Що таке NIP: для чого він потрібен фізичній особі та як його отримати

NIPАвтор Юлія Литвинова

 

Якщо ви вирішили мати Карту побиту, то просто зобов’язані знати, що таке NIP.

Ця абревіатура має дуже просте пояснення – Numer Identyfikacji Podatkowy. Тобто всі, хто працює у Польщі офіційно і сплачує податки, мусять мати персональний номер платника податків (аналог українського).

Та для отримання Карти побиту вам потрібен не NIP, а довідка про відсутність податкового боргу (Zaświadczenia o nie zaleganiu z podatkami), яка видається на підставі і після отримання NIP.

Як отримати Numer Identyfikacji Podatkowy

Вам треба звернутися до  податкової служби (urząd skarbowy) за місцем реєстрації чи проживання (повний перелік можна глянути за посиланням). Якщо, прочитавши перелік, ви не зрозуміли, у який саме urząd skarbowy вам треба йти – задайте в гуглі urząd skarbowy і додайте назву вашої дільниці наприклад urząd skarbowy BEMOWO telefon,  наберіть той номер і уточніть, чи ваша вулиця і номер будинку відносяться до цього urządu skarbowego.

Заповнити бланк NIP-7 (на стендах є приклад або вам допоможе працівник)

Дати мельдунек (тимчасову реєстрацію) чи умову винаймання житла.

Надати копію паспорта.

Написати заяву, що ви хочете працювати в Польщі.

Особисто мені продиктували, що писати, але це не обов’язково. Я знаю людей, які подавали документи без заяви. Тому якщо вам не запропонують її написати, не лякайтеся.

Всі бланки є у залі, там де віконця працівників. На стенді, на стінах висять зразки.

За тиждень отримаєте дзвінок з ужонду, що ваш NIP готовий і можна отримати його поштою (доведеться почекати ще 2-3 дні) або приїхати і забрати.

Оскільки вам необхідно отримати ще один документ, то раджу відмовитися від пошти.

Після того як NIP вже буде у вас, у сусідньому або у тому самому віконці заповнюєте інший бланк для довідки про відсутність податкового боргу. Його знайдете біля самого віконця. Сплачуєте 21 злотий у касу, повертаєтесь з квитанцією до віконечка і за 5-10 хвилин отримаєте Zaświadczenia o nie zaleganiu z podatkami.

Звертайте увагу на інформацію, що висить на стінах та на віконцях працівників і касира. Там є зразки. Бо якщо не зауважите, то змушені будете брати новий бланк. За це вам ніхто нічого не скаже, а час можна згаяти. Загалом вся процедура займе не більше 20 хвилин.

Ніякої бюрократії. Враження лише позитивні: працівники ввічливі, намагались повільно говорити й допомагати.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації