Впустять чи не впустять до Польщі, якщо виїхав по завершенню візи, безвізу чи карти побиту? Інформація станом на 22 09 2023

УВАГА! Текст стосується УСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. Немає значення коли хто приїхав: до 24 02 чи після 24 02, чи є статус укр чи немає, чи є карта побиту чи немає?

Головне, що треба знати  – ТОЧНОЇ ВІДПОВІДІ ВПУСТЯТЬ ЧИ НІ  НЕМАЄ!!!!!!!!!!!!!!

ПРИКОРДОННИК АБО ПРЕДСТАВНИК АВІАКОМПАНІЇ МОЖЕ НА ВПУСТИТИ НА СВІЙ РОЗСУД, Далі докладно все що я на цю тему знаю.

Найсвіжіша інформація на тему впустять чи не впустять не радує
У пятницю 14 липня при вїзді з України громадянку України з позитивним рішенням по карті побиту і з смс про дату отримання карти не впустили, написавши як причину перевищення 90 днів перебування у ЄС у цьому півріччі. Тобто, так, ніби закону від 12 03 2022 року немає.
У неділю громадянина України з простроченою картою побиту не впустили на літак з Кіпра до Варшави. Не впустили представники авіакомпанії Візейр, не надавши жодних письмових пояснень. Люди звертаються у консульство, щоб повернутися у Польщу. Правових підстав для невпускання такої людини немає, але це сталося. Правда, ці люди не спілкувалися з менеджерами авіакомпанії. Думаю, спілкування з менеджером перед купівлею квитків, врятує від подібних проблем.
11 07 2023 о 14 15  повернувся від прикордонників у Варшаві, де разом з клієнтом поставили питання: чи зможе людина, що нині не має жодних підстав для перебування крім укр паспорта і поданого вньоску на побит часовий, полетіти у Хорватію та повернутися звідти у Польщу, не маючи клопотів з прикордонниками? Відповідь прикордонників наступна:
У Польшу клієнта, як громадянина України, впустять. Однак, прикордонники тої країни у яку він їде чи поліція, у разі перевірки документів, МОЖУТЬ поставити зобовязання до добровільного повернення, вважаючи перебування такого громадянина України (без статусу УКР, візи і карти побиту) нелегальним. При цьому, за словами прикордонника з яким ми спілкувалися, люди зі статусом УКР і електронною дією пл подібних проблем не матимуть.  На мою думку, це не відповідає реаліям, однак перевірити це можна тільки дослідним шляхом. Тому, коли у когось щось подібне буде – напишіть про свій досвід у коментарях. Також раджу питати перед купівлею квитків у авіакомпаній, чи впустять вони на літак з конкретно вашими документами? Бо прикордонного контролю між Польщею і Хорватією немає. Але можуть бути несподіванки від авіакомпаній.

ЗАПИТАННЯ: Чи вмикається безвіз по завершенню карти і чи є можливість вилетіти , наприклад, до Португалії і повернутись за декілька днів?

ВІДПОВІДЬ:  Безвіз продовжено до 04 03 2023 ЯК НАПИСАНО У ЦЬОМУ ТЕКСТІ! Відповідно до закону від 12 03 2022 зі змінами, перебування громадян України без віз карт (тобто те, що ви називаєте БЕЗВІЗОМ) продовжено до 04 03 2024 року. Ви питаєте коли він вмикається так ніби він ще не увімкнувся. На це питання неможливо відповісти. Бо безвіз уже увімкнувся і триває до 04 03 2024 року. А увімкнувся коли Президент підписав зміни до закону. Це сталося на початку червня

ЗАПИТАННЯ:  Так і не зрозумів чи я маю безвіз по завершенню карти. І чи є змога виїзжати до інших країн ЄС на короткий термін, під час подовження карти до березня 2024 року?

ВІДПОВІДЬ: Жодних юридичних перешкод для громадянина України наразі я особисто не бачу, якщо зробити так, як написано у тексті нижче.

ЗАПИТАННЯ: А не вийде так, що  в іншій країні, працівники авіакомпанії подивляться на подовжену і скажуть «вибачте, але це вже не дійсне і ми не пустимо вас до Польші»

ВІДПОВІДЬ:  То у такому випадку ви мусите питати у працівників компанії. Тут я нічим не допоможу. Жодних юридичних підстав для того щоб не впустити вас у літак немає. Але працівники авіакомпаній часами ставлять додаткові вимоги і вони часами є абсурдними та суперечними з законодавством. Працівники авіакомпанії як і прикордонники на мою думку – мавпи з гранатою і від них можна чекати чого завгодно. Тому якщо сумніваєтесь – нікуди не їдьте. Сидіть і бійтеся  Усі питання стосовно повернення у Польщу що стосуються трактування законів державою я описав у тексті. Прочитайте його до кінця і потім ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Студент хоче виїхати відпочити у Кіпр. Немає карти побиту. Є студентом. Його впустять назад чи ні?

ВІДПОВІДЬ: Якщо є сумніви, що впустять – хай нікуди не їде.  Впустять чи не впустять – на розгляд прикордонника. Нині усіх громадян України у Польщу впускають, ЯКЩО ВОНИ НАДАДУТЬ ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ОБГРУНТОВУЮТЬ ЇХНЄ ПЕРЕБУВАННЯ, тобто документально пояснять, що вони робитимуть у Польщі.  Докладно запитати про те впустять чи не впустять ЯКЩО Є СУМНІВИ, можна перед виїздом у прикордонників. Знайдіть у своєму місті Placówka straży Granicznej і запитайте, якщо не вірите уставі про допомогу громадянам України, яка дає право перебувати на території Польщі громадянам України до 04 03 2024, А ОТЖЕ І ВЇХАТИ!!!! Але якщо є сумніви  – сидіть нікуди не їдьте.

ЗАПИТАННЯ:  в мене карта закінчилась 30.04, Хочу поїхати в Україну Чи зможу я назад заїхати по біометричному паспорту?

ВІДПОВІДЬ: Ваша карта буде чинна до 04 03 2024 року відповідно до останніх змін до польського законодавства. Ви зможете заїхати по карті. Але навіть якби у вас карти не було – вас все одно б впустили.

ЗАПИТАННЯ: Я десь у когось прочитала в інтернеті, що якщо довго перебуваєш в Україні, то можуть не впустити, навіть якщо маєш карту побиту

ВІДПОВІДЬ: ключові слова “десь у когось прочитала”… Якщо у вас є чинна карта побиту і є що у Польщі робити та є документи які це підтверджують (наприклад, умова з роботодавцем)  – жодних питань до вас не буде.

ЗАПИТАННЯ: Чи треба робити візу, щоб заїхати у Польщу, якщо немає ні візи ні безвізу ні карти?

ВІДПОВІДЬ: Докладна відповідь на це питання  – у тексті, який ви зараз читаєте. Дочитайте до кінця і ставте питання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Ок, я прочитаю. Але скажіть чи треба робити візу?

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Там відповідь,

ЗАПИТАННЯ: Навіщо мені ваш текст? Мене цікавить чи треба мені робити візу чи ні?

ВІДПОВІДЬ: У цьому тексті я докладно відповів на це питання. Нічого іншого окрім того, що написано у цьому тексті, я вам на цю тему не скажу. Хіба що ви поставите питання, відповіді на яке у тексті немає. Будь  ласка, прочитайте текст і ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Я виїхала в Україну і ще не зробила візу. Була така інформація що має пройти 2 неділі тоді можна їхати назад . В мене немає песесля укр, а звичайний

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Почніть з самої гори і до кінця. У тексті докладно описано все, що я можу з цього приводу сказати. Повторю ще раз те, що уже кілька разів повторено від початку тексту: “ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ НИНІ МОЖУТЬ ВЇХАТИ У ПОЛЬЩУ НАВІТЬ МАЮЧИ 5 річну заборону на вїзд. Так було з моєю клієнткою.”

Є кілька міфів, котрі я спростую на самому початку:

МІФ 1  Коли подав на побит – не маєш права виїздити.

ЦЕ НЕПРАВДА. Поданий вньосек не впливає на вїзд і виїзд.

МІФ 2 Коли є печатка у паспорті про поданий вньосек – я зможу заїхати на її підставі у Польщу

НЕПРАВДА, Печатка не дає права на вїзд, але вона і не забороняє ні вїзду ні виїзду. вона взагалі жодного стосунку до перетину кордону не має. Докладно про те, навіщо потрібна печатка у паспорті  – тут 

МІФ 3 Якщо немає карти побиту візи чи днів безвізу  – можуть бути проблеми при вїзді у Польщу

НЕПРАВДА. Нині громадяни України, що вїздять у Польщу трактуються як люди, що рятуються від війни. Впустили навіть мою клієнтку з 5 річною забороною вїзду у Польщу, коли вона показала умову з роботодавцем і довела що їй є де жити та є що робити у Польщі

МІФ 4 Якщо я пробуду за межами Польщі довше ніж 30 днів мій песель укр анулюють і я не зможу перебувати у Польщі

НЕПРАВДА Перебування понад 30 днів за межами Польщі скасовує вашу страховку, якщо ви не працюєте. Тобто у разі звернення до лікаря по поверненню, ви змушені будете самі платити і за лікаря і за швидку. Але це лише якщо ви не працюєте. Бо працюючи застраховані зусом. Право на перебування до 04 03 2024 року є у всіх громадян України незалежно від того, хто коли вїхав. І до цього часу усіх впустять, Хіба що виявлять зловживання вїздами виїздами. Тоді прикордонник може ухвалити інше рішення. Але його начальник на ваше прохання може це рішення переглянути, якщо ви попросите притулку у Польщу у звязку з війною.

МІФ 4 Мені видали карту побиту давно, але я тривалий час перебуваю в Україні і мене можуть не впустити у Польщу.

НЕПРАВДА. Нині для вїзду у Польщу  громадянину України треба тільки УДОКУМЕНТУВАТИ МЕТУ ВІЗИТУ. Докладно про це- у тексті. Якщо ж є сумніви, чи часом карта не анульована – треба зателефонувати на інфолінію відділу справ іноземців того воєводства, яке видало карту. Але навіть анульовані карти продовжені до 04 03 2024 року для громадян України

Далі – старий текст на цю тему

Більшість питань останнім часом стосуються можливості повернення у Польщу після короткотермінового виїзду або в Україну. або за межі ЄС. Люди, що питають, непокояться, що їх не впустять у Польщу, бо, мовляв, у них уже закінчилися 90 днів безвізу, а візи у них немає, карти теж. На підставі чого люди роблять такі висновки? А бог його знає. Читають якихось блогерів, слухають якихось ютуберів на низькій зарплатні котрі заробляють прибиранням сміття на будові, а у перервах дають консультації з питань легалізації перебування. Я кілька разів спілкувався з цього приводу з польськими прикордонниками. Мені пояснили, що питання: впустити чи не впустити людину у країну –  цілком у компетенції прикордонника, який перевіряє на кордоні ваші документи. Чим він керується коли це стосується громадян України? У першу чергу – законом від 12 березня про допомогу громадянам України. Місяць тому у Польщу заїхала громадянка України без візи, без карти З ВИРОКОМ СУДУ У КРИМІНАЛЬНІЙ СПРАВІ І ЗАБОРОНОЮ ВЇЗДУ НА 5 РОКІВ!!! Правда, її протримали на кордоні 12 годин, поки прийде начальство. Однак її за згаданих обставин впустили.   Відповідно до згаданого  закону, громадянин України, що в’їздить до Польщі після 24 02 2022, має право на легальне перебування до 24 08 2023. Причиною непропущення через кордон може бути встановлений факт зловживання цим правом. Наприклад, у системі видно, що людина перетинає кордон щодня туди-сюди. Складно пояснити, чому людина, що рятується від війни швендяє через кордон щодня? Також підставою не впустити може бути виявлення контрабандних цигарок чи іншого забороненого краму.  Зрештою, це може бути просто приватною ініціативою прикордонника. Він має такі можливості і йому за невпущення когось, кого можна впустити, нічого не  буде. Треба з цим змиритися і достосуватися до вимог. Прикордонник вас впустить, якщо ви УДОКУМЕНТУЄТЕ мету візиту.  Якщо, наприклад, ви працюєте, то майте при собі умову з роботодавцем, роздруківку підтвердження зголошення початку вашої роботи до уженду праці. Це попросіть у роботодавця. У нього було 14 днів для повідомлення про підписану з Вами умову ну і про всяк випадок можна взяти видрук  актуального ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki Таким чином ви доведете, що у вас є підстави для в’їзду. У такому разі 90 днів безвізу у вас розтягнуться до 24 08 2023 року. Якщо ви не працюєте, але у вас тут діти і ви їдете до них, то бажано при собі мати свідоцтва про народження дітей, чи хоча б копії, довідки про відвідування ними школи чи дитсадка. Навряд чи прикордонник вирішить, що вас треба не пустити. Якщо щось таке станеться, спокійно попросіться поспілкуватися з керівником зміни. Думаю, питання буде вирішене. Бо закон від 12 березня надалі діє. Якщо ж попри усі документи вас не пускають, але вам все одно край треба їхати – робите, як чеченці що тікають через Тересполь у Польщу  – просите міжнародної охорони у звязку з небезпекою, яка Вас чекає на батьківщині. Чим ця процедура відрізняється? У вас заберуть паспорт і віддадуть його тільки тоді, коли або дадуть вам статус охорони часової, або відмовлять вам у цьому статусі. У разі відмови (що для громадянина України у нинішніх умовах навряд чи станеться) вас зобовяжуть залишити територію до 24 08 2023. Але відмову можна оскаржити і перебувати до розгляду справи у апеляції.

Є ще така категорія людей, котрі вїхали після 24 02 2022 і мають номер PESEL, але не мають статусу УКР.  Вони часто питають, чи треба цей статус оформлювати? Моя думка – треба спробувати отримати статус Укр. Бо тоді ви зможете згенерувати електронну карту побиту у ДІї і це суттєво спростить перетин кордону. Прикордонники не матимуть до вас питань і не морочитимуть вам голову. Не триматимуть вас по 12 годин, поки прийде керівник, який скомандує вас пропустити.

Є ще одна категорія людей: працюють у Німеччині опікунками, а числяться у Польщі. Тут треба просто дочекатися поки людині вліплять заборону вїзду на 5 років за нелегальну працю і потім, коли це допоможе їй усвідомити, що є проблема, яку треба вирішити, можна буде щось робити. У Німеччині можна нині легалізуватися. Громадян України приймають на роботу, реєструють, видають види на проживання. Знаю це з прикладу своєї сестри, котра там перебуває. Точно така ситуація у Франції: маю трьох клієнтів, котрі кілька місяців працювали ОФІЦІЙНО на Корсиці, не маючи ні віз, ні карт побиту – тільки укр паспорти. Роботодавець пішов у місцевий відділ справ іноземців, запитав, як взяти на роботу цих людей? Йому пояснили і вони підписали умови з роботодавцем. Тобто, обгрунтування роботодавців вашої нелегальної праці у Німеччині неможливістю вас там легалізувати – це лише бажання роботодавця зекономити на податках. І ви свідомо чи несвідомо є фактично учасником схеми з несплати податків. Крадіжки, простіше кажучи. То у даному випадку вирішення проблеми вїзду у ЄС, на мою думку, можливе тільки шляхом прохання про охорону міжнародну, описану вище. Однак, якщо у вас є інший досвід – опишіть його у коментарях під текстом.

За цим лінком – загальна інформація про правила в’їзду і перебування іноземців на території Польщі з сайту Straż Graniczna

Ось ці правила разом з законом від 12 березня про допомогу громадянам України регламентують перебування на території Польщі громадян України. Жодних інших додаткових розпоряджень чи законів, які б обмежували закон від 12 березня НЕМАЄ.  Розповіді про те, що когось не пустили на кордоні як правило поширюють ті, хто намагається в трусах нелегально перевезти цигарки. Їх затримують, не впускають, попри те, що вони  – громадяни України і в Україні тривають російські ракетні атаки.

Якщо у вас персонально є якісь сумніви у тому, що вас впустять назад, не описані у цьому тексті – можете перевірити себе особисто через прикордонну систему на місці перебування. У Варшаві це можна зробити на вулиці Taborowa 33. Тут у приміщенні уженду до справ іноземців у 5 вікні приймають прикордонники і як ви їм покажете паспорт – вони перевірять чи є стосовно вас якісь застереження для в’їзду у Польщу.  Починає це працювати десь після 9 і працює приблизно до 14. Щоразу там щось міняється. Тому варто потрапити ось у ці часові рамки. Краще йти серед дня, коли черга з тих, хто прийшов рано-вранці, ще до відкриття, розсмокчеться і ви спокійно без жодних черг, зайдете та спитаєте про те, що вас непокоїть.  Також, варто на кордоні запитати у прикордонника, який вас контролюватиме при виїзді. Якщо він скаже, що вас не впустить  при поверненні – не сприймайте це за істину. При поверненні вас контролюватиме інша людина У тої людини буде інший начальник зміни. І, цілком імовірно, що ті люди матимуть більшу повагу до закону і до вас, як до іноземця. Ще одна важлива порада: інформацію про перетин кордону, написану російською мовою, ігноруйте. Це завжди неправда. Або ж людина некомпетента (бо саме так треба сприймати написання щось російською мовою для громадян України) або вона свідомо намагається нашкодити.

Якщо після прочитання цього тексту залишаться запитання  – ставте у коментарях, або через месенджер фейсбука Якщо прочитане вам пригодилося – напишіть відгук за лінком 

Запрошую до слухання мого радіоканалу. Нині там переважно музика, котра допоможе відволіктися від новин. На мою думку, нині це  – найважливіше. Не слухайте і не дивіться зараз новин. Читати можна. Але раджу читати новини англійською, французькою мовами. Не німецькою, бо нині німці пишуть як росіяни. Не українською, бо в Україні нині не залишилося адекватних продуцентів новин – одні агітатори, нестелепні відрізнити прес-реліз від опису факту і інформацію, котра буде корисною від чиєїсь маніпуляції. Англомовні і франкомовні джерела дають факти і мінімально давлять на мозок. Це мій досвід.

Буде круто, як кожен, хто це прочитає і має якийсь досвід, залишить коментар ПІД ТЕКСТОМ НА САЙТІ, Це допоможе людям зорієнтуватися. Важливе прохання: ТІЛЬКИ ПРО СВІЙ ВЛАСНИЙ ДОСВІД, Прошу: жодного слова про те, що хтось комусь розказав – тільки власний досвід. Дякую наперед.

КОНСУЛЬТУЮ БЕЗКОШТОВНО +48 730150901 ТАК, Я ОЛЕКСАНДР, Я МАЮ ХВИЛИНКУ, Я ЗАЙМАЮСЬ КАРТАМИ ПОБИТУ, ТАК, У МЕНЕ МОЖНА ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ. СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ, ВІДПОВІДЕЙ НА ЯКІ НЕ ЗНАЙДЕТЕ НА САЙТІ. НЕ РОЗКАЗУЙТЕ ІСТОРІЙ, НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЛОВО “ДИВІТЬСЯ”. ОДРАЗУ ПИТАННЯ. І Я НЕГАЙНО І ВИЧЕРПНО ВІДПОВІМ
Радіоконсультації за лінком
https://ivakhniuk.radio12345.com/
О 6.00, 14.00, 22.00 – ПРОГРАМА ПРО ПОДАЧУ НА КАРТУ ПОБИТУ
О 12.00,17,00, 23.00 – ПРО ЗМІНУ РОБОТОДАВЦЯ
WHATSUP ДЛЯ ВІДГУКІВ І ЗАПИТАНЬ +48 730150901
Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації