Załącznik nr 1 Інструкція з заповнення Інформація станом на 28 09 2024

Документ, який я тут описую є основним при подачі на перебування з працею. Неважливо чи є у вас умова з тим роботодавцем. Неважливо яка це умова: злеценє чи о праце. Неважливо на який термін укладена умова. Важливо, щоб у додатку номер один, що описаний у цьому тексті, було все правильно заповнено і підписано правильною людиною. Щоб було написано, що вас хочуть взяти на три роки, що вам платять не менше ніж мінімальна крайова. Зараз це 4300 злотих у місяць. Щоб були хрестики поставлені у освядчені і щоб підписала людина, яка є власником фірми, або уповноважена тою людиною. Далі – докладно про все вищеперелічене.  Зробіть як написано у тексті. Ставте питання після прочитання тексту. Прошу ставити питання, відповідей на які ви у тексті не знайшли. Якщо питання, відповідь на яке у тексті є – спочатку переказ (сума  – на ваш розсуд) Реквізити – за лінком Не дзвоніть лише для того, щоб пересвідчитись: це правда, що тут написано, чи неправда? Все, що тут написано – правда. Я пишу тут актуальну інформацію зі свого досвіду. Якщо щось незрозуміло –  спитайте. Якщо ви ставите питання, відповідь на яке у тексті є – будьте готові, що я питатиму у вас, чи читали ви текст і чому ви ставите питання, відповідь на яке прочитали? Дякую наперед за розуміння. 

Щоб заповнити додаток номер 1 (zalącznik nr 1) потрібен буде видрук з реєстру КРС, якщо роботодавець – Sp z o o, або ж СEIDG, якщо роботодавець – osoba fizyczna prowadząca dzialalność gospodarczą, Ще варіант – почерпнути інформацію з вашого дозволу на роботу типу А чи освядченя з уженду праці. Або ж з умови, яку з Вами уклали.  Там все написано. Отже, перед заповненням прочитайте інструкцію на початку цього документу. Там є польською, англійською, французькою. Навіщось також є російською. Українською чомусь немає. Я додав українську у зразку Додаток №1 до заявки на надання іноземцю дозволу на тимчасове перебування, додається в разі клопотання іноземцем про дозвіл на тимчасове перебування і роботу, дозвіл на тимчасове перебування з метою виконання роботи за фахом, що вимагає високої кваліфікації, а також дозвіл на тимчасове перебування з метою здійснення господарської діяльності, якщо метою перебування іноземця є виконання функцій в правлінні товариства з обмеженою відповідальністю або акціонерного товариства, яке він створив або частки або акції якого прийняв або купив, або управління командитним товариством або командитного-акціонерним товариством на чолі з генеральним партнером, або діяльність на підставі довіреності.

Цей документ мусить бути підписаний власником фірми. Якщо власників кілька і у KRS чи СEIDG вказано, що вони разом репрезентують фірму – мають бути підписи усіх власників. Уважно дивіться при заповненні, що з приводу репрезентації фірми написано у реєстрі

У третій частині роботодавець мусить посвідчити, поставивши галочки навпроти відповідного місця. У цьому зразку галочки уже поставлені так, якби роботодавець не був жодного разу покараний за порушення у сфері трудового права. У іншому випадку карти побиту можуть і не дати. Як правило, фірма, якій вдалося зареєструвати освядченє або воєводське для іноземця  — точно не покарана. Буває, що покарана, все виконала і проблем не буде. Думайте позитивно. Але перевірте чи хтось уже з цим роботодавцем отримав карту чи ні. 

Наступний розділ заповнюєте, якщо у вас роботодавець – агенція праці. Тоді вписуєте тут фірму, у якій ви власне працюєте від імені агенції. До речі, якщо ваш роботодавець – агенція – інспектор може окрім цього додатку і інформації старости (якщо це не громадянин України, бо громадянам України інф стар уже не потрібна) вимагатиме ще такий документ як Запотребованє(а оце потрібно і гром Укр). Це лист від працодавци ужитковніка, підписаний його власником, або уповноваженою особою до роботодавця – агенції про те, скільки коли на яких варунках і за які гроші їм потрібні працівники цієї агенції. Це окрім умови між працедавцем і ужитковніком. Часами не вимагають, але у мазовєцькому такі звірі, що вимагатимуть. І відмовлять, якщо цього документу не буде.

Наступний блок – інформація про роботу, яку ви будете виконувати

Тут про умову яку з вами укладуть і зарплатню
Важливо, що про зарплатню записано у додатку номер один. Умови о праце чи злеценя у момент подачі і до моменту ухвалення рішення може і не бути. Але у додатку номер один мусить бути вказана сума не менша від 4212  брутто (раніше було 3690) Неважливо, чи ви цю суму заробляєте на півставки чи на повну. Якщо заробляєте у місяць менше – буде відмова саме на цій підставі(але не громадянину України, громадянину України у разі як щось у додатку не так – карту дадуть на коротший термін на підставі закону про допомогу громадянам України що рятуються від війни), Але як додатку не буде надано взагалі – вньосек залишать без розгляду. 

Наступний розділ важливий для того, щоб карта була на максимальний термін. Стежте за тим, щоб роботодавець видав вам додаток номер один у якому початкова дата затруднення буде збігатися з орієнтовним часом отримання карти побиту. Водночас, початкова дата має мінімальне значення. Сьогодні у мене запитали таке: я подаюся у червні, а у додатку написано, що початок праці у липні. Може потрібно щоб було написано початок праці теж у червні? Це не має значення, бо додаток говорить про те, що БУДЕ, а не про те, що є. Не має значення місяць туди місяць сюди у початоковій даті.  Якщо роботодавець не розуміє, чому коли ви подаєтеся у травні, треба писати початок працевлаштування у грудні, то щоб хоча б кінцева дата затруднення була якомога дальша. Наприклад, якщо ви подаєтеся зараз у мазовєцькому то ідеальними будуть терміни  02 08 2024 – 01 12 2027.   Карту все одно дадуть на три роки, але хай краще у додатку буде запас на випадок, якщо розгляд справи затримається. Людям, зі статусом УКР  дадуть не більше як на рік Хоча нині уже є випадки у інших воєводствах, коли дають і на три. Просіть роботодавця щоб додаток підписував на три роки. Може щось зміниться і тоді у вас буде карта на максимально можливий термін.  Наприклад, якщо ви подаєтеся у Вроцлаві, то там люди карти чекають по два роки. То одразу сміливо кінець працевлаштування треба писати 2028 рік якщо подаєтеся зараз.

Часами роботодавці не розуміють, чому це вони мусять вказувати дату наперед, як ви уже працюєте. То якщо не зможете пояснити – просто кінцеву дату ставте якомога далі. Та й усе.

Часами роботодавці пишуть як кінцеву дату працевлаштування – na czas nieokreślony. Можна, звичайно і так, але я б не ризикував. Напишіть будь ласка чи має хтось позитивну децизію з тих, у кого у додатку номер один було написано  – na czas nieokreślony – Я таких рішень не бачив і надаю перевагу вписуванню конкретних дат. Якщо  місце призначене для цифр – туди треба вписати цифри, а не літери. Згоден – це трохи ідіотично, але при вирішенні питань з державними установами треба з цим змиритися. 

Наступна частина починається одразу під датами. Там треба поставити галочки правильно, уважно прочитавши що там написано. У більшості випадків за хороших обставин ваш роботодавець ще не був покараний за порушення трудового законодавства. Тому скрізь –  варіант, що не був покараний. Іноді є покараний по другому пункту, але це треба зясовувати. Мені за 5 років тут не довелося міняти галочки місцями. Тобто, як на початку написали, так і було. І проблем це не викликало. Але якщо галочки перед підписанням не поставити – додаток не вважатиметься документом і вас пошлють ставити галочки до роботодавця. Бо тільки роботодавець може цей документ змінювати. Тільки він там підписується. Ви там нічого поправити не можете, якщо у вас немає на це доручення. Галочки  треба поставити у польськомовному варіанті, коли ви заповнюєте через електронні формуляри, галочки ставляться в усіх варіантах. Нічого страшного. Бо були і такі питання: а як галочки стали і в інших варіантах, чи це не зашкодить? На такі питання спричинені психологічною нестабільністю я відповідатиму довше. Спочатку зясую стан умисловий того, хто питає. Будьте готові. 

Остання сторінка. там мусить бути підпис власника фірми. Роботодавець мусить підписатися іменем і прізвищем чітко і розбірливо. Якщо інспектор скаже, що підпис нечительний – додаток номер один не вважатиметься документом. Не поставлять печатку у паспорт, вньосек залишать без розгляду, якщо через сім днів не буде правильно підписаного додатка. Роботодавець може підписатися парафкою якщо у нього є персональна печатка і він ту парафку припечатає персональною печаткою з його іменем і прізвищем. Не печатка фірми. А саме персональна печатка людини, уповноваженої підписувати такі документи.  

Цей документ мусить бути підписаний хоча б в одному примірнику. Але інспектор, що прийматиме документи, буде вам вдячний, як ви зробите копію, або ж підпишете два оригінали. При подачі додатка номер один, долучайте також роздрукований KRS чи СEIDG Це зменшить час вашого перебування на прийомі і інспектору буде легше. Вчора наприклад, коли я здавав відбитки зі своєю клієнткою, я ще раз побачив як багато у них роботи, наскільки люди приходять непідготовлені. У них є маса приводів на нас з вами сердитись. Але при цьому вчора інспектор, який приймав у мене папери, був дуже ввічливим, робив свою роботу швидко і якісно. Чекати довелося мені три години поки дійшла до мене черга і тоді я покликав клієнтку, щоб клієнтці не довелося чекати. Бо це була здача відбитків на С не на X. Докладно цю процедуру я описав у тексті за лінком 

ЗАПИТАННЯ: У мене годин менше ніж на мінімальнку крайову і керівник не хоче підписувати додаток номер один з мінімальною крайовою. Що робити за таких обставин? 

ВІДПОВІДЬ: Запитати у керівника, що виправити, щоб він підписав? Долучіть додаток номер один підписаний керівником хоч який небудь. Недонесення додатку номер один спричинить залишення вньоску без розгляду. Якщо ж додаток номер один буде, але він не буде такий як треба  – громадянину України видадуть карту не на підставі устави про іноземців а на підставі устави про допомогу громадянам України які рятуються від збройного конфлікту і карта буде на рік. Незалежно від того, коли ви приїхали: до початку війни чи після. 

ЗАПИТАННЯ: Якщо я при заповненні вньоску у інполі, не заповнила додаток номер один, то як потім бути? Заповнювати новий вньосек чи є можливість якось доредагувати той, що уже заповнений без залончніка? 

ВІДПОВІДЬ: Інпол – це лише допоміжна система, щоб менше було помилок. Якщо ви не заповнили додаток при заповненні форми – нічого страшного. Роздрукуйте цілий свій вньосек. Сторінки з 13 до 18 заповніть руками і дайти на підпис роботодавцю. Другий варіант. Якщо у вас є редактор ПДФ, відкрийте свій заповнений вньосек і заповніть залочнік користуючись редактором ПДФ. Те, що у інполі не буде цього документу у електронному вигляді – неважливо, оскільки важливо, що ви принесете на подачу. Можна взагалі скачати залончнік з сайту і заповнити його у ворді. І дати на підпис роботодавцю. 

ЗАПИТАННЯ: Чи можна додаток заповнити вручну звичайною ручкою?

ВІДПОВІДЬ Можна, але я рекомендую при заповненні додатку користуватися формою на урядових порталах. Вони не дають зробити помилку. Наприклад, у мазовєцькому тут для людей зі статусом укр – тут 

ЗАПИТАННЯ Чи можна хрестики у освядченях ставити ручкою?

ВІДПОВІДЬ:  МОЖНА 

ЗАПИТАННЯ: Роботодавець до якого я збираюся влаштуватись на роботу хоче за залочник 1 – 800 злотих що мені робити?

ВІДПОВІДЬ: Послати його і не йти до роботодавця, якому ви не потрібні, а потрібні ваші 800 злотих. За що саме він хоче ці гроші? За заповнення?  Але ж, маючи інструкцію як заповнити, ви можете це зробити самостійно і йому принести тільки на підпис. Якщо він бере ці гроші за підпис – отже ви йому як працівник менше потрібні ніж він вам. А отже краще з таким роботодавцем справ не мати. Раджу працювати тільки там, де ви реально потрібні. Водночас, якщо вам ліньки самому це заповнити – можливо ці 800 злотих підуть комусь, хто заповнить. І це абсолютно справедливо. Будь-яка праця має бути оплачена. І якщо людина оцінює вартість цієї роботи у 800 злотих – Ваше право з цим погодитись або не погодитись. Але вимагати, щоб вам зробили роботу без оплати на мою думку ненормально,  

ЗАПИТАННЯ: А що робити, якщо роботодавець, попри те, що у мене справа в процесі і треба тільки додаток принести, каже,  що треба буде все робити заново?

ВІДПОВІДЬ: Не мати справи з таким роботодавцем. Він або невіглас, або вважає за невігласа Вас. Докладно про зміну роботодавця та процедуру переїзду у інше воєводство для громадян України  – за лінком 

ЗАПИТАННЯ: Що робити, якщо агенція праці тимчасової вимагає за Załącznik гроші, а мені подобається та робота і я хочу там працювати і отримати карту? 

ВІДПОВІДЬ: Залежить від того, за що саме вони хочуть грошей? За ваше право там працювати після отримання карти? Чи за заповнення?  Запитайте у них про це. Якщо гроші просять за ваше право там працювати, а вам робота потрібна більше ніж ви роботі – тоді заплатити, зберегти доказ оплати, а потім, коли уже отримаєте карту, написати кляузу в інспекцію праці і агенціі анулюють ліцензію, а стосовно людей, які взяли гроші з працівника в рамках агенції праці тимчасової МОЖУТЬ порушити кримінальну справу. Якщо ж у вас просять гроші за заповнення цього документа – ви можете зекономити, заповнивши його самостійно і попросивши тільки підписати власника фірми. А якщо ви відмовляєтесь платити за послугу з заповнення, яку вам робить особисто за межами агенції якийсь працівник агенції  – на моюу думку, це жлобство з вашого боку. Він робитиме замість вас те, що ви можете зробити самостійно і безкоштовно. Водночас, якщо він просить у вас гроші від імені агенції – це незаконно і за наявності квитанції про оплату де ясно буде написано кому і за що ви заплатили – агенція матиме проблеми. Не виключено, що гроші у вас вимагають чи просять без відома власника фірми. Бо якщо власник фірми є ініціатором такого бізнесу – він ризикує ліцензією. 

Щоранку о 6.00 за Варшавою та щовечора о 22 за Варшавою – відповіді на запитання з питань легалізації перебування у Польщі в ефірі “Радіо без цензури”. Переходьте за лінком і слухайте українське цілодобово

Не соромтеся писати відгуки та підтримувати мій ресурс грошовими переказами. Кожен долар євро чи злотий чи гривня будуть доречні. Реквізити – за лінком

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації