Міносвіти відповість на питання стосовно українофобії у столичній школі №78

міносвітиПрес-служба міносвіти взяла у роботу мій інформаційний запит як у  журналіста, попри те, що я нині не маю посвідчення журналіста якогось медіа і мені нема де підписати інформаційний запит у керівництва, бо я сам собі керівник. Спочатку у працівника прес-служби виникли сумніви стосовно того, чи можна такий запит взяти у роботу, але, порадившись з керівництвом,  він мені зателефонував і повідомив, що запит взятий у роботу.  Нагадаю, йдеться про україномовну школу у центрі української столиці, де українська мова використовується тільки у спеціально відведений час – на уроках. Поза уроками – все російською. Вчителі вважають таку ситуацію нормальною, департамент освіти КМДА теж вважає, що з цим можна змиритися і жодних планів стосовно виправлення ситуації не має. Також освітянське начальство столиці не вважає профнепридатними вчителів, які не можуть зацікавити дітей користуватися мовою школи не лише на уроках. Більше того, від батьків є сигнали, що дуже часто на уроках, які мусять проводитись українською,  школярам дозволяють відповідати іноземною мовою. Запитання, яке я ставлю міносвіти: яким чином забезпечити україномовне середовище дітям, батьки яких хочуть для своєї дитини такого середовища? Чи є в українській столиці школа, де діти можуть користуватися своєю рідною мовою не лише у спеціально відведених місцях? Далі – фото запиту і нижче  – текст. запит міносвіти 22222

Радіо без цензури

Проект  Олександра Івахнюка

0503743902

[email protected]

 

Інформаційний запит

 

Мої вітання працівникам прес-служби міністерства!

 

Готую матеріал про системну проблему з україномовним середовищем в україномовних закладах системи міністерства освіти. Нині матеріал стосується проявів дискримінації україномовних учнів у школі №78, зафіксований у цьому матеріалі Наразі мені вдалося з’ясувати, що у школі №78 та у департаменті освіти і науки КМДА не вважають проблемою той факт, що україномовна дитина, потрапляючи в україномовний навчальний заклад, не отримує україномовного середовища. Саме тому звертаюся до міністерства з метою зрозуміти позицію найвищого керівного органу у сфері освіти.

Цікавлять наступні питання:

1 Чи ставить міністерство завдання колись у майбутньому домогтися, щоб в українських школах було україномовне середовище, тобто, щоб українська мова була мовою спілкування, а не лише мовою уроків, від якої можна відпочити на перерві. Вкажіть конкретні плани і терміни, коли таке може статися?

2 Якщо таких планів немає, як міністерство планує забезпечити право україномовних дітей на потрапляння в україномовне середовище у столичній школі? Можливо, існують плани створення школи, хоча б однієї на весь Київ, де вчитимуться діти, батьки яких хочуть україномовного середовища для своїх дітей?

3 Професійне запитання до тих, хто контролює якісь педколективів: чи не є ознакою профнепридатності учителів україномовної школи той факт, що їхні учні не користуються цією мовою поза уроками?

4 Чи робилися якісь висновки з конкретної ситуації у столичній школі №78, після того, як завуч у розмові з журналістом підтвердила факти російськомовного сценарію новорічного свята, походів на російськомовні вистави у театр, походів на російськомовні програми у планетарій?

5 Порада міністра батькам україномовних дітей у столиці: куди віддати дитину, щоб вона потрапила в україномовне середовище?

 

Бажано, щоб цю тему висвітлив у розмові зі мною сам міністр. Я готовий почекати і обрати зручний для нього час спілкування. Розмова буде записана на аудіо і відео та використана на сайті «Радір без цензури» Відповідей на ці питання чекають сотні батьків, які уже звернулися з цією проблемою до мене і  не наважуються звертатися з письмовими скаргами ні до департаменту, ні до міністерства, оскільки бояться негативних наслідків для своїх дітей.

 

Дякую за оперативну відповідь

 

З повагою, Олександр Івахнюк, журналіст

15 01 2015

Контакти: 0503743902

[email protected]

 

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації