Секретне покладання квітів у Варшаві або дресировані українці для урочистих потреб

Коли хтось вам буде розказувати який хороший президент був Порошенко – дайте йому лінк на цей текст про те, як він приїздив до Варшави.
——
У день  приїзду Петра Порошенка  у Польщу (це було десь на початку року),і відбулось секретне покладання квітів у Варшаві!!! Таке вже бувало при попередньому приїзді Петра Порошенка на саміт НАТО. Тоді пан Президент покладав квіти до пам’ятника жертвам волинської трагедії. І про цю подію знали тільки польські журналісти. Українським вирішили не повідомляти. А навіщо? Нині – приблизно та сама ситуація. Про подію знали тільки дресировані журналісти з пулу. Решті можна про це і не знати. Точно так можна про це не знати і тисячам громадян України, які, можливо, теж прийшли б до пам’ятника Шевченку 2 грудня о 13.40.

На відео нижче – момент, коли дві групи активістів вручили президенту нагадування про своє існування. Я наприкінці відео попросив Петра Олексійовича запитати у керівництва ДПСУ за що саме вони беруть по 500-1000 гривень з людей, які стоять у десятигодинній черзі на кордоні. Президент пообіцяв запитати. 

Цього заходу у плані Президента не було. І про нього я дізнався від польського посла в Україні, з яким спілкуюся у Фейсбуку (український посол у Польщі не має діючого акаунта у фейсбуку.Якийсь має, але, по-перше, його вже один раз зламували. (див фото)

А по-друге – це чисто прес-службівський нудний проект для якихось убогих офіційних повідомлень про те, який посол красивий/ Водночас, у твітері посол ніби справжній і пише він оперативно. Хоче, це не скасовує моїх претензій до амбасади, керівник якої може сказати журналісту: “Не буду з Вами спілкуватися. Ви все одно нічого хорошого не напишете”  На сайті укр посольства про захід біля пам’ятника – ні слова. На сайті АПУ – теж. На сторінці президента Польщі – тільки заходи у рамках візиту. На цьому відео – промова Президента за результатами переговорів з польською стороною

Як наслідок –  на зустрічі біля памятника Шевченку була масовка з “активістів”, фахівців зі здобуття грантів та благодійних внесків ( і використання на власні потреби) і українців старої діаспори. Пафос забезпечив Дмитро Павличко (“Я будував цей памятник, коли був послом») Ще представник однієї громадської організації вручив пустопорожнє звернення, де не було жодного слова про проблеми українців Польщі. Якби я працював нині у АПУ – сам би написав такого листа, щоб його вручили президенту біля пам’ятника. Це стандартний PR -прийом, коли важливі проблеми загального характеру перелічують у листі, щоб відволікти увагу від реальних конкетних проблем і не дати можливості поставити питання, відповіді на які чекає саме ця цільова аудиторія.

Колишній голова обєднання українців Польщі Юрій Рейт закликав організувати зустріч президента з українцями Польщі і посол отримав таке доручення. Саме цей пан свого часу гордо мені сказав, що він народжений у Варшаві і натякнув, що його мало цікавлять проблеми українців, які приїхали нещодавно. Заради справедливості додам, що саме пан Юрій є ініціатором відновлення могил українських солдатів на вольському цвинтарі. Коли він у 16 років вперше прийшов на цей цвинтар – хрести лежали повалені. Це велика робота. Але… Про мертвих потурбувалися, тепер було б здорово згадати про живих….

Напишіть будь ласка у коментарях, чи знали ви що сьогодні о 13.40 буде покладання квітів до памятника Шевченку за участі Президента України?

На 9 хвилині трансляції побачите як дресировані українці  для урочистих потреб виконують розпорядження якогось третьорозрядного клерка з адміністрації президента, який пояснює їм куди і як нести вінок. Це прекрасно.


Друге питання: чи прийшли б ви до памятника, якби знали про цей захід? Якщо не знали – теж напишіть. Якби не прийшли, хоча б мали час – напишіть мотивацію. Це дуже важливо. Наприклад, для того, щоб оцінити рівень роботи інформаційного блоку посольства України у Польщі. Треба допомогти українським дипломатам зрозуміти для чого вони отримують зарплатню від платників податків з України. Якщо ви не будете активними – за вас говоритимуть ось ці “активісти”.

фотоЇх влаштовує ваша пасивність. Вони говорять від вашого імені і стверджують, що знають, що вам треба. І вибивають гроші під допомогу вам. Бо їх сприймають, як виразників інтересів українців Польщі. Зрозумійте – святе місце порожнім не буде. Ви не прийшли – прийшли вони. Ви проти них. Ви – працюєте. Вони – паразитують на вас і виступають від вашого імені. Інформують керівництво країни, яке, якби було правильно поінформоване –  говорило б про інші справи і ухвалювало б інші рішення. Які наслідки неправильного інформування? Будь ласка, подивіться і послухайте, що каже Президент про черги на кордоні.

Президент наївно думає, що коли будуть збудовані нові КПП – це вирішить проблему черг.  Він так думає, бо так думає і профнепридатний український посол і професійні злодюги – українські прикордонники. Насправді, будівництво нових КПП  – це всього лише створення нових робочих місць для чергової партії хабарників і корупціонерів. ВСЕ!!!  Але нема кому про це президенту повідомити. Нема кому пояснити, що піднявши вартість цигарок і алкоголю до рівня польського, Україна раз і назавжди позбудеться частини бажаючих жити у черзі на кордоні. Дозволивши одноразово розмитнити за нульовою ставкою уже куплені старі автомобільні штурпаки на польських номерах, Україна назавжди позбудеться черг з пересічників.  Правда, одночасно потрібно заборонити купувати такі авто власниками карт МПР надалі. Тобто, ліквідувати потребу пересічки в принципі.  А польська сторона повинна дати копняка своїм прикордонникам і відмінити негласний наказ штучного гальмування проходження кордону до рівня 200 авто на пасі.   Хто не згоден – вигнати і набрати нових. Думаю, українці з задоволенням підуть служити у польську митницю взамін тихих страйкарів і саботажників-поляків.  Через те, що ви залишилися вдома – Президент ніколи не дізнається про концтабір на кордоні.

Не ігноруйте наступного разу жодної події з участю укр урядовців чи дипломатів, про яку дізнаєтесь. Це президент. І подобається він вам, чи не подобається – він мусить працювати на вас і має вас чути. А через те, що ви залишилися вдома – він почув лише тих, кого спеціально з цієї нагоди видресирували, поставили у відповідному місці з вінком або прапором і вказали, що саме сказати, коли вручати написаний у АПУ лист, де йтиметься про речі, далекі від ваших проблем

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації