Підняти вартість цигарок до польського рівня – розблокувати кордон

цигарки в трусахНапередодні вчергове мусив перетинати українсько-польський кордон і констатую, що ситуація суттєво погіршилась після поновлення дії угоди про малий прикордонний рух. Кілька разів проїжджаючи уже після поновлення МПР, звернув увагу на те, що усі паси на польському КПП стали червоними. Зеленого пасу, де не треба відкривати капот,  немає. Більше того,  польські митники і прикордонники у проміжках між контролем автомобілів замикаються у себе у будках і спілкуються на свої житейські теми. Враження таке, що  у поляків діє негласна вказівка робити все якомога довше. Не поспішати і затягувати час контролю. Як наслідок, 200 метрів від в’їзду на польський КПП Дорогуск  до місця прикордонного і митного контролю я особисто їхав 5 годин!!!  Причому, українська прикордонна чи митна служба у даному випадку ні при чому.  Адже черга на польський КПП починається одразу після  виїзду з українського. Тобто, українці просто не можуть випустити більше автомобілів, ніж поміщається у простір між двома КПП.

За час, поки їхав – спілкувався з людьми з черги. Більшість з них – прикордонні контрабандисти і “пересічники”. Мета поїздки  – перевезти у трусах чи у автомобілі цигарки і продати їх на польській території під табличкою «Торгівля підакцизними товарами заборонена».  Інша мета – виїхати і в’їхати назад автомобілем на польських номерах, щоб зберегти статус транзиту такого автомобіля.  Як я уже казав, коли не працювала угода про МПР  – ніхто з цих людей не їхав через кордон і черг  на кордоні не було.  Для української і польської влади той приклад мав би стати приводом для переоцінки  розуміння проблеми. Але не став.

Проблема вирішується двома простими рішеннями:

1 Підняття вартості цигарок і алкоголю в Україні до польського рівня.

Що заважає ухваленню такого рішення? Відповіді на це питання від урядовців я не чув, хоча ставив неодноразово.

Чи є цигарки і алкоголь  соціально важливими товарами, життєво необхідними товарами? Звичайно, ні.  Отже, підняття цін на ці товари не може вважатися якимсь кроком проти населення. То чому цього не зробити? Моментально зникне мотивація щодня перетинати кордон заради копійчаного заробітку. Зникне мотивація для прикордонних контрабандистів жити у черзі на кордоні.

2  Легалізувати одноразово уже куплені авто на польських номерах.  Рішення повинно дати можливість власникам уже куплених авто не їздити кожну п’яту добу через кордон. Водночас, це рішення повинно заборонити  купівлю інших таких уживаних авто власниками карток МПР.

Ці два рішення приберуть черги на усіх кордонах, розблокують кордон, де нині порушуються права людини.  А як інакше назвати 5 годинне стояння у черзі людини, яка перед тим проїхала 600 кілометрів і після того ще мусить проїхати 400? Чому вона мусить 5 годин стояти на польському КПП, чекаючи поки польські митники перемацають труси контрабандистів і повиймають звідти сховані там цигарки?


Я був свідком того, як це відбувається на кордоні. Жінка – митниця змушена обмацувати жінок з України, щоб переконатися, що вони не везуть цигарки. Наступного разу зніму цей процес на відео.  У момент, коли уже був  майже біля прикордонників, підійшла пані, яка попросила пропустити її  і дочку на скутері. Пояснила, що хочуть, щоб їх перевіряли саме у цьому ряду, бо тут жінка-митниця. Прохання було спричинене саме цією метою. Адже усіх МПРників митники підозрюють у тому, що вони везуть у трусах цигарки і мусять обмацати.  Найстрашніше: МПРники не розуміють усієї підлості цієї своєї діяльності. У них є маса виправдань:

  • А чого ж держава нам не дасть роботу?
  • А ви знаєте яка у держслужбовця зарплата?
  • А чим я маю годувати сім’ю?

Відповідь на останнє питання теж лежить у підвищенні вартості цигарок до польського рівня і забороні МПРникам купувати авто на польських номерах. Завдяки цьому рішенню буде розблоковано кордон, а отже відкриються можливості для туристики з-за кордону. Тобто, у місцевих жителів з’являться ті ж можливості, які є у польських їхніх сусідів. Туристи платитимуть їм за послуги, як вони платять прикордонним жителям Польщі (особливо це помітно на південній частині кордону) і таким чином зявляться ресурси на годування родини. Годувати родину грошима від контрабанди  провезеної в трусах – аморально і не по-божому. Люди, ви ж ходите до церков, вибудуваних на контрабандні гроші? Ви ж у бога вірите? Одна з божих заповідей каже: «Не вкради».  Ця заповідь якраз описує те, чим займаються на кордоні власники карток МПР. Вони крадуть гроші у польських бюджетників, перевозячи через кордон підакцизні товари, нібито для себе і там їх продаючи. Вони крадуть майбутнє у своїх дітей, свого краю і своєї країни.  Зупиніться!!! Хоча, кому я це кажу… З таким же успіхом я б міг переконувати тарганів у гуртожитку не бігати по кухні. Загальновідомо, що таргани розуміють лише один аргумент – дихлофос.  Таким дихлофосом на кордоні могло б стати підвищення вартості цигарок і алкоголю до польського рівня. Закликаю урядовців спробувати цей варіант. Навряд чи хтось вийде з протестом проти такого рішення. А як вийде – буде дуже смішно.

Ну і ще один важливий аргумент за те, щоб ліквідувати черги на кордоні негайно.   Після смикання на КПП впродовж 5 годин навіть досвідчений водій виїздить звідти як варений рак. І той факт, що на дорозі від кордону до місця призначення після такого важкого перетину не стається більше ДТП – це лише щаслива випадковість. Нереально важко їхати після перетину кордону. І не стільки фізично, скільки морально.

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі.

ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Карта Приватбанку 5457082280287793

PKO bank polski 30 1020 1097 0000 7902 0272 9754

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації