Сьогодні озеро Гарячка (золовідвал) нагадало про себе атакою шкідливого пилу на Позняки

Гарячка

Автор   Vlad Sodel

Віднедавна котли ТЕЦ знову перевели з мазуту і газу на антрацит з Донбасу.
Продукт згоряння антрациту фракції АШ(від 0 до 6мм) – це зола, шлак і кокс.
Хімічний склад найменшої фракції згоряння – золи(по суті це пил), приблизно є таким: SiO2 – 38,82%, Fe2O2 – 32,95%, Al2O2 – 19,51%, SO2 – 0,82%, TiO2 -0,750%, P2O5 – 0,227%, CaO – 3,68%, MgO – 0,11 %, MnO2 – 0,500, K2O – 1,06%, Na2O – 0,69%
В впродовж 2015 року оз. Гарячка(воно ж і єзолоотвалом Дарницької ТЕЦ), було осушене, розчищено від сміття і шлаку радянської доби, розділено на дві частини дамбою. Поки одна половина озера заповнюється продуктами згоряння антрациту, які пливуть туди разом з водою декілька кілометрів підземним колектором, з другої, вже заповненої частини “озера” починають вивозити самоскидами кокс, шлак і золу в невідомому напрямку, по вул. Здолбунівській. Це можна було спостерігати восени 2015, коли весь правий ряд дороги в сторону пр. Григоренка був сірого кольору, а пилюка стояла стовпом. Всі ці продукти згоряння антрациту є домішками у виробництві будівельних матеріалів – тобто для власників ТЕЦ це не сміття, а додаткові гроші. Зараз наповнилась половина золоотвалу ближча до оз Сонячне.
Вітер піднімає в повітря золу, в якій є що завгодно, будь які елементи періодичної таблиці, адже невідомо якої якості очисні споруди на ТЕЦ і чи є вони там взагалі.
І ми цим дихаємо.
Ця зола при північному напрямку вітру осідає в оз. Сонячне. і у мене великі сумніви, що вона корисна для флори і фауни озера.

 

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації