Karta pobytu студента або учня: інструкція з самостійної підготовки документів. Інформація станом на 24 01 2024

Зверну увагу тих, хто заїхав після 24 02 2022 року і хоче отримати карту побиту саме як студент: наразі можливості складення такого вньоску немає, якщо ви маєте статус УКР. Якщо ж статусу УКР немає – можна подаватися з усіх 16 приводів, зокрема і як студент або учень.  Чи варто заради подачі відмовлятися від статусу укр – цього не скажу, бо не знаю. На мою думку. не варто. Але як буде досвід  – напишу.  Водночас, якщо студент знайде роботодавця, який захоче підписати додаток номер один, то такий студент може податися на перебування з працею. Якщо Ви після прочитання цих слів вирішили написати чи подзвонити, щоб перепитати чи правильно зрозуміли, то я одразу кажу – Ви правильно зрозуміли. Якщо ви вїхали після 24 02 2022 то можете податися тільки з двох підстав на карту побиту: перебування з працею і перебування з підстав підприємництва, Не можете податися на перебування як студент, абсольвент чи ще якісь варіанти. Ви все правильно зрозуміли. Якщо все одно є бажання запитати чи інформація актуальна  – так, інформація актуальна. Якщо після прочитання цього все одно хочеться зателефонувати і знову поставити питання, відповідь на яке Ви уже прочитали  – буду вдячний, як ви спочатку поясните, що у цій відповіді незрозуміло, щоб я доповнив текст. 

Студент і учень карту отримують на рік. Це проблема. Водночас, коли карту отримує працюючий студент – він отримує карту на три роки без прив’язки до фірми роботодавця. Як буде з тими, хто заїхав після 24 02 – не знаю. Думаю, усі вони отримуватимуть перші карти побиту на рік, незалежно від підстави перебування. Буде інформація – напишу.  

Спочатку раджу прочитати інформацію про карту побиту з студіями на сайті воєводства у якому ви перебуваєте. Бо цей текст – це уже розжовування того, що ви не зрозумієте з того, що є на урядовому сайті. У мазовєцькому – це тут

Тобто, якщо ви студент стаціонару, заочник чи поліцеальної школи і є повнолітнім та маєте роботодавця, який у випадку студента стаціонару, підписав з вами умову на три роки, або у випадку студента заочника чи учня поліцеальної школи зареєстрував для вас дозвіл на роботу і підписав умову на три роки, варто подавати документи і від роботодавця, і від навчального закладу. Від роботодавця додаток номер один, умову, дозвіл на роботу, інформацію старости,  ZUS RCA  щомісяця (не стосується студента стаціонару. У студента стаціонару страховка – від його навчального закладу, якщо навчальний заклад відмовляється видати страховку – перевірте чи насправді це навчальний заклад чи просто шаражкіна контора)

Студент, як і всі інші, має довести чотири речі:

1 Є що робити  на території Польщі (Cтудент у даному пункті мусить довести, що він справді вчиться (контракт з університетом, легітимація студентська чинна на день ухвалення рішення. Тобто, якщо ви заплатили за наступний семестр – мусите донести копію легітимації з новою голограмою де вказано що ви вчитеся і у наступному семестрі. Дуже важливо отримати від університету довідку у якій написано до якого часу триватиме ваше навчання. Щомісяця раджу приносити нотаріально завірену копію listy obecnosci. Цей документ доводитиме інспектору, що ви реально ходите на заняття. Не сподівайтесь, що сфальшований такий документ вам допоможе отримати карту побиту. Є сумний досвід людей, які такі документи фальшували. Вони нині сидять у тюрязі, а їхні клієнти отримали депортацію. Через таких студентів, усі студенти іноземці у Польщі під підозрою. Усіх без винятку підозрюють, що вони насправді не вчаться, а тільки роблять вигляд, а насправді працюють. Шахраї посередники розповідають про індивідувальні графіки навчання, які дозволяють по вісім годин працювати, але коли приходить відмова саме на тій підставі, що людина більшу частину часу працювала а не вчилася – ці шахраї розводять руками і шукають наступних лопухів, яких подають на “навчання”, а попередні буратіни їдуть додому, часто зі штампом про депортацію і заборону в’їзду.)

2 Є гроші на перебування (776 злотих у місяць нетто стабільного доходу після оплати за квартиру і усіх видимих оплат, які можна перевірити) Наявність цих грошей найлегше довести, надавши умову з роботодавцем, де буде хоча б мінімально можлива зарплатня у Польщі, або ж показати довідку з рахунку у банку, де буде сума 776  злотих помножено на кількість місяців, на які ви хочете отримати карту побиту. Довідку з банку потрібно приносити щомісяця, щоб була актуальна на день ухвалення рішення. Але довідка у банку все частіше інспекторами ігнорується. Бо дуже багато комбінаторів, які кладуть позичені гроші у банк, роблять довідку потім гроші знімають. Тому у такому випадку підтвердженням джерела надходження грошей може бути інформація про доходи тих, хто фінансує навчання цього студента. наприклад, батьків. Найкраще нічого не вигадувати і реально вказувати звідки у вас беруться гроші. Довідки українські звичайно ж треба буде перекласти присяжним перекладачем у Польщі. Якщо батьки – приватні підприємці, то треба буде показати видрук з ЄДРПОУ, можливо, останні виставлені фактури, сальдо на рахунку фірми ну і так далі. Переклади мусять бути тільки у присяжного перекладача з польською ліцензією. Якщо нотаріусів Польща і Україна взаємно визнають, то перекладачів формально визнають, а фактично кожна країна вимагає, щоб переклад був зроблений перекладачем з ліцензією країни уженду. Тобто, якщо документ українською мовою – його мусить перекладати перекладач у Польщі з польською ліцензією. Якщо комусь буде треба такий перекладач – питайте у мене у фейсбуку. Я підкажу людину, з якою маю справу уже три роки, здається, а знаю цю людину як порядну, скрупулятну, набагато більш комунікабельну ніж я, таку, якій можна довіряти.

Якщо людина, що фінансує перебування і навчання студента, працює у Польщі, можна надати умову цієї людини з роботодавцем та заяву цієї людини, що вона утримує цього студента. Бланки такої заяви є на сайтах відділів справ іноземців. Зрештою це можна написати самостійно просто писати те що є. Інформую, що я такий то і такий то утримую свого сина брата друга, дружину, 

Дата підпис

 

3 Є страховка з покриттям 30 тисяч євро. 10 тисяч не проходять більше!!! Треба зробити приватну страховку. Можна зекономити і купити таку страховку за 100 злотих у місяць. Коли настане страховий випадок – ви самі платите за послуги медиків, а потім страхова вам відшкодовує, якщо визнає що це страховий випадок і ви принесете їй рахунки. Можна не економити і викупити нормальну страховку з доступом до лікарень – у моєму випадку це коштує 160 злотих у місяць. Я користуюся клініками Люксмед. Страховий поліс у мене від Інтерріску. Навіть якщо студент стаціонару працює – роботодавець за нього зус не платить, бо студент мусить бути застрахований своїм універистетом. Нормальні університети це роблять. Інші – не роблять стосовно іноземців. За цим показником ви зможете визначитись – ви у навчальному закладі чи у фірмі з продажу дипломів у розстрочку. Якщо навчальний заклад – то там усі студенти застраховані у ЗУСі автоматично після того, як стали студентами.

У випадку  студента заочника чи учня поліцеальної школи  – ZUS RCA з роботи щомісяця,якщо вам ще немає 26 років, то можна попросити роботодавця щоб платив за вас зус) або приватна страховка чинна до дня ухвалення рішення, у випадку студента стаціонару або страховка від навч закладу, або приватна страховка, або можна погодитись, щоб роботодавець трактував вас не як студента а як звичайного працівника, тоді з вас братимуть грошей на зус і тоді ви теж зможете давати зус рца щомісяця)

4 Вам є де жити (умова  винаймання житла. Умова użycienia mieszkania aбо мельдунок. Чи хоча б освядченє (заява) власника житла про те, що він дає вам право жити у квартирі, яка йому належить. Якщо нічого такого власник не хоче дати – пошліть його подалі і поселіться у нормальному житлі, де власник дає можливість іноземцю  виконати обовязок повідомлення про своє місце перебування) Якщо ж Ви погоджуєтесь з тим, що вам не дають документу, який доводить, що вам є де жити – змиріться з тим, що вам не дадуть карту побиту і не подавайтесь взагалі. Навіть прочитавши ці слова є люди які пишуть питання: “А як гуртожиток не хоче дати?” Я написав відповідь на це питання: змиріться що вам карту не дадуть. Змиріться, що вас мають за сміття. Вам не треба вчитися, якщо ви не можете домовитися з гуртожитком, щоб дали вам те, що передбачено законом. Ваша доля – прибирати, переносити вантажі. А для цього вища освіта чи будь-яка інша освіта не потрібна. Тобто, якщо ви не можєте впоратися з такою дрібницею як взяти від власника житла якому ви платите гроші, умову винаймання житла, Ваше навчання – марна витрата часу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО

Якщо ви насправді вчитися не плануєте, або ж сумніваєтесь що потягнете навчання разом з роботою, а основна мета вашого перебування у Польщі  – робота, ЗА ЖОДНИХ ОБСТАВИН НЕ ПОДАВАЙТЕСЯ ЯК СТУДЕНТ. 

Усіх студентів через недобросовісних посередників нині підозрюють у тому, що вони насправді не студенти. Таких швидко виявляють, тих, хто подає фальшивки, беручи за це гроші, саджають до вязниці, а тих, хто скористався послугами фальшувальників – депортують. У Любліні у 2020 році у такій справі сіло до вязниці двоє українців (точніше росіян з укр паспортами, бо говорили вони російською. Це перша ознака, що вас обдурять – російська мова від громадянина України. Перевірено п’ятьма роками досвіду), а двісті їхніх клієнтів були депортовані. Коли вам здається, що обдурити відділ справ іноземців – це хороша ідея – ви на один крок наблизились до депортації.

Все решта  – зрозуміле і не потребує додаткового тлумачення, але про всяк випадок прочитайте текст про те, як подають на карту побиту люди, що подаються на роботу.

Також раджу прочитати про те, скільки чекати на карту побиту

Чому відмовляють у карті побиту

Як донести документи на карту побиту.

Як дізнатися статус справи по карті побиту?

Якщо після прочитання згаданих текстів у вас залишаться запитання  – ставте їх письмово у вигляді повідомлень на Facebook Ivakhniuk Oleksandr  на  mail [email protected]   на телефон +48 730150901 на цьому ж телефоні Viber, Whatsup,

Запитання від реальних людей після прочитання тексту:

ЗАПИТАННЯ: Якщо я не можу зареєсруватися на подачу безпосередньо, то при подачі поштою я мушу все подавати, чи щось можна потім донести при здачі відбитків?

ВІДПОВІДЬ: Навіть подача одного вньоску без оплати та без інших документів буде підставою для його реєстрації і для виклику вас на здачу відбитків. Однак, що більше документів ви подасте при складенні вньоску, то краще. Але, я ж кажу, головне, донести все при здачі відбитків. Саме тоді починається власне ваша справа.

ЗАПИТАННЯ: Пане Олександр,доброго дня! Звертаюсь до вас за допомогою у питанні легалізації перебування в Польші.На даний момент я студент ВНЗ в Варшаві, в Польші перебуваю на основі нац візи категорії D,по закінченню цього семестру(до кінця лютого) планую забрати документи з університету та піти на навчання до поліцеальної школи.Проблема в тому ,що якщо студент припиняє навчання ,він має покинути РП на протязі 14-30 днів,інакше загрожує депортація.Звичайно ж ,мій університет проінформує відповідну службу про те ,що я вже не навчаюсь,і маю покинути РП в найближчі дні. Після вступу до поліцеальної школи ,в мене буде документ,який підтверджує те,що я дійсно навчаюсь,тобто не порушую ціль видачі візи.Але я не знаю ,що робити з цим документом,чи потрібно його представити якійсь службі в Польші,чи просто при виїзді або в”їзді на кордоні.Хотів з цим питанням звернутись до консультаційного центру в ужонді ,але найближчі тижні він не працює.Буду дуже вдячний за вашу допомогу.

ВІДПОВІДЬ: Віза ваша буде чинною, оскільки ви вчитесь у поліцеальній школі, Звичайно, у вас віза 9, тобто студент стаціонару, а учню поліцеальної школи видають візу 11 . Однак, це не буде проблемою при перетині кордону. Водночас, скоріш за все, Ви захочете залишитися довше, ніж у Вас є віза. І тут буде потрібно зрозуміти, яка мета Вашого перебування? У поліцеальній школі ви вчитиметесь тільки на вихідні. А решту часу? Якщо тільки на вихідні – навіщо Вам перебувати решту часу у Польщі? Це питання поставить відділ справ іноземців, коли ви на підставі навчання у поліцеальній школі подасте документи на побит часовий.  Це стосується мирного часу. Нині таких питань не буде. Але якщо ви працюєте і вчитеся у поліц школі – логічно подаватися з підстав праці.  Якщо ж ви йдете у поліцеальну школу тільки заради документів – ви наївний буратіно, якого розвели шахраї з поліцеальної школи і я Вам співчуваю

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації