Українську школу  імені Героїв Крут у Іспанї перейменували  у “Стожари”. Наступ «русского міра»?

Фрагмент відповіді вчительки батькові однієї з школярок

Про дивний факт повідомляє громадська організація «Воля», що об’єднує українців Іспанії. У заяві з цього приводу, зокрема, йдеться:

«Координатор Північного осередку організації Геннадій Бєлов повідомив про тривожну ситуацію, що склалася у ЗУНЗ школа ім. Героїв Крут в м. Мостолесі, де до недавнього часу навчалися його донька і племінниця, а саме: без згоди батьків, які фінансують діяльність школи, незважаючи на особливо шанобливе ставлення світового українства до світлої пам”яті юних добровольців, що полягли у 1918 році біля станції Крути, захищаючи Вітчизну від московських загарбників, голова асоціації “За майбутнє України”, яка одночасно є директором вищевказаного навчального закладу – Мар’яна Палько – перейменувала його на школу “Стожари”, викликавши справедливе обурення в середовищі українських патріотів, що дізналися про цей прихований акт духовного вандалізму.
УПА “Воля”, основним напрямком діяльності якої є збереження національної ідентичності громадян України за межами рідної землі, а також виховання у дусі національного патріотизму молодого покоління українських міґрантів активно сприяла становленню школи ім. Героїв Крут. Ця школа була заснована в м. Алькорконі вчителями, звільненими колишньою директоркою одного з ЗУНЗ Мадридської автономії через спротив її намірам  запровадження на догоду прокремлівськиму режиму Януковича російськомовних класів у твердині української освіти за кордоном. Вчителів підтримали батьки понад 30-ти дітей, яких вони навчали. Новостворений ЗУНЗ розпочав навчальний процес 19 січня 2013 року. Враховуючи те, за яких обставин і з якою метою було засновано школу, а також наближення 95-ї річниці загибелі юнаків під Крутами,  29 січня того ж року, на пропозицію вчителя історії Івана Вовка, школа отримала назву – Імені Героїв Крут. Пропозицію було прийнято одностайно педколективом цього навчального закладу.
Варто відмітити чітку й однозначну позицію директора Міжнародної української школи Людмили Іванової та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Іспанії Сергія Погорельцева, які в період правління Януковича-Азарова, працюючи у структурах, очолюваних одіозними міністрами Табачником і Кожарою, забезпечили максимальне сприяння проведенню атестації учнів школи ім. Героїв Крут, таким чином легалізувавши її в середині навчального року у складі МУШ та надіславши клопотання до державних установ Іспанії про надання приміщення для організації навчального процесу.
Однак, внутрішня ситуація, що склалася у школі, не сприяла її утвердженню і розвитку. Протягом двох років діяльності тричі змінювалися директори, аж поки цю посаду не зайняла голова асоціації “За майбутнє України”, тобто очільниця формального засновника вказаного ЗУНЗ – Мар’яна Палько, яка до приїзду в Іспанію проживала у Закарптській області. Саме вона 20 вересня ц.р. через мережу WhatsApp звернулася до групи батьків з дивною пропозицією перейменування школи. СМС Не отримавши від них жодної відповіді, Мар’яна Палько у середині листопада вже поміняла назву школи на сторінці у соціальній мережі Facebook  та в документації закладу. На логічне запитання Геннадія Бєлова – батька дитини, яка навчалася у школі ім. Героїв Крут, на якій підставі вона це зробила,

директор відповіла зухвало, брутально і образливо.

смс 2Сам факт існування в Мадриді школи з такою глибоко патріотичною назвою, поза сумнівом, не дає спокійно спати агентам з Луб’янки.
Заради справедливості слід зазначити, що у школі ім. Героїв Крут в м. Мостолесі працювала і продовжує педагогічну практику як вчитель молодших класів та інших предметів вже колишня активістка  Оксана Мельник – уродженка м. Збараж Тернопільської області.  Оксана Мельник намагалася виправдати дії Мар’яни Палько, мотивуючи цей вчинок вимогами якихось нових вчителів цієї школи, що не бажали, з її слів, працювати за мізерну платню у школі, назва якої “…несе у собі погану ауру, бо йдеться про вбитих дітей, які не хотіли вмирати” (???).
УКРАЇНСЬКА ПАТРІОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ “ВОЛЯ” ЗАЯВЛЯЄ ПРО ПРИПИНЕННЯ БУДЬ-ЯКОЇ СПІВПРАЦІ З АСОЦІАЦІЄЮ “ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ” І ВИСЛОВЛЮЄ СПОДІВАННЯ НА АДЕКВАТНУ РЕАКЦІЮ ЩОДО ДЕСТРУКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЇЇ ОЧІЛЬНИЦІ ЗІ СТОРОНИ МІЖНАРОДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ, ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В КОРОЛІВСТВІ ІСПАНІЯ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ.

З проханням прокоментувати цю історію редактор сайту звернувся до пані Мар’яни. Чекаємо відповіді

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації