Розкол по силовій лінії.
Минулий тиждень для багатьох українських політиків завершився в Німеччині. Там пройшла 55-та Мюнхенська безпекова конференція. Позитиву для України було не так вже й багато. ЄС вустами Меркель дав чіткий сигнал – “Північному потоку-2” бути. Партнерству Єврсоюз – Росія бути теж. Але будуть і антиросійські санкції. Хто зна, чи Європа дійсно не дооцінює російську загрозу, чи остаточно зневірилася в українській політиці, де корупція досі на коні. При тому, що левова частка повідомлень в інформаційних стрічках з України – про арешти, затримання, підозри, суди. Найпомітніші події тижня українського політикуму – в огляді.
Чи готуєтеся ви до виборів так, як готуються політики? Ну не так наполегливо, звичайно, але хоч якимось чином… Доведеться вирішувати долю країни, тож не завадить, принаймні, перевірити, чи буде така можливість 31 березня. Зробити це можна он-лайн в Державному реєстрі виборців. Чи є прізвище в списках і на якій дільниці голосувати? за допомогою сервісу це перевірили вже близько 300 тисяч українців. Всього ж виборців нарахувала ЦВК майже 29 мільйонів 900 тисяч. Дані змінюватимуться, але не суттєво. До 25 березня процес триває процес зміни адреси для голосування. А ще будуть враховані дані із спецдільниць, які ще створюються.
Вибори – гаряча пора для соціологів. Чергова порція рейтингів дещо шокує. Зеленський не лише зберігає, а й нарощує лідерство, принаймні в опитуваннях. Майже 27% тих, хто збирається на голосування, сказали, що підтримають коміка.Такі результати опитування оприлюднив КМІС. Вже за Зеленським – Петро Порошенко(17,7%) і Юлія Тимошенко (15,8%). Не перевищили 10% рейтинг Бойко, Ляшко та Гриценко. При цьому Порошенко зберігає найгірший “антирейтинг” (40,8%), за ним іде Тимошенко (25,2%). А от Зеленський в антирейтингу аж шостий (10,8%). Далі – більше соціологічних парадоксів. Найбільше респондентів вважають, що президентом залишиться Порошенко (17,8%), у перемогу Тимошенко вірять 16,8%, у перемогу Зеленського – 13,7%. На другий тур прогнози такі: Порошенко програє лідеру Тимошенко і Зеленському, який в свою чергу перемагає Тимошенко.
Тимошенко ж цього тижня з”ясовувала з Луценком, кому куди йти і що робити. Спочатку Генпрокурор заявив, що доручив НАБУ та САП перевірити заяви про незаконні статки Тимошенко. Бо Центр протидії корупції” заявив, що витрати кандидатки на американських лобістів перевищують її задекларовані доходи. Тимошенко ж порадила луценку сходити у відпустку і не використовувати ГПУ у політичній конкуренції. Звинуватила прокуратуру, в тому той що штампує проти неї справи, як проти головного конкурента Порошенка. Генеральний прокурор відповів, що йому ніколи -“Немає часу гратися в політичні ігри. Немає часу мірятися провадженнями. Немає часу ходити у відпустку на вимогу окремих політиків”. Своєю чергою НАБУ та САП сказали, що не планують починати розслідування проти Тимошенко. Попросили не використовувати відомства у політичну протистоянні. Та нагадали Генпрокурору, що той і сам має право порушити кримінальне провадження за фактами можливого незаконного збагачення кандидатки.
Здається, ніхто не хоче братися й за розслідування проти Луценка. Журналісти “Схем” заявили, що генпрокурор ймовірно саботує розслідування щодо незаконної видачі державної ліцензії на видобуток газу за заниженою ціною оточенню глави держави. У журналістському розслідуванні згадується про кумівство Луценка з Порошенком, що луценко був на політичних заходах Президента та запрошував на весілля до сина, хоч такі дії заборонені кодексом професійної етики працівника прокуратури. І ще кілька слів про етику. Кандидат у президенти Дмитро Гнап повернув колегам ті 9 тисяч євро, через які вибухнув скандал два тижні тому. Колеги Гнапа заявили, що він не перерахував у 2015 році на потреби армії усі 15 тисяч євро премії, які тоді отримали журналісти “Слідства. Інфо”.
Голова Херсонської облради Владислав Мангер, підозрюваний в організації вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк на волі. Вийшов із СІЗО під заставу в майже два з половиною мільйони гривень. Хоча захист Мангера заявляв, що той грошей на заставу не має. Вдихнувши перший ковток на волі після пари днів у СІЗО Мангер запевнив журналістів у готовності допомагати слідству знайти реальних злочинців. Генпрокуратура обіцяла апеляцію. За версією слідства, підозрюваний вирішив організувати умисне вбивство “керуючись особистою неприязню до жінки”. Мангер назвав оголошену йому підозру “політичним замовленням”. Наразі слідство також виявило, що Мангер приховував дивіденди, на які придбав нерухомість у Австрії. А юрист Масі Найєм заявив, що Мангер може бути причетним до нападу на журналіста Сергія Нікітенка. Своєю чергою підозрюваний в організації вбивства Гандзюк заявив, що напад на активістку – наслідк протистояння СБУ та поліції на Херсонщині. Заявив, що Катерина співпрацювала зі спецслужбою, підпорядковуючсь генерала СБУ Данилу Доценку. Доценка, начебто, створив у області декілька кримінальних угруповань, які займались вирубкою лісу, рекетом. Через це мав місце конфлікт спецслужби з правоохоронцями. Знову ж таки, за словами Мангера. У відповідь на це в СБУ звинуватила Мангера у наклепі.
Збрехав Мангер чи ні про протистояння МВС-СБУ, але він не один, хто акцентувався на цьому. Аналогічні заяви пролунали в рамках розслідування подій 9 лютого в столиці на Подолі, коли активісти намагалися увірватися до райвідділку поліції, а поліцейські їх відгамселили у відповідь. Наразі, за спробу прорватися в управління поліції Подільського району міста Києва чотирьом активістам оголошено підозру за опір правоохоронцям. А ДБР повідомило про підозру працівнику Подільського управління поліції, який брав участь в затриманні і побитті активістів. Так, це саме той, який кричав, -“лягай, Бандеро”. У разі доведення вини, поліцейському загрожує від трьох до восьми років неволі з трирічним позбавленням права обіймати певні посади. Звати його Василь Мельников. І він вже теж на волі. 115 тисяч гривень на заставу Мельникову дали зразу два кандидати в президенти Олександр Вілкул та Ілля Ківа. Мельников обрав Ківу. Виійшов з ізолятора, пояснив журналістам: добивати лежачого не збирався. А свій викрик пояснив емоційним станом. До постаті Бандери, – каже, – йому байдуже. Цікаво, що саме байдужа людина спричинила в соцмережі ФБ масовий флешмоб. Почалося з того, що керівники поліція розмістили на своїх сторінках написи “Я-Бандера”. Хвилю підхопили всі охочі. Водночас противники Бандери влаштували АНТИфлешмоб.
Щодо війн силовиків. На одному з телеток-шоу про протистояння силових структур запитали очільника МВС Арсена Авакова. Він цього факту не визнав. Натомість сказав, що після затримання і побиття активістів акції “Хто замовив Катю Гандзюк?” і учасників С14 на Подолі в Києві, на МВС та поліцію здійснюються інформатаки. Він це пов”язує з тим, що МВС зайняло чітку позицію в питанні забезпечення порядку під час виборчого процесу.
Ще одна передвиборча тема – Супрун. Здавалося б, яким боком в.о. міністра охорони здоров”я до виборів. Але ж її медреформа розділила суспільство на прихильників і противників. Отже, тема дражлива. Отже, епопея зі звільнення-поновленням Супрун триватиме. Наразі Уряд дозволив виконуючій обов’язки міністра охорони здоров’я і далі ухвалювати рішення, крім тих, які вимагають виняткових повноважень. Позов ляшківського радикала Мосійчука щодо незаконного призначення Супрун на посаду в.о. міністра в процесі розгляду. Та з”ясувалося, – на Супрун знову подали в суд. Цього разу – нардеп від тієї ж фракції Радикальної партії Олексій Ленський. Його позов стосується нібито незаконного призначення Уляною Супрун на посаду першого заступника міністра охорони здоров’я. Так що цей дощ надовго…
Натомість працюють вони – такі цінні , очевидно, кадри, як міський голова Харкова Геннадій Кернес – суд ніяк не збереться, щоб розглянути його справу, та міський голова Одеси Геннадій Труханов. Національне антикорупційне бюро не змогло подолати захист мобільних пристроїв, вилучених у Труханова та його заступника. У САП заявили, що їхні можливості не дозволяють працювати з такою технікою. І це попри суперфінансування нових антикорупційни установ. Для повного розуміння зазначу, що йдеться про Айфони й Айпади. Їх, до слова, повернули обвинуваченим “на відповідальне зберігання”. Тож Труханов почуває себе упевнено. Навіть російський паспорт анулював.
Залишається на посаді – поки до 6 травня – Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія. Наглядова Рада Суспільного, яка проголосувала за його звільнення 31 січня, не втрималася перед хвилею звинувачень у діях на догоду владі і вирішила “заморозити” питання до завершення президентської кампанії.
Аеропорти ще двох європейських міст – Будапешта і Таллінна – вказуватимуть назву столиці України відповідно до правопису англійською – Kyiv. Це завдяки кампанії МЗС #CorrectUA щодо коригування правопису назви Київ #KyivNotKiev. Та водночас українська авіакомпанія МАУ відмовляється виправити назву міста Київ на Kyiv. Там пояснили, що використовують офіційну транслітерацію IATA. Мовляв, щоб не плутати іншомовних пасажирів. Хм… Цікаво, чи зверталося МЗС до IATA?..
І на завершення ще трохи романтики. День Валентина прижився поміж українців. Бюрократи пішли назустріч закоханим і продовжили роботу РАЦСів для тих, хто наважився не тільки на кохання. а й на шлюб. 94 Відділи державної реєстрації актів цивільного стану по всій Україні працювали до 24:00. Останній шлюб на День закоханих зареєстрували о 23:45 у Кіровоградській області. Щоправда, важко спрогнозувати, чи не опиняться згодом молодята у іншій статистиці. Оприлюднено дані про те. що минулого року громадянами Польщі стали 5200 осіб. Серед них левова частка – українці. Водночас, нагадаю й інші дані – Польща депортує 5 українців, я які незаконно працювали в країні.
ЄС задурманений російським газом, "ложись бандера" арештований і випущений, вбивцею Гандзюк призначили Мангера – огляд подій тижня, що минає
- 17 Лютого, 2019
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Супутні публікації
РАДІО БЕЗ ЦЕНЗУРИ
Мої особисті обрані
Facebook ---Oleksandr Ivakhniuk