Донесення документів на карту побиту. Інформація станом на 10 01 2024

Текст написаний для людей, які ніколи не мали з цим справи, для скрупулятних, які хочуть все зробити за правилами. Прочитайте будь ласка його до кінця і якщо залишаться запитання після прочитання – ставте за телефоном 730150901 АЛЕ НЕ РАНІШЕ.
При донесенні документів після отримання везваня з датою ухвалення рішення ви мусите з переліку, який отримали у везвані, обрати те, чого ви не доносили. Те, що ви донесли, вдруге доносити не треба. Якщо ви надсилаєте не оригінал документу – він мусить бути посвідчений нотаріально.

Нині найкращий спосіб донесення документів – поштою. Сьогодні відправляєте – за два, максимум три дні документи будуть долучені до вашої справи. Відправляти раджу завжди POLECONYM, PRIORETYTOWYM, Z PODTWIERDZENIEM DORĘCZENIA. Тобто, треба буде окрім конверта заповнити ше сірий папірчик який дати разом з листом і жовтий папірчик – звротку. Як на фото нижче 

На конверті пишете згори зліва свою адресу. Знизу справа пишете адресу відділу справ іноземців. У Мазовєцькому це ul Marszalkowska 3/5, 00-624 Warszawa.

У супровідному листі, якщо немає ще номеру справи, вписуєте згори ваше імя, прізвище дату народження і громадянство. За цими даними вас ідентифікують. Також, якщо ви згенерували свій вньосек на порталі MOS можете долучити першу сторінку вньоску на якій є штрих код. Роздрукуйте першу сторінку і вкладіть до конверту. Це необовязково мусить бути копія тої сторінки, на якій вам поставили печатку у бюро подавчому (якщо ви подавали через бюро подавче). Це моя реакція на питання людини з Катовіц, яка питала, чи обовязково класти сторінку з печаткою, яку забрала пелномоцнік і не віддає.

Якщо ви хочете долучити щось, оригінал чого не можете віддати, бо він у вас один (наприклад, довідку про надання номера Песель, умову винаймання житла, умову з роботодавцем) – йдете до найближчого нотаріуса і за 10 хвилин отримуєте нотаріальні копії – ОДПІСИ документів. І саме їх висилаєте. Вони для відділу справ іноземців будуть замінниками оригіналів. Надіслані вами копії до уваги інспектор, що розглядає справу, не братиме.
Нотаріусу мусите сказати “Potrebuję odpisu tego dokumentu” і даєте документ копії якого хочете зробити. Вартість однієї сторінки  7.50 здається. Скрізь вартість нотар копій однакова.  Не може у одного нотаріуса це коштувати одну ціну у іншого іншу. Якщо у вас за одпіс попросили 100 злотих за сторінку – ви потрапили до шахрая.

Часами (дуже рідко) інспектор дзвонить іноземцю або пелномоцніку і просить донести якийсь документ. Тоді (якщо це у Мазовєцькому) інспектор може призначити вам зустріч на антресолі  (по сходах на один проліт) Домовляєтесь про конкретну годину коли ви прийдете і він до вас спускається.

ЗАПИТАННЯ: Як донести умову винаймання житла, якщо я змінив місце проживання?

ВІДПОВІДЬ: Так, як написано у цьому тексті. Дочитайте його до кінця.

ЗАПИТАННЯ: я хочу донести в уженд довідки ЗУС, як мені зареєструвати візит?

ВІДПОВІДЬ: Довідки зус з підтвердженням висилки? Дві сторінки? чи довідка взята у зусі з мокрою печаткою? Якщо з підтвердженням висилки – долучіть файл до акаунту в інполі. Якщо з печаткою – вишліть поштою, як описано нижче. Якщо ви наполягаєте на реєстрації візиту – відкрийте свій акаунт у інполі і натисніть Umów się na wizytę

ЗАПИТАННЯ: А якщо вньосек генерувався на порталі MOS?

ВІДПОВІДЬ: У такому разі, якщо все це у мазовєцькому воєводстві, варто дочекатися поки вам прийде смс з номером справи або поки вам прийде лист з датою рішення і тоді вже доносити. Ваш вньосек у Мазовєцькому припишуть до інполу і у вас також зявиться можливість записатися на літерку B і донести документи особисто, або ж долучити електронічні документи до профілю в інполі.  Але, на мою думку, пошта у цій справі  – найпростіший варіант.

ЗАПИТАННЯ: Чи потрібно доносити договір про оренду житла якщо в нього продовжився термін, а також свіжі виписки з банку?

ВІДПОВІДЬ: Умова винаймання житла мусить бути актуальна на день ухвалення рішення. Якщо рішення ще нема, а умова уже закінчилася – треба долучити або нову, або анекс до існуючої, який підтвердить відділу справ іноземців, що вам є де жити.

ЗАПИТАННЯ: А як писати супровідного листа до уженду?

ВІДПОВІДЬ: за правилами ділового спілкування. У листі мусять бути такі дані: хто ви (ваше імя прізвище та адреса і телефон куди до вас відповідати), до кого ви пишете( у справах відділів справ іноземців – до воєводи, у якого ви просите карту побиту), що ви хочете(Prośba  o dołączenie dokumenów, prośba o zawieszenie postępowania do kompletowania dokumentów і так даді) , ваш підпис. Все інше – на ваш розгляд

У мазовєцькому воєводстві є можливість долучати електронні документи через портал інпол. Тобто, скажімо отриманий від роботодавця електронний зус рца з підтвердженням висилки чи піт 37 електронічно розрахований і поданий можна долучити до конта в інполі. Але я б радив продублювати ще й поштою. Бо саме висилання листа поштою є юридичною дією. А електронну систему трактують як допоміжну інформаційну систему. Тобто, якщо з якихось технічних причин інспектор пліку у інполі не знайде – він сміливо вліпить негативне рішення посилаючись на брак документу, який ви були впевнені що донесли через інпол.

Раджу прочитати і ставити запитання якщо залишаться. СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ, ВІДПОВІДЕЙ НА ЯКІ НЕ ЗНАЙДЕТЕ У ТЕКСТІ!!!!!!!!!
Більшість проблем з отриманням карти побиту виникають у людей, які вважають, що подача документів – це ключовий момент. І далі треба тільки чекати. Таким чином можна дочекатися хіба що негативного рішення. Чому? Для позитивного рішення у справі дозволу на перебування потрібно документально довести чотири речі: 1 Вам є що робити у Польщі понад  3 місяці ПІСЛЯ ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ, але не більше 3 років. Бо карту дають на три роки.   Людям зі статусом укр дадуть на рік, навіть якщо проситимете на 3.  2 Вам є де жити  (умова мусить бути актуальна на день ухвалення рішення)

3 Вам є за що тут перебувати  (728 злотих на людину після відмінусування витрат)

4 Ви застраховані станом на день ухвалення рішення  Відсутність одного з цих компонентів, або ж не доведення, що один з компонентів присутній ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ дає інспектору можливість відмовити. А оскільки інспектор   – це держслужбовець на копійчаній зарплатні, який змирився, що він більше ніде не потрібен, то йому справляє задоволення готувати негативні децизії скрізь, де для цього є можливість. Справа іноземця – не дати інспектору такої можливості, довівши чотири згадані вище речі.  Чому я виділив великими літерами фразу «ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ»? Тому що десь 50 відсотків відмов стаються саме через те, що люди подали документи, термін дії яких закінчився ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ.
Наприклад, рішення заплановане на 10 жовтня, а умова винаймання житла до 9 жовтня, або ви переїхали і умова взагалі неактуальна, а нову ви не донесли.  Це уже дає інспектору право відмовити, бо до дня ухвалення рішення людині немає де жити. Так, одного дня не вистачає, але формальна можливість відмовити є і інспектор нею обов’язково скористається, бо для нього це справляє приємність з огляду на вищевказану причину. Низька зарплатня притягує до цього уженду людей з низьким інтелектом, заниженою самооцінкою, часто це люди з шовіністичними поглядами.  Вони їх приховують, але їх добре видно у негативних децизіях.
А ще ж треба враховувати три місяці запізнення по ухваленню рішення. Тобто усі документи, які доводять чотири перелічені речі, мусять мати кінцеві терміни не пізніші ніж три місяці після задекларованої дати ухвалення рішення. Наприклад, у вас децизія написана 10 жовтня, то страховка, умова з роботодавцем, умова винаймання житла у вас мусять бути до 10 грудня щонайменше. А краще ще більше.
Стосовно страховки. Працюючі люди приносять при подачі ZUS RCA і вважають, що питання зі страховкою закрите до отримання карти побиту. ЦЕ МАСОВА ПОМИЛКА, ЯКА ПРИЗВОДИТЬ ДО ВІДМОВ. Друк  ZUS RCA свідчить, що ви застраховані впродовж наступного місяця після того, як роботодавець за вас заплатив ZUS. Наступного місяця за вас знову заплатять до зусу разом з оплатою вам зарплатні. І знову треба взяти друк зус РЦА з підтвердженням висилки та долучити до матеріалів справи про побит часовий, бо саме це дасть інспектору, що веде вашу справу, інформацію, що ви і надалі застраховані. І аж до ухвалення рішення, друки ZUS RCA треба носити щомісяця, якщо у вас немає іншої, приватної страховки, чинної до дня ухвалення рішення з покриттям 30 тисяч. Інакше буде відмова на тій підставі, що у вас немає страховки. Попри те, що ви і надалі застраховані.  Це особливо противно, коли є усе, що треба, а тобі відмовляють. ЗВЕРТАЮ УВАГУ, ЩО ZUS RCA Z PODTWIERDZENIEM WYSYLKI  – це ЗАВЖДИ документ з ДВОХ сторінок!!!!!!!!!!!!!!!! Не одна сторінка з печаткою і підписом бухгалтера, а ДВІ сторінки, перша з яких – це цифри з яких платяться складки, а друга – цифровий ключ, який свідчить, що зус цей документ прийняв від роботодавця.
Дуже часто причиною відмови є закінчення терміну дії умови винаймання житла до дня ухвалення рішення.  Людина робить собі мельдунок і вважає, що питання закрите. А на довідці про мельдунок є кінцева дата. І якщо вона є ранішою ніж термін ухвалення рішення (з врахуванням тримісячного запізнення)  – буде відмова через те, що за документами вам немає де жити.
Наступна проблема, яка призводить до відмови – наявність грошей на перебування. Якщо ви один – у вас мусить бути хоча б 701 злотий   після оплати за житло чи інших видимих витрат. Наприклад, у вас умова винаймання житла, у якій написано, що ви платите 1500 злотих у місяць. І тут же умова з  роботодавцем, де вказано, що ви заробляєте 2600 брутто. Тобто 1700 нетто, десь приблизно. Інспектор віднімає від 1700, які ви отримуєте на руки, 1500, які ви платите за житло і зясовує, що у вас на проживання у місяць є 200 злотих. А треба 701. На цій підставі він з задоволенням вам відмовляє у карті побиту.
Ще одна морока  – умова з роботодавцем.   Дуже часто при подачі документів, роботодавець дає працівникові для подачі чинну умову. А вона, наприклад, на рік. І от працівник у листопаді 2022 року здає умову до  листопада 2023 року. І думає, що все ок, бо у додатку ж написано до листопада 2025 року. А  оскільки інспектор добереться до ухвалення рішення у листопаді 2023 року і подивиться, що умова уже закінчується – з задоволенням відмовить, бо йому приємно відмовляти іноземцю. Чому?  – читай вище.
Як уникнути загадних проблем?  Потрібно постійно контролювати статус справи за допомогою запитань через формуляр контактовий, за допомогою запису на огляд матеріалів справи. Можна записуватись хоч щодня, хоч щомісяця. Головне  – не лишати справу без нагляду. Постійно в електронному і паперовому вигляді питати чи була кореспонденція у справі, чи вислана під вказану у вньоску адресу, на якому етапі нині справа, просити, щоб вас покликали на інтерв’ю у разі потреби і доносити, доносити, доносити документи про те, що у вас станом на зараз є гроші на перебування (довідка про заробітки ) що у вас є тут чим займатися (умова з роботодавцем, дозвіл на роботу, зус) що ви застраховані (зус) що вам є де жити (мельдунок, умова)
Можете написати листа від імені роботодавця з проханням пришвидшити справу, хай роботодавець підпише, ви донесете. Можна написати листа від імені родини в Україні з проханням швидше видати вам карту, бо вам треба виїхати у важливих справах. Можна піти у поліцію за місцем проживання і попросити, щоб поліцай підписав довідку про те, що він бачив, що ви справді живете за вказаною адресою, для цього запросіть дільничного до себе додому. (як правило поліція відмовляє, але треба просити, щоб зрештою відмовляти перестали, можна просити письмово. Щоб відмовляли теж письмово і це потім доносити до матеріалів справи)Не всі погоджуються робити  вивіяд срьодовісковий без запиту з уженду, але треба пробувати. Таким чином пришвидшувати справу.  Головне – не лишати справу без уваги. Інспектор мусить забути про всі інші справи і постійно отримувати документи до вашої справи. Тоді йому набридне і він першою завершить саме вашу справу і завершить позитивно, а інші відкладе. Справа в тому, що нині юридичні контори, які займаються цими справами на автоматі пишуть одразу прохання про пришвидшення і майже завжди скаргу на бездіяльність після двох місяців від подачі ( бо два місяці – це час, за який справа навіть дуже складна, мусить бути завершена відповідно до адмінкодексу) Далі про те, як доносити документи з попереднім записом і без нього.  Ось тут можете скачати стандартну донесення докумнтів 3
ЗАПИТАННЯ  Як донести документи, якщо ви не можете у термін зареєструватися в електронній черзі?

ВІДПОВІДЬ Якщо документ електронічний (наприклад зус рца з підтвердженням висилки, ПІТ 37 чи довідка про відсутність податкових боргів), то його можна у Мазовєцькому воєводстві долучити через портал інпол. Там є спеціальне місце. Якщо ж документ паперовий (наприклад, нова умова винаймання житла, чи нова умова з роботодавцем)  – мусите йти до нотаріуса і зробити одпіс. І саме його відправити, залишивши собі оригінал. При відправці документів напишіть супровідного листа приблизно такого змісту:

Номер справи

Імя прізвище

Адреса.

Телефон, мейл

Do wojewody……… (вписуєте назву воєводства).

 

Prośba o dołączenie dokumentów

Uprzejmie proszę dołączyć do akt:

1 Назва документу

2 Назва документу

3 Назва документу

Дата                                                                              Підпис

Йдете на пошту – надсилаєте пріоретитовим полецоним.
Якщо після прочитання, якісь питання залишилися з цього приводу – ставте будь ласка у коментарях під текстом. Цим ви допоможете текст удосконалити. Якщо вам здається, що цей текст соціально важливий – не соромтеся його перепостити у себе у соцмережах. Якщо вам здається, що сайт, на якому цей текст опублікований, має право на існування і ви б хотіли, щоб він розвивався – не соромтеся підтримати його, надіславши гроші на номери рахунків, що є у рубриці контакти і реквізити.  Таким чином ви дасте сайту можливість розвиватися і якщо ви, скориставшись порадами з цього тексту,  будете довіряти тут написаному та поширите інформацію про цей сайт серед своїх знайомих – то, за деякий час, цей онлайн проект розростеться до ефірної радіостанції, які можна буде довіряти, бо вона прцюватиме за ваші гроші, а отже, на вашу користь. Цим цей проект відрізнятиметься від інших медіа, які працюють винятково на інтереси власника, для якого медіа –  лише супровід бізнесу.  Більшість медіа  в Україні – це всього лише піарслужби власників, а не окремий бізнес, що працює за правилом  чесна інформація в обмін на гроші підписників.

Якщо ви самі не хочете розбиратися і вам потрібна не консультація в щоб я все зробив замість вас за ваші гроші – не читайте текст нижче – перейдіть за лінком. Там правила співпраці на платних засадах

https://ivakhniuk.com/pravyla-spivpratsi-na-platnyh-zasadah-u-spravi-legalizatsiyi-perebuvannya-ta-inshyh-spravah-dokumentiv-dlya-inozemtsiv/4/

Реагуючи на запитання читача відповідаю, як змінити адресу куди уженд керуватиме листи:
Зліва згори номер справи
Імя прізвище 
адреса 

                        Do Wojewody Mazowieckiego 

Prośba

o zmianę adresu korespondencyjnego

Uprzejmie proszę nadal kierować korespondencję w mojej sprawie pod adres zamieszkania (подаєте ще раз адресу з кодом поштовим) 

Дата                                              Підпис 

На конверті згори  зліва вказуєте ваше імя прізвище адресу з кодом

Знизу справа вказуєте номер справи, нижче адресу уженду у самому низу великими літерами код поштовий і місце у Варшаві це Warszawa

Діалог на Маршалковській 3/5
– Ми прийшли в уженд, бо нам треба донести документи
– То мусите записатися
– Неможливо
– То вишліть поштою.
– Там дуже важні документи – фактури, ЗУСи, умови. Ми ж приватні підприємці – не якісь там работяги…
– Фактури і зуси – це документи електронічні. Долучіть їх через інпол, а умову, оригінал якої ви не можете віддати, зробіть нотар копію і вишліть.
– Нє. ви що! За конверт плати, за нотаріуса сім злотих за сторінку плати, а там аж три сторінки, а нам два примірники треба…
Підприємці, мать вашу. Як казав Швейк у Гашека: “Вони за крейцер гнатимуть вошу через Альпи…”
Залишив візитку з лінком на текст про донесення документів, але навряд чи їм поможе…
Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації