Перебування громадян України в ЄС буде продовжено до 04 03 2026. У Польщі – до 30 06 2024 року. 08 02 2024

Раніше  працівниця інфолінії відділу справ іноземців Мазовєцького воєводства у відповідь на моє питання з цього приводу повідомила, що буде продовження до 04 03 2026, Але з проєкту устави яка сьогодні, 8 лютого 2024 року буде розглянута у першому читанні у сеймі.  Докладно про це – за лінком Тобто, рішення уже ухвалене і для сумнівів, що воно не буде у Польщі імплементоване, тобто що не пройде через сейм сенат і не отримає підпису Президента, немає підстав. Що це означає?  Як буде з тими, хто статусу УКР не має? На мою думку, так само. Але я б радив не гратися і подати вньосек на побит часовий. Подавши анкету навіть поштою, ви легалізуєте своє перебування до ухвалення рішення у вашій справі. Далі відповідь на питання: “Чи правильно я зрозумів/зрозуиіла?”:

Так, це саме так!

Це правда, що подача поштою можлива, а у деяких воєводствах тільки такий спосіб і можливий.

Ви все правильно зрозуміли.

Подача звичайною поштою. Саме так, як написано.

Так, подача поштою.  Кладете у конверт і надсилаєте.

Тут зразок як заповнити конверт та інші поштові папірці

При цьому, як і раніше, особи зі статусом УКР можуть подаватися на побит часовий тільки з двох підстав: перебування з працею і перебування з підстав провадження підприємницької діяльності. Поєднання з родиною, навіть якщо, скажімо, член родини з картою побиту статусу укр не має – такий вньосек залишать без розгляду. Залишається питання: а якщо людина заїхала після 24 02 2022, але статусу укр не має. Чи можна за таких обставин податися на поєднання з родиною?  Відповідь від відділу справ іноземців – так, можна. За умови що немає статусу укр. Саме так, як написано. Так, ви все правильно зрозуміли. Можна подаватися якщо у вас немає статусу укр на будь-який з 16 титулів перебування, зокрема і на перебування з родиною чи на перебування як студента або абсольвента. Саме так. Ви правильно зрозуміли. Саме це там написано. Ви зрозуміли правильно. Можна тоді подаватися. Про це сказали на інфолінії мазовєцького воєводства.  

Підкреслюю, наразі рішення ще немає. Його сьогодні 8 лютого обговорюють.  Чекаємо. Повідомлення про продовження засвядчень про охорону часову стосується тільки тих, хто подався на таку охорону і отримав таке засвядченє. Тобто людей зі статусом укр чи візами чи картами побиту чи без нічого  крім паспорта  – не стосується. Тільки згаданих людей. Не черпайте інформацію на цю тему з телеграму з російських джерел від усіляких “волонтерів” та “українських домів”. Читайте урядові джерела. Сайт уженду до справ іноземців  повідомить найостанніші новини.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації