Чому відмовляють у карті побиту? Опис стандартних помилок та шляхів вирішення проблем. Інформація станом на 14 01 2024

Зверну увагу, шо нині перебування громадян України регламентується законом від 12 03 2022 року про допомогу громадянам України, що рятуються від збройного конфлікту. Що це означає у справі легалізації? Що у разі, як у людини немає підстав для отримання карти побиту на підставі устави про іноземців – вона отримує карту побиту на підставі згаданої устави від 12 03 2022. Просто у такому випадку карту дають лише на рік. Щоб нині громадянину України відмовили – треба дуже дуже сильно постаратися. 

ЗАПИТАННЯ: Мені дали термін 30 днів на донесення документів, а я завтра піду і це уже буде 31 день. Чи будуть у мене у звязку з цим проблеми? Зокрема, чи не відмовлять у початку провадження? Чи не відмовлять у видачі карти? 

ВІДПОВДІЬ: Якби це було до ухвалення закону про допомогу громадянам України… то це вважалося б підставою для залишення вньоску без розгляду. Зрештою, нині теж можна залишити без розгляду, але оскільки є згаданий закон, то залишення вньоску без розгляду не має сенсу, бо людина може податися ще раз і її перебування все одно є легальним поки діє згаданий закон. Тому вирішення проблеми у даному випадку – не морочитися і зробити те, що вас просять хоча б колись. Хоч і з запізненням. А будуть проблеми чи не будуть  – зясуєте коли отримаєте рішення. Думайте позитивно. 

Що треба довести, щоб отримати карту побиту? Що вам є де жити, є чим займатися, є страховка, є гроші на перебування і ви не маєте податкових боргів.  Якщо все вищеперелічене документально доведено – відмови не буде. На відео, що нижче пояснено кожен пункт везваня, яке іноземець отримує після того, як здав відбитки

Відмовляють, якщо щось не доведено. Проаналізуємо причини відмов при перебуванні з працею. Найчастіше зараз відмовляють, якщо зарплатня у додатку номер один вказана нижча ніж мінімальна крайова. У 2023 році це 4212 злотих брутто у місяць або ця сума поділена на 160 якщо йдеться про ставку за годину при 40 годинах праці у тиждень або 160 у місяць. Якщо менше  – є підстава для відмови.  Бо іноземець мусить заробляти не менше мінімальної крайової, . Ось фрагмент з відмови у цьому випадку але це було ще до війни. Нині громадянам України не відмовляють навіть якщо немає підстав для видачі дозволу на перебування, бо тоді дають карту на рік на підставі закону про допомогу громадянам України, що рятуються від війни. 


Тут на скріні ви бачите 3010, тому що це рішення з 2022 року, коли ставка була 3010. Нині це уже 4212 злотих. У цій справі, до речі, шеф UDSC анулював відмову після долучення нового додатку номер один з правильною ставкою і людина отримала карту побиту. Мені вдалося переконати школу підписати додаток саме у тому вигляді, у якому я його приніс, а не видумувати щось своє. 

Які ще можуть бути проблеми з додатком номер один? Наприклад, нечительний підпис роботодавця. Але, як правило, це перевіряється ще при подачі. Однак, у випадку дольношльонського воєводства, відмову людина дістала саме через те, що роботодавець невиразно написав у додатку своє імя і прізвище. У цьому випадку децизію вдалося  виправити без передачі до шефа уженду. Відділ справ іноземців визнав свою помилку і змінив негативне рішення на позитивне. 

 

Наступна причина відмови – відсутність документів про те, що людина у даний момент застрахована. Докладно про страховку та про те, як удокументувати читайте у тексті за лінком

Тим кому ліньки йти за лінком коротко напишу тут: треба щомісяця долучати до матеріалів справи або  Довідку про заплачені складки, які брати у ЗУСі, або брати у роботодавця ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki Якщо ж ви не працюєте – мусите зробити приватну страховку яка буде актуальна до дня ухвалення рішення. 

Бувають випадки коли справу подружжя з однаковими документами розглядають два різних інспектори.   Два різних інспектори  – два різних трактування одних і тих же документів. І саме це, а не будь-що інше є другою найбільшою проблемою при спілкуванні з відділом справ іноземців та з іншими польськими державними органами. Приписи дають їм можливість ухвалити рішення на користь іноземця. Але не усі цією можливістю користуються.  Прикладом може служити рішення, отримане у Опольському воєводстві, яким карту побиту отримав депортований.  Нині уже вся родина цього громадянина України з моєю допомогою має карти. Причина депортації? Роботодавець виготовив дозвіл на роботу у фотошопі і не реєстрував його в уженді праці. За деякий час цей факт виявили прикордонники, приїхали, забрали працівника до себе і вліпили депортацію на півроку. Тоді він звернувся до мене. Я оскаржив депортацію, зробив дозвіл на роботу нормально через уженд праці, доніс документи до вньоску на карту побиту і мені пощастило. Справа потрапила до адекватної людини, Крім того ще спрацювало несподівано для мене, що пелномоцнік у іноземця – з Варшави. Я чув як вони між собою говорять, коли я до них дзвонив “То тен правнік з Варшави”. А я, між іншим, ніде себе правніком не називаю. Я – консультант до справ легалізації перебування з акторською освітою і 7 річним досвідом роботи у театрі і 5 річним досвідом вирішення проблем іноземців у Польщі. 

До речі, нині є можливість легалізуватися для усіх нелегалів – громадян України. Оскільки карти побиту видають не на підставі устави про іноземців а на підставі устави про допомогу громадянам України що рятуються від збройного конфлікту. Нижче  – приклад такої децизії 

Так стається, коли справа потрапляє до професійної людини, налаштованої на вирішення проблеми. І у вищій інстанції така людина знайшлася. Крім того, ще й Польща, як держава, вирішила підтримати громадян України і міграційні органи теж уже інакше робити не можуть. І проблема вирішена. Людина отримає карту побиту через пять років після подачі..   На жаль, ця  справа потрапила тоді у 2018 році, коли ця людина ще не була моїм клієнтом,  до малоосвіченого шовініста. Куку, пані Анно Кемповська! Ви намагалися нашкодити громадянину України який працює у друкарні і на якому тримається весь процес.А він, попри все це, карту побиту отримає.  

Тут відмова була спричинена двома пунктами – відсутністю інформації старости і відсутністю підвердженої за згідність з оригіналом умови винаймання житла. Інформація старости – про це докладно тут, як її отримати  АЛЕ ЦЕ УЖЕ НЕ ТРЕБА ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ. Друга справа – умова винаймання житла. Людина вислала копію і поплатилася. Може бути тільки оригінал або нотаріально посвідчена копія. Або ж оригінал треба показати інспектору і він підтвердить копію за згідність з оригіналом. Та коли б  справа потрапила до професійної людини без комплексів – вона б зробила усе можливе, щоб дати позитивну децизію. У разі як чогось не вистачає – така людина кличе на інтерв’ю, вживає інших заходів. Інспектор, яка займалася у 2017 році моєю справою, наприклад, покликала мене особисто і забрала у мене один документ у передостанній день перед ухваленням рішення.  А могла вліпити негативну децизію і нічого б їй за це не було. Отже, людський фактор, на жаль, дуже важливий у цій сфері. Тому треба дмухати на холодне, старатися виконати усі вимоги і весь час перевіряти, чи вони виконані, відповідно до думки  інспектора. Це можна робити шляхом регулярного запису на огляд матеріалів справи, запитаннями через формуляр контактовий та через паперові  листи …  

Наступний випадок –  обман. На жаль, у сфері легалізації перебування нині працює величезна кількість людей і 90 відсотків з них тільки починають. Вони уже знають, куди треба принести документи і які треба принести, але не розуміють, що принесенням документів і здачею відбитків справа не закінчується, а тільки починається. Яскравий приклад – два роки на фірмі, з якою я тоді співпрацював подавало на карту побиту троє людей в один і той же час. Двоє – мої клієнти. Третій  – не мій клієнт, звернувся до інших людей, які переконали його, що теж розбираються у цій справі. В результаті, мої клієнти отримали карти побиту через півроку і один день, а третій працівник отримав відмову. Причина була банальна – треба було щомісяця доносити ZUS RCA з підтвердженням висилки до складених документів, щоб інспектор бачив, що людина застрахована і працює. Сам іноземець того не прочитав, а людина, якій вона заплатила теж цю справу не сконтролювала. В результаті, іноземець вважає, що у цій проблемі винна фірма…  Буде розповідати про свій негативний досвід, псуючи репутацію фірми.  Найчастіше жертвами обману стають громадяни середньої Азії. Таджики, наприклад, приїздять на короткій шенгенській візі і починають працювати та подаються на побит часовий з працею.  Це було можливо до середини 2017 року. Попри складну ситуацію на ринку праці, відділи справ іноземців майже у ста відсотках випадків штампують відмови таким людям саме на тій підставі, що людина приїхала на шенгені іншої країни ЄС, не на роботу, а подалася на побит часовий як працівник. А нині вньоски таких людей не приймають взагалі. Залишають без розгляду. Але вони продовжують прибувати на десятиденних естонських бізнес-візах і далі їдуть нелегально працювати у Польщу чи і далі.  Є толкові, адекватні люди, які роблять собі дозвіл на роботу і йдуть легально працювати. Я маю таких клієнтів і апеляція одного клієнта уже отримала рішення на нашу користь – шеф уженду справ іноземців повернув справу на повторний розгляд воєводі і людина отримала карту. Правда, лише на рік. Потім ми подалися знову, бо спливав термін карти. Людина працю не змінила. І у новій справі  – знову відмова. Цього разу на підставі того, що фірма роботодавець не заплатила податків і не повідомила, коли заплатить.  А ЗВІДКИ ПРО ЦЕ МІГ ЗНАТИ ІНОЗЕМЕЦЬ? Тепер я уже знаю, що треба від роботодавців вимагати довідок про заплачені податки. У даній справі, шеф уженду скасував і другу негативну децизію воєводи врахувавши аргументи, які я виклав у апеляції. І справа на повторному розгляді завершилася отриманням карти.   Попри те, що людина у 2015 році приїхала на шенгені, попри те, що той, хто їй подавав документи, надав фальшиву інформацію про місце роботи і про місце проживання іноземця. 

Два роки тому відділ справ іноземців перевершив сам себе у зайвий раз показав, що система працює з серйозними перебоями. Фрагмент децизії на фото –

це причина відмови у kartі pobytu громадянці України, дружині громадянина Польщі. 8 років цьому шлюбу, наскільки я памятаю. Люди живуть у елітному районі під Варшавою тривалий час, чоловік – власник житла. У справі були спільні фото різних років та копії попередніх карт де вказана та сама адреса, був акт нотаріальний де згадана громадянка України вказана як співвласниця житла. За польським законодавством така людина ще три роки тому мала б отримати карту сталого побиту. Однак, їй відмовили навіть у карті побиту часового. Причина – прикордонники опитали сусідів двох помешкань поряд з житлом згаданої громадянки України і від сусідів дізналися, що ніколи тут громадянки України не бачили. І повірили цим сусідам. До самої громадянки України у гості не зайшли навіть записки не лишили. З цієї історії три висновки: 1 Система у цьому випадку грубо помилилася і треба зрозуміти чи це помилка чи це зроблено спеціально якимось шовіністом на держслужбі, Є всі підстави подати до суду і покарати винних. Адже інспектор, отримавши інформації від прикордонників, що людина там не живе, міг би подивитися на попередні карти, на прізвище чоловіка ( а воно доволі відоме) і хоча б покликати на розмову. Або написати листа з проханням принести додаткові документи. Інспектор скористався формальною причиною для негайної відмови. Є ще один здогад. У негативній децизії вказана вулиця Wspólna w Warszawie а згадана українка живе зі своїм чоловіком у передмісті Варшави саме на такій вулиці. Прикордонники, як відомо – це люди військові. А отже, недалекі. Тому, прочитавши назву вулиці і міста, могли і не дивитися на код поштовий, а поїхати на вулицю Wspólna де знайти відповідний номер і шукати там того, кого там немає. Серіал na Wspólnej точно дивилися. А отже сумнівів стосовно місця розташування вулиці не виникло. 2 Треба дмухати на холодне при спілкуванні з відділом справ іноземців. Тобто, якщо Вас у Польщі двоє – мусите подавати документи, які дадуть підстави вважати чиновникам, що ви провадите спільне домогосподарство, тобто сімейні фотографії різних років, фото з відпочинку спільного, і таке інше. 3 Це уже не стосується цього випадку, але стосується усіх інших. Якщо ви живете у одному місці, а замельдувалися в іншому “щоб карту получить” – будьте готові, що поліція або прикордонники виявлять цей факт і ви отримаєте відмову через те, що вас не знайшли за вказаним вами місцем проживання

Часто люди вигадують якісь поліцеальні школи, як підставу для перебування. Раджу обходити ці генделики десятою дорогою, якщо ви йдете вчитися заради документів, а не заради знань. Один мій клієнт був депортований, подавшись як студент стаціонару у такому генделику. Йому фальшували листи відвідування лекцій та інші документи, про те, що він вчиться. Зрештою, цих комбінаторів знайшли прикордонники, була відкрита кримінальна справа.Комбінаторів посадили а усіх їх 200 клієнтів депортували. На щастя для мого клієнта, він звернувся до мене вчасно. Я встиг перекваліфікувати вньосек на побит часовий на перебування з працею і перенести його до воєводства де він реально жив і працював. Ми легалізували його працю і аж тоді прийшло запрошення на допит у крим справі. Поїхали у Люблін і прикордонниця – тупа, товста шовіністка – навіть не подивилася документи. Вліпила депортацію як усім іншим. Я оскаржив депортацію і КЛІЄНТ ЧЕРЕЗ РІК ПІСЛЯ ДЕПОРТАЦІЇ ОТРИМАВ КАРТУ ПОБИТУ!!! Його імя так і не внесли у список небажаних у ЄС, бо децизія прикордонників не набрала чинності.  Я у апеляції звертав увагу саме на ігнор документів прикордонницею і підозрював шовіністичні мотиви. Ненависть до іноземців. Мої аргументи виявились переконливими. Карта на три роки.

Стандартна помилка іноземців – недонесення страховки.  Якщо людина працює – ЗУС РЦА з підтвердженням висилки треба присилати до матеріалів справи ЩОМІСЯЦЯ!!! Саме ЗУС РЦА З ПІДТВЕРДЖЕННЯМ ВИСИЛКИ!!! Інакше інспектор матиме можливість відмовити.

Студенти часто роблять помилку, фальшуючи довідку про наявність грошей на перебування. Позичають гроші, кладуть на конто, роблять довідку про наявність на конті 40 тисяч злотих, знімають гроші, віддають. Цю мульку уже розкусили. Наголошую: ДОВІДКА З БАНКУ НЕ Є ДОКАЗОМ НАЯВНОСТІ СТАБІЛЬНОГО РЕГУЛЯРНОГО ДЖЕРЕЛА ГРОШЕЙ У ІНОЗЕМЦЯ.

Тоді як студенту довести, що йому є за що жити? А де він бере гроші? Працює? То умову з роботодавцем принести. Батьки дають? То дати довідки про зарплатню батьків. Якщо батьки в Україні – то довідку доведеться перекласти присяжним перекладом і долучити до справи оригінал довідки і оригінал перекладу.  Мусить бути 701 злотий щомісяця чистими, якщо людина сама у Польщі.

Часто помиляються з доведенням, що є де жити. Наприклад, умову підписав не власник, а людина, яка здає в суборенду. Такий документ не є доказом, що людині є де жити, Або, наприклад, умова до липня, а рішення ухвалюється у серпні. То у серпні є підстава для відмови, бо закінчилася умова. Те саме зі страховим полісом. Треба стежити, щоб все було актуальним.

Головне, що треба памятати – у відділах справ іноземців, звичайно є професійні люди, які люблять свою роботу, АЛЕ ЇХ ТАМ ОДИНИЦІ, Більшість – це тимчасові люди, котрі за дуже малі гроші змушені вирішувати справи іноземців. ВОНИ ВАС НЕНАВИДЯТЬ!!! Особливо вони ненавидять людей які подаються з приводу шлюбу з громадянином чи громадянкою Польщі. Тоді особливо треба стежити, щоб не було приводу для відмови. Бо відмовлять з задоволенням при першій можливості. З вищенаписаної причини. Треба просто не дати їм можливості відмовити. І адмінкодекс та устава про іноземців передбачають таку можливість.

Найсвіжіша особисто моя помилка – повірив клієнту, що він все зрозумів і зробив як я сказав. Я описав, які документи треба принести на здачу відбитків при сталому побиті. Серед них назвав свідоцтво про народження та його присяжний переклад. Людина покивала головою і я спустив це питання з контролю. Здавалося б, відсутність свідоцтва про народження мав зауважити інспектор, який приймав документи при здачі відбитків. Він не зауважив. І про відсутність свідоцтва про народження я дізнався тільки з негативного рішення.  Я оскаржив рішення, але клієнтка передумала і вступила в конфлікт. Це неприємно і я шкодую, що щось таке зі мною сталося. Я все завжди доробляю до завершення. Але якщо люди конфліктують  – я відповідаю жорстко і стою на своєму. 

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі. ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!!

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації