Впустять чи не впустять до Польщі, якщо виїхав по завершенню візи, безвізу чи карти побиту? Інформація станом на 06 04 2024

УВАГА! Текст стосується УСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. Немає значення коли хто приїхав: до 24 02 чи після 24 02, чи є статус укр чи немає, чи є карта побиту чи немає?

Також текст стосується пересування громадян України з Польщі і у Польщу, неважливо з якої країни.  Головне, що треба знати  – ТОЧНОЇ ВІДПОВІДІ ВПУСТЯТЬ ЧИ НІ –   НЕМАЄ!!!!!!!!!!!!!! Якщо є карта побиту або карта побиту, термін чинності якої завершився після 20 03 2020 – не мусить бути жодних проблем, бо саме з цих часів вступила устава антиковідова, а потім все те, що продовжила устава антиковідова, ще більше для громадян України продовжила устава про допомогу громадянам України, що рятуються від збройного конфлікту. Тобто, нині термін легального перебування усіх без винятку громадян України на території Польщі – 30 06 2024 року. Саме до цього часу діє те, що громадяни України називають “безвіз”. Неважливо, чи 90 днів пройшло після закінчення терміну дії візи чи карти побиту чи більше. До 30 06 2024 року громадян України впустять на територію Польщі, відповідно до устави про допомогу громадянам Україні, які рятуються від збройного конфлікту. За яких обставин можуть не впустити? Якщо ви фігуруєте у списках осіб, небажаних у ЄС.  Тобто, перед виїздом треба перевірити у прикордонників чи часом ви там не фігуруєте. Остатньо був інцидент у мого клієнта, котрий заїздив з Туреччини. Виявилось, що він фігурує у цій системі. на щастя, ми перед виїздом подали вньосек до UDSC з проханням про викреслення його з тої системи і надали довідку про некаральність. Бо він туди потрапив як покараний, а насправді вирок скасували. То при поверненні його помаринували у аеропорту і зрештою впустили. Однак не без нервів. Ще існує такий страх, його теж озвучила моя клієнтка:

  • Я отримаю карту побиту, втрачу статус укр, не матиму доступу до дія пл і не зможу показати, що мої діти мають статус укр…

Пояснюю: У мене є клієнти зі статусом Укр, котрі отримали карти побиту і статус укр втратили, однак надалі мають доступ до дії пл і діти там підвантажуються. Тому цей страх не має підстав

Водночас, ПРЕДСТАВНИК АВІАКОМПАНІЇ МОЖЕ НА ВПУСТИТИ НА СВІЙ РОЗСУД, тому перед купівлею квитків треба детально розпитати у авіакомпанії чи не буде проблем з посадкою у літак при поверненні? Це компетенція саме авіакомпанії а не прикордонників.

При вїзді  з України часами бувають нюанси. Наприклад, 14 липня 2023 року  при вїзді у Польщу з України громадянку України з позитивним рішенням по карті побиту і з смс про дату отримання карти не впустили, написавши як причину перевищення 90 днів перебування у ЄС у цьому півріччі. Тобто, так, ніби закону від 12 03 2022 року немає.

Улітку минулого року громадянина України з простроченою картою побиту не впустили на літак з Кіпра до Варшави. Не впустили представники авіакомпанії Візейр, не надавши жодних письмових пояснень. Правових підстав для невпускання такої людини немає, але це сталося. Правда, ці люди не спілкувалися з менеджерами авіакомпанії. Думаю, спілкування з менеджером перед купівлею квитків, врятує від подібних проблем.

11 07 2023 о 14 15  повернувся від прикордонників у Варшаві, де разом з клієнтом поставили питання: чи зможе людина, що нині не має жодних підстав для перебування крім укр паспорта і поданого вньоску на побит часовий, полетіти у Хорватію та повернутися звідти у Польщу, не маючи клопотів з прикордонниками? Відповідь прикордонників наступна: “У Польшу клієнта, як громадянина України, впустять. Однак, прикордонники тої країни у яку він їде чи поліція, у разі перевірки документів, МОЖУТЬ поставити зобовязання до добровільного повернення, вважаючи перебування такого громадянина України (без статусу УКР, візи і карти побиту) нелегальним. При цьому, за словами прикордонника з яким ми спілкувалися, люди зі статусом УКР і електронною дією пл подібних проблем не матимуть. 

ЗАПИТАННЯ: Чи вмикається безвіз по завершенню карти і чи є можливість вилетіти , наприклад, до Португалії і повернутись за декілька днів?

ВІДПОВІДЬ:  Безвіз продовжено до 30 06 2024 ЯК НАПИСАНО У ЦЬОМУ ТЕКСТІ! Відповідно до закону від 12 03 2022 зі змінами, перебування громадян України без віз карт (тобто те, що ви називаєте БЕЗВІЗОМ) продовжено до 30 06 2024 року. Ви питаєте коли він вмикається так ніби він ще не увімкнувся. На це питання неможливо відповісти. Бо безвіз уже увімкнувся і триває до 30 06 2024 року.

ЗАПИТАННЯ:  Так і не зрозумів чи я маю безвіз по завершенню карти? І чи є змога виїжджати до інших країн ЄС на короткий термін, під час подовження карти до червня 2024 року?

ВІДПОВІДЬ: Жодних юридичних перешкод для громадянина України наразі я особисто не бачу, якщо зробити так, як написано у тексті нижче.

ЗАПИТАННЯ: А не вийде так, що  в іншій країні, працівники авіакомпанії подивляться на прострочену (подовжену за польським законодавством) карту і скажуть «вибачте, але це вже не дійсне і ви тут нелегально.

ВІДПОВІДЬ:  Подібні випадки траплялися тільки у Німеччині.  Працівники авіакомпаній часами ставлять додаткові вимоги і вони часами є абсурдними та суперечними з законодавством. Працівники авіакомпанії як і прикордонники на мою думку – мавпи з гранатою і від них можна чекати чого завгодно. Тому якщо сумніваєтесь – нікуди не їдьте. Сидіть і бійтеся  Усі питання стосовно повернення у Польщу що стосуються трактування законів державою я описав у тексті. Прочитайте його до кінця і потім ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Студент хоче виїхати відпочити у Кіпр. Немає карти побиту.  Його впустять назад чи ні?

ВІДПОВІДЬ: Якщо є сумніви, що впустять – хай нікуди не їде.  Впустять чи не впустять – на розгляд прикордонника. Нині усіх громадян України у Польщу впускають, ЯКЩО ВОНИ НАДАДУТЬ ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ОБГРУНТОВУЮТЬ ЇХНЄ ПЕРЕБУВАННЯ, тобто документально пояснять, що вони робитимуть у Польщі.  Докладно запитати про те впустять чи не впустять ЯКЩО Є СУМНІВИ, можна перед виїздом у прикордонників. Знайдіть у своєму місті Placówka straży Granicznej і запитайте, якщо не вірите уставі про допомогу громадянам України, яка дає право перебувати на території Польщі громадянам України до 30 06  2024, А ОТЖЕ І ВЇХАТИ!!!! Але якщо є сумніви  – сидіть нікуди не їдьте.

ЗАПИТАННЯ:  в мене карта закінчилась 30.04, Хочу поїхати в Україну Чи зможу я назад заїхати по біометричному паспорту?

ВІДПОВІДЬ: Ваша карта буде чинна до30 06  2024 року відповідно до останніх змін до польського законодавства. Ви зможете заїхати по карті. Але навіть якби у вас карти не було – вас все одно б впустили.

ЗАПИТАННЯ: Я десь у когось прочитала в інтернеті, що якщо довго перебуваєш в Україні, то можуть не впустити, навіть якщо маєш карту побиту

ВІДПОВІДЬ: ключові слова “десь у когось прочитала”… Якщо у вас є чинна карта побиту і є що у Польщі робити та є документи які це підтверджують (наприклад, умова з роботодавцем)  – жодних питань до вас не буде. Але якщо карту анулювали – вона буде чинна тільки до 30 06 2024

ЗАПИТАННЯ: Чи треба робити візу, щоб заїхати у Польщу, якщо немає ні візи ні безвізу ні карти?

ВІДПОВІДЬ: Якщо вїзд з України  – доведеться зробити, хоча докладна відповідь на це питання  – у тексті, який ви зараз читаєте. Дочитайте до кінця і ставте питання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Ок, я прочитаю. Але скажіть чи треба робити візу?

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Там відповідь,

ЗАПИТАННЯ: Навіщо мені ваш текст? Мене цікавить чи треба мені робити візу чи ні?

ВІДПОВІДЬ: У цьому тексті я докладно відповів на це питання. Нічого іншого окрім того, що написано у цьому тексті, я вам на цю тему не скажу. Хіба що ви поставите питання, відповіді на яке у тексті немає. Будь  ласка, прочитайте текст і ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Я виїхала в Україну і ще не зробила візу. Була така інформація що має пройти 2 неділі тоді можна їхати назад . В мене немає песесля укр, а звичайний

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Почніть з самої гори і до кінця. У тексті докладно описано все, що я можу з цього приводу сказати. Повторю ще раз те, що уже кілька разів повторено від початку тексту: “ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ НИНІ МОЖУТЬ ВЇХАТИ У ПОЛЬЩУ НАВІТЬ МАЮЧИ 5 річну заборону на вїзд. Так було з моєю клієнткою.”

Є кілька міфів, котрі я спростую на самому початку:

МІФ 1  Коли подав на побит – не маєш права виїздити.

ЦЕ НЕПРАВДА. Поданий вньосек не впливає на вїзд і виїзд.

МІФ 2 Коли є печатка у паспорті про поданий вньосек – я зможу заїхати на її підставі у Польщу

НЕПРАВДА, Печатка не дає права на вїзд, але вона і не забороняє ні вїзду ні виїзду. вона взагалі жодного стосунку до перетину кордону не має. Докладно про те, навіщо потрібна печатка у паспорті  – тут 

МІФ 3 Якщо немає карти побиту візи чи днів безвізу  – можуть бути проблеми при вїзді у Польщу

НЕПРАВДА. Нині громадяни України, що вїздять у Польщу трактуються як люди, що рятуються від війни. Впустили навіть мою клієнтку з 5 річною забороною вїзду у Польщу, коли вона показала умову з роботодавцем і довела що їй є де жити та є що робити у Польщі

МІФ 4 Якщо я пробуду за межами Польщі довше ніж 30 днів мій песель укр анулюють і я не зможу перебувати у Польщі

НЕПРАВДА Перебування понад 30 днів за межами Польщі скасовує вашу страховку, якщо ви не працюєте. Тобто у разі звернення до лікаря по поверненню, ви змушені будете самі платити і за лікаря і за швидку. Але це лише якщо ви не працюєте. Бо працюючи застраховані зусом. Право на перебування до 30 06 2024 року є у всіх громадян України незалежно від того, хто коли вїхав. І до цього часу усіх впустять, Хіба що виявлять зловживання вїздами виїздами. Тоді прикордонник може ухвалити інше рішення. Але його начальник на ваше прохання може це рішення переглянути, якщо ви попросите притулку у Польщу у звязку з війною.

МІФ 4 Мені видали карту побиту давно, але я тривалий час перебуваю в Україні і мене можуть не впустити у Польщу.

НЕПРАВДА. Нині для вїзду у Польщу  громадянину України треба тільки УДОКУМЕНТУВАТИ МЕТУ ВІЗИТУ. Докладно про це- у тексті. Якщо ж є сумніви, чи часом карта не анульована – треба зателефонувати на інфолінію відділу справ іноземців того воєводства, яке видало карту. Але навіть анульовані карти продовжені до 30 06 2024 року для громадян України

Якщо у вас персонально є якісь сумніви у тому, що вас впустять назад, не описані у цьому тексті – можете перевірити себе особисто через прикордонну систему на місці перебування. У Варшаві це можна зробити на вулиці Taborowa 33. Тут у приміщенні уженду до справ іноземців у 5 вікні приймають прикордонники і як ви їм покажете паспорт – вони перевірять чи є стосовно вас якісь застереження для в’їзду у Польщу.  Починає це працювати десь після 9 і працює приблизно до 14. Щоразу там щось міняється. Тому варто потрапити ось у ці часові рамки. Краще йти серед дня, коли черга з тих, хто прийшов рано-вранці, ще до відкриття, розсмокчеться і ви спокійно без жодних черг, зайдете та спитаєте про те, що вас непокоїть.  Також, варто на кордоні запитати у прикордонника, який вас контролюватиме при виїзді. Якщо він скаже, що вас не впустить  при поверненні – не сприймайте це за істину. При поверненні вас контролюватиме інша людина У тої людини буде інший начальник зміни. І, цілком імовірно, що ті люди матимуть більшу повагу до закону і до вас, як до іноземця. Ще одна важлива порада: інформацію про перетин кордону, написану російською мовою, ігноруйте. Це завжди неправда. Або ж людина некомпетента (бо саме так треба сприймати написання щось російською мовою для громадян України) або вона свідомо намагається нашкодити.

Якщо після прочитання цього тексту залишаться запитання  – ставте у коментарях, або через месенджер фейсбука Якщо прочитане вам пригодилося – напишіть відгук за лінком 

Запрошую до слухання мого радіоканалу. Нині там переважно музика, котра допоможе відволіктися від новин. На мою думку, нині це  – найважливіше. Не слухайте і не дивіться зараз новин. Читати можна. Але раджу читати новини англійською, французькою мовами. Не німецькою, бо нині німці пишуть як росіяни. Не українською, бо в Україні нині не залишилося адекватних продуцентів новин – одні агітатори, нестелепні відрізнити прес-реліз від опису факту і інформацію, котра буде корисною від чиєїсь маніпуляції. Англомовні і франкомовні джерела дають факти і мінімально давлять на мозок. Це мій досвід.

Буде круто, як кожен, хто це прочитає і має якийсь досвід, залишить коментар ПІД ТЕКСТОМ НА САЙТІ, Це допоможе людям зорієнтуватися. Важливе прохання: ТІЛЬКИ ПРО СВІЙ ВЛАСНИЙ ДОСВІД, Прошу: жодного слова про те, що хтось комусь розказав – тільки власний досвід. Дякую наперед.

КОНСУЛЬТУЮ СТОСОВНО ДОКУМЕНТІВ БЕЗКОШТОВНО +48 730150901  Відповіді на запитання “Щоб заспокоїтись”(тобто, психологічні) – за передоплату. Якщо ви хочете, щоб я довго вислуховував Вашу історію перед тим як ви поставите запитання  – спочатку оплата. Якщо ви хочете, щоб я по кілька разів повторював уже сказане – спочатку оплата. Сума на Ваш розсуд. Контакти і реквізити – за лінком ТАК, Я ОЛЕКСАНДР, Я МАЮ ХВИЛИНКУ, Я ЗАЙМАЮСЬ КАРТАМИ ПОБИТУ, ТАК, У МЕНЕ МОЖНА ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ. СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ, ВІДПОВІДЕЙ НА ЯКІ НЕ ЗНАЙДЕТЕ НА САЙТІ. НЕ РОЗКАЗУЙТЕ ІСТОРІЙ, НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЛОВО “ДИВІТЬСЯ”. ОДРАЗУ ПИТАННЯ. І Я НЕГАЙНО І ВИЧЕРПНО ВІДПОВІМ
Радіоконсультації за лінком
https://ivakhniuk.radio12345.com/
WHATSUP ДЛЯ ВІДГУКІВ І ЗАПИТАНЬ +48 730150901
Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації