Що робити, коли уже є позитивна децизія по карті, карту ще не отримав, а уже у того роботодавця, що згаданий у децизії, не працюю?

З питанням, винесеним у заголовок все частіше до мене звертаються, тому вирішив про це окремо написати, хоча ця тема розкрита у тексті про зміну роботодавця.

Отже, якщо ви живете не у Мазовєцькому воєводстві – вам спочатку приходить

позитивна децизія, а потім ви уже мельдуєтесь, платите за карту, висилаєте мельдунок і оплату до відділу справ іноземців, відділ справ іноземців замовляє у Варшаві карту і за два – три місяці ви її отримуєте.  Що ж робити, якщо ви уже звільнилися від того роботодавця, який вказаний у децизії? ОТРИМАТИ КАРТУ ПОБИТУ!!! Це перше, що треба зробити. Вам уже видали рішення. Тобто, карту вам уже сто відсотків видадуть навіть якщо ви звільнилися. Бо саме це передбачає рішення. А уже коли отримаєте карту  – проходите процедуру, описану у тексті про зміну роботодавця. Пишете воєводі про те, що у вас змінився роботодавець і подаєте новий вньосек на побит часовий, щоб отримати децизію, де буде вписаний інший роботодавець. ВИДАНА ВАМ КАРТА ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН БУДЕ ДІЙСНА!!!

Якщо ж цього не зробити – воєвода може карту анулювати, коли старий роботодавець зголосить, що ви у нього уже не працюєте.

Думка про те, що карту вам не дадуть, бо роботодавець повідомив що ви у нього не працюєте – помилкова. Думка про те, що, оскільки ви звільнилися то вам не треба взагалі йти за тою картою – помилкова.

Думка про те, що вам треба виїхати в Україну, щоб зробити візу за дозволом від нового роботодавця – помилкова.

Все решта описане у тексті про зміну роботодавця. Перейдіть за лінком, уважно прочитайте і ставте запитання якщо  щось незрозуміло. Я відповім безкоштовно. Якщо ж ви хочете, щоб я усі ці процедури зробив замість вас за ваші гроші – читайте правила співпраці на платних засадах і робіть як написано. Я живу з цього 5 останніх років і мені буде приємно мати з вами справу.

Якщо ви живете у Мазовєцькому воєводстві, то карту вам видають разом з децизією. Про це приходить смс. Коли ви отримуєте карту (це так у всіх воєводствах) вам дають на підпис папірець, у якому ви зобовязуєтесь впродовж 15 днів від дня отримання карти повідомити про зміну обставин, про зміну роботодавця, про переїзд у інше воєводство чи інші зміни. Отож, підписавшись, ви мусите зробити те, під чим підписалися. І впродовж місяця маєте обовязок подати новий вньосек на побит часовий. Тоді, як я уже написав, видана вам карта буде дійсна до кінця її терміну або до нового рішення воєводи, яким вам видадуть нову децизію, або і нову карту.

Якщо ці поради вам були корисні – напишіть про це відгук тут

Реквізити для підтримки сайту і радіостанції тут

Цілодобовий україномовний прямий ефір з регулярними інтерактивними консультаціями – тут

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації