“Спочатку нам необхідно збудувати заклади освіти, а після цього розбудовувати житлові масиви”. – Геннадій Сінцов

Сінцов фотоГолова Дарницької РДА Геннадій Сінцов відповів на запитання, які виникають у місцевих жителів.

Кор. Судячи з тих офіційних відповідей, які в мене є, складається враження, що РДА ні на що в районі не впливає, або ж тільки має пояснення, чому вона не може на це вплинути. Отже, питання таке – поблизу озера Сонячне є територія, на якій розташовано паркінг. Цю територію паркінг фактично самозахопив, бо не має жодних дозвільних документів, ця територія не передбачена Генеральним планом для паркінгу. Ваше ставлення до цього питання як голови РДА – його будуть узаконювати чи все-таки паркінг попросять «на вихід»?

 

Г.С.  Наскільки я знаю, до КП «Київтранспарксервіс» підприємство звернулось з проханням надати цю ділянку для паркувального майданчику…

 

Кор. В тимчасове користування?

 

Г.С. – Так, в тимчасове користування.

 

Кор. Тобто, через деякий час їх посунуть?

 

Г.С. – Обов’язково мають посунути.

 

Кор: Ви чули назву «житловий комплекс «Традиція»? Наразі збираються підписи, щоб його не було. Ви можете прояснити ситуацію?

 

Г.С: Є таке собі ТОВ «Оріон-Експерт», яке розпочало будівництво ЖК «Традиція» по вул. Пчілки, 3 у 4-му мікрорайоні житлового масиву «Позняки». Відповідно до презентації ЖК «Традиція», там буде 4 житлових будинки. Загальна площа – 65тис. кв.м., 821 квартира.

 

Кор. Ви просто озвучте свою позицію щодо цього будівництва.

 

Г.С. Моя позиція – мовою офіційних документів. Я став головою РДА в четверому місяці 2014 року. Вже в восьмому місяці цього року було підготовлено перший лист від РДА стосовно того, що спочатку нам необхідно збудувати заклади освіти, необхідні для життєдіяльності мікрорайонів 4 та 4А, а після цього розбудовувати житлові масиви. І таких листів було декілька.

 

Кор. І яка реакція?

 

Г.С. На даний час офіційної реакції міської влади на наше прохання немає. Ми надсилали відповідні звернення і до народних депутатів України, але поки що відповіді також немає.

 

Кор. Але місцеві жителі могли б напряму звернутися до власника цієї будівельної компанії з проханням не влаштовувати колапс. У Вас є інформація, хто є її власником?

 

Г.С. Я Вам можу потворити тільки назву організації, яка будує. Це вся інформація, що в мене є… Після нашої зустрічі з директором на той час департаменту містобудування КМДА Спасибком (він зараз профільний заступник з питань містобудування) було вирішено розпочати будівництво школи на 1720 місць і на цей рік закладено 1 млн. грн для розробки проектної документації. Також там буде дитячий садочок…

 

Кор. Це буде  на території між Драгоманова, 6 А, Пчілки, 3 А, Пчілки 5… Так?

 

Г.С. Так

 

Кор. Виникає одразу ж питання – де стоятимуть машини, які там зараз стоять? Як РДА планує вирішити ці питання? Чи це клопіт власників авто?

 

Г.С. Якщо ми подивимось ДПТ даної території, то розрахунки там є, і під кожну машину, яка передбачається для встановлення, в ДПТ все є. Єдине питання – хто буде це будувати? Є детальний план території, по якому розписано кількість машиномісць – наприклад, в мікрорайоні 4 необхідно розмістити 5800 автомашин І розписується кожна позиція, де і який паркінг повинен бути – чи це багатоповерховий, або автопарковка. Тут все прописано. Єдине питання – хто буде виконувати будівельні роботи?

 

Кор. Тобто, є уявлення, де це все має бути?

 

Г.С. Так.

 

Кор. Ще один момент. Коли, Ви сказали, почнеться будівництво ліцею-гімназії?

 

Г.С. В цьому році закладені кошти для розробки проекту.

 

Кор. Люди, які проживають біля Слов’янської гімназії, вважають, що озеро, яке розташоване поблизу, під час будівництва зникне. Це так?

 

Г.С. Ні. Там буде розташований сквер. Яким чином збережеться озеро – це питання до будівельників. Зараз розробляється проект школи. Для того, щоб знати всі деталі, нам необхідно подивитись цей проект.

 

Кор. Стадіон засиплять?

 

Г.С. Стадіон засиплять, але він залишиться стадіоном.

 

Кор. Він, здається, ні в кого не на балансі?

 

Г.С. Колись, років десять тому депутат Київської міськради Кір’ян за бюджетні кошти зробив собі стадіон, але забув його оформити… В міської влади ще не дійшли руки, щоб зробити справді стадіон. Впевнений, що під час будівництва закладу освіти стадіон буде приведено у відповідний порядок, але не можу сказати, в яких межах. Можливо таке, що він буде меншим, бо головна проблема – це відсутність закладів освіти. Слов’янська гімназія, яка там є, майже удвічі переповнена на даний час. Колись проектом передбачався заклад на 1100 учнів, зараз запроектовано заклад на 1720 учнівських місць. Це найбільший середній заклад освіти в Україні, і він має бути там збудований.

 

Кор. Наступне питання – озеро «Сонячне». Є інформація, що у власників ресторану на розі Ревуцького і Здолбунівської, закінчився термін оренди земельної ділянки у 2012 році. Чи відповідає дійсності ця інформація і яким чином вирішуватиметься ця проблема? Чи власники намагатимуться узаконити…

 

Г.С. Коротко відповім – намагатимуться узаконити.

 

Кор. Яка позиція РДА з цього приводу?

 

Г.С.  З якого? Чи потрібно узаконювати земельну ділянку?

 

Кор. Так. Чи потрібно узаконювати земельну ділянку ресторану, який перегородив доступ до води всупереч закону

 

Г.С. Київська міська рада повинна визначитись, чи має бути там заклад харчування? Якщо так – обов’язково має бути відведення земельної ділянки, для того, щоб підприємці, навіть соціально відповідальні, сплачували земельний податок.

 

Кор. Вони не сплачують земельний податок, бо в них немає угод?

 

Г.С. Я думаю, що до податкової вони сплачують відповідно до тих угод, які були укладені раніше.

 

Кор. До речі, земельний податок – він іде Дарницькому району чи він іде у місто?

 

Г.С. Приймає бюджет міста виключно Київська міська рада. Тому податки ідуть у Дарницьку податкову, але ми всі формуємо бюджет міста. Тобто, податок надходить до Дарницького району, але чи повертається конкретно ця сума – я не можу сказати.

 

Кор. Ще одна конкретна земельна ділянка, стосовно якої виникають сумніви. Фірма називається «Відродження»  Будмайданчик на Драгоманова, 10 не використовується за призначенням  вже протягом декількох років. У відповідях, які я отримав, йдеться про те, що стосовно цієї земельної ділянки триває судовий розгляд. Яка зараз ситуація, що там буде?

 

Г.С. Я не можу зараз сказати.

 

Кор. Це поряд з ОСББ, яке єдине відвело собі земельну ділянку. Не памятаєте?

 

Г.С. Ми перевіримо.

 

Кор. Наступне питання. Яка ситуація в галузі співпраці РДА з Нацполіцією, чи знайдено спільну мову?

 

Г.С. Ви знаєте, що Київський міський голова В.Кличко підписав меморандум з Нацполіцією про співпрацю на території м.Києва. Цей меморандум було опрацьовано РДА з залученням представників поліції. Ми розробили свій план заходів – структурні підрозділи РДА написали свої пропозиції щодо співпраці. Вийшов достатньо товстий, можна сказати, підручник. Ми направили його до Дарницької поліції і чекаємо від них пропозицій для створення такої собі «дорожної карти» на 2016 рік.

 

Кор. Якщо б Ви розмістили на своєму сайті цей та інший документи, було б зрозуміло, що Дарницька РДА реально існує. Те, що Ви розказуєте, свідчить про те, що робиться велика робота. І відповідні питання виникали б до того, до кого Ви звернулися, а не до Вас. Бо виникає ситуація, коли сміттєвози, евакуатори стоять просто на дорозі…

 

Г.С. Давайте по черзі. Оскільки керівника Нацполіції в районі немає, а є виконувач обов’язків, то на даний час в нас невелика перерва, поки підбирають достойного керівника Нацполіції в Дарницькому районі. Основні питання, які ми обговорювали після підписання меморандуму – це ліквідація стихійної торгівлі. В районі є 3 станції метро – «Харківська», «Позняки», «Осокорки», і нині активно ведеться ця робота. Ви можете проїхати зараз на метро «Харківська» і подивитись – ми тримаємо там серйозну оборону проти стихійної торгівлі. І, оскільки, на мій погляд, на сьогодні поліція докладає недостатньо зусиль для вирішення цього питання, я підписав листа на Хатію Деканоїдзе, щоб вона звернула на це увагу і допомогла нам.

Кор. Я так розумію, малими архітектурними формами Ви теж не займаєтесь?

 

Г.С. З 2009 року цим займається відповідний структурний підрозділ КМДА – Київське інвестиційне агентство.

 

Кор. Останнім часом збільшується кількість незаконно встановлених МАФів – на газонах, тощо. Робиться це в першу чергу під виглядом того, що цей кіоск – «соціально значимий». Чи маєте Ви якісь запобіжники проти цього, як Ви можете протидіяти цьому процесу?

 

Г.С. По перше, на території Дарницького району незаконно встановлених МАФів немає. Якщо вони з’являються, ми демонтуємо їх протягом 3-х днів. У нас є з підприємцями домовленість – ми не заважаємо працювати, ви не ставите нових МАФів. І протягом останніх двох років незаконних МАФів не з’являється. Якщо ми кажемо про «Київхліб», то це МАФи, які були встановлені відповідно до інвестиційного договору, що був розроблений КІА. Тому сказати, що це незаконні МАФи, я не можу.

 

Кор. Але Ви погоджуєтесь з тим, що поява нових кіосків на газонах – це ненормальне явище?

 

Г.С.  Погоджуюсь. Десятки листів були написані на «Київхліб» та департамент благоустрою про те, що нам необхідно погоджувати встановлення цих кіосків таким чином, щоб вони не заважали людям і не стояли на зелених зонах. На мою думку, «Київхліб» з цими кіосками підклав велику свиню київській міській владі. З одного боку – проблема є, а з іншого – ми бачимо біля кожного кіоску з соціальними сортами хліба чергу в 20-30 осіб, тобто такі кіоски потрібні. Але треба обирати відповідні місця для їх встановлення, і в жодному випадку не на зеленій зоні.

 

Кор. Наступне питання. Завдяки спілкуванню з депутатом Київради Ганною Сандаловою мені стало відомо, що на Здолбунівській планується будівництво величезного комплексу – супермаркету, навколо якого в свою чергу забудовник збудує дитячий садок і багато житла…

 

Г.С.  Ви кажете про так званий «Ашан»?

 

Кор. Так. Ви бачили рекламне відео «Київміськбуду», де вони кажуть, що це красиво?

 

Г.С.  Так, бачив. Мені здається, це помилка їх рекламного відділу. Я не вважаю, що таке відео приваблює нових інвесторів для купівлі житла. Якщо ми кажемо про мікрорайони 4 і 4А – то тут житло вже все збудоване, нового житла не буде. Може йтися лише про продаж вже існуючого житла. В 2005 році був прийнятий ДПТ, в 2010 році внесли до нього зміни – винайшли земельну ділянку, на якій розмістили торгівельно-розважальний комплекс. Моя думка як голови РДА – нам необхідно, даючи право великим інвестиційним компаніям, які вкладають кошти в місто, на будівництво таких комплексів, одночасно знаходити такі місця, де вони не будуть заважати людям. Комплекс, про який ми говоримо, займе велику ділянку, на якій передбачалося побудувати заклад охорони здоров’я. Але є домовленості забудовника – фірми «Ашан» – з київською міською владою про те, що вона за свої кошти в рамках пайової участі збудує дитячий садочок. І в цьому році вони мають розпочати будівництво цього садочка – на 260 чи 270 місць. Я думаю, що навпроти можна було б винайти місце для розміщення цього торгівельного центру.

 

Кор. Яка доля малоповерхової забудови у Дарницькому районі? Можна закликати людей, які тут живуть: ви хочете, щоб вас не знесли – наведіть тут порядок, і вас не знесуть…

 

Г.С. Я не думаю, що цей заклик до мешканців міста Києва та Дарницького району щось змінить. Навряд чи самостійно приведуть до ладу всі ці ділянки. Я на своїй сторінці у фейсбуці виклав фотографію маленького зеленого майданчика, на якому протягом зими вигулювали собак. І достатньо багато там було екскрементів собачих та іншого сміття. Виклав з одним питанням: хто має за цим слідкувати? Коли мешканці кажуть, що в нас немає місця паркування, то винна влада, яка не забезпечила і так далі. Хто має зробити це – слідкувати за чистотою майданчиків? Розгорнулася велика дискусія, і багато людей питають – а що РДА зробила, щоб наші собаки не гадили на газонах?

 

Кор. У нашому будинку эмайданчик є спеціальний майданчик для собак і жодної РДА ми не чекали…

 

Г.С. Я кажу тільки про те, що дуже часто наші мешканці вважають, що абсолютно все за них хтось має зробити. На території Дарницького району розташований один з найбільших приватних секторів в Києві – це Осокорки Дачні, Борничі. Ці місця як приватна забудова залишаються і ніхто нічого там забудовувати не буде. Але на території біля озер Прірва та Гарячка ДПТ запроектовано заклади охорони здоров’я.

 

Кор. Там уже навіть будівельні роботи проводяться…

 

Г.С Ні. Тут проводили будівельні роботи, але вони були незаконні і були призупинені. Міська влада має викупити ці приватні ділянки і збудувати тут заклад охорони здоров’я. На мою думку, в найближчий час цього не відбудеться, бо навряд чи знайдуться кошти, щоб скуповувати ці земельні ділянки. Тому, на мій погляд, торгівельний центр що планується будувати навпроти, мав би скупити ці ділянки, вільні від забудови. Тому я вважаю, доцільно було би поміняти місцями – торгівельний центр на цій території нікому б не заважав, а на місці його планованого будівництва збудувати заклади соціальної інфраструктури.

 

Кор. Але для цього потрібно рішення Київради, а це 120 депутатів…

 

Г.С. Від Дарницького району до Київради обрано 20 депутатів – шоста частина її загального складу.

 

Кор.  А яка у Вас співпраця з депутатами Київради та народними депутатами України, обраними від Дарницького району? Вони Вам допомагають?

 

Г.С. Насправді співпраця достатньо тісна, хоч і не з усіма. У нас в районі 16 виборчих округів, від яких до Київради обрано 20 депутатів. Є округи, від яких депутатів зовсім немає, і є 4 округи, від яких до Київради обрано по 2 депутати. Це відповідно до нового виборчого закону. Маємо «Солідарність» – 6 депутатів, «Самопоміч» – 8 депутатів, «Батьківщина» – 4 депутати і «Свобода» – 2 депутати.

 

Кор. А по персоналіях? Чи можете назвати найактивнішого і того, який пропав?

 

Г.С. Так. Наприклад, «Самопоміч» прийняла рішення про те, що залишаються працювати у нас в районі депутати Сандалова, Марченко і Стрижов, і ми з ними співпрацюємо. Інші депутати від «Самопомочі» по Дарницькому району закріплені за іншими районами. Депутати від «Солідарності» працюють всі, найбільш активні, мабуть це Гончарови, Сулига, Дегтярьова – це ті, які питають, чим можуть допомогти і активно співпрацюють. «Батьківщина» – Сергій Паладій, достатньо активний, зараз взявся за пошук грошей для 652-го садочку, і думаю, що завдяки йому ми зрушимо з мертвої точки. По «Свободі» – досить активний Бохняк Володимир і по «Єдності» – співпраця найбільш налагоджена з Павликом, який є членом бюджетної комісії і під час прийняття бюджету ми активно взаємодіяли.

 

Кор. Конкретне питання, що стосується переходів та фірми «Сентіс», яка виграла тендер і не виконує свої зобовязання по інвестиційному договору. Чому з нею не розірвуть угоду?

 

Г.С. Угоду укладала КМДА, тому це запитання до неї.

 

Кор. Ви навіть не можете поставити про це питання?

 

Г.С. Ми неодноразово зверталися з офіційними листами про те, що «Сентіс» не виконує зобов’язання по інвестиційному договору. Але протягом останніх трьох тижнів «Сентіс» на нашу вимогу виставляє охорону згори на станціях метро. Відбувся також мій перший особистий контакт з представниками «Сентіса», які попросили визначити конкретні переходи, в яких вони будуть робити ремонти відповідно до умов інвестиційного договору. Я думаю, що ми зрушимо з мертвої точки. Вони також наголошують на тому, що до цього питання стихійної торгівлі не хотіла вирішувати якраз міліція, яка, навпаки, була в ній зацікавлена. Можете під’їхати до метро, подивитись, сфотографувати, якщо є думка, що там щось не так…

 

З відповідей, підтверджених документами,  зрозуміло, що по кожному проблемному питанню Дарницька РДА має свою позицію, здійснила певні кроки у межах своїх повноважень. Тобто, ілюзія бездіяльності дарницької влади створюється неефективною роботою держслужбовців, відповідальних за інформування людей, що живуть у Дарницькому районі. Водночас, з огляду на запити Дарницької РДА і відповіді або їх відсутність від різних державних органів та комерційних структур виникає думка, що районна адміністрація має такі ж повноваження і можливості як кожен пересічний громадянин.  Голова РДА пише листи до державних органів, йому відповідають відписками.

І тільки у разі, як проблема набуває резонансу – з доброї волі або міської влади, або комерційної структури  – винуватця проблеми, у районі може щось вирішуватись на користь його жителів. Таке склалося враження. Тобто, ми, місцеві жителі, сприймаємо голову РДА і всю РДА як орган влади, а він, з огляду на його куці можливості і повноваження, таким не є.

      Golova-Darnytskoyi-RDA-Gennadij-Sintsov-pro-problemy-Darnytskogo-rajonu-i-shlyahy-vyrishennya

Сам факт спілкування голови РДА з журналістом, який розвиває власний проект, а не є членом якоїсь редакції, (куди можна зателефонувати і сказати, щоб інформація не виходила в ефір) – це уже позитивний сигнал. Думаю, жоден голова РДА у іншому районі Києва ще такого досвіду не має.  Зараз викладаю аудіо. Згодом буде немонтоване відео.

 

У разі, як хтось з читачів захоче на волонтерських засадах розшифрувати звук і перевести його у текст  –  зробіть це і відправте текст на пошту [email protected] Я інформаційно вам відпрацюю. Наприклад, буде лінк на вашу ФБ сторінку або ваш сайт у цьому інтерв’ю, або ж реклама ваших товарів і послуг буде розміщена у інтернет-магазині на сайті. Отже, слухайте і коментуйте. Не будьте байдужими. Інформації багато. Є і позитивна. Але переважно, нічого хорошого. Жодних пропозицій стосовно скасування ухвалених ідіотських рішень Київради стосовно забудови  житлом і так переповненого житлом району Дарницька РДА не ініціює. Принаймні, я про такі судові позови, пропозиції чи проекти рішень не знаю   Пізніше додам документи, сфотографовані з дозволу голови Дарницької РДА у його кабінеті  і відео.

На відео нижче – вхід у кабінет голови РДА.  Нічого особливого. Просто експерименти з контентом. Наступне відео – намагання протиставити свою роботу стандартним уявленням про те, як воно має бути. Не виключаю, що викладення такого відео не має сенсу. Але, подивимось за кількістю відвідувачів…

Слухайте також звук записаної таємно розмови дарницького високопосадовця з забудовниками, де йдеться про хабар за вирішення питання про дозвіл на забудову

      Zapys-rozmovy-chynovnyka-rajonnogo-masshtabu-z-zabudovnykamy-pro-vartist-poslugy-z-vydilennya-zemli-

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації