Подача документів на отримання закордонного паспорта у консульстві України у Варшаві

Практичний досвід отриманий 26 06 2020

Записалися на здачу документів десь 7 березня на 16 червня. Дати з’являються вранці, але можуть і серед дня. Пізніше дату перенесли на 26 червня. Потрібно було написати листа з проханням перезаписати. Це було пов’язано з карантином і призупиненням прийому. Як про це було повідомлено? Здається, був комунікат на сайті. Чи отримав я мейл – не пам’ятаю.

При записі зверніть увагу. Згори перша черга – це отримання УЖЕ ВИГОТОВЛЕНИХ ДОКУМЕНТІВ, Я перший раз помилився, записався на ту чергу і навіть прийшов у консульство, давши можливість консульському працівникові єхидно мені про це сказати. Їм подобається, коли клієнт раптом розуміє, що у нього сьогодні нічого не вийде. Вони вас ненавидять. Мусите про це памятати. Чому вони вас ненавидять? Бо саме таких людей чомусь приймають на дипломатичну службу в Україні. Відбір відбувається ще мабуть на етапі вступу до факультетів міжнародних відносин. Коли стільки грошей заплачено за навчання і за посаду – ненавидиш кожного клієнта, бо твоя зарплатня мізерна. Можливо є інші чинники. Але вищенаведений, на мою думку – головний. Розїдена блатом і непотизмом дипломатична служба України. На мою думку, посади нижчого рівня безсоромно продаються. Жодних конкурсів МЗС не проводить. Якщо проводить – напишіть у коментарях про черговий такий конкурс.

Отже, 26 червня об 11 годині ми були під дверима консульства. Повідомили про себе. Десь в 11.10 змогли зайти всередину. Я зайшов з документами своїми і дружини. Обидва комплекти віддав і мені видали дві квитанції на оплату. При здачі документів на паспорт в укр посольстві потрібна тільки перша сторінка паспорта а не усі заповнені сторінки, як я думав. Крім того, нам віддали дві маленькі фотографії, про які на сайті написано, що вони потрібні. Взяли тільки одну велику 10 на 15. Про неї теж на сайті написано з обмовкою (до вставновлення обладнання у консульстві). Оскільки взяли, певно ще не встановили. Однак, фотоапарат у кабіні здачі відбитків уже стоїть, але, певно, ще не працює. Або ж він для інших цілей там. Тобто, ми здали для отримання паспорта копії і показали оригінали таких документів: паспорт закордонний чинний (копію тільки першої сторінки. Решту нам віддали), карта побиту (копія з двох боків одна.децизія не треба) У нас на картах написана адреса проживання, тому нам не треба було засвядченє про мельдунок. Якщо на карті немає адреси польської – засвядченє про мельдунок потрібне обов’язково. і останній документ – український паспорт. У нас він був у вигляді пластикової картки. Анкету заповнює сам працівник консульства. Процедура подачі на паспорт триває десь дві – три години. Спочатку ви зайдете щоб віддати документи, потім, якщо з документами все ок, вам дадуть квитанцію для оплати і ви мусите піти та заплатити. Можете на свій страх і ризик заплатити раніше, але як щось буде не так – мабуть є морока з поверненням грошей з конта посольства, тому працівники консульства просять платити саме після перевірки документів, щоб бути певним, що гроші повертати не доведеться. Після оплати у банку, через моб аплікацію чи на пошті ви з квитанцією повертаєтесь назад, знову стоїте у черзі на вулиці і чекаєте поки вас покличуть. Коли вас кличуть – заходите у маленьке приміщення де стоїть апарат що бере відбитки пальців. Працівниця консульства заповнює анкету і ви здаєте відбитки. Вам дають шестизначний номер для стеження за своєю справою на сайті, За два паспорти ми заплатили здається 1090 злотих на пошті. У банку, думаю, буде дорожче Перевіряти статус справи треба тут

Ще кілька моїх особистих вражень і речей, які мене здивували. У компах укр консульства не використовують польські літери. Латиницею пишуть zwyciezcow замість zwycięzców. Ще з вражень. Дівчина, яка вводила дані моєї анкети мусить пройти якийсь психологічний курс емпатії. Держслужбовець не повинен бути таким набурмосеним. Загалом, організовано прийом нормально. Ненормально, що на таку кількість громадян України у Польщі такі мініатюрні консульські відділи і їх так мало.

Водночас, якщо якісно це пояснити відвідувачам заздалегідь, негативу буде значно менше. Основна причина, чому громадяни України сприймають українську амбасаду як найбільш ворожу установу до них у Польщі – це брак інформації. Тобто, одна з головних проблем – це проблема звязків з громадськістю. Взагалі цей напрямок у амбасаді не закритий. Думаю, відповідальні люди взагалі не вважають проблемою брак інформації про діяльність посольства. Приклад? Будь ласка. Сьогодні зустрів при амбасаді людей, які питали і про візи у Польщу (в укр посольстві) і про перетин кордону, і про те, як залишитися у польщі по закінченню візи. Це були і студенти і працюючі люди і зовсім старші. Брак інформаціі про роботу посольства змушує людей приходити особисто у посольство. А інколи приїздити здалеку. А все через недооцінку зв’язків з громадськістю.Наразі функції фахівця зв’язків з громадськістю виконує прикордонник, що відкриває і закриває двері. Він, до речі, доволі якісно виконує саме цю роботу. Але, повторюсь, він фахівець з питань “пускати- не пускати”, “відкрити двері – закрити двері”. Звязки з громадськістю – не його профіль. Маса людей приходить на запис за анульованими датами. Не знали що треба перезаписатися. Ну і так далі. Все таки зв’язки з громадськістю – це реальна непроста робота і варто іі довірити комусь хто має про це хоча б якесь поняття. І я не маю на увазі себе – я за такі гроші не працюю. Але когось, хто розбирається і кому важлива практика у такому місці попри мізерну зарплатню, можна було б найняти. З хорошого: скоро відкриється уже відкрилася будівля посольства на вулиці Antoniego Malczewskiego 17

Відкриття нової будівлі Посольства України у Польщі. З того, що мені відомо, будували чи ремонтували цю будівлю найняті польською фірмою нелегали з України.

Ця історія завершується. 12 09 нарешті прийшло повідомлення, що документи доставлено до дипломатичної установи і наприкінці вересня ми їх заберемо. Прохання про запис на відбір паспортів я подав у суботу. У понеділок мені уже зателефонували. Тобто, доволі оперативно відповідають, попри те, що по вікендах мали 2000 мейлів і це лише у варшавському консульському відділі. Воно і зрозуміло – мати аж чотири консульські установи на два мільйони громадян України, що постійно товчуться у Польщі – це малувато. Та й посол з компетенціями директора сільського клубу явно не годиться для країни з такою кількістю громадян України.

Завершилася ця історія 28 вересня 2020 року. Ми отримали наші паспорт. Тобто, почали процес десь у лютому, перший раз помилково записалися на отримання документів а не на подачу. і завершилося отриманням паспортів наприкінці вересня. Тобто, процес тривав 7 місяців і коштував 1050 злотих оплат в консульство і ще злотих з 50 за дві фотографії 10 на 15. Звичайно ж, на всіх етапах спілкування з українською амбасадою мусите памятати про те, що там працюють українські держслужбовці. Будьте готові морально до того, що до вас ставитимуться ніби ви винні у тому, що до них звернулися. Вони вас ненавидять і при першій можливості зроблять вам підлість, якщо буде така можливість.

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі. ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Карта Приватбанку 5457082280287793 PKO bank polski 30 1020 1097 0000 7902 0272 9754 Odbiorca Oleksandr Ivakhniuk Tytul przelewu Wsparcie Radio bez cenzury

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації