – стартовий пакет мобільного оператора. Рекомендую Play

20 злотих  – рекомендований мінімум поповнення телефону. З них 9 злотих піде на пакет у 2 гігабайти інтернету, яких вистачить на місяць, з врахуванням повсюдного інтернету через Wi-Fi

110  злотих – проїзний на всі види гром транспорту у Варшаві на місяць

500 злотих – мінімальна вартість більш-менш пристойного ліжкомісця у кімнаті на двох

800 злотих  – кімната на одного + кавція стільки ж

1200 злотих – мінімальна вартість прийнятної однокімнатної квартири

Хоча є випадки коли за 1500 можна зняти трикімнатну і привести її швидко до ладу

Харчування:  5-10 злотих у день, якщо скромно і без переїдання

Перша ваша зарплатня не перевищить 2000 злотих і буде 20 числа наступного місяця.

Водночас зварювальник на заводі Батер отримує щонайменше 3200

Що більше у вас кваліфікації і що краще ви знаєте польську мову  – то більше ви заробляєте.

 

Прохання у коментарях додати запитання, відповідей на які, на вашу думку, у цьому тексті не вистачає. Будуть

 

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації