Blablacar: шлях від сервісу для інтелігентних попутників до диспетчерської бомбил?

поїздка

Продовжую досліджувати перетворення блаблакару в Україні з чудового ресурсу для пошуку попутників у диспетчерську бомбил.  Останні мої 4 заявлених поїздки я не знайшов собі пасажирів. Причина? Або ж вони бронювали і не їхали, або їх не влаштовувала ціна, або ж вони спілкувалися зі мною російською – єдиною мовою у світі, якою я не користуюся принципово. Зі зрозумілих кожному українцеві причин. Мало того, один з потенційних пасажирів навіть мені погрожував фізичною розправою за моє небажання спілкуватися з ним мовою організаторів голодомору, окупантів Криму та Донбасу.  Його імя Дмітрій. Прізвище він по телефону назвати побоявся. Живе у Кривому Розі. Як буде час бажання і натхнення  – напишіть йому приємну смску Ось його телефон  096 216 80 09

Я уже більше року користуюся можливостями сайту Blablacar для оптимізації витрат на пальне при далеких поїздках. Вони вважають мене експертом, однак заблокували мені польський номер телефону через негативний відгук людини, з якою я навіть не їхав. проблдема

Після публікації на сторінці Блаблакару у Фейсбуку – телефон розблокували. Але питання залишилося. Ще я помітив, що тільки-но я викладаю інфо про свою поїздку –  моментально усі місця на неї бронює одна людина. І ця людина потім не звязується, не відгукується і не їде. Думав, що це випадковість, але коли так сталося кілька разів підряд – зрозумів, що це система, у якій не може не брати участь модератор сайту. Поки що невідомо: чи з санкції керівника, чи за власною ініціативою. Сподіваюсь, що у коментарях прес-служби компанії буде відповідь на це питання. А поки відповіді немає, змушений зробити висновок, що час  Blablacar як зручного сайту для самоорганізації непрофесійних водіїв і пасажирів, завершується і настає час коли цей сервіс перетворюється у сторінку бомбил, які платять хабарі модераторам і здійснюють комерційні перевезення. А тому мають пріоритет перед пересічними людьми, які просто хочуть, щоб за бензин заплатили пасажири.  Моя думка з цього приводу підтвердилася думками інших водіїв, які я у цьому тексті і викладу та постійно його доповнюватиму. Буду вдячний за інформацію про ваш досвід подорожей яку використаю для цього тексту. Тепер спробую по порядку викласти свої аргументи про те, чому цей сервіс більше не надає тих можливостей, у які за інерцією вірять і водії і пасажири.  Спочатку мій власний досвід.

Я часто їжджу за маршрутом Київ-Варшава-Київ. Це три заправки в один бік. Кожна по тисячі гривень або щось коло того. Я 12 годин (враховуючи кордон) сиджу за кермом і відповідаю за трьох людей. Тобто, я вкладаю у поїздку себе як водія і своє авто. Плачу за страховку. Чи маю я право на те, щоб за бензин у такій поїздці заплатили пасажири? Я вважаю, що маю.  Модератори бла бла кару вважають, що не маю. Як наслідок – я не можу встановити адекватну ціну на поїздку. Вона не вища від вартості автобуса – 150 злотих з одного пасажира і відповідає потребам на бензин. Чому я не можу поставити таку ціну? Адекватної відповіді на це я не отримав. Отримав неадекватну, мовляв, витрати діляться порівну і тому. А я вважаю, що якщо порівну, то за бензин платять пасажири, а я урівноважую цю плату сидінням за кермом і страховкою. У відповідь  – мовчання.

бла бла карТаким чином водіїв змушують пасажирам брехати. Мусиш ставити одну ціну, а потім пояснювати, що вона інша. Чому не дозволити ставити справжню ціну? Якщо людині не підійде – вона просто обере дешевше. Я оцінюю це таким чином і я відповідаю за те, що я поставив!!! Запитання, на яке рядові модератори відповіді не мають, а керівники недосяжні. Тому питаю про це публічно і відкрито. Навіщо провокувати людей на брехню? Навіщо вносити національні корупційні особливості у роботу міжнародного ресурсу?

Отже, як я сказав, з цим ще можна змиритися. Але є речі неприйнятні. Наприклад, на мої питання українською, мені відповідають іноземною. Чому? Яка причина відповідати українцю російською мовою? Нижче – скрін – шот запитання і відповіді автомата. Сподіваюсь, відповідь живої людини буде адекватнішою.

підлість бла бла кару

 

 

 

 

 

 

 

 

Від живої людини прийшла ще дивніша відповідь, мовляв, я зареєструвався на російському сегменті бла бла кару.

Відповідь про рос

А як це могло статися на території України? Чому так сталося? Запитав. Чекаю відповіді. А тим часом з’ясував, що керує сервісом в Україні представник “русского міра”. Ментально ця людина ще живе в Архангельску, звідки вона родом. А загальновідомо, що для росіян українців і України не існує в принципі. Для них ми  – “адін нарот”

Лазоренко

Повертаючись до теми, розповім про конкретні речі. На мою поїздку зареєструвалася пані з Києва до Варшави. Ми з нею поговорили і домовились про те, де і коли я її заберу, вона пообіцяла написати смс. І написала. У відповідь я запитав про розмір багажу. Відповіді не отримав. Написав смс чи вона не передумала? Відповіді не отримав. Написав смс, що їду без неї.

Відповіді не отримав і поїхав.  Десь уже біля Бучі – телефонний дзвінок і розпачливі обурені крики про те, що смс-ки пані не читала і вони взагалі пішли на інший телефон. І неважливо, що вони пішли на той телефон, з якого прийшла адреса, де людину забирати. Зрештою, за результатами поїздки я як завжди написав відгуки і про тих, з ким їхав і про ту, з ким поїздки не вийшло. У відповідь теж прийшов негативний відгук. В результаті мій телефон заблокували. І це добре видно на скріншоті проблдема

У відповідь на моє публічне запитання з цього приводу мені було сказано, що насправді такого бути не може

Відповідь бла бла кару

Така публічна позиція. Але згодом мені прийшов лист, де компанія фактично визнала, що заблокувала мені телефон і тепер розблокувала

Відповідь лист бла

Але людина, що називає себе відповідальною за комунікації у цій компанії – Юлія Крупенко, не знала про те, що компанія уже визнала факт блокування, тому у особистому (не офіційному, а саме особистому) спілкуванні, подала свою версію. Мовляв, мене заблокували через те, що я хотів створити новий акаунт зі старим телефоном

Крупенко

Порівняйте те, що написала пані Крупенко з тим, що зафіксовано на скрін-шоті вище і зробіть висновки не лише про рівень українського менеджменту компанії, а ще й про професійну придатність піар-менеджера.

Тобто, скріншотом зафіксовано факт, що український сегмент блаблакару дає можливість будь-кому з ким ти навіть не їхав, написати про тебе негативний відгук і твій телефон заблокують. А потім розблокують, як зацікавити модератора фінансово? Саме так сталося з одним з водіїв.

ТарасюкА можна було б детальніше розповісти, як заплатити модератору? Чому б не зробити цю інформацію відкритою. Може, я б теж захотів регулярно щось платити. Тільки офіційно, а не комусь у кишеню. Дрібне злодійство, як бачимо, стає звичною справою навіть у хороших міжнародних сервісах, коли такий сервіс добирається до України.  Став на захист компанії акаунт у фейсбуку   Sviatoslav Bordovski За ним стежать 22 людей, кількість друзів у фейсбуку незрозуміла поки що. 

Бордовський

Він, зокрема, написав наступне

Бла бла бла бла бла

Акаунт Станіслава у Фейсбуку дуже схожий на акаунт бота, однак, прислухаємось до нього, але все ж почекаємо офіційної реакції прес-служби компанії. Можливо, керівництво і не знає про те, що витворяють модератори.

Але це все дрібниці. Пару днів тому їздив до Берліна. Написав оголошення. Моментально зареєструвалося три людини. І у мене значок – заповнено. А люди не відгукуються. А час летить. Я вчасно скасував реєстрацію і знайшов таки одного пасажира до Берліна. Одного, бо у мене знову було кілька бронювань і я до тих людей не зміг достукатися. На телефоні автовідповідач. У бла бла карі не відповідають. Якби ще бла бла кар давав можливість написати на мейл або на фейсбук – ці дані бла бла кар ховає навіть тим, хто не планує ховатися. Чому? Знову ж таки – від жлобства модераторів. Бо не думаю, що це така політика компанії. Коли їхав у зворотному напрямку з Берліна у Варшаву – те саме. Бронювання без відповіді. Знову вдалося зловити лише одного пасажира. Усі були задоволені, але чому перешкоджати мені взяти 3 пасажирів? Хіба це є метою сервісу? Що це за підлість? Чия це ініціатива? Це мої враження. Мені одному можете не вірити. Але подивіться, що кажуть на цю тему інші:

Цей текст ще буде доповнений коментарями з бла бла кару та іншими матеріалами. Тому у мене прохання до водіїв: будь ласка заходьте на бла бла кар і вводьте у  пошук поїздки за маршрутом, яким плануєте їхати і дивіться чи є ваша поїздка серед інших? Просіть про те, щоб подивилися ваші знайомі.  Якщо ви не бачите свою  поїздку – напишіть мені. Спробуємо розібратися колективно. Компанія все таки міжнародна. І якщо переконати центральний офіс у тому, що український менеджмент не зовсім український і зовсім не менеджмент, а просто диспетчерська бомбил – український сегмент цього бізнесу піде правильним шляхом. Перше, що треба домогтися – щоб компанією в Україні керувала людина, яка розуміє, чому Україна саме так називається. Тобто, для початку, щоб така людина хоча б користувалася українською мовою.   Все-таки, ідея хороша. Хотілося б щоб в Україні вона працювала точно так якісно, як у цивілізованих країнах Європи. До речі. після того, як я почав слати запити у компанію – різко припинилося бронювання-блокування усіх місць і мені почали надходити повідомлення рідною для місцевого населення мовою. Отже, не все втрачено. Я після тої вікопомної поїздки, коли мене заблокували за негативний відгук, уже здійснив три інших поїздки і всі вони були вдалі, цікаві і корисні мені у плані налагодження потрібних контактів, особливо з поляками, яких я возив у Берлін і з Берліна. А я з рівня “досвідчений” перемістився на рівень “експерт”, попри фальшивий негативний відгук. Але то вже інша історія. Її можна почитати тут Ну і відео з чудової дороги А 2 Варшава-Берлін

Це відповідь компанії мені, як користувачу. Чекаю відповіді, як журналісту.

Доброго дня, Олександре!

Дякуємо за Вашу відповідь, ми дуже цінуємо Ваш намір зробити наш сервіс кращим.
Ми перевірили інформацію за Вашим профілем і нижче Ви знайдете відповіді на усі Ваші запитання.

Стосовно автоматичних листів російською мовою:

Ви отримували автоматичні листи від BlaBlaCar російською мовою, оскільки створили обліковий запис, пройшовши за посиланнямblablacar.ru. Скоріше за все, це відбулось, якщо Ви ввели в пошуковій системі назву «BlaBlaCar» і пройшли на російськомовну версію сайту, адже Ви можете зареєструватися на сайті будь-якої країни, незалежно від Вашої країни перебування. На жаль, ми не зберігаємо детальної історії реєстрацій, тому не можемо точно встановити, яким саме чином Ви потрапили на blablacar.ru.

Ми зробили все необхідне, щоб відтепер усі автоматичні листи Ви отримували виключно українською мовою.

Проте, відповіді агентів служби підтримки з самого першого Вашого листа у грудні 2015 завжди надавалися тією мовою, якою Ви до нас зверталися, з чого можна зробити висновок про відсутність злого наміру в отриманні Вами автоматичних листів російською.

Стосовно складнощів, які Вас спіткали при використанні сервісу:

Ваш обліковий запис ніколи не був заблокованим. Проте, номер телефону був недоступний для нової реєстрації після отримання негативного відгуку – це міра безпеки, що дозволяє уникнути створення користувачем нових профілей після кожного отриманого негативного відгуку.

Ваш номер звільнено для його реєстрації в актуальному профілі 23/08/2016, після Вашого листа до служби підтримки з детальним поясненням ситуації.

Якщо пасажир без попередження не приходить на місце зустрічі для участі в спільній поїздці – Ви можете залишити йому негативний відгук. Якщо хтось дуже часто відміняє поїздки і регулярно підводить інших попутників або порушує правила сервісу (як-то завищення ціни, пропозиція комерційних поїздок і подібне) до такого користувача буде вжито відповідних заходів, аж до виключення його з сайту в особливо серйозних ситуаціях.

За допомогою відгуків формується надійна спільнота, тому дійсно важливо забезпечити їх збереження у кожному профілі. Ви можете дізнатись більше про правила публікації відгуків за наступним посиланням:
https://www.blablacar.com.ua/zapytannya/pytannya/iaki-pravila-publikatciji-vidgukiv

Якщо Ви бажаєте краще контролювати процес бронювання та самостійно приймати рішення щодо надійності пасажирів, радимо обрати спосіб підтвердження “Вручну”. Таким чином Ви власноруч зможете затверджувати пасажирів, виходячи з інформації в їх профілях.

Стосовно поїздок і їх вартості:

Сервіс створений для взаємної допомоги. Тобто, водій допомагає пасажирам дістатись до місця призначення, а пасажири в свою чергу, допомагають водію дешевше доїхати туди, куди він їде у будь-якому випадку.

Ми не можемо дозволити перевищувати вказаний на сайті ліміт ціни, оскільки це більше не відповідатиме ідеї сервісу – розподілу витрат між водієм і пасажирами.

Також хочемо ще раз нагадати, що сервіс не дозволяє комерційного використання і ми надаємо користувачам можливість повідомити про порушення:

– За допомогою відгуків
– Натиснувши прапорець “Повідомити модератору” в профілі, в пропозиції поїздки або в повідомленні від порушника
– Написавши до служби підтримки

При цьому важливо надати детальне пояснення порушення, щоб ми могли навчитись з цього досвіду.

Окрім того, що ми розробляємо вдосконалення для вже існуючих інструментів, ми продовжуємо шукати нові способи боротьби з порушниками і завжди відкриті до Ваших ідей і побажань. Адже саме відгуки користувачів допомагають нам вдосконалити сервіс відповідним чином.

Якщо Вам відомі випадки, де модератор просить хабар, просимо Вас про наступне:
По-перше, не погоджуйтесь на жодні пропозиції, тому що ця людина не має відношення до BlaBlaCar. По-друге, якомога скоріше повідомте нам, надавши якнайбільше деталей.

Якщо перегляди Вашої поїздки не відповідають Вашим очікуванням, радимо дослухатись до наступних порад, що базуються на наших спостереженнях та попередньому досвіді.

Є три найбільш розповсюджені причин, що можуть пояснити низьку кількість переглядів або відсутність пасажирів:

– Запропонований маршрут не користується попитом
– Пропозицію було опубліковано запізно і пасажири вже забронювали місця у інших водіїв
– Пустий профіль, надто висока ціна або більше 2 людей на задньому сидінні

Ми помітили, що пасажири охочіше зв’язуються з водіями, які заповнили профіль і надали точну і зрозумілу інформацію в деталях поїздки:

Багаж: чи маєте Ви місце в багажнику; для маленького чи великого багажу?
Тварини: чи запросили би Ви до авто пасажира з його домашнім улюбленцем?
Відхилення від маршруту: чи згодні Ви забрати чи висадити пасажира ближче до його адреси? Наскільки близько?
Час: чи можливо, що Ви виїдете трохи пізніше або зачекаєте на пасажира, що запізнюється?

Пасажирам буде легше обрати для поїздки саме Вас, якщо Ви дасте їм змогу познайомитись з Вами краще через Ваш профіль і пропозицію. Саме тому у коментарі до поїздки ми рекомендуємо розповідати більше про атмосферу “на борту” Вашого авто, про місце відправлення і прибуття, і надати будь-яку додаткову, корисну для поїздки інформацію.

Хочемо також зауважити, що служба підтримки працює виключно через форму зв’язку на сайті і при виникненні нових запитань рекомендуємо Вам так само ретельно описувати проблему нам, як Ви робите це на Фейсбук (зі скріншотами, датами і деталями). Тоді ми зможемо швидше ідентифікувати проблему і надати Вам найбільш точну відповідь.

Ми радо допоможемо Вам при виникненні додаткових запитань.

Команда BlaBlaCar бажає Вам приємних спільних поїздок!

З повагою,

Кароліна зі служби підтримки BlaBlaCar

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації