Розслабтесь усі, у кого закінчуються терміни перебування – легальне перебування буде майже для усіх продовжено на 30 днів після завершення карантину

Цитата з сайту urząd ds cudzoziemców

Епідемія коронавірусу – чергові рішення, що адресовані іноземцям
У рамках розширення т.зв. «антикризового щита», Рада Міністрів РП прийняла 7 квітня 2020 р. проект чергового закону, що покликаний протидіяти негативним наслідкам епідемії вірусу SARS-CoV-2. Він передбачає продовження термінів перебування іноземців, які вже перебувають у Польщі на засадах безвізового руху або мають Шенгенську візу.

Проект також передбачає продовження термінів дійсності «карт побиту», а також тимчасових посвідчень особи іноземців.
7 квітня ц.р. Рада Міністрів РП ухвалила проект закону*, що містить додаткові особливі рішення та вказівки для іноземців, які перебувають у Польщі. Перші законодавчі норми втупили у дію 31 березня, а подробиці можна знайти ТУТ.
Продовження легального перебування у Польщі іноземців, які мають право на короткотривале перебування, включаючи безвізовий рух
Проект закону стосується іноземців, які у день проголошення стану епідемічної загрози, тобто 14 березня 2020 р., перебували у Польщі, маючи:
• Шенгенську візу,
• візу, видану іншою державою Шенгенської зони (зокрема довготермінову візи, що дає право на перебування у період більше 90 днів),
• документ, що виданий іншою державою Шенгенської зони та дає право на перебування,
• у рамках безвізового руху
• довготермінову візу, видану іншою державою-членом Європейського Союзу, яка не належить до Шенгенської зони, якщо ‒ відповідно до законодавства Європейського Союзу ‒ ця віза дає право на перебування на території Польщі,
• документ, що дає право на перебування, виданий іншою державою-членом Європейського Союзу, яка не належить до Шенгенської зони, якщо ‒ відповідно до законодавства Європейського Союзу ‒ документ дає право на перебування на території Польщі.
Перебування перелічених груп осіб вважатиметься легальним від наступного дня після завершення терміну дії візи, інших документів або у безвізовому русі. Легальність перебування триватиме впродовж 30 днів від дати відкликання стану епідемічної загрози або стану епідемії – залежно від того, який буде останній.

Вищенаведене рішення передбачає, що продовження легального перебування відбудеться відповідно до закону. Не буде необхідності подавати будь-які прохання та видавати дозволи чи документи.
Іноземці, які з різних причин, пов’язаних із епідемією вірусу SARS-CoV-2, не можуть покинути територію Польщі, а також іноземці, які бажатимуть перебувати тут з метою, з якою прибули (зокрема на роботу), можуть перебувати легально. Ця правова норма дає іноземцям можливість працювати легально, маючи дозвіл на роботу, дозвіл на сезонну роботу, а також документ від роботодавця про доручення виконання роботи. В силу правових актів, що вже діють, термін дійсності таких документів вже продовжений або буде продовжений відповідно до законодавства.
Завдяки вищенаведеним рішенням, у майбутньому іноземці не будуть змушені подавати будь-які прохання про видачу дозволів на проживання, щоб безперешкодно залишити територію Польщі.
Видовження – відповідно до законодавства – термінів дії «карт побиту» та тимчасових посвідчень особи іноземця
Проект передбачає продовження – відповідно до законодавства – термінів дії «карт побиту», а також тимчасових посвідчень особи іноземця. TZTC – це документи, що видаються іноземцям, які клопочуть про надання міжнародного захисту. Термін дійсності документів продовжується, якщо він спливає у період, на який введено стан епідемічної загрози або стан епідемії. Термін дії цих документів спливатиме після 30 днів з моменту відкликання стану, що був останнім. Це рішення важливе з огляду на тимчасове припинення – з приводу коронавірусу ‒ прямого обслуговування відвідувачів у Воєводських управліннях та Управліннях у справах іноземців. Іноземець може користуватися вищевказаними документами доти, доки не можна буде видати нові.
*Проект закону про окремі інструменти підтримки у зв’язку із поширенням вірусу SARSCoV-2 було передано у Сейм РП. Текст проекту можна переглянути у Документі Сейму № 330 на сайті: www.sejm.gov.pl.
Стежте за подальшими повідомленнями на сайті Управління у справах іноземців.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації