Автор Олександр Брильов
У КМДА відбулося друге засідання робочої групи з проблеми Позняки-мікрорайону, на 4а якому були присутні, жителі і представники Київгенплану Також були Олександр Спасибко (заступник Кличка). Навіть Віталій Сташук (народний депутат від району).
Коли представник Київгенплану почав розповідати про те, як добре був продуманий змінений у 2012 році ДПТ мікрорайонів Позняки-4 і 4а, що він повністю відповідає вимогам ДБН за запланованою кількістю місць в дитячих садках і школах, згадався старий, відомий анекдот про віртуальну реальність.
Це до того, що на питання одного з наших представників громади, з якої кількості жителів мікрорайону Позняки-4а робився розрахунок по садках і школах, «шановний» архітектор Київгенплану відповів: 3500 осіб. Зрозуміло, така відповідь викликав загальне здивування. Як можна було говорити таку нісенітницю і робити якісь розрахунки? Тільки початковий план від 2006 – 2008 передбачав будинків на 4216 квартир. Тільки це за скромними підрахунками передбачає щонайменше 10000 жителів. Але не забудьте ще про такий очевидний факт, що до вищевказаної кількості будинків додався ще «Поетичний» і три зайвих будинки Мордору. І за скромними підрахунками кількість квартир вже значно перевищила 6000, а це значить, що жителів не менше 15000.
Складається таке враження, що ті, хто проектують забудову , живуть в паралельному, віртуальному світі. В якому все красиво: намальовані будиночки самі по собі обростають запланованими соціальними об’єктами, суперпорядні забудовники відразу ж роблять озеленення територій, ніхто не перевищує середньостатистичну народжуваність, на дві квартири не більше однієї машини, переповнені на 150% школи вважаються апріорі не такими і красиво вписуються в межі досяжності, які архітектори, як стратеги на навчаннях, креслять навколо них. І вони «свято» вірять в те, що прийнятих ДПТ треба неухильно дотримуватися, що ніхто з забудовників не вліпить кілька зайвих будинків, що увіткнуті ними в землю метрові палиці під назвою «саджанці» самі по собі розквітнуть в грунті, який реально таким не є, бо його товщина всього 3-5 см, а нижче – щільно утрамбоване будівельне сміття. Що над мікрорайонами, втикані часто-густо висотками, постійно гуляють пилові бурі, бо земля тільки частково покрита травою і нечисленними деревцями, які борються за своє виживання. Чому нам доводять, що прийнятий у 2012 році ДПТ не можна міняти? Чому в такому разі вирішили змінити раніше існуючий ДПТ від 2006 року? До речі саме той, який абсолютно влаштовував тих, хто купив квартири саме тут в період 2007 – 2010 років. Не відомо, як купувалися б квартири, якби ТРЦ у планах займав майже половину мікрорайону, як нині. Міська влада абсолютно ні в що не ставить жителів, а її саму також ні в що не ставлять деякі забудовники. Бо як тоді пояснити той факт, що в Мордорі виросло три зайвих будинки, що не передбачено зміненим ДПТ? Хто реально відповість за таке самоуправство, і чи буде хтось засуджений за відповідною статтею?
Невже ті, хто придумав вліпити величезний ТРЦ серед щільної житлової забудови, не подумав про різке погіршення екологічної ситуації в цьому місці? До величезного числа місцевих автомобілів буде додано тисячі інших, які будуть приїжджати спеціально в цей ТРЦ не тільки з інших мікрорайонів, але з сусідніх районів. Збільшення загазованості, «пробки» на навколишніх дорогах – хіба це хвилює чиновників, які не живуть з нами по сусідству? Зрозуміло – ні, бо багато з них нічого не бачать далі свого паркану, яким вони відгородили свій приватний будинок. Вони живуть в своїй реальності, ми в своїй, і повірте – дані реальності не перетинаються. Тільки для них наша віртуальна реальність перетворюється в чергове поповнення кишені грошима, якими їх годують регулярно ті чи інші забудовники, а правильніше сказати – бетонні терористи. А як поводяться з терористами в цивілізованих країнах, думаю, що більшість і самі знають.