Як легалізувати перебування дитини? Інформація станом на 24 01 2024

Звертаю увагу, що громадян України – дітей, які в’їхали після 24 02 2022 року як і дорослих котрі не працюють або не провадять ФОП нині подавати немає можливості, якщо такі особи мають статус укр. Якщо ж статусу укр не було надано, або його втрачено – можна подаватися. Але люди  без статусу укр і без подачі на карту побиту  легально залишаються з дорослими.

Які документи потрібні при подачі? 

1 Заповнений вньосек, підписаний одним з батьків на 8 сторінці. На 7 підписувати у рамці не треба. Може бути один примірник для дитини. 

2 Умова винаймання житла де вписана дитина, як особа що має право там жити, або інший документ, який підтвердить, що дитині є де жити (умова ужиченя, мельдунок, заява власника.Умова винаймання з вписаною дитиною, звичайно – найкращий варіант) 

3 Свідоцтво про народження дитини оригінал показати копію залишити і простежити щоб підтвердили за згідність з оригіналом

4 Присяжний переклад свідоцтва про народження дитини оригінал показати, копію залишити  переконавшись що інспектор який приймає документи, завірив за згідність з оригіналом. Якщо висилаєте поштою – одразу зробіть нотаріально посвідчені копії усіх оригіналів і вкладіть до конверту тільки нотаріально посвідчені копії

5 Заява про кількість людей на утриманні, як на зразку нижче. Так, її можна написати від руки. Важливо там написати правду, бо ви пишете це під загрозою кримінальної відповідальності якщо це неправда. Тобто, якщо у вас дружина чи чоловік працює, а ви – ні і у вас одна дитина, то виходить що у працюючого члена родини двоє людей на утрниманні. Тобто, інспектор буде рахувати наявність грошей на перебування з розрахунку по 600 злотих на кожного члена родини чистими щомісяця після оплати за квартиру, відповідно до того, що написано в умові. 

                                                                                                                        Warszawa  24 09 2023

 

Imie nazwisko

paszport

data urodzenia 

obywatelstwo

 Oświadczenie

 Uprzedzony/a o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań art. 233 §1 KK  Oświadczam iż mam na utrzymaniu 2 osób – syna i żonę

 

Data podpis

6 Документи про те, що у родини є гроші на перебування з розрахунку 600 злотих на особу щомісяця після оплати за квартиру.  Що це можуть бути за документи?

а) Умови з роботодавцями членів родини, які працюють. Якщо провадять бізнес – то видрук з реєстру CEIDG чи KRS та інформація про те, що фірма реально працює (наприклад баланс фірми)

б) Податкові декларації дорослих членів родини щонайменше за минулий рік

ЗАПИТАННЯ: за скільки місяців потрібна довідка про доходи? 

ВІДПОВІДЬ: У першу чергу у вас просять підтвердити, що у Вас БУДУТЬ гроші на перебування усієї родини, коли вам дадуть карту дитині. Тобто, мусять бути АКТУАЛЬНІ НА ДЕНЬ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ умови з роботодавцями. Заичайно ж потрібні декларації податкові за минулий рік. ПІТ 37 якщо стосується працюючих батьків. Або ПІТ 36 якщо це індивідуальне підприємництво. Потрібно показати, що у вас щомісяця є 600 злотих чистими на кожного члена родини після оплати усіх видимих витрат. Наприклад, після оплати за квартиру. Наприклад, ваша спільна зарплатня за інформацією з умов з роботодавцями 3600 плюс 3600.брутто.  Тобто чистими десь 5 тисяч. За квартиру ви платите скажімо 3000. Залишається дві тисячі. Вас є троє у родині тобто 600 множимо на три. Виходить 1800 . Вам вистачає – вирішить інспектор. Так само порахуйте, з огляду на ваші доходи вашу кількість членів родини та вашу оплату за квартиру. 

7 Інформація, яка підтверджує, що дитина застрахована (Рапорт ZUS ZCNA і щомісяця до ухвалення рішення рапорти ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki щоб було зрозуміло, що дитина надалі застрахована. Більше про те, як працює страховка, щоб відділ справ іноземців її заакцептував –  читайте за цим лінком

ЗАПИТАННЯ: Чи потрібен при подачі вньоску дитині Załącznik 1 ? 

ВІДПОВІДЬ: Załącznik 1 – це документ від роботодавця і потрібен він тільки коли подається людина на перебування з працею. Якщо ваша малолітня дитина працює  і ви подаєте її на перебування з працею – потрібен. Якщо Ваша дитина не працює   (впевнений, що таких випадків 100 відсотків)  – Załącznik 1 від роботодавця не є потрібним. Мені здавалося, що це очевидно, тому я про це тут не писав, щоб не виглядати придурком. Але тепер написав, з огляду на кілька подібних запитань

9. Якщо батьки дитини не  є офіційно чоловіком і дружиною, але є родиною, ВАРТО додати документи, які свідчать, що ці люди провадять спільне домогосподарство. Наприклад, умова винаймання житла оформлена на одного члена родини, а другий вписаний як людина, що може там жити. Якісь платіжки чи листи на ваше прізвище і прізвище партнера на вказану адресу проживання, спільні фотографії ну і так далі. Тут треба подумати, які документи можуть довести, що ви разом. До речі, заява про кількість людей на утриманні від обох дорослих – теж варіант документу, який доводить, що це родина. Ця заява описана вище і є її зразок. 

Далі  – старий текст, який поки що тут залишаю. 

Скільки б років іноземцю не було – для кожного іноземця окремо подається окремий пакет документів з метою легалізації його перебування. Це польською мовою називається wniosek o zezwolenie na pobyt.  Треба або подати його поштою або ж записатися на подачу, дочекатися своєї черги і скласти вньосек в уженді. У мазовєцькому воєводстві уже не вийде просто заповнити вньосек стягнений з інтернету. Спочатку треба зареєструватися на порталі Inpol Стандартно, щоб іноземець отримав карту побиту, потрібно довести що він: застрахований, має де жити, має гроші на перебування і має що тут робити. У випадку дитини питання “має що робити” і “має гроші на перебування” доводять батьки. Мусить бути регулярний офіційний дохід по 730 злотих чистими щомісяця на кожного члена родини. Тобто, умови з роботодавцем  обох батьків чи одного, де разом буде 2190 злотих зарплатні чистими на трьох людей (чоловік, дружина, дитина) після оплати за житло . Якщо в умові винаймання житла вказано скільки ви платите за житло то регулярного доходу мусить бути 2190 плюс ще вартість житла у місяць. Якщо це неможливо – то треба щось комбінувати. Наприклад, переписати умову винаймання житла на умову uzycienia mieszkania типу ви живете безкоштовно. Або ж попросити роботодавця на час поки немає рішення, задекларувати більшу зарплатню ніж є. Зрештою, треба просто легалізувати ті доходи, які у вас є насправді. Якщо, наприклад, ви живете за рахунок допомоги батьків чи ще когось – подаєте документи про їхні доходи (якщо це доходи в Україні і довідки українською, то треба їх перекласти присяжним перекладом) Є маса різних способів. Якщо подаєте тільки мельдунок – мусите стежити, щоб мельдунок був чинний на день ухвалення рішення. Як правило, це неможливо, бо справи розглядаються дуже довго, тому умова винаймання чи uzycienia житла необхідна. Інформація про те, як отримати PESEL i MELDUNEK – за лінком 

Обовязково треба надати свідоцтво про народження дитини і його присяжний переклад. У разі як не маєте присяжного перекладача – напишіть мені – я дам перевіреного впродовж  кількох років. Україномовного з електронним підписом. тобто її документи можна просто роздрукувати і додати, або додати електронну версію до інполу. 

Як довести, що є гроші на прожиття? Довідка з банку не пройде, бо у довідці інформація про те, що на конто покладені гроші, а звідки вони там з’явилися і як часто зявляються – це там не відображено, а це є важливим. Саме це буде аргументом. Як довести, що дитина має де жити? Вона мусить бути вписана в умову винаймання житла, або замельдована. На жаль, власники житла бояться мельдувати чи вписувати в умови неповнолітніх, бо переживають, що наймач може зловживати довірою і перестати платити, а виселити родину з неповнолітніми вписаними в умову буде непросто. Тут є один варіант: шукати того, хто вам довіряє, а з тими, хто не хоче вписувати в умову дитину, не мати справ. Хай самі живуть у своїх халабудах. Мені вдавалося переконати власників житла де жили мої клієнти. Які були аргументи? “Не впишеш – вони змушені будуть шукати інше житло. Ти втратиш орендаря, якого ти уже знаєш і хочеш щоб він жив у тебе далі” Другий аргумент: “Обіцяю особисто прийти виганяти з хати людей, які зловживатимуть довірою”. Страховка. Якщо хоча б один з батьків працює – дитину треба зголосити до зусу і отримати у роботодавця друк ZUS ZCNA – зголошення до зусу члена родини. Але щомісяця до ухвалення рішення треба буде носити ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki, щоб інспектор відділу справ іноземців бачив, що ви і надалі там працюєте, а отже і дитина і ви застраховані.

При складанні документів важливо памятати: працівники відділу справ іноземців вас ненавидять. Вони вам цього не показуватимуть явно, бо скрізь стоять камери. Але при першій же можливості вам відмовлять. І особливо радісно працівникам відділу справ іноземців відмовляти родинам з дітьми. Ваша задача, як іноземця, дотриматись усіх вимог і не дати можливості шовіністу на посаді інспектора відділу справ іноземців зробити вам цю підлість. Це можливо. Для цього стежте за тим, щоб все у вашій справі було актуальне. Записуйтесь на перегляд справи, питайте про хід справи інтернетово. Там де є можливість спілкування з інспектором (це усі воєводства крім Мазовєцького) – телефонуйте, пишіть мейли, питайте. Проявляйте активність і всім своїм виглядом показуйте, що вам не байдуже яке буде рішення і що ви при першій вимозі доставите усі необхідні документи, якби інспектору здалося, що уже донесених документів недостатньо.

КОНСУЛЬТУЮ БЕЗКОШТОВНО +48 730150901 ТАК, Я ОЛЕКСАНДР, Я МАЮ ХВИЛИНКУ, Я ЗАЙМАЮСЬ КАРТАМИ ПОБИТУ, ТАК, У МЕНЕ МОЖНА ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ. СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ, ВІДПОВІДЕЙ НА ЯКІ НЕ ЗНАЙДЕТЕ НА САЙТІ. НЕ РОЗКАЗУЙТЕ ІСТОРІЙ, НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЛОВО “ДИВІТЬСЯ”. ОДРАЗУ ПИТАННЯ. І Я НЕГАЙНО І ВИЧЕРПНО ВІДПОВІМ

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації