Шукаємо позитивні приклади. Повідомте про україномовний сервіс у Києві!

Батьки з дитиноюКілька років минуло з того часу, як я запропонував киянам допомогти мені у пошуку  фірм, установ,  організацій, медіа, магазинів, послуг, автошкіл, дитсадків і такого іншого,  розрахованих на місцеве населення. Чимало людей уже зрозуміли, що російська мова вбиває, але, на жаль, не всі. Тому продовжуємо. Тобто, коли, наприклад, ви заходите на АЗС, щоб заправитись, Вас вітають мовою місцевого населення – українською.

Для чого це потрібно?  Мають бути позитивні приклади, Як оцей мультик, наприклад

https://www.youtube.com/watch?v=taXjaCq4nxQ

Ми мусимо переконати тих, хто змирився з окупацією, що є у Києві величезна цільова аудиторія споживачів послуг – освічених киян, які вчилися у школі і для яких аргумент”я учілась в русскай школє” не є підставою для використання мови окупантів нині, коли ми вже маємо власну державу.  Саме ці люди вкрай потребують і українськоорієнтованого сервісу для себе і якісного українського контенту для своїх дітей. А те, що він може бути якісним – ось зайвий доказ. Цей мультик українського виробництва побив рекорди популярності у США . Цей варіант англійською. Отже, десь є і українською

Лише вічне бурчання і позиція жертви не працює на результат, тому давайте шукати і хороше.  Так, ми в окупації, так, малограмотній або свідомо українофобській більшості плювати на те, якою мовою говорить столиця України. Але ж попри все це, є ті, хто цю мову використовує і таким чином втілює у життя мрію українців про звільнення від інтелектуальної окупації у майбутньому. То давайте об’єднаємося у пошуках позитивних прикладів точно так, як ми уміємо об’єднуватися навколо пошуку негативу.  Шевченко, як відомо, не ходив все життя набурмосений і у смушевій шапці.  І ми – україномовна меншість країни Україна – мусимо шукати позитивних україноцентричних прикладів. Впевнений, що вони є.  Наприклад, у нас на вулиці Драгоманова у кіоску «Фермерське молоко» працює жіночка, яка не соромиться говорити рідною мовою навіть з тими, хто до неї звертається мовою окупантів.  А це означає, що її рівень культури не дозволить вас ні обважити ні продати щось несвіже.  І про такі речі треба писати.  Закликаю усіх киян, які це читають, написати у коментарях під цим текстом про фірму, товар чи послугу,  розраховану саме на місцеве населення, з якою ви мали справу і на власному досвіді переконалися у тому, що туди можна йти, там можна купувати, то для освічених, культурних киян, які поважають свою країну і її мову.  Якщо маєте товар до продажу, орієнтований на україномовну освічену меншість Києва – надсилайте фото і я розкажу про нього у себе на сайті та на усіх доступних майданчиках. Давайте додамо позитиву у наше життя і поділимось інформацією про те, що нам приємне і корисне. На фото –  парад вишиванок у рамках багатокультурного маршу у Варшаві. Усі учасники цього маршу –  кубинці, в’єтнамці, корейці, китайці, кенійці, українці – усі вони говорять у Польщі польською з поляками. Бо поляки поважають багато культурність, а інші нації і народності поважають поляків.  Це і є гармонія. Зверну увагу на те,  що місця для мовної дискусії під цим повідомленням немає. Усі, кому #поруськикакосьльогше  будуть гарантовано видалені і заблоковані. Тут тільки позитивні приклади україномовного сервісу у Києві.

Отже перелік україномовного сервісу у Києві:

При письмовій переадресації вантажу менеджери експрес-служби DHL відповідали грамотною українською (за всіх не можу сказати, але двічі вже був саме такий досвід), в санаторії в Пущі Водиці в реабілітаційному відділенні де лежать поранені в АТО медперсонал україномовний.
Маленька затишна кав’ярня-ресторан “Місто Лева” на Подолі – обслуговують українською, до того ж прекрасний атмосферний інтер’єр.

. Чудовий україномовний канал для вивчення англійської мови.

https://www.youtube.com/watch?v=uDcrDpFC0Q8

Далі – суперовий перевізник 442 маршруту. КРУТЯК!!! Чи є таке на Позняках?

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації