Українці Португалії закликали МЗС України повернутися обличчям до закордонного українця

клімкінАвтор Павло Садоха

16 вересня 2016 року, в рамкам візиту міністра Закордонних справ України Павла Клімкіна до Португалії, з ініціативи посла України у Португалії Інни Огнівець відбулася зустріч зі священниками українських церков та лідерами українських громадських організацій у Португалії.

На початку, пан міністр розповів про мету свого візиту, та передав теплі відгуки від португальських урядовців про українську громаду в Португалії.
Пізніше, відбувся продуктивний діалог щодо проблем не тільки українців у Португалії, але і українських мігрантів в цілому.

Серед важливих, були підняті питання: про виборчі права українських мігрантів, подальша робота над Законом Про зовнішню трудову міграцію, створення окремої інституції яка б комплексно займалася проблемами українських мігрантів, перегляд і вдосконалення роботи громадської ради при МЗС, інформаційна підтримка громадських проектів та, що стосується саме Португалії – запровадження прямого авіасполучення між Португалією та Україною та створення умов для розширення співпраці у сфері туризму.

————————————

Міністру Закордонних справ України,
п. Павлу Клімкіну

Шановний Павле Анатолійовичу!

З прийняттям Закону “Про зовнішню трудову міграцію”, Україна офіційно визнала статус окремої категорії громадян України, що довготерміново перебувають за кордоном з метою праці.

Очевидно, що Україна з її природнім та гуманітарним потенціалом зможе розвинути свою економіку і побудувати правову державу з достатнім соціальним рівнем для громадян, що дасть їм можливість не шукати працю за межами Батьківщини. Але для цього маємо виходити з реалій сьогодення і відповідно максимально використовувати всі людські ресурси (в тому числі і українських трудових мігрантів) які мають допомагати розвивати відкриту, а не тіньову економіку України.

Для цього, на наше переконання і виходячи з досвіду інших європейських країни, де також є вагома трудову еміграція, вважаємо, що громадяни України, які перебувають за кордоном мають бути більш широко включені в процеси українського законотворення в секторах, що безпосередньо стосуються їхніх прав та соціальних гарантій.

На даний час, через недосконалість виборчого законодавства та механізмів його застосування, перебуваючи за кордоном українські громадяни не можуть в повній мірі використати своє гарантоване Конституцією право: приймати участь у виборчому процесі на рівні з громадянами, що постійно проживають в Україні.

Тому, вважаємо, що створення при виконавчій владі структури, яка б безпосередньо відповідала за політику щодо зовнішньої міграції сприяло би кращому задоволенню потреб трудових мігрантів, їхнього впливу на формування відповідної політики та удосконалило б взаємозв’язок між громадянами України, що проживають за кордоном з органами української влади.

Очевидно, що найдоцільніше, така структура мала б бути у підпорядкованні МЗС України, оскільки дипломатичні установи за кордоном вже виконують таку роль, будучи, фактично, органами державної влади для українців, що перебувають за кордоном.

Це, в першу чергу, забезпечило б достовірність збору інформації про потреби українських громадян, що перебувають за кордоном, оскільки керівники дипламатичних установ безпосередньо спілкуються з останніми та знають ситуацію в країні перебування.

Існуюча при МЗС України Громадська Рада не виправдала себе, навіть в силу того, що постійно перебуваючи в полі інтересів трудових мігрантів, нам невідома, а ні склад цієї Ради, а ні її діяльність.
Переконані, що створення нової структури при МЗС України щодо зовнішньої трудової міграції в повній мірі дозволить включити в процес українського державотворення більш, ніж п’ять мільйонів українців, що в силу різних обставин змушені працювати за кордоном, але залишаються представниками і патріотами своєї Батьківщини.

З повагою,
голова Ради Спілки українців у Португалії,
Павло Садоха

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації