Статистика у цивілізованій країні: море відкритих даних і важливих знань

sensusАвтор Ira Bondarenko

Що мене найбільше здивувало, захопило, надихнуло у моєму навчанні, це дослідження даних місцевого управління статистики.

Census (укр. Перепис) збирає статистичні дані відповідно до Конституції, у якій сказано, що кількість конгресменів на штат обирається відповідно до кількості мешканців. Ну то треба знати, скільки мешканців.

Але Census уже давно пішов набагато далі, ніж просто порахувати виборців. Він рахує все. І коли я кажу “все”, то в даному випадку я не перебільшую, а навіть применшую.

Він рахує людей (вік, стать, місце роботи, одружений чи нє, скільки людей живе в будинку, скільки на квадратний метр людей, де вони працюють, скільки часу їздять на роботу і чим, якої вони етнічної приналежності, скільки у них дітей, батьків, пенсіонерів і ще багато).

Він рахує гроші (зарплата, податки, середній рівень доходу, вартість будинку, оренди житла і безліч до всього цього індексів, виробництво, вартість продуктів).

Він рахує транспорт (довжину маршрутів, час, кількість, періодичність).

Друге. Census рахує це дуже періодично. Раніше це було щодесять років. Тепер це щороку. Дані збираються постійно, щодня. Кожна шоста сім’я раз на рік отримує опитувальник, або короткий, або довгий, і її обов’язок – його заповнити і надіслати.

Третє. Він рахує територіально. Якщо вам потрібно знати, скільки конкретно людей живе в Ірпіні, якої статі, етнічної приналежності, скільки у них дітей, в який дитсадок вони ходять, скільки кімнат в будинку, скільки за будинок в середньому платять, на якому транспорті куди їздять, скільки витрачають на продукти, куди ходять в магазин, а куди в церкву – ви маєте можливість отримати ці дані за 5 хвилин, з яких 4 хвилини величезний сайт Census конвертує ваші дані в zip-file.

Четверте. Він безкоштовно надає карти. Shape файли для створення карт, з усіма кордонами, у різних географічних системах проекції – 5 хвилин, і вони у тебе.

Хочеш знати, скільки у тебе на районі бухають, приймають наркотики (і які), скільки згвалтувань і вбивств? Хочеш дані за останні 5 років, 3 роки чи за рік? Хочеш порівняти з попереднім періодом? 5 хвилин, і дані у тебе.

Хочеш дані в excel, csi, shp, doc – бери в чому хочеш. Все є.

Сайт настільки величезний, що навіть якщо я щодня буду по вісім годин його досліджувати, то мого життя на нього не вистачить. У довіднику, як цим сайтом користуватися, було зазначено, що немає людини, яка розбирається в усьому сайті. Є люди-експерти в окремих його частинах, темах.

Хто хоч раз заходив на сайт управління статистики України, зрозуміє мене. Там висить десять пдф-ок. Olena Tokmylenko точно мене зрозуміє. Як вона намагалася знайти на українських ресурсах хоч якийсь shape файл, аби намалювати карту веломаршрутів.

А тут просто океан знань і даних. Я в шоці і у захваті.

Для людей, що не готові ритися в купах інформації на сайті Census, Нью Йорк таймз люб’язно розробив здоровенну карту з деякими, найцікавішими широкій аудиторії даними (не всіма!).
З вами нею і ділюся. А сама продовжую ритися в загальному стоці, аби знайти, скільки мешканців невеличкого села Кентландс їздять на роботу на велосипеді.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації