Що робити, коли уже є позитивна децизія по карті, карту ще не отримав, а уже у того роботодавця, що згаданий у децизії, не працюю? Інфо станом на 20 12 2023

З питанням, винесеним у заголовок все частіше до мене звертаються, тому вирішив про це окремо написати, хоча ця тема розкрита у тексті про зміну роботодавця.

Нині громадяни України мусять лише повідомити воєводу про зміну роботодавця без нового вньоску. Всі інші мусять робити  як написано далі. Отже, якщо ви живете не у Мазовєцькому воєводстві – вам спочатку приходить позитивна децизія, а потім ви уже мельдуєтесь, платите за карту, висилаєте мельдунок і оплату до відділу справ іноземців, відділ справ іноземців замовляє у Варшаві карту і за два – три місяці ви її отримуєте. У Вроцлаві – за 5 місяців від позитивного рішення.  Що ж робити, якщо ви уже звільнилися від того роботодавця, який вказаний у децизії? (У децизії студентів чи резидентів довготермінових роботодавець не вказується, тому до них застосовується те ж правило що і до громадян України)  СПОЧАТКУ ТРЕБА  ОТРИМАТИ КАРТУ ПОБИТУ!!! (КАРТА РЕЗИДЕНТА – ЦЕ ТЕЖ КАРТА ПОБИТУ) Це перше, що треба зробити. Вам уже видали рішення. Тобто, карту вам уже сто відсотків видадуть навіть якщо ви звільнилися. Бо саме це передбачає рішення. А уже коли отримаєте карту  – проходите процедуру, описану у тексті про зміну роботодавця. Якщо ж ви громадянин України – то процедура зміни роботодавця для вас простіша тоді вам – сюди Пишете воєводі про те, що у вас змінився роботодавець і ВИДАНА ВАМ КАРТА ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН БУДЕ ДІЙСНА!!! Якщо ж ви змінюєте перебування з працею на підприємництво чи перебування з іноземцем чи щось інше  – це підстава для подачі нового вньоску. Тобто, тоді повідомили воєводу про завершення роботи і склали новий вньосек згідно з новим титулом побиту. 

Якщо ж цього не зробити – воєвода може карту анулювати, коли старий роботодавець зголосить, що ви у нього уже не працюєте. Зверну увагу, що це стосується карт побиту з працею. У випадку карт резидента, карт на перебування з іноземцем чи інших обставин воєводу не цікавить чи ви звільнилися чи ні. Там інші питання у кожному випадку свої. 

Думка про те, що карту вам не дадуть, бо роботодавець повідомив що ви у нього не працюєте – помилкова. Думка про те, що, оскільки ви звільнилися то вам не треба взагалі йти за тою картою – помилкова. Думка про те, що вам треба виїхати в Україну, щоб зробити візу за дозволом від нового роботодавця – помилкова. Загалом, ідея перебувати у Польщі на візах, коли ви тут постійно працюєте і тут у вас центр життєвих інтересів – це груба помилка. За деякий час кусатимете лікті.

Якщо ви живете у Мазовєцькому воєводстві, то карту вам видають разом з децизією. Про це приходить смс. Коли ви отримуєте карту (це так у всіх воєводствах) вам дають на підпис папірець, у якому ви зобов’язуєтесь впродовж 15 днів від дня отримання карти повідомити про зміну обставин, про зміну роботодавця, про переїзд у інше воєводство чи інші зміни. Отож, підписавшись, ви мусите зробити те, під чим підписалися. Тоді, як я уже написав, видана вам карта буде дійсна до кінця її терміну або до нового рішення воєводи, яким вам видадуть нову децизію, або і нову карту.

Якщо ці поради вам були корисні – напишіть про це відгук тут

Реквізити для підтримки сайту і радіостанції тут

Цілодобовий україномовний прямий ефір з регулярними інтерактивними консультаціями – тут

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації