Як подати документи на kartę pobytu в умовах карантину.

Інформація станом на 10 05 2021

Те що цілодобово робиться на кордоні – прямий наслідок бездіяльності української амбасади у Польщі впродовж останніх років

Якщо центр ваших життєвих інтересів у Польщі – ваше намагання виїхати в Україну, у час розпалу ідіотизму – це такий же ідіотизм. Усілякі катаклізми треба перечікувати у цивілізації. Подайте wniosek na kartę pobytu czasowego і перечекайте дурдом у цивілізованій країні, де є алгоритми, де є влада, що не працюватиме проти своїх громадян.

Нині уже все нормалізувалося, але як і раніше, щоб не морочитись з записом, це можна зробити поштою. Заповнюєте анкету і йдете до найближчого поштового відділення, Купуєте конверт priorytet вкладаєте документи у конверт. Згори зліва вказуєте свою адресу, знизу справа – адресу відділу справ іноземців воєводства, де ви перебуваєте. Наприклад у Мазовєцькому це ul Marszalkowska 3/5 00-624 Warszawa Найважливіше у документах – АНКЕТА У ЯКІЙ ПРАВИЛЬНО ПОДАНА ВАША АДРЕСА!!!!! Заплатити можна у день здачі відбитків! Все у вньоску можна поправити при здачі відбитків. Головне, щоб інспектор відділу справ іноземців знав, куди відправити запрошення на відбитки. Навіть самого вньоску вистачить для того, щоб легалізувати своє перебування по завершенню візи чи днів безвізу!!!! Головне, щоб там була правильно написана адреса у самому вньоску. Щоб був нормально вписаний мейл і телефон. Відправляєте poleconym і вказуєте номер телефону, щоб вам прийшла смс про те, що лист дійшов до адресата. Коли бачите цю смс – це буде через днів 5 – пишете листа через формуляр контактовий (це у мазовєцькому) або через інші способи комунікації з воєводським відділом справ іноземців – у кожному воєводстві вони свої, але все це на сайті воєводства можна знайти. Пишете прохання про вислання логіну і гасла до справи (це у мазовєцькому).

У інших воєводствах, де ще немає електронної системи спостереження за справою, пишете прохання про надсилання номеру справи. І далі чекаєте листа на відбитки. Коли прийде лист на відбитки – йдете і здаєте. Якщо листа немає довше ніж два місяці (це у мазовєцькому) – пишете через формуляр контактовий і зясовуєте чому немає листа. Про те, як отримати інформацію про статус справи – докладно за лінком. Приходить, зрештою, лист. Здаєте відбитки і додаєте документи, які доводять, що вам є сенс перебувати у Польщі. про це написано у іншому тексті – перейдіть за лінком і прочитайте. Як будуть питання – ставте мені у фейсбуку. Відповім безкоштовно. Ну і далі, якщо ви доведете, що вам є що робити, у вас є гроші, є страховка, є де жити – ви автоматично отримаєте карту побиту. Якщо більшість доходів у вас в Україні – подайте довідки які це підтверджують та їх присяжні переклади.

А … і ще дуже важливо: ДЕСЯТЬ РАЗІВ ПЕРЕВІРЯЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ РОЗМІЩЕНУ НА САЙТІ нашого бездарного, нікчемного бездіяльного ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ У ПОЛЬЩІ. Прибиральниця (чи якась пельземуха з компетенціями прибиральниці), яку у посольстві змусили наповнювати сайт і сторінку у фейсбуку не відрізняє karty pobytu від карти побуту (що це таке взагалі? – невідомо) Мало того, це некомпетентне нещастя заявило на сайті, що можна подати заявку на продовження карти побиту, чим спричинило цілий бум питань

У людей склалося враження, що щось у польському законодавстві змінилося і тепер можна карту тимчасового перебування продовжувати, а не подавати нову заявку і з самого початку все доводити та платити за цю заявку. Зрештою, бог суддя цим убогим. Ми мусимо берегтися. Прочитаєте щось нове на сайті посольства – не поспішайте тому вірити. Перевірте з інших джерел. У посольстві нема кому толком написати інформацію. У них зв’язками з громадськістю займається випадкова людина, а посол має компетенції директора сільського клубу. Він знає як покласти красиво квіти до памятника, як організувати якусь виставку чи імпрезу. У питаннях, які йому доручили, він не розбирається, або ж вони йому відверто нецікаві. Я у цьому переконався впродовж останніх 7 років. Саме тому нині така ситуація на кордоні, саме тому українська громада така розрізнена. Посол надає перевагу перебуванню “у будиночку”, де у нього придворний жополиз з мікрофоном питає, чому він такий красівий? Посол впродовж 4 років не знаходить часу відповісти на мої питання стосовно вирішення проблем на кордоні. Нині проблему нарешті помітили. А проблема полягає у тому, що через байдужість української влади до громадян України на кордоні можна ставитися як до сміття. І посол називає це нормальними польськими процедурами… Одним словом, раджу сумніватися у всьому, що напишуть на сайті посольства чи на сторінці посольства у Фейсбуку. Перевіряйте з інших джерел. У коментарях ставте питання – я відповідатиму і доповнюватиму текст.

Ну і ще один аргумент. Для усіх-усіх навколо вас в Україні ви будете людиною, яка щойно приїхала з-за кордону. Тобто, ХОДЯЧИМ КОРОНАВІРУСОМ. Навіть якщо у вас буде тисяча довідок про те, що ви здорові – ви все одно перший час будете під підозрою і абсолютно правильно, БО У КАРАНТИН ТРЕБА СИДІТИ ТАМ, ДЕ ВІН ВАС ЗАСТАВ, А НЕ ШВЕНДЯТИ ЧЕРЕЗ КОРДОН ТА ЩЕ Й У КОМПАНІЇ ТАКИХ ЖЕ ЯК САМІ, КОТРІ СПОКУСИЛИСЯ НА ДОПОМОГУ ДЕРЖАВИ. Повірте, найгірший сценарій на місці не зрівняється з тим, що вас чекає в Україні. Добре, вас звільнили з однієї роботи. Та повно поряд іншої!!! Одним словом, не раджу. Ще раз повторюсь: максимум, що може організувати українське посольство у Польщі – це покладання квітів чи якусь виставку. ВСЕ!!!!! Впродовж 7 останніх років усі інші справи української громади у Польщі ці люди називали не своєю компетенцією.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації