20 центів і бездушна система

Автор Bogdan Logvynenko

МаршруткаСів на Подолі на кінцевій в маршрутку, зі мною сіла мама з дочкою. Прийшов водій, усі понесли йому по 0.2$ за проїзд. Ця вартість, вона сама по собі вражає. Мама з дочкою показала йому якесь посвідчення, той щось булькнув у відповідь.  – Доцю, – сказала мама тихенько до дочки, – Давай вийдемо, тут вже є по посвідченню. 

Оця сама система перевезення одного пасажира по посвідченню, вона така скотська, така нелюдяна. Я бачу, як вони виходять і швидко йдуть в сторону, я бачу як дочка продовжує розповідати своїй мамі про хлопчиків у школі, про уроки і домашку, яку вже задають, а маму душать сльози, вона не може собі дозволити 0.2$ і не може дозволити сваритися з системою, у вигляді водія задрипаної маршрутки. Маршрутка їде пуста, мама з дитиною лишаються на зупинці. Її дочка зараз не винесе з цього урок, а зіткнеться з нелюдяністю цієї системи вже дуже дуже скоро і все зрозуміє.

Я не знав, як мені діяти – наздогнати їх і дати грошей чи цим я лише зашкоджу материнському авторитету? Я остовпів, я другий день в Україні, я давно такого не бачив і не відчував. Вони тим часом віддалились, двері закрилися і ми поїхали. Я був розчавлений, їдучи у напівпорожній маршрутці.

Ця система вчить тебе бути твариною, вона озлоблює, розвиваючи базові наживні інстинкти, вона розділяє людей на сорти і класи, вона сіє ненависть між цими сортами і класами.

Лише кілька років тому я згадав історію з дитинства. Вона випливла з моєї свідомості випадково. Ми стояли з мамою на Шулявці. У нас не було грошей тоді ні на їжу, ні на одяг, ні на проїзд. Ми стояли на Шулявці біля метро і я просив у мами морозиво. Воно теж тоді коштувало 0.2$, але в нас не було навіть на проїзд. І я пам’ятаю, як мама сказала мені строгим тоном, найбільш строгим, яким тільки вміла: “стій тут!” І я стояв і чекав маму хвилин десять, а вона повернулася з морозивом в руці. “Уявляєш, я виграла в лотерею!” – сказала мама. Після того я завжди згадував ту історію і пишався тим, що мама виграла в лотерею. Я часто в мріях уявляв, як мама там виграє мільйон, і навіть кілька разів сам грав у лотерею, згадуючи ту історію. І тільки кілька років тому я знову згадав ту лотерею і збагнув, що мама не могла зіграти в лотерею, якщо в нас не було навіть на проїзд. Зате там на Шулявці завжди було повно ломбардів…

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі.

ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Карта Приватбанку 5457082280287793

PKO bank polski 30 1020 1097 0000 7902 0272 9754

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації

Карта побиту від поліцеальної школи

РАДІО БЕЗ ЦЕНЗУРИ

Щодня о 21 годині за Варшавою слухайте про можливість отримання карти побиту через поліцеальну школу. 

Клацайте сюди

Мої особисті обрані
Послуги