Є небезпека, що усі бажаючі до 20 години на виборчій дільниці у Варшаві не проголосують.

1234566Залишилося 3 години до завершення голосування. Про його хід розповів член виборчої комісії Олександр ПустовийВеличезна черга, що розтяглася на три квартали, до посольства України у Польщі, викликає здивування і захоплення варшавяків.

Хтось нарікає на те, що черга занадто велика і чекати занадто довго, мовляв, проблема. Насправді, це не проблема, а перевага.

Раз у 5 років хоча б Варшавяки мусять побачити, що то є –  українська громада. Та й самі громадяни України мусять побачити наскільки їх тут багато і зрозуміти, що разом у них вийде набагато більше ніж поодинці. Якби кожен з тих, хто у черзі, при виборі виконавця потрібних йому послуг обрав когось з цієї черги – це б зміцнило усіх хто у цій черзі стоїть.

Загалом, черга надихає. Стільки мотивованих людей у Варшаві.

Разом з громадянами України під посольством сьогодні побувало і чимало різноманітних провокаторів та українофобів. Один з них – Олег Хавич, якого в Україні обгрунтовано звинувачують у антиукраїнській діяльності, поширхавич 111енні ідей сепаратизму. Докладно про це – у фрагменті документу, що на фото. Олег у тексті, написаному ним від імені вигаданого ним Олексія Хоменка про себе самого, висловлює припущення, що його переслідування СБУ – це особиста війна Максима Бурбака з ним. Однак, якщо подивитися на сторінку Хавича у соцмережах, почитати, яку гидоту він там пише та послухати, що він говорить про Україну – хочеться запитати у працівників СБУ, чому йому дали можливість виїхати і смердіти своїми антиукраїнськими какашками на території Польщі? Спробую з’ясувати. Однак, не Хавичем єдиним. Русскій мір фінансує чимало різних проектів. Одним з них є така собі громадська організація “Передові правові ініціативи”. Представники цієї “організації” проводили “екзит-пол” на виході з укр посольства. редькоПитали усіх підряд, без жодної вибірки, що уже є приводом для підозр. Ці підозри оформила у повідомлення у себе на стіні відомий соціолог Ірина Бекешкіна
Вона, зокрема, написала: ” є причини для підозр, що спроби дискредитувати екзит-поли будуть набирати силу. Кажу “екзит-поли” у множині – бо поки дані реальних екзит-полів поки дуже подібні. Ще один метод, теж розрахований на ідіотів – це начебто екзит-поли різних “Рогов та копит” – ну от уже засвітилися “Передові правові ініциативи”, що побили усі світові рекорди, “опитуючи” по 100.000 за два дні, ще якісь невідомі стоять на дільницях. І буде: “а ми на ваш екзит-пол нашим екзит-полом”. А що? На людей не надто освічених це може подіяти.  Так що, з одного боку, політ йде нормально. З іншого – очікуємо можливого вітру.”
Кілька людей при виході з посольства звернули цим хлопцю і дівчині увагу на гидоту, якою вони займаються. Після обіду вони зникли. Мабуть заморилися слухати на свою адресу компліменти.
Знаю про кілька інцидентів, повязаних з невнесенням у списки, попри подану заяву і всі інші виконані формальності. Ось що повідомляє один з моїх фейсбучних френдів, який став цього свідком на дільниці
“Не внесли в списки. Здавав заяву 22го. Одна дівчинка з Харкова 15 го подавалась – і нема а списках. Голова комісії від овляється вносити людей голосами комісії. Відправляють в суд жалітись… Один дядько так розхвилювався що дещицю почав вимагати…”
До речі, у списках виборців, присланих з Києва, моя адреса вказана з помилкою, як і на запрошенні. Ще один чоловік у черзі розповів про свого сина, який уже багато років живе і голосує у Лондоні. Але щоразу родина знаходить його прізвище у списках виборців на ДВК у Києві. Щоразу просить викреслити, щоразу кивають головами і на нових виборах – знову та сама помилка.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації