Як отримати печатку у паспорт про зданий вньосек на побит часовий і навіщо вона потрібна? Iнформація станом на 21.07.2021

Червона печатка у паспорт на всю сторінку про зданий вньосек на побит часовий чомусь викликає ажіотаж у іноземців. Частині людей здається, що ця печатка означає щось більше, ніж червоне чорнило у паспорті. Насправді це  – фетиш. Це легенда від невігласів, що печатка має якусь чарівну дію. Інформація про зданий вами вньосек реєструється у електронній системі.

І хоч 20 печаток у вас буде, але якщо ваша справа завершена – печатка вас не врятує. І навпаки, часто люди, не отримавши печатки у паспорті, отримують згодом карту побиту і при перевірці документів жодних проблем відсутність печатки не створила. Коли ви здаєте відбитки, вас питають: «Ставити вам печатку у паспорт?» Якби ця печатка мала якесь велике значення, чи питали б у вас? Звичайно, ні. Ставили б без питань.

Печатку ставлять при здачі відбитків і усунення решти браків формальних. (показати паспорт, здати фотографії, принести додаток номер один, якщо перебування з роботою, принести оплату). Якщо чогось з переліченого немає –  треба принести впродовж семи днів від отримання листа. Звичайно ж, у нинішніх умовах принести не вдасться – треба буде вислати поштою. А отже, печатки доведеться чекати місяців зо три, поки інспектор добереться до вашої справи. І тут нічого страшного немає. Є певна морока, але нічого страшного. Яка морока? Коли ви маєте печатку у паспорті, маєте умову винаймання житла і маєте отриманий у відділі справ іноземців лист, де вказана дата вирішення вашої справи, ухвалення рішення – ви можете замельдуватися і отримати номер PESEL. Водночас, зараз уженди дільниць через епідемію стали лояльнішими і можуть навіть без печатки замельдувати. Я пару днів тому замельдував депортованого таджика тільки на підставі умови винаймання житла і апеляції на депортацію. Ще часами печатку у паспорті вимагають роботодавці – невігласи.  Їм незрозуміло, що не ця печатка визначає – легально людина перебуває у Польщі чи ні.  Як все ж таки прискорити отримання печатки у паспорт? Коли ви уже відправили усе, чого бракувало для встановлення печатки – пишіть листа з проханням визначити термін встановлення печатки і пояснюєте навіщо вам це потрібно.

Номер справи

Імя і прізвище

Адреса

Телефон 

 Do Wojewody Mazowieckiego

(чи який там у вас воєвода)

Upzejmie proszę o wyznaczenie terminu wstawiena stempla do paszportu

Uzasadnienie: uzupełniłem wszystkie braki formalne, czyl stempel do paszportu mi przysługuje.

Bez stempla pracodawca odmawia zatrudnienia a urzęd dzielnicy odmawia zameldowania.

Дата                                 Підпис

Цей лист відправляєте на адресу відділу справ іноземців. У Варшаві це ul

WSC MUW Marszałkowska 3/5  00-624 Warszawa

Далі чекаєте або поки у вашій онлайн справі зявиться надпис Pobierz stempel і тоді натискаєте на той лінк і записуєтесь. Зараз, здається ці записи не проводяться. Але думаю, колись це розблокується. Або ж вам зателефонують, або лист прийде.

Головне, що треба пам’ятати – печатка – не головне. Її відсутність чи наявність нічого не додає і не відбирає у того, хто подався на побит часовий. Трястися через те, що немає печатки – дурне діло. Роботодавець, який не хоче брати на роботу через те, що у вас немає печатки – просто невіглас. Якщо у нього є хоча б залишки мозку – йому можна буде пояснити те, що я тут написав. Якщо ж мозку у нього немає – просто знайдіть нормального роботодавця. Можливо, відсутністю печатки він аргументує, бо не знає як вам відмовити по іншому. Якщо ж ви на тому місці потрібні  – жодна печатка не завадить вам бути працевлаштованим.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації