Смачна Варшава. Гастротур польською столицею

БрамборакЯ у Варшаві живу  з 2015 року і з висоти цього досвіду можу скласти гастрономічну карту цього міста. Звичайно, це моя версія, але, повірте, вона не відрізняється від версії загальноприйнятої.  Варшава, на відміну від Києва – дуже приязна до іноземців.

Тут їх багато, тому у кафе кельнери говорять кількома мовами. Англійською обовязково, німецькою –  дуже часто. Ну а українською – тому що українців серед кельнерів дуже багато, як загалом серед працівників сфери обслуговування у Варшаві.  Поляки, які працювали на цих місцях раніше, успішно роблять цю роботу на заході. Наприклад, у Берліні ви спокійно собі у ресторані порадите, знаючи тільки польську мову. На початку розміщуватиму те, що нещодавно спробував і що варто спробувати іншим. Цього року завдяки знайомим громадянам Польщі і давнім варшавякам відкрили для себе ресторан “Stary Dom”    Там багато усього смачного, але у першу чергу я рекомендую спробувати “Tatar”

Це така холодна закуска, яку робитимуть при вас і яка не залишить вас байдужим. 

Уже пройшло більше місяця, як я це їв, а я все ще пригадую яке воно смачне і хочу туди повернутися саме за ним, хоча їв там і качку і грільоване мясо з дикого кабана і ще якийсь салат.  Татар залишив незабутнє кулінарне враження. Раджу резервувати столик. Без резервації може бути морока з місцями. Далі –  про бургери.  Нещодавно, як ви знаєте, Джеймі Олівер виграв суд у Макдональдса, довівши, що їхнє мясо не годиться для вживання у їжу людьми.  Мене, особисто, це вилікувало від цікавості до Макдональдсівських бургерів. Водночас, цікавість до бургерів загалом не пройшла. Думаю, що ті, хто читатиме цю статтю теж люблять часами зїсти бургер. Так от, якщо хочете зїсти дуже дорогий, але стандартно смачний бургер  – запрошую до Hard-Rock cafe. Один з цих закладів розташований поряд зі “Злотими тарасами” у самому центрі Варшави. Однак, це мережа. І людина уже могла пробувати їхні бургери у інших країнах. А хочеться ж спробувати чогось місцевого. У такому випадку у пригоді стане ресторан “Zdrowa krowa” на вулиці Каспшака Ось їхній бургер “Сопрано”, темна булка.

А ось їхній стейк.  Раджу замовляти міцніше просмажений

До речі, коли ми вчора замовляли ці бургери додому – замовлення у нас прийняли українською мовою. Попри те, що цей ресторан спеціалізується винятково на бургерах і вони у нього чудові, для мене королем бургерів залишається Romsztyk на заправній станції “Орлен”. Не на всіх станціях він є, але як вам трапиться –  рекомендую.

Ідеальний підбір інгредієнтів, готують швидко, при вас, не з напівфабрикатів, а зі свіжого мяса. Одним словом, якщо ви любите бургери і ваші кондиції ще дозволяють їх споживати – рекомендую заїхати на орлен і замовити Румштик.  Варшава наповнена хорошими ресторанами національних кухонь світу. Поряд зі мною ul Międzynarodowa є ресторан мексиканської кухні. Ми там спробували бурітос

і кесаділью.

Обидві страви сподобались. Бурітос – дуже близьке щось до кебаба, кесаділья – кукурудзяний млинець з наповненням салатом сиром та ще чимось смачним.Як це не сумно визнавати, але наразі цей ресторан з цим чудовим кухарем і прекрасною їжею, яка готується чесно без напівфабрикатів… закрився.  Далі  –  перелік найсмачніших і найцікавіших, з моєї точки зору, варшавських ресторанів:

«У швейка»  – розташований на плацу Конституції. Позиціонує себе як ресторан чеської кухні.  З найсмачнішого, що я там люблю їсти – Брамборак. БрамборакЦе відбивна у картопляній паніровці.  Ще раджу шніцель віденський. Тільки не замовляйте до цих страв салат чи ще щось. Порція занадто велика, щоб ще щось помістилося. у швейкаНа фото – інша страва. Вона називається у них здається “Усі наші мяса”. Перед трапезою вам принесуть закуску  – мясний паштет і вершки. По завершенню трапези принесуть келішок наливки. Головне – не забути, що ви за кермом і не хильнути той келішок, бо доведеться машину залишити на парковці. Ресторан у  вихідні і святкові забитий і до нього вилаштовуються черги. Але 15 хвилин у черзі можна витримати, щоб потім насолодитися смачною їжею. Зверну увагу на те, що ця мережа усім своїм працівникам перед початком роботи виробляє санітарні книжки.  Пересвідчився у цьому особисто, оскільки маю кількох клієнтів по картах побиту, що працюють у згаданій мережі. Це відрізняє їх від деяких інших ресторанів у центрі, які беруть на роботу з продуктами харчування нелегалів без санкнижок, наражаючи відвідувачів на небезпеку. Якщо сісти поряд з кухнею за склом (вона зліва від входу) то ви ще й побачите, як вашу їжу готують. Теж цікаве видовище. Додаткова атракція. Другий ресторан цього ж власника є на старувці на вулиці Podwale 25 У підворітні, що є входом до ресторану, стоїть старий зелений пікап. Там теж будьте обережними з порціями. Як замовляєте салат  – другу справу уже не замовляйте. Не зїсте. Все точно так смачно як і у Швейку. Той же стиль інтер’єру, той же рівень обслуговування. І дуже смачно

Ресторан «Манекін» розташований на Marszałkowska 140,  Г. Там подають налисники.млинець з манекіна Я особисто люблю запечені з сиром.  Але їх подають тільки в холодні пори року. Ще там дуже смачна грибова юшка у хлібі.

dav
грибна юшка у хлібі

Теж черга на вході. Невелика, але є.  Перед входом є парковка на тротуарі. Як пощастить– дуже зручно паркуватися.   Решта ресторанів, які я раджу відвідати, розташовані на Французькій. На перехресті Французької і Звичензцув (переможців, тобто) знайдете чудовий, найкращий у Варшаві, на думку самих варшавяків, кебаб. Його можна взяти на винос, а можна поїсти його цивілізовано з тарілки з ножем і виделкою. Смачно і те, і те. З другого боку перехрестя  Французької та ul Zwycięzców є кафе Biała. Бургер У цього кафе великий газон, на якому стоять стільці і можна там  засісти, однак,  місце на газоні є доступним тільки з 10 години. Як виходиш попити кави о 8 – мусиш задовольнятися столиками або всередині, або перед входом. Смачно, але нічого особливого. І дорогувато. Однак, раз сходити можна. Одразу за садком вищезгаданого ресторану – тратторія “Руккола”. Це мережа італійської кухні, з чудовими піцами, пастами та всілякими іншими смачними наїдками. Востаннє коли ми там були – замовляли Карбонару і ще якусь пасту. Дорогувато, але цікаво.  Мої макарони коштували 40 злотих. Перебір, як на мене. Але раз спробувати можна.

 

шашлик у кебабі на перехресті Francuska-Zwyciezcow

Трошки далі по Французькій у бік стадіону знайдете кілька кафешок, фасад яких – тільки вхідні двері. Основна частина  – в середині будинку і у саду на вулиці за будинком. Дуже смачно у ресторані «Мякоть» перекладайте польською самі.  Але там можна у будь яке кафе зайти і не розчаруєтесь. Далі моє колись улюблене «Italiana»  Там раджу  пиво бельгійське, яке подають у трьох келішках. Різної міцності і кольору. Дуже красиво і апетитно виглядає. Раніше там була дуже смачна паста Карбонара, але змінився кухар і почав робити під цією назвою якусь херню. Тому я тепер карбонару їм у Спагетярні, що трохи вперед, по тому ж боку вулиці у бік траси лазенковської. карбонараОрієнтир – навпроти банк Millenium. Тут паста Карбонара  – неймовірно смачна і красива. А як дозамовити ще часниковий соус – взагалі добавки захочеться.

Одразу за кебабом, про який розповідав вище  – ресторан балканської кухні  Ruza Roza. Сюди у вихідні важко потрапити, як і у сусідній кебаб. Треба резервувати столик заздалегідь.  Все, шо ми тут замовили було смачне – риба дорадо, мусака і CEVAP чи якось так. Мусака – то така традиційна балканська їжа, щось на зразок лазаньї, риба – вона і в Африці риба. Смажена з усілякими  додатками. Багато гострого, тому бути обережним тим, хто до гострого не дуже добре ставиться ну і третє – CEVAP – баранина, загорнута в бекон з усілякими смачними прибамбасами і соусом. Виглядає красиво і апетитно. І смакує 

Другий ресторан балканської, а конкретно грецької кухні, розташований у галереї Saska Kępa на перехресті по діагоналі від “Roza-Róża” Той другий ресторан називається iGreck  і пропонує цікаве рибне та мясне меню з нормальними порціями. Сказати, що там дешево – не скажу. Але те, що там смачно і якісно – стверджую. Ми замовили Suvlaki

– це фактично свинячий шашлик з картоплею фрі з соусом сацикі. До цього ще взяли тарілочку оливок різних сортів у часниковій олії.

Дуже доречні до згаданої страви. Мусаку я взяв про всяк випадок, боячись, що не наїмся шашликом, але це була хибна ідея. Мусаку можна було не брати.  У ресторані ружа-роза мусака смачніша.  Ще на завершення до кави нам запропонували десерт з халвою.

Забув уже як називається, але і виглядав красиво і смакував. На розі Французької і Валечних є веганське кафе. Ми там пили каву і їли марципан. Дуже смачно і красиво.  Ближче до стадіону є кафе «Українські смаки». Ну, таке собі. Але борщ смачний там можна було б з’їсти, якби не принципова російськомовність персоналу. У день розстрілу майдану 20 02 у цьому ресторані українка за паспортом відмовилась з іншими українцями спілкуватися українською… Не дивно, що цей смердючий гендель збанкрутував і тепер на його місці веганське кафе. Ну…. на любителя. Але мені особисто приємно, що зник гендель русского міра, який називав себе українським рестораном.  

Є у Варшаві  заклади, які їжу не подають  – тільки питво. Мало того, є один такий, що продає тільки один напій – вишневу наливку.  До того ж, це заклад, відкритий за українською франшизою. Не знаю чому, але мене він приваблює своїм інтерєром, людьми,  що туди приходять перехилити  келишок вишнівки. Цей заклад на вулиці Новий світ,  метрів за сто від зупинки Фоксал у бік пальми. Називається “Piana wisznia”

Все ж таки з українських ресторанів я раджу «У сестер» Там дуже смачний квас хлібний і медовий, пательня з картоплею з салом, борщ теж непоганий. Головне – там завжди порожньо навіть коли у всій Варшаві всі ресторани у центрі забиті – там майже нікого. Там добрий інтернет, є розетки коло столиків.  Там можна попрацювати. Хоча у цьому ресторані місяць чи два тому у мене теж був дивний інцидент, перший за чотири роки, що я у ньому інколи їм. Принесли дружині лосося недопеченого і синю картоплю. Коли ми запитали, у чому справа, офіціантка пояснила, що у них сьогодні стажується на кухаря новий хлопець і через те риба недопечена, а про картоплю сказала, що їм таку привозять і вони нічого з цим зробити не зможуть… Сподіваюсь, це був просто один такий інцидент і вони уже це виправили. Бо місце там хороше.

реберця на грилі

Чимало симпатичних ресторанів є за межами центру і до них треба доїхати. Наприклад, непоганий ресторан 7street біля галереї гандлової просто поряд з зупинкою електрички Międzylesie Погугліть  – знайдете. Там подають чудові реберця з гриля 

Я навмисне нічого не пишу про ресторани у центрі на Новому світі і краковському передмісті та на старувці. Там теж дуже багато ресторанів, де смачно і пристойно готують, Але вони на виду. І вони переповнені туристами. Я описав те, що спершу у поле зору не потрапляє.  Ось ще про одну згадав місцину. Пошукайте у гуглі Chocolate Cafe E.Wedel Якщо вам тільки десерт – це ідеальне атмосферне варшавське місце. Ми там їли фрукти у шоколаді. Вам подають тарілку з апельсинами, бананами літом ще полуницею і посередині шоколад, щоб занурювати туди фрукти. Красиво, смачно і незабутньо.

Єдине, що скажу про Новий Світ – раджу зайти у підворітню починаючи від зупинки Foksal  Якщо на самій вулиці сидять туристи – то у двориках збираються місцеві. Там і ціни демократичніші, і атмосферу молодої трошки підпилої, веселої Варшави можна відчути. Дворики з обох боків Нового світу мають безліч кафе. І кожне має своє обличчя та варте уваги.
Звичайно, це лише мій досвід та й то, я розповів про те, про що згадав. Буду вдячний за доповнення цього тексту у коментарях. Бажано з фотографіями. Не соромтеся фоткати їжу. Розмови про те, що їжу фоткати – дурний тон, вигадали ті, хто не має можливості ні щось смачне зїсти ні нормально його сфоткати. Якраз у цьому тексті фотки їжі будуть доречні. Я теж доповнюватиму цей текст по мірі того, як знаходитиму старі фотки їжі і пригадуватиму, або ж як спробую щось нове

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації