Впустять чи не впустять до Польщі, якщо виїхав по завершенню візи, безвізу чи карти побиту? Інформація станом на 0

УВАГА! Текст стосується УСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. Немає значення коли хто приїхав: до 24 02 чи після 24 02, чи є статус укр чи немає, чи є карта побиту чи немає? Якщо ви пишете чи дзвоните мені, щоб я вас заспокоїв, тобто, щоб повторив те, що уже тут написав – спочатку зробіть передоплату за психологічну консультацію. Бо я відповідаю без оплати тільки на питання які стосуються документів. Повторюю те, що уже тут написано, відповідаю на питання “Чи це правда?” та всілякі подібні  – після передоплати. Сума – на ваш вибір. Реквізити – тут

Також текст стосується пересування громадян України з Польщі і у Польщу, неважливо з якої країни.  Головне, що треба знати  – ТОЧНОЇ ВІДПОВІДІ ВПУСТЯТЬ ЧИ НІ –   НЕМАЄ!!!!!!!!!!!!!! Якщо є карта побиту або карта побиту, термін чинності якої завершився після 20 03 2020 – не мусить бути жодних проблем, бо саме з цих часів вступила устава антиковідова, а потім все те, що продовжила устава антиковідова, ще більше для громадян України продовжила устава про допомогу громадянам України, що рятуються від збройного конфлікту. Тобто, нині термін легального перебування усіх без винятку громадян України на території Польщі – 30 09 2025 року. Саме до цього часу діє те, що громадяни України називають “безвіз”. Неважливо, чи 90 днів пройшло після закінчення терміну дії візи чи карти побиту чи більше. До 30 09 2025 року громадян України впустять на територію Польщі, відповідно до устави про допомогу громадянам Україні, які рятуються від збройного конфлікту. За яких обставин можуть не впустити? Якщо ви фігуруєте у списках осіб, небажаних у ЄС.  Тобто, перед виїздом треба перевірити у прикордонників чи часом ви там не фігуруєте. Остатньо був інцидент у мого клієнта, котрий заїздив з Туреччини. Виявилось, що він фігурує у цій системі. на щастя, ми перед виїздом подали вньосек до UDSC з проханням про викреслення його з тої системи і надали довідку про некаральність. Бо він туди потрапив як покараний, а насправді вирок скасували. То при поверненні його помаринували у аеропорту і зрештою впустили. Однак не без нервів. Ще існує такий страх, його теж озвучила моя клієнтка:

  • Я отримаю карту побиту, втрачу статус укр, не матиму доступу до дія пл і не зможу показати, що мої діти мають статус укр…

Пояснюю: У мене є клієнти зі статусом Укр, котрі отримали карти побиту і статус укр втратили, однак надалі перетинають кордон, показуючи разом з паспортом довідку про надання песеля УКР. Раджу перед виїздом сходити до уженду дільниці і взяти свіжу довідку, щоб точно знати, що статус УКР надалі актуальний.

Водночас, ПРЕДСТАВНИК АВІАКОМПАНІЇ МОЖЕ НА ВПУСТИТИ НА СВІЙ РОЗСУД, тому перед купівлею квитків треба детально розпитати у авіакомпанії чи не буде проблем з посадкою у літак при поверненні? Це компетенція саме авіакомпанії а не прикордонників.

При вїзді  з України часами бувають нюанси. Наприклад, 14 липня 2023 року  при вїзді у Польщу з України громадянку України з позитивним рішенням по карті побиту і з смс про дату отримання карти не впустили, написавши як причину перевищення 90 днів перебування у ЄС у цьому півріччі. Тобто, так, ніби закону від 12 03 2022 року та змін до нього немає.

Улітку минулого року громадянина України з простроченою картою побиту не впустили на літак з Кіпра до Варшави. Не впустили представники авіакомпанії Візейр, не надавши жодних письмових пояснень. Правових підстав для невпускання такої людини немає, але це сталося. Правда, ці люди не спілкувалися з менеджерами авіакомпанії. Думаю, спілкування з менеджером перед купівлею квитків, врятує від подібних проблем.

04 07 2024  був у прикордонників у Варшаві, де разом з клієнткою поставили питання: чи зможе людина, що нині не має жодних підстав для перебування крім укр паспорта і поданого вньоску на побит часовий, полетіти у Хорватію та повернутися звідти у Польщу, не маючи клопотів з прикордонниками? Відповідь прикордонників наступна: “У Польшу клієнта, як громадянина України, впустять. Однак, прикордонники тої країни у яку він їде чи поліція, у разі перевірки документів, МОЖУТЬ поставити зобовязання до добровільного повернення, вважаючи перебування такого громадянина України (без статусу УКР, візи і карти побиту) нелегальним. При цьому, за словами прикордонника з яким ми спілкувалися, люди зі статусом УКР і електронною дією пл подібних проблем не матимуть.  Зверну увагу на те, що Я НЕ ЗНАЮ ЖОДНОГО ВИПАДКУ КОЛИ Б ПО ДОРОЗІ У ХОРВАТІЮ ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН БУЛИ ПРОБЛЕМИ З ДОКУМЕНТАМИ У ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. Всі успішно доїхали і всі повернули. Хорватія – член ЄС, як і всі країни по дорозі до неї. 

ЗАПИТАННЯ: Чи вмикається безвіз по завершенню карти і чи є можливість вилетіти , наприклад, до Португалії і повернутись за декілька днів?

ВІДПОВІДЬ:  Безвіз продовжено до 30 09 2025 ЯК НАПИСАНО У ЦЬОМУ ТЕКСТІ! Відповідно до закону від 12 03 2022 зі змінами, перебування громадян України без віз карт (тобто те, що ви називаєте БЕЗВІЗОМ) продовжено до 30 09 2025 року. Ви питаєте коли він вмикається так ніби він ще не увімкнувся. На це питання неможливо відповісти. Бо безвіз уже увімкнувся і триває до 30 09 2025 року.

ЗАПИТАННЯ:  Так і не зрозумів чи я маю безвіз по завершенню карти? І чи є змога виїжджати до інших країн ЄС на короткий термін, під час подовження карти до вересня 2025 року?

ВІДПОВІДЬ: Жодних юридичних перешкод для громадянина України наразі я особисто не бачу, якщо зробити так, як написано у тексті нижче.

ЗАПИТАННЯ: А не вийде так, що  в іншій країні, працівники авіакомпанії подивляться на прострочену (подовжену за польським законодавством) карту і скажуть «вибачте, але це вже не дійсне і ви тут нелегально.

ВІДПОВІДЬ:  Подібні випадки траплялися тільки у Німеччині.  Працівники авіакомпаній часами ставлять додаткові вимоги і вони часами є абсурдними та суперечними з законодавством. Працівники авіакомпанії як і прикордонники на мою думку – мавпи з гранатою і від них можна чекати чого завгодно. Тому якщо сумніваєтесь – нікуди не їдьте. Сидіть і бійтеся  Усі питання стосовно повернення у Польщу що стосуються трактування законів державою я описав у тексті. Прочитайте його до кінця і потім ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Студент хоче виїхати відпочити у Кіпр. Немає карти побиту.  Його впустять назад чи ні?

ВІДПОВІДЬ: Якщо є сумніви, що впустять – хай нікуди не їде.  Впустять чи не впустять – на розгляд прикордонника. Нині усіх громадян України у Польщу впускають, ЯКЩО ВОНИ НАДАДУТЬ ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ОБГРУНТОВУЮТЬ ЇХНЄ ПЕРЕБУВАННЯ, тобто документально пояснять, що вони робитимуть у Польщі.  Докладно запитати про те впустять чи не впустять ЯКЩО Є СУМНІВИ, можна перед виїздом у прикордонників. Знайдіть у своєму місті Placówka straży Granicznej і запитайте, якщо не вірите уставі про допомогу громадянам України, яка дає право перебувати на території Польщі громадянам України до 30 06  2024, А ОТЖЕ І ВЇХАТИ!!!! Але якщо є сумніви  – сидіть нікуди не їдьте.

ЗАПИТАННЯ:  в мене карта закінчилась 30.04, Хочу поїхати в Україну Чи зможу я назад заїхати по біометричному паспорту?

ВІДПОВІДЬ: Ваша карта буде чинна до30 09 2025 року відповідно до останніх змін до польського законодавства. Ви зможете заїхати по карті. Але навіть якби у вас карти не було – вас все одно б впустили.

ЗАПИТАННЯ: Я десь у когось прочитала в інтернеті, що якщо довго перебуваєш в Україні, то можуть не впустити, навіть якщо маєш карту побиту

ВІДПОВІДЬ: ключові слова “десь у когось прочитала”… Якщо у вас є чинна карта побиту і є що у Польщі робити та є документи які це підтверджують (наприклад, умова з роботодавцем)  – жодних питань до вас не буде. Але якщо карту анулювали – вона буде чинна тільки до 30 09 2025

ЗАПИТАННЯ: Чи треба робити візу, щоб заїхати у Польщу, якщо немає ні візи ні безвізу ні карти?

ВІДПОВІДЬ: Якщо вїзд з України  – доведеться зробити, хоча докладна відповідь на це питання  – у тексті, який ви зараз читаєте. Дочитайте до кінця і ставте питання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Ок, я прочитаю. Але скажіть чи треба робити візу?

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Там відповідь,

ЗАПИТАННЯ: Навіщо мені ваш текст? Мене цікавить чи треба мені робити візу чи ні?

ВІДПОВІДЬ: У цьому тексті я докладно відповів на це питання. Нічого іншого окрім того, що написано у цьому тексті, я вам на цю тему не скажу. Хіба що ви поставите питання, відповіді на яке у тексті немає. Будь  ласка, прочитайте текст і ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Я виїхала в Україну і ще не зробила візу. Була така інформація що має пройти 2 неділі тоді можна їхати назад . В мене немає песесля укр, а звичайний

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Почніть з самої гори і до кінця. У тексті докладно описано все, що я можу з цього приводу сказати. Повторю ще раз те, що уже кілька разів повторено від початку тексту: “ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ НИНІ МОЖУТЬ ВЇХАТИ У ПОЛЬЩУ НАВІТЬ МАЮЧИ 5 річну заборону на вїзд. Так було з моєю клієнткою.”

 

КОНСУЛЬТУЮ СТОСОВНО ДОКУМЕНТІВ БЕЗКОШТОВНО +48 730150901  Відповіді на запитання “Щоб заспокоїтись”(тобто, психологічні) – за передоплату. Якщо ви хочете, щоб я довго вислуховував Вашу історію перед тим як ви поставите запитання  – спочатку оплата. Якщо ви хочете, щоб я по кілька разів повторював уже сказане – спочатку оплата. Сума на Ваш розсуд. Контакти і реквізити – за лінком ТАК, Я ОЛЕКСАНДР, Я МАЮ ХВИЛИНКУ, Я ЗАЙМАЮСЬ КАРТАМИ ПОБИТУ, ТАК, У МЕНЕ МОЖНА ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ. СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ, ВІДПОВІДЕЙ НА ЯКІ НЕ ЗНАЙДЕТЕ НА САЙТІ. НЕ РОЗКАЗУЙТЕ ІСТОРІЙ, НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЛОВО “ДИВІТЬСЯ”. ОДРАЗУ ПИТАННЯ. І Я НЕГАЙНО І ВИЧЕРПНО ВІДПОВІМ
WHATSUP ДЛЯ ВІДГУКІВ І ЗАПИТАНЬ +48 730150901
Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації