Зустріч у інтер’єрі карельської берези на Кошиця 11

Карельська березаАвтор Сергій Куценко
31 березня за моєї власної ініціативи відбулася зустріч з Головою Дарницької РДА Г.Сінцовим .
Оскільки ми маємо бути щирими, довіряти один одному хочу вам коротко окреслити зміст нашої зустрічі, про що йшла мова. У подальшому буде чудово, якщо на подібні зустрічі приходило щонайменше 2 людини, одна з яких веде відео зйомку, щоб ніхто не мін перекручувати зміст розмови.
Отже, я дійсно вважав за потрібне зустрітися з Г.Сінцовим, і намагався, він може це підтвердити неодноразово запросити його відвідати Качине озеро та поспілкуватися з мешканцями нашого маленького мікрорайону.
Не будемо обговорювати причини, за яких Г.Сінцов не провів до цього часу зустріч з мешканцями, які встали на захист озера Качиного та птахів, що в даний час гніздуються на ньому.
Головне, що в даний час ми погодилися у тому, що існує серйозний конфлікт у Дарницькому районі. Люди встали на захист природи району. Люди обурені тим, що влада та забудовник без жодних обговорень, громадських слухань почали знищувати озеро, прикриваючись нібито «законними папірцями». Головний аргумент забудовника та влади – «Озера немає». «Озера немає – оскільки немає на нього паспорту». Скажіть,будь-ласка, якщо ми бачимо людину на власні очі, а у неї немає паспорту громадянина України – як ми маємо вважати «Є людина, чи людини немає?». Теж саме стосується природної водойми «Озера Качиного». Весь дарницький район бачить це озеро, а чиновники та забудовник його не бачать, оскільки у озера немає паспорту.
Тож хто заважає підготувати необхідні документа та зробити паспорт для цього озера. В Києві є цілі спеціалізовані установи, які несуть пряму відповідальність за нагляд за природними водоймами. За збереження навколишнього середовища. Так може є сенс уважно перевірити їх діяльність, чи не дарма вони проїдають бюджетні кошти, чи правильно вони видають дозволи на порушення благоустрою. Не сумніваюсь, що є необхідність уважно придивитися щодо наявності у таких чиновників потенційного, а можливо й реального конфлікту інтересів у відповідності до положень чинного законодавства по боротьбі з корупцією.
Розмова була дуже відвертою, без «надриву та крику». Намагалися пояснити ситуацію, що склалася в даний час навколо нашого Качиного озера.
Зі свого боку, окреслив те, що зроблено активістами. Зокрема:
– ми зареєстрували у КМДА безстрокову мирну акцію мирних громадян, що вийшли на захист озера;
– у нас немає організаторів, у нас самоорганізація мирних громадян, мешканців району, кожний з яких вносить свій посильний вклад у справу захисту озера та качок і птахів;
¬- відповідно до умов мирної акції ми не перешкоджаємо забудовнику, з самого початку, враховуючи, що кожного дня елітівців було понад 50 і більше біля озеро, наші мирні громадяни знаходилися на тротуарі і лише намагалися забезпечити дотримання з боку вантажівок забудовника правил дорожнього руху, безпеку інших громадян, але нас не чули, правила порушувалися. В даний час, після того, як народні депутати України офіційно встановили свої приймальні на тому місці, де вони зараз знаходяться, і дозволили громадянам України перебувати у цих палатках разом з депутатами та їх помічниками цілодобово, ми організували цілодобове чергування в приймальнях народних депутатів;
– ¬ми також намагалися перевіряти документи у водіїв вантажівок, що скидали будівельне сміття (невідомого походження) у природну водойму, тому що ми стурбовані своєю безпекою. Жодних документів на те, з яких будівельних смітників було привезено та скинуте це сміття нам не показували. А воно може мати походження з чорнобильської зони, з забруднених небезпечними хімічними речовинами районів тощо. У нас є право турбуватися про безпеку нашого життя, про захист навколишнього середовища.
– оскільки ми не маємо можливості доводити свою позицію через ЗМІ, які у переважній більшості належать владі або окремим олігархам, ми використовуємо єдину доступну для нас територію свободи, вільну від впливу влади, це ФБ (дякуємо Марку Цукенбергу) та інші соціальні мережі. З кожним днем нас підтримує все більше журналістів, мас медіа, які знайшли у собі сили та мужність стати на сторону народу та говорити правду. Ми д’якуємо їм. Тільки їх правдива інформація може стати запорукою змін у країні на краще. Тільки так ми зможемо побудувати нову Україну, без «мафії», без «війни», без «зради» і «зрадників»;
– нашими активістами розробляється проект ландшафтного еко- етно-парку «Качине озеро». За декілька днів кожен киянин зможе ознайомитися з цим проекті у ФБ.
– нами оголошено конкурс на кращу назву цього парку;
– нашими експертами (юристами, архітекторами, будівельниками та іншими) здійснюється величезна робота щодо підготовки позовів, проектної документації, запитів, довідок тощо. Робота не зупиняється ні на хвилину. Але потрібен час.
– ми звертались з самого початку до київської влади та забудовника з проханням призупинити будівництво та провести громадські слухання з метою упередження негативного розвитку подій, убезпечення протистояння між людьми та зіткнення між ними. Нас не почули. Тож ви усі можете побачити у фб задокументовані відео та фото матеріали, які свідчать про чисельні порушення норм чинного законодавства. Усі ці матеріали ми обов’язково будемо подавати як докази у суди.
– ми готуємо в даний час позови відносно конкретних посадових осіб, які у порушення норм чинного законодавства фальшували документи, що стосуються цієї ділянки та озера.
¬- ми об’єднуємо зусилля з усіма громадськими організаціями Києва та України, які виступають за захист навколишнього середовища;
– ми ведемо активно роботу серед депутатів КИЇВРАДИ щодо захисту озера Качиного.
– ми намагаємося долучити до нашої роботи щодо захисту озера усі політичні сили. Єдине табу, що існує біля озера – політичні дебати, реклама політичних партій (це політичні партії дуже вміло роблять у ВРУ та на чисельних ефірах). Ми підтримуємо та вітаємо усі політичні партії та політичних діячів, які встануть поруч з нами на захист природи Києва від знищення.
– ми мирні громадяни і ми вимагаємо від влади поважати наші конституційні права і свободи. В даний час невідомі особи переслідують активістів, залякують їх не тільки травматичною зброєю, фізичною розправою, але й економічними наслідками. Тож ми закликаємо владу забезпечити безпеку нашим активістам та забезпечити реалізацію їх конституційних прав та свобод.
– ми готові підтримувати дії влади щодо наведення ладу у столиці, створенню зелених зон, збереженню озер, природних водойм, лісів, дерев.
– ми, кияни, прагнемо зробити нашу столицю найкращою у Європі;
– ми просимо лише не заважати нам це робити і готові власними руками наводити порядок на Качиному озері, навіть без бюджетних коштів;
– ми вітаємо, якщо влада у рамках озеленення столиці виділить саджанці дерев. Кущів, завезе землю на перетин вул.. Здолбунівська та Григоренка, щоб упорядкувати газон вздовж пр.-ту Григоренка та Здолбунівської.
Тож ми не тільки говоримо, ми діємо. Кожного дня наш маленький майданчик біля озера становить краще.
Ландшафтному парку на цьому місці бути.
Що стосується Г.Сінцова, гадаю, що він сам має висловити свою думку і свою позицію, щоб я не перекручував розмову.
Але, незважаючи ні на що, я вдячний, що він знайшов час для відвертої розмови. З чогось потрібно починати.

Також слухайте як “невідомий” чиновник Дарницької РДА спілкується з забудовниками про вартість у доларах дозхволу на забудову у районі

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації