Як написати скаргу до адмінсуду і що це може дати у справі легалізації перебування? Інформація станом на 18 04 2023

Скарга на бездіяльність відділу справ іноземців воєводства або шефа уженду до справ іноземців – ефективний, дієвий і простий спосіб прискорення розгляду справи. Був. До ухвалення змін до закону від 12 03 2022 року від 8 квітня 2022 року, якими усі терміни у адмінсправах іноземців ПРИЗУПИНЕНІ, Тобто, затягування справи наразі не є бездіяльністю уженду. Так буде до 24 08 2023 року. Потім – будемо бачити. Якщо не ухвалять нічого нового  – знову буде, як написано у тексті далі. 

 Тобто, таку скаргу варто писати тільки за умови, що ви точно знаєте – у справі є документи, які доводять що вам є де жити, у вас є гроші на перебування, у вас є чим займатися, ви застраховані.

Все це на період, на який ви хочете отримати карту побиту. Це важливо. Наприклад, додаток номер один варто принести новий, бо якщо справа у шефа уженду, наприклад, валялася два роки,  а додаток був зроблений у 2018 на три роки, то нині він уже неактуальний і інспектор сміливо ухвалить рішення про те, що воєвода відмовив правильно.  Прискорювати варто, коли ви точно знаєте, що все є для ухвалення рішення на вашу користь. Інакше який сенс прискорювати момент виїзду? Адже якщо рішення буде не на вашу користь і закінчиться стан пандемії – треба б18де виїздити. Або ж стати нелегалом. А поки справа розглядається – ви перебуваєте легально, навіть якщо у вас на це немає підстав і документального підтвердження мети перебування.

Скаргу варто писати після того, як ви донесли актуальні документи стосовно згаданих речей, оглянули матеріали справи і переконалися що там все є., переконалися, що у вашій справі ще немає жодного рішення чи проекту рішення. Якщо є – не варто писати скаргу. Тоді чекати лишилося недовго і скарга тільки збільшить час очікування. Як переконатися? Наберіть номер 22 6017575 з 9 до 15 далі коли автомат почне говорити, наберіть 121 і чекайте поки вас зєднає з інспектором. Назвете йому номер справи або імя прізвище і дату народження і він вам зможе відповісти на питання: чи є у справі проект? Чи є децизія? Чи вона вислана? Куди вислана? Що останнє долучено до справи? Тобто, таким чином ви можете переконатися, що лист з документами який ви вислали, добрався до справи

На жаль, в UDSC на таборовій зібралося понад 50 тисяч апеляцій на рішення воєвод про відмови, а людей там працювати більше не стало. Тому справи тягнуться роками. Якщо хтось хоче, щоб його справа була розглянута швидше – треба писати скаргу до адмінсуду на бездіяльність шефа уженду. У мене регулярно питають, чи є якийсь  зразок скарги? Немає зразка. Я звичайно тут викладу те, що я пишу, але ви мусите писати те, що стосується вас, дотримуючись стандартів ділової переписки. Що це за стандарти? Цей матеріал проходять у школі десь у 8-9 здається класі. Уже не памятаю.

Згори справа пишете хто ви такий імя прізвище дата народження, адреса, телефон мейл. Над усім цим напишіть сигнатуру справи, у якій ви пишете. У шефа уженду ці справи починаються літерами DL W

Під цим у кутку листка злів пишете до кого ви пишете. У випадку уженду на таборовій це

Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Za pośrednictwem  Szefa UDSC

Поясню цю формулу. Коли ви скаржитесь на когось у Польщі – ви подаєте скаргу до канцелярії того, на кого ви скаржитесь, але звертаєтесь до інстанції вищої. Саме це відображає формула вище. Ви пишете до адмінсуду ЗА ПОСЕРЕДНИЦТВОМ того, на кого ви скаржитесь. І цю скаргу подаєте не до суду, а до того органу на який ви скаржитесь. Тобто до шефа UDSC у даному випадку. Скаргу, підписану скаржником треба вислати на адресу ul Taborowa 33 00-699 Warszawa написавши над адресою сигнатуру справи, щоб було легше тим, хто сортуватиме пошту в уженді. Щоб не загубилося. А шеф уженду уже передасть цю скаргу до суду. А може і не передаватиме, а вирішить проблему на місці, задовольнивши ваше прохання і видавши децизію.

Далі, що це таке. Це пишеться по центру

Skarga

na bezczynnośc szefa UDSC

w zakresie ROZPATRZENIA SPRAWY O POBYT CZASOWY  w trybie odwoławczym w terminie, czyli o naruszenie  Art. 35. Terminy załatwiania spraw przez organy Dz.U.2018.0.2096 t.j. – Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego § 1. § 3.

Ось це може бути стандартною фразою, якщо йдеться про порушення терміну розгляду. Це я скопіював з адмінкодексу. Я цих статей на пам’ять не знаю. Раджу читати адмінкодекс. Це фактично такий катехізис по адмінсправах. А питання легалізації перебування – це саме адмінсправи.

Далі пишете сам зміст скарги 

Нагадаю, адмінкодекс дає органу два місяці на вирішення будь-якої адмінсправи. Загалом, місяць, але якщо складна, то два. Але ж не два роки!!!! Тобто, на третій місяць як людина не отримала від органу адміністрації публічної рішення – вона уже має підставу для написання скарги до адмінсуду.

Я тут зацитую написану мною скаргу від імені моєї клієнтки. Зверну увагу, що у випадку адмінсуду, людина без звання радци правнего чи адвокатської ліцензії, не може бути пелномоцнікєм у адмінсуді, як є пелномоцнікєм в уженді на Таборовій чи в уженді воєводському. Тому скаргу писав я, але підписала її клієнтка. Бо я не є радцею правним і не маю адвокатської ліцензії, а отже, залишаюся в тіні.

«Niniejszym zaskarżam Urząd do Spraw Cudzoziemców. Zarzucam organu bezczynność  w zakresie ROZPATRZENIA SPRAWY O POBYT CZASOWY DL.W I PO.410____.2018   w trybie odwoławczym w terminie wedlug KPA,  czyli o naruszenie  Art. 35. Terminy załatwiania spraw przez organy Dz.U.2018.0.2096 t.j. – Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego § 1. § 3.

Uzasadnienie:

 Zwróciłam się do UdsSC z wnioskiem odwolawczym od decyzji Wojewody Mazowieckiego To się wydarzylo  w 2019  roku!!!   Przy złożeniu odwołania  dostarczylam dokumenty udowodniające spełnianie  warunków wydania karty pobytu i oczekuję prawie dwa łata na jakąkolwiek decyzję

Probowałam złożyć nowy wniosek o pobyt czasowy jednak to było bez sensu ponieważ moja prośba o umorzenie odwołania złożona przed nowym wnioskiem nie została   do teraz rozpatrzona i zaakceptowana, Oczekuję jakiejkolwiek decyzji  od 13 listopada 2021 roku. Czyli UDSC uchybił terminu na 2 mięsiące od prośby o umorzenie i na 2 łata od złożenia wniosku odwoławczego. To właśnie jest bezczynność

Zacytuję Art. 35. Terminy załatwiania spraw przez organy Dz.U.2018.0.2096 t.j. – Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego § 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki. § 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ. § 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.

Zarzucam organu totalne I systemowe lamanie prawa w zakresie termnów rozpatrzenia spraw cudzoziemców. Z powodu tego iż prawidlowe ukonczenie tej prostej sprawy jest w interesach RP oraz uczcziwego, legalnie  pracującego  cudzoziemca , uprzejmie proszę o wscięciu postępowania w tej sprawie

W związku z powyższym proszę jak na wstępie

10  02 2021 Warszawa                                             ПІДПИС ІНОЗЕМКИ

Уважний читач побачить граматичні помилки у тексті скарги. Зверну увагу на те, що ці помилки не завадили скарзі зробити свою справу. Одразу після того, як суд прийняв скаргу і вислав везванє до заплати 100 злотих, шеф уженду бігом ухвалив рішення про видачу іноземці дозволу на перебування. Через місяць після цього людина нарешті отримала карту побиту до 2024 року. Подалась у 2018, будучи працівницею фірми Лізінг Тім. З неї там взяли гроші за подачу на карту побиту. Коли я вступив у справу у 2018 році, людина, яка взяла з неї гроші уже у тій фірмі не працювала. Генделик донині успішно працює, шукаючи буратін по Україні і Білорусі, але відділ легалізації там міняється швидше ніж це можливо. Хтось через брак компетенції йде, хтось через те, що розуміє аморальність своєї роботи – збирати гроші за те, чого не буде. ЗАКЛИКАЮ ЗА ЖОДНИХ ОБСТАВИН НЕ ДОРУЧАТИ СПРАВУ СВОГО ЛЕГАЛЬНОГО ПЕРЕБУВАННЯ РОБОТОДАВЦЮ!!!!

Друга дуже важлива порада: ОБМИНАЙТЕ РОСІЯН (російськомовних). Це завжди або обман або брак компетенції. Оскільки ринок послуг легалізації переповнений попитом і брак пропозиції дає можливість заробляти шахраям. Шахрая легко упізнати по російській мові зверненій до громадянина України.

Ця справа ще у процесі у суді. Натомість карту людина отримала. Тобто, результат уже є, а процес ще триває. У справі, про яку йтиметься далі все навпаки. У суді процес завершився вироком і компенсацією клієнту за порушення термінів розгляду. Але карту людина ще не отримала, бо матеріали з суду мусять нарешті потрапити до воєводи. Тобто, адмінсуд визнав складену мною скаргу обгрунтованою і присудив заплатити клієнту 1000 злотих та повернути йому 100 злотих заплачених за подачу скарги. На жаль, ці гроші заплатить держава, а не конкретний інспектор, у провадженні якого була ця справа. Скарга фактично така ж як попередня, тому повторювати її не буду, але вирок розміщу, закривши персональні дані.

Висновок: пишіть скарги. Що більше буде скарг, то швидше адмінпроцедури прийдуть у норму. Бо Польща – правова держава. І право тут працює. Докази? А ось вище доказ. А другий – я рік просив відділ справ іноземців Мазовєцького воєводства додати до голосового оголошення українську мову. Мені спочатку хамськи відповідали, або ігнорували. Але після моїх звернень до інших органів, зрештою, україномовна версія оголошень на Маршалковській 3/5 зявилася. Тобто, коли звертаєшся і аргументуєш – маєш шанс отримати те, що мусить бути за законом і за справедливістю. Я переконався у цьому чимало разів на власному досвіді і пропоную скористатися цим досвідом та використати можливості правової держави для досягнення мети.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації