Сейм Польщі ухвалив закон про підтримку громадян України, котрі рятуються від російської агресії

Закон ухвалено напередодні  увечері. Тепер його мусить затвердити сенат, підписати Президент, Потім він має бути опублікований і лише потім почне діяти. Тобто,  коли почне діяти – ще незрозуміло.  Опосередкованим сигналом про те, що узвалене почало діяти служитиме поява цього закону у Dzienniku ustaw Можливо, буде якась прискорена процедура.  Усе це стосується тільки тих ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, що вїхали з України після 24 02, включно. Тобто не стосується інших іноземців і не стосується тих, хто був на території Польщі до того часу. Також не стосується тих громадян України, хто вїхав у Польщу з іншої країни ніж Україна. Для них нічого не змінилося. Тобто ті самі легалізаційнні процедури що і були. Або ж поки що не змінилося. Можливо буде щось інше. Зараз зясовую. Ставте запитання у коментарях. Цей текст я доповнюватиму. Поки що вкидаю інформацію з польского інтернет-ресурсу польською мовою, лінк на цей текст а також лінк на урядовий текст українською мовою де  є інформація, наявна на цей момент.

 

Головне, що потрібно знати – люди які приїхали після 24 02 з України, можуть не перейматися відсутністю закордонного паспорта чи інших документів. Їх тут легалізують на 18 місяців і дадуть страховку та гроші на перебування і житло, якщо хтось не зміг собі знайти.

 

Ustawa reguluje kwestie związane z legalnością pobytu Ukraińców w Polsce. Zgodnie z regulacją ukraińscy uchodźcy będą mogli m.in. otrzymać numer PESEL, a ich pobyt w naszym kraju będzie uznawany za legalny przez 18 miesięcy.

Legalny będzie także pobyt dzieci urodzonych przez Ukrainki, które uciekły przed wojną, już w Polsce. Ukraińcy będą mogli podjąć tutaj pracę i uzyskać dostęp do opieki zdrowotnej. Ukraińscy uczniowie oraz studenci będą mogli kontynuować naukę w polskich szkołach oraz uczelniach. Specustawa zaostrza też kary za przestępstwa związane z handlem ludźmi i sutenerstwem popełnione w czasie wojny w Ukrainie.

Dzięki regulacji osobom, które zapewnią zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną wypłacane będą świadczenia w wysokości 40 zł dziennie, czyli ok. 1200 zł miesięcznie. Świadczenia będą wypłacane maksymalnie przez 60 dni. Pomoc finansowa będzie przysługiwała też uchodźcom z Ukrainy. Zgodnie z ustawą, dostaną oni jednorazowo 300 zł na osobę.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації