ЯК САМОСТІЙНО ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ НА КАРТУ ПОБИТУ. Інформація станом на 27 12 2023

Перш за все потрібно заповнити анкету. Як це робиться – читайте тут  Вона однакова для усіх воєводств. УЖЕ САМОЇ ЗАПОВНЕНОЇ АНКЕТИ ПОДАНОЇ НАВІТЬ ПОШТОЮ ВИСТАЧИТЬ ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ПЕРЕБУВАННЯ ДО УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ У СПРАВІ!!!! Так,  самого вньоску без нічого вистачить. Саме так як написано так і є. Останні дві фрази для тих, хто дзвонить і перепитує. 

Документ про оплату можна принести, коли запросять на здачу відбитків. Реквізити для оплати у Мазовєцькому

  • 440 zł w momencie złożenia wniosku na konto: – це якщо перебування з роботою.

Centrum Obsługi Podatnika
ul. Obozowa 57, 01-161 Warszawa
21 1030 1508 0000 0005 5000 0070

У титулі оплати пишете Decyzja z pracę

Поморське Номер конта  Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańskuul. Okopowa 21/2780-810 Gdańsk

93 1010 1140 0169 1313 9120 0000   

z dopiskiem: „Opł. skarb. – zezwolenie na pobyt czasowy”

w przypadku dokonywania opłaty za udzielenie pełnomocnictwa, dopisek winien brzmieć: „Opł. skarb. – pełnomocnictwo”

 

Якщо подача від роботи  – потрібен zalącznik 1.  Цей документ теж єдиної форми для усіх воєводств

Якщо ви подаєтеся на другу чи третю карту – до вас буде більше питань ніж до того, хто подається на першу. Часто люди думають навпаки, що раз першу дали  – то другу дадуть автоматично. НІ. Треба бути дуже уважним, довести все, що потрібно довести і у першу чергу, що ви виконали те, заради чого вам дали першу карту.

Як записатися на подачу на карту побиту, щоб одразу здати відбитки і отримати печатку у паспорт? У кожному воєводстві свій порядок

У Мазовєцькому воєводстві (тобто у Варшаві )  запис на здачу документів і відбитків безпосередньо в уженді робиться тільки через inpol

У Вроцлаві  це робиться тут   тут оновлення дат і термінів відбувається о 19 годині, а не о 18 як у Варшаві. Зайти у чергу треба десь о 18.30 і перевіряти десь до 19.30 Зараз усе це не працює. Коли запрацює – я напишу

у Опольському воєводстві – тут

у Західнопоморському – тут

У Куявсько – Поморському – тут   Тут система працює так дивно, що я не зміг записати свою клієнтку. Але написав паперового листа з проханням зареєструвати і по отриманню листа мені дали термін у пятницю на понеділок. Попри це,  я написав в уженд до справ іноземців на Таборову у Варшаву з пропозицією ретельно перевірити на предмет продажу термінів подачі у куявсько-поморському. Тут, до речі, при отриманні везваня дають 60 днів на запис, але 14 днів на оплату вньоску. Тобто,  не так як у Мазовєцькому

Якщо не записуватись – треба чекати листа. І це може тривати довше ніж у Мазовєцькому, але не довше ніж у Дольношльонському.

У Малопольському воєводстві це робиться через відправлення прохання про дату подачі на електронну пошту. Ось вона. [email protected] Туди треба вислати ім’я, прізвище, дату народження, інформацію про документ, який дає право на перебування (віза, карта, рух безвізовий). У Малопольському на одного інспектора припадає 400 справ. Вони дуже злі на іноземців, знервовані. Координатор на вході прямо верещав на мене за те, що я віддав візитку свою як журналіста комусь, хто мав проблему і її не вирішив. 

Особливості подачі у Лодзі. Подаєш поштою, чекаєш везваня. У везвані конкретна дата здачі відбитків. Але можуть перенести як попросиш. Ще одна цікава деталь. За кожну сторінку завіреного документу у Лодзькому відділі справ іноземців мусите заплатити 5 злотих за послугу з завірення документу за згідність з оригіналом. Ніде у інших воєводствах такого немає. 

Якщо ж записатися не вдалося – можна здати документи через канцелярію. Принаймні, так у Варшаві. У Вроцлаві, наприклад, є тільки можливість здати поштою, якщо не вдалося записатися. Після здачі поштою треба або пробувати записатися на відбитки  (зараз через карантин цієї можливості немає), або чекати листа з запрошенням на відбитки. Тільки здавши відбитки, ви усунули усі браки формальні і тоді ваш вньосек починають розглядати. Теоретично, до здачі відбитків краще територію Польщі не залишати, якщо закінчилася віза чи дні безвізу. Але є сигнали, що люди виїздили і все було норм. Тобто, виходить, що у законі одне, а на практиці інше. І на практиці, виходить, краще ніж у законі. Але я б не ризикував. Устава про іноземців чітко окреслює що є поданим вньоскем на побит часовий – вньосек з усунутими браками формальними (паспорт показати і віддати копію, здати відбитки, заплатити, принести додаток номер один, якщо працюєш, принести фотографії) Решта – браки матеріальні. Але без вищепереліченого не буде розпочата процедура у справі, а отже у системі прикордонників не буде цього вньоску. ЦЕ ТАК У ЗАКОНІ, Але раз хтось виїхав без депортації, отже або щось змінилося, або прикордонники враховують, що у Дольношльонському на здачу відбитків можна чекати більше року. 

При подачі через канцелярію, там де є така можливість,   окрім усіх приготованих документів, робите ще дві копії першої і другої сторінки вньоску. У канцелярії вам поставлять на ниx печатки про зданий вньосек. Один примірник кладете собі у паспорт і тримаєте там, поки не покличуть на відбитки. Другий – віддаєте роботодавцю, щоб підклав під умову. Це для інспекції праці і прикордонників. У разі перевірки буде доказ вашого легального перебування. Документи  до канцелярії, або як її поляки називають “бюро подавче» –  можна подати навіть у останній день чинності візи чи у останній день з 90 днів безвізового режиму. З моменту складення вньоску до моменту ухвалення рішення у вашій справі, перебування на території Польщі є легальним. Ви навіть можете працювати, за умови, що для вас зареєстрований дозвіл на роботу.

У разі подачі через пошту чи канцелярію  – через кілька днів після здачі мусите зайти на formularz kontaktowy, це у Мазовєцькому. У інших воєводствах теж є такі речі, але не скрізь.   Треба заповнити формуляр і у рубриці treść pytania попросити про надання логіну і пароля до вашої спрви. За днів 10-20 днів прийде логін і гасло до справи і ви зможете онлайн стежити за вашою справою.  Якщо ж у вашому особистому кабінеті зміни довго не настають, знову ж через формуляр контактовий ставите питання з приводу вашої справи. Але тепер уже обираєте варіант “mam juz nomer sprawy” На жаль, система влаштована так, що ви не маєте доступу до людини, яка вашу справу розглядає і щось у неї можете запитати тільки через інтернет. Та й то, відповідатиме не вона, а інша людина, яка має можливість переглядати справу онлайн.  Варто також регулярно записуватися на огляд матеріалів справи Важливо памятати, що треба довести чотири речі, щоб отримати карту побиту:

1 що у вас є де жити

2 що ви застраховані

3 що у вас є гроші на перебування у Польщі 701 злотий нетто для самотнього і 514 на кожного члена родини, якщо не сам

4 Що у вас є тут чим займатися довше ніж три місяці і не більше ніж три роки. у випадку працівників має бути умова з роботодавцем на три роки. Це може бути умова на майбутнє, яку можна не реєструвати у ЗУСі, але карту дають саме на підставі дат в умові. Не у додатку номер один. Чому так? – загадка. Виникає питання, навіщо тоді той додаток номер один, як йому немає віри?

Скільки   чекати на здачу відбитків після подачі вньоску через канцелярію? У кожному воєводстві свої правила з цього приводу і своя практика. Наприклад, у Катовіцах та у всьому шльонському воєводстві люди здають вньосек, а потім вже записуються на здачу відбитків і зараз можна записатися на березень наступного року. У  Варшаві простіше – десь два місяці нині проходить від моменту подачі до моменту приходу листа. Головне  – не пропустити листа. Лист мусять вам принести. але як вас не застануть – кинуть повідомлення про лист у скриньку. З цим повідомленням треба буде прийти на пошту і забрати листа. Як не заберете впродовж двох тижнів – лист повернеться і ваш вньосек залишать без розгляду а ваше перебування стане нелегальним. Тому раджу раз у тиждень ходити на пошту і показувати паспорт та питати чи немає листа на це прізвище та під вашу адресу? Якщо більше місяця листа немає  – раджу починати непокоїтись і питати через формуляр контактовий, чи була у справі кореспонденція та куди вона вислана. Величезна кількість відмов у картах та депортацій спричинена саме пропущеними листами

Один мій клієнт подав документи у листопаді 2016 року, його вньосек зареєстрували у лютому 2017, печатку у паспорт поставили десь у травні 2017, а карту він отримав у березні 2018. Причина такого довгого очікування карти зрозуміла частково. Цей хлопець пропустив лист з відділу справ іноземців. Лист прийшов на пошту, але він його не забрав впродовж двох тижнів і його вньосек могли залишити без розгляду, якби ми вчасно не написали листа про повернення терміну. Тобто, те, що у більшості  триває десь три місяці, у цього хлопця з Кривого Рогу розтяглося на 9 . Завдяки наполегливій роботі, карту побиту він отримав.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ТРЕБА ПОДАВАТИ?

Для подачі документів на карту побиту іноземець має принести:

Два екземпляри заповненої анкети (вньосек) з проханням про надання дозволу на побит часовий. Вньосек можна видрукувати з сайту Мазовєцкого воєводства або ж заповнити його онлайн через сайт www.cudzoziemcy.gov.pl.

Крім цього потрібні 4 фото. Їх можна за 20 злотих зробити в автоматі, що стоїть у відділі справ іноземців на Маршалковській 3/5 у Варшаві.

Потрібна умова винаймання житла. Копію віддати, оригінал показати. Майте на увазі, що поліція інколи приходить перевіряти, чи ви живете за вказаною у вньоску адресою і як не знайде – вам відмовлять у карті побиту.

Раджу також одразу заповнити дві заяви (освядченя) в одному з них у вас питають чи ви маєте частки у фірмі, чи маєте борги перед податковою і так далі. Бланк може дати інспектор при здачі документів, або ж цей друк можна взяти в уженді на Маршалківській. На жаль, на сайті цього освядченя немає. Друге освядченє стосується кількості осіб на утриманні. Здача обох цих заяв прискорить час видачі карти побиту.

Обов’язково мусить бути страховка на весь час розгляду вашої справи. Тобто, наприклад, ви подаєте документи 20 вересня і ще не працюєте, то страховку робіть від 1 грудня на три місяці. Обійдеться у 70 злотих. Будь яка страхова компанія. Звичайне ubiezpieczenie zdrowotne. Якщо ви уже працюєте, то попросіть вашого бухгалтера видати вам ZUS RCA, тоді страховку купувати не треба, але треба буде щомісяця доносити до справи новий ZUS RCA. Це можна робити через канцелярію.

Також, якщо ви уже працюєте – додаєте умову на підставі якої працюєте. Копію віддаєте, оригінал показуєте, дозвіл на роботу – те саме.

Звичайно ж, паспорт – дві копії.

Ще потрібно зробити довідку про відсутність податкових боргів. Як вона робиться – прочитаєте у розділі про NIP. Якщо працівник працював у минулому році – треба буде дати PIT 37 – це податкова декларація, яку кожен, хто працює у Польщі, має подати до уженду скарбового на початку року. Роботодавець видає до кінця лютого PIT 11 і на його основі розраховується PIT 37 та подається до податкової. Паперовий документ з печаткою уженду про прийняття треба додати до вньоску про побит часовий, або пізніше донести. Якщо ж людина минулого року не працювала, а PIT вимагають – потрібно написати спеціальну заяву у якій пояснити, що людина не працювала і тому донести цей документ неможливо.

Якщо карта на перебування і роботу – потрібні будуть також документи від роботодавця:

Умова на майбутнє від роботодавця. Наприклад, ви подаєте документи у вересні – заповнюєте умову з роботодавцем з початковою датою десь 2 квітня 2019 року і кінцевою датою 1 квітня 2022 року. Ця умова, яку можна не реєструвати, поки ви не отримали карту побиту, відіграє вирішальну роль у питанні, на скільки часу вам дадуть карту побиту. Максимальний термін може бути – три роки без одного дня. На стільки і мусить бути умова. Неважливо яка це буде умова, zlecenie чи o pracę. Головне, щоб дані в умові збігалися з даними у додатку номер один. Хоча, варто зазначити, що є випадки, коли обходиться і без умови. Однак, відсутність умови у багатьох випадках стала причиною відмови. 

zalacznik_nr_1_do_wniosku– це документ, яким роботодавець декларує, що він хоче взяти працівника на роботу. Як правило, польські роботодавці не знають де взяти цей додаток і як його заповнити. Взяти чистий бланк можна тут zalacznik_nr_1_do_wniosku. Треба тільки відповісти на питання, відповіді на які можна взяти у KRS фірми. А KRS, своєю чергою, можна видрукувати на сайті міністерства юстиції. Або, якщо роботодавець – приватний підприємець, то він зареєстрований у реєстрі CEIDG Дані фірми є також на запрошенні на роботу, зареєстрованому для іноземця. Рекомендую іноземцю заповнити цей документ самостійно, роздрукувати і підписати у роботодавця. У додатку номер один мусить бути дата початку працевлаштування – це  приблизна дата отримання карти побиту (у мазовєцькому це через рік після здачі відбитків)  і дата кінця працевлашутваання – через три роки від дати приблизного отримання карти побиту

Ще від роботодавця потрібна буде інформація старости, (не для громадян України) яку теж можна зголосити самостійно і потім отримати у роботодавця доручення для того, щоб її з уженду праці забрати. Зголошуються оферти праці з метою отримання інформації старости на сайті уженду праці. У Варшаві це тут.

Зголошення оферти  – це лише початок боротьби за інформацію старости. За деякий час на мейл прийде лист від інспектора уженду праці, який ставитиме різні запитання і змушуватиме знизити вимоги, підвищити зарплатню, щось конкретизувати – одиним словом всіляко викручуватиме роботодавцю руки, щоб протягнути таку оферту, за якою він зможе відправити до цього роботодавця безробітного. Але здаватися не треба – треба відстоювати свою позицію. Якщо ви пишете, що кандидат повинен знати українську мову, а інспектор пише, що це завищена вимога  – пояснюйте, що клієнтами фірми є громадяни України, і тому потрібно, щоб людина знала українську і що це дуже важливо. Чи багато серед безробітних є людей, які знають українську? Я таких не зустрічав. Якщо ви відстоїте наявність у інформації старости вимоги знання укр мови  – вам забезпечена придатна для вас інф старости.  Дуже часто інспектор вимагає написати освіту середню або професійно-технічну чи вищу. А як ви з цим погодитесь – вам доведеться перекладати дипломи. А як у працівника диплома немає – то ця інформація старости для нього   не спрацює. Тому потрібно відстояти вписання у графу освіта “brak, lub niepelne podstawowe”, інспектор може причепитися до того, що ви пропонуєте у оферті умову злеценє, а усі ознаки для укладення умови о праце. У такому випадку пояснюйте, що умова злеценя пасує працівникові, якого ви хочете взяти на роботу, бо він працює ще в іншому місці, або ж може працювати не цілий день, ну одним словом є маса різних варіантів, як відвертітися і від цієї вимоги, щоб було саме так, як вам потрібно.  Якщо все правильно зголосити, правильно вести діалог з працівником уженду – інформацію старости ви отримаєте через два тижні. Якщо робота уже дуже проста і зарплатня вища від мінімальної – тоді може бути рекрутація і доведеться чекати 21 день. Але все одно боятися отримання інформації старости не варто. Це – частина процесу легалізації. один раз його пройдете  – зрозумієте, що немає нічого складного.

У кожному воєводстві є професії, для яких інформація старости не вимагається. Перелік цих професій теж є на сайті уженду праці кожного конкретного повіту. Звертаю увагу, що інформація старости отримується у повіті, де людина виконуватиме працю, у той час як oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy,,, реєструється у місці реєстрації фірми. Наприклад, робота у Варшаві, а фірма зареєстрована в Ополе. Тоді освядченє – тобто, найпростіший дозвіл на роботу на півроку – треба буде реєструвати у Ополському уженді праці, а інформацію старости просити у Варшаві. 

Потрібно також роздрукувати KRS роботодавця.

Здаєте документи – вам ставлять печатку у паспорті. З цією печаткою ви можете перебувати на території Польщі, поки чекаєте на карту побиту. Щоб у цей час працювати – мусите мати актуальний дозвіл на працю. Повторюсь. Якщо ви не отримали терміну подачі документів, а віза у вас закінчується – можна подати документи через канцелярію навіть у останній день чинності візи. Або в останній день з 90 днів безвізового режиму. Але не пізніше. Особливо з безвізовим режимом раджу ретельно порахувати дні. До отримання карти побиту, паперовим підтвердженням вашого легального перебування буде перша сторінка вньоску з печаткою канцелярії про дату його здачі. Цей папірець мусить бути частиною паспорта у цей час.

Якщо людина хоче приїхати з дітьми, то для дітей, щоб зробили візу потрібне запрошення з дитсадка, школи чи ясел. І дитині дають візу на час візи батьків.

Якщо у вас є роботодавець і він не знає, як легально взяти вас на роботу – я допоможу. Роботодавцю треба буде тільки підписати папери. Нікуди ходити йому не доведеться. Якщо у людини уже є карта побиту і людина хоче змінити децизію по карті у зв’язку зі зміною роботодавця, треба повторити процедуру подачі на карту побиту з самого початку. (Оплата до воєводства така сама). Звичайно, можна просто отримати дозвіл на працю від воєводи, але це вирішення проблеми тільки на рік. Якщо роботодавець категорично не погоджується брати вас на роботу легально, раджу не мати справи з таким роботодавцем. Хай сам працює…

ГРОШІ НА ПЕРЕБУВАННЯ

Часто питають, чи годиться умова на піветату для подачі на карту побиту? Не головне, яка умова. Головне – чи вистачить вам зароблених грошей та грошей, які ви можете задекларувати на перебування у Польщі. Тому, якщо на піветату ви заробляєте так, що після оплати за квартиру у вас залишається 701 злотий чистими у місяць  – така умова годиться.  Часто люди вважають, що у них все ок і потім дивуються відмові. А відмова через брак грошей. 

Наприклад, ви заробляєте 2650 , тобто десь 1800 чистими. А за квартиру в умові винаймання житла написано, що ви платите 1500. Наприклад. Тоді інспектор від 1800 відніме 1500 і відмовить вам на тій підставі що у вас на життя залишається у місяць 300 злотих, а треба 701

Довідка про гроші на конті не працює як джерело стабільного доходу. Треба тоді показувати рух коштів на конті і показати джерело звідки вони там беруться

Якщо вам в реалі вистачає грошей на перебування – отже це можна удокументувати. Якщо ж ви не хочете це удокументовувати, тобто отримувати нелегальні доходи – не дивуйтеся що вам відмовлять. 

Можна звичайно трошки покомбінувати. Наприклад, якщо плата за житло 1500 а ви заробляєте 1700 то тут без комбінацій не обійдеться. Попросіть власника переписати умову з умови винаймання на умову uzycienia. Тобто за документами буде, що ви у цьому житлі живете безкоштовно. Другий варіант – можна попросити роботодавця на час отримання карти побиту платити вам більше грошей. Тобто декларувати більшу зарплатню і витрати на податки взяти на себе. Звичайно, це кримінальна відповідальність для роботодавця, якщо це відкриється. Але чимало роботодавців ризикують набагато серйозніше у своїх стосунках з ужендом скарбовим, то цей ризик буде дрібницею. 

Можна також взяти довідки про зарплатню батьків з України, перекласти їх і додати, вказавши, що вам допомагають батьки.  Можна вигадати і інші варіанти. Але краще нічого не вигадувати і задокументувати свої доходи хоча б до отримання карт побиту, а потім уже комбінуйте. Хоча теж обережно, бо ще ж наступну отримувати. 

 

Скільки чекати на польську карту побиту? (карту тимчасового перебування)

Адмінкодекс дає працівникам уженду три місяці на виготовлення карти побиту іноземцю, але цей термін катастрофічно порушується через збільшення потоку анкет на 40% – так пояснюють порушення адмінкодексу у листах-відповідях у Мазовєцькому воєводстві. Сам я подав документи через канцелярію, тобто, не здаючи відбитків пальців і не записуючись на здачу документів. Це було 13.12.2016 року. Отримав карту побиту 12.07.2017 року, тобто, моя справа тривала більше ніж півроку. Можливо, це спричинено тим, що документи подавалися через канцелярію і я чекав листа про здачу відбитків пальців більше трьох місяців.

Нині час очікування на відбитки –  у мазовєцькому три-чотири місяці. У Поморському – рік, у Великопольському – півроку, у Куявсько-Поморському  – десь півроку, у Малопольському – швидко. Там є можливість через мейл записатися і зразу здати та за три місяці мати децизію а за півроку  – карту. у Підкарпатському Любельському, Підляському – взагалі все просто і швидко. Найгірше у Дольношльонському. Там люди по два роки чекають рішень і ще довше – карт. Ще гірше у Поморському У Шльонському довго, але можна пережити. І є можливість мейлового контакту з інспектором. Прямо на везвані пишуть мейл інспектора. Кажуть добре у Любуському, що на кордоні з Німеччиною, але я там ще не був. У Західнопоморському  – довго і незрозуміло. Але без корупції. Дольношльонський уженд  найбільш скорумпований. Хабарі за візит в уженд майже узаконені. Скорумпували українські посередники. 

Очікуючи на рішення по карті побиту, людина може легально працювати, маючи дозвіл на роботу. Найшвидше поки що отримана нами карта побиту – трохи більше як за три місяці. Це з одним донесенням документів. Нині ми стараємось подавати такий пакет документів, щоб донесення не було взагалі.

Однак несподіванки трапляються. Наприклад, ми подали одному працівнику складу усе, що можна було подати, та інспектор попросила актуалізувати страховий поліс, тобто принести новий видрук ZUS RCA, хоча до цього ніколи такого ні в кого не вимагали з наших.

Є людина, яка нічого не доносила і у неї нічого не вимагали, а після подачі просто через якийсь час прийшла смска – «прийдіть заберіть карту побиту» – це хлопець, який взагалі ні дня легально не працював на території Польщі, хоча заїхав по робочій візі. От просто лояльний інспектор трапився – і все вийшло. І цей чоловік відповів польській державі взаємністю. Він працює легально, успішно будуючи метро у Варшаві, платячи податки і інтегруючись у польське суспільство.

На жаль, вистачає і негативних децизій. На 98 позитивних у мене є 10 негативних. При цьому, системи у негативних децизіях теж я поки що не простежую. Все – справа випадку. Наприклад, робив карту побиту чоловікові і дружині. Однакові документи, подавали в один день, доносили документи одночасно. Результат: вона отримала карту побиту на три роки. Він – відмову. Мало того, його одволанє (апеляція)  три роки  розглядалася ужендом справ іноземців на Таборовій 33 і зрештою цей чоловік карту отримав, а рішення воєводи про відмову шеф уженду скасував.   Поки ж рішення вищою інстанцією не ухвалено, для нормального функціонування, ми беремо в уженді довідку про те, що справа в процесі і це дає можливість зареєструватися, зробити мельдунок, нормально працювати і платити податки, поки справа розглядається. Єдина незручність – рішення у справі треба чекати на території Польщі. Не можна їхати в іншу країну ЄС. В країну звідки приїхав – можна. Тільки в’їхати не можна буде. Доведеться робити візу. У цій же родині, я робив карти побиту двом донькам. Одна уже має карту побиту на три роки – інша отримала листа про те, що її вньосек залишено без розгляду, бо вона не забрала на пошті лист і не донесла документи. Було подано прохання про повернення терміну, а поки воно розглядалося, дівчина вирішила поїхати в Україну і… дістала на кордоні депортацію. Лист про те, що вона не забрала лист дійшов до адресата. А попередній чомусь не дійшов. У цьому випадку пошта польська вирішила долю дозволу на перебування і побит. Коли ви пропустили листа – доведеться писати скаргу (рекламацію) на пошту польську, щоб довести відділу справ іноземців, що не ваша провина у тому, що ви не отримали листа і не донесли документи.

У мене є кілька клієнтів, які пропустили листи, їхні вньоски залишили без розгляду і тепер вони у підвішеному стані. Їхня доля у такому випадку залежить від того, чи дозволить інспектор повернути термін і чи не перевіряють документи у такої людини до позитивних змін у її справі. Як перевірять – депортація. На жаль.

ЩЕ ВАЖЛИВО, Потрібно розрізняти типи документів. Є браки формальні, без яких не зареєструють вньосек взагалі. Це 

1 Повністю і правильно заповнений вньосек.  У разі як ви щось напишете неправильно  – Вас попросять це виправити у першому листі до вас і ви зможете виправити, прийшовши на відбитки

2 Оплата. Її можна принести коли здаєте відбитки. при подачі можна не платити. 

3 Фотографії. Мусять бути чотири однакові, нещодавно зроблені фото, на яких 70 відсотків займає обличчя

4 Відбитки. Ну, тут зрозуміло. 

5 ДОДАТОК НОМЕР ОДИН ВІД РОБОТОДАВЦЯ. Недонесення цього документу означатиме, що вньосек залишать без розгляду. Якщо у документі мусить бути два підписи роботодавців, а є підпис тільки одного спільника – те саме. Це не буде вважатися документом.  Раніше браком формальним також вважалася інформація старости. Нині навіть без інф старости ставлять печатку, отже певно це уже браком формальним не вважається, але я б рекомендував не ризикувати і принести інф старости, або повідомити коли ви принесете і попросити про продовження терміну донесення до часу, поки у вас буде інф старости. 

6 Показати оригінал паспорта і надати копію усіх заповнених сторінок паспорта.

РЕШТА ДОКУМЕНТІВ – БРАКИ МАТЕРІАЛЬНІ, Їх за законом потрібно доставити впродовж 14 днів, як написано у листі, який ви отримаєте при здачі відбитків.  Ще раз. Якщо у вас немає нині дозволу на роботу чи якогось іншого документу  –  це не завадить вам подати вньосек на побит часовий. Часто люди вигадують собі різні обмеження і через це страждають потім. Не читайте дурниць. Особливо, коли щось на цю тему написано для громадян України мовою совка – російською. Це завжди обман або дезінформація. 

Безкоштовна консультація у разі потреби через фейсбук Ivakhniuk Oleksandr.  Тут можна прочитати правила платної співпраці Телефоном  +48 730150901 (краще писати смс,  або ПИСАТИ на viber чи ПИСАТИ на whatsup. Якщо на текстове повідомлення реакції немає – тоді телефонуйте: +48 730150901 Нижче – посилання на інші тексти рубрики, які відповідають на питання:

Зміна роботодавця і карта побиту 

Як написати odwolanie od decyzji wojewody? 

Як донести документи і які документи треба доносити?  

Чому відмовляють у карті побиту? 

Скільки чекати на карту побиту? 

Процедура укладення шлюбу з громадянином Польщі описана тут 

Процедура влаштування дитини у польський дитсадок описана тут

Подача на карту резидента описана тут 

Студентська карта побиту – процедура описана тут 

Карта побиту коли не вчишся, не працюєш, на провадиш бізнес- перебуваєш на утриманні  

Карта побиту підприємця: кому вона світить, а кому не варто навіть пробувати? 

Karta rezydenta dłógoterminowego UE – як отримати та хто може отримати?

Підготовка до співбесіди для отримання карти сталого побиту за польським походженням

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі. ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Карта Приватбанку 5457082280287793 PKO bank polski 30 1020 1097 0000 7902 0272 9754 Odbiorca Oleksandr Ivakhniuk Tytul przelewu Wsparcie Radio bez cenzury

Цей текст – інструкція для тих, хто хоче сам у всьому розібратися… Як податися під час карантину? Як донести документи? Як оскаржити рішення? Відповіді на всі ці та інші питання  – тут. 

СЛУХАТИ ПРЯМИЙ ЕФІР

Водночас, я можу все це зробити за вас.  Про правила співпраці зі мною читайте тут

Зверну увагу тих, хто читає текст тільки до цього місця, або взагалі не читає і телефонує з запитанням: “Ви Олександр?” – так, я Олександр, Чи маєте Ви хвилинку? ЯКЩО ВЗЯВ ТРУБКУ, ТО ЗРОЗУМІЛО, ЩО МАЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Чи можна у вас отримати консультацію? НУ ЗВИЧАЙНО Ж МОЖНА. ПРО ЦЕ НАПИСАНО НА САЙТІ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Чи займаєтесь ви легалізацію перебування?” –  ТАК, Я ЗАЙМАЮСЯ!!! ЯК НАПИСАНО НА БАНЕРІ ВИЩЕ!!!!!  “Як з Вами звязатися?” –  телефон і електронна пошта – на видному місці!!!!!!  Подібні запитання я вважаю проявом ідіотизму і це додає вартості моїй роботі. Крім того, перед відповіддю на Ваше питання, я буду розпитувати про те, чому ви про все це питаєте: бо ви розумово відсталий чи не вірите у те, що написано? Якщо не вірите у те, що написано, навіщо ви дзвоните? Телефонуйте тільки якщо впевнені, що все вищенаписане зрозуміли. Одразу ставте Ваше питання і я Вам детально на нього відповім. Я хочу вам допомогти, але я не можу мати справу з ідіотами. Який сенс щось комусь розказувати, якщо він не може прочитати і зробити як написано? Тобто, якщо ви адекватна людина з мозком – сміливо набирайте. Я докладно відповім на всі питання, ВІДПОВІДЕЙ ЯКИХ ВИ НЕ ЗНАЙДЕТЕ У ТЕКСТІ. Якщо ж відповідь є у тексті я запитаю чи ви читали текст і якщо не читали то чому?. Одним словом, ми даремно витрачатимемо час, то немає сенсу дзвонити. Вам здасться цей опус проявом снобізму? Можете так вважати. Я ж вважаю, що я таким чином відлякую ідіотів і маю справу тільки з людьми з мозком. Оскільки я консультуватиму вас безкоштовно, то, я вважаю, мені можна це пробачити. Тим більше, що якщо зробити все, як написано вище, від мене буде вам користь. І навпаки, якщо поставити усі ці дебільні запитання, ви матимете лише негатив від спілкування. Який сенс? Немає. 

Хочете заплатити дорожче – запитайте чи я Олександр, чи я  займаюся я картами побиту, чи інформація ще актуальна (бо мало що пишуть в інтернеті) і як зі мною зв’язатися?

Wersja polska

English version

Дуже важливо памятати, що фотостудія поряд  з ужендом на маршалковській працює тільки до 14.30, тому якщо у вас немає фотографій і ви сподіваєтесь їх зробити біля уженду – то зважайте на це. Всередині автомат для фотографувавння на документи уже працює, просто його переставили у довгий коридор на початку   

Каса всередині працює. Перерва теж з 12 до 12 45 здається. 

Процес подачі документів на карту побиту у час карантину описано за лінком. Клікайте тут 

 

 

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації