Як легалізувати перебування дитини? Інформація станом на 02 04 2023

Звертаю увагу, що громадян України – дітей, які вїхали після 24 02 2022 року як і дорослих котрі не працюють або не провадять ФОП нині подавати немає можливості. І без подачі на карту побиту вони легально залишаються з дорослими. Думаю, до 24 08 2023 року буде ухвалене рішення, котре дозволить подавати і всіх інших, хто вїхав після 24 02 2022 року, ряткуючись від війни – тих, хто має статус укр і не працює та не є підприємцем. Поки що такої можливості немає. Точніше так подати можна, просто вньосек залишать без розгляду. Тому нема сенсу 

Скільки б років іноземцю не було – для кожного іноземця окремо подається окремий пакет документів з метою легалізації його перебування. Це польською мовою називається wniosek o zezwolenie na pobyt.  Треба або подати його поштою або ж записатися на подачу, дочекатися своєї черги і скласти вньосек в уженді. У мазовєцькому воєводстві уже не вийде просто заповнити вньосек стягнений з інтернету. Спочатку треба зареєструватися на порталі Inpol Стандартно, щоб іноземець отримав карту побиту, потрібно довести що він: застрахований, має де жити, має гроші на перебування і має що тут робити. У випадку дитини питання “має що робити” і “має гроші на перебування” доводять батьки. Мусить бути регулярний офіційний дохід по 730 злотих чистими щомісяця на кожного члена родини. Тобто, умови з роботодавцем  обох батьків чи одного, де разом буде 2190 злотих зарплатні чистими на трьох людей (чоловік, дружина, дитина) після оплати за житло . Якщо в умові винаймання житла вказано скільки ви платите за житло то регулярного доходу мусить бути 2190 плюс ще вартість житла у місяць. Якщо це неможливо – то треба щось комбінувати. Наприклад, переписати умову винаймання житла на умову uzycienia mieszkania типу ви живете безкоштовно. Або ж попросити роботодавця на час поки немає рішення, задекларувати більшу зарплатню ніж є. Зрештою, треба просто легалізувати ті доходи, які у вас є насправді. Якщо, наприклад, ви живете за рахунок допомоги батьків чи ще когось – подаєте документи про їхні доходи (якщо це доходи в Україні і довідки українською, то треба їх перекласти присяжним перекладом) Є маса різних способів. Якщо подаєте тільки мельдунок – мусите стежити, щоб мельдунок був чинний на день ухвалення рішення. Як правило, це неможливо, бо справи розглядаються дуже довго, тому умова винаймання чи uzycienia житла необхідна. Інформація про те, як отримати PESEL i MELDUNEK – за лінком 

Обовязково треба надати свідоцтво про народження дитини і його присяжний переклад. У разі як не маєте присяжного перекладача – напишіть мені – я дам перевіреного впродовж  кількох років. Україномовного з електронним підписом. тобто її документи можна просто роздрукувати і додати, або додати електронну версію до інполу. 

Як довести, що є гроші на прожиття? Довідка з банку не пройде, бо у довідці інформація про те, що на конто покладені гроші, а звідки вони там з’явилися і як часто зявляються – це там не відображено, а це є важливим. Саме це буде аргументом. Як довести, що дитина має де жити? Вона мусить бути вписана в умову винаймання житла, або замельдована. На жаль, власники житла бояться мельдувати чи вписувати в умови неповнолітніх, бо переживають, що наймач може зловживати довірою і перестати платити, а виселити родину з неповнолітніми вписаними в умову буде непросто. Тут є один варіант: шукати того, хто вам довіряє, а з тими, хто не хоче вписувати в умову дитину, не мати справ. Хай самі живуть у своїх халабудах. Мені вдавалося переконати власників житла де жили мої клієнти. Які були аргументи? “Не впишеш – вони змушені будуть шукати інше житло. Ти втратиш орендаря, якого ти уже знаєш і хочеш щоб він жив у тебе далі” Другий аргумент: “Обіцяю особисто прийти виганяти з хати людей, які зловживатимуть довірою”. Страховка. Якщо хоча б один з батьків працює – дитину треба зголосити до зусу і отримати у роботодавця друк ZUS ZCNA – зголошення до зусу члена родини. Але щомісяця до ухвалення рішення треба буде носити ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki, щоб інспектор відділу справ іноземців бачив, що ви і надалі там працюєте, а отже і дитина і ви застраховані.

При складанні документів важливо памятати: працівники відділу справ іноземців вас ненавидять. Вони вам цього не показуватимуть явно, бо скрізь стоять камери. Але при першій же можливості вам відмовлять. І особливо радісно працівникам відділу справ іноземців відмовляти родинам з дітьми. Ваша задача, як іноземця, дотриматись усіх вимог і не дати можливості шовіністу на посаді інспектора відділу справ іноземців зробити вам цю підлість. Це можливо. Для цього стежте за тим, щоб все у вашій справі було актуальне. Записуйтесь на перегляд справи, питайте про хід справи інтернетово. Там де є можливість спілкування з інспектором (це усі воєводства крім Мазовєцького) – телефонуйте, пишіть мейли, питайте. Проявляйте активність і всім своїм виглядом показуйте, що вам не байдуже яке буде рішення і що ви при першій вимозі доставите усі необхідні документи, якби інспектору здалося, що уже донесених документів недостатньо.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації