Як легалізувати перебування дитини? Інформація станом на 12 07 2020

Якщо ви самі не хочете розбиратися і вам потрібна не консультація в щоб я все зробив замість вас за ваші гроші – не читайте текст нижче – перейдіть за лінком. Там правила співпраці на платних засадах

Скільки б років іноземцю не було – для кожного іноземця окремо подається окремий пакет документів з метою легалізації його перебування. Це польською мовою називається wniosek o zezwolenie na pobyt.

Треба або подати його поштою або ж записатися на подачу, дочекатися своєї черги і скласти вньосек в уженді. Стандартно, щоб іноземець отримав карту побиту, потрібно довести що він: застрахований, має де жити, має гроші на перебування і має що тут робити. У випадку дитини питання “має що робити” і “має гроші на перебування” доводять батьки. Мусить бути регулярний офіційний дохід по 528 злотих чистими щомісяця на кожного члена родини. Тобто, умови з роботодавцем де буде 1600 злотих зарплатні чистими на трьох людей (чоловік, дружина, дитина) вистачить, якщо ви нічого не платите за житло. Якщо в умові винаймання житла вказано скільки ви платите за житло то регулярного доходу мусить бути 1600 плюс ще вартість житла у місяць. Якщо це неможливо – то треба щось комбінувати. Наприклад, переписати умову винаймання житла на умову uzycienia mieszkania типу ви живете безкоштовно. Або ж попросити роботодавця на час поки немає рішення, задекларувати більшу зарплатню ніж є. Зрештою, треба просто легалізувати ті доходи, які у вас є насправді. Якщо, наприклад, ви живете за рахунок допомоги батьків чи ще когось – подаєте документи про їхні доходи (якщо це доходи в Україні і довідки українською, то треба їх перекласти присяжним перекладом) Є маса різних способів. Якщо подаєте тільки мельдунок – мусите стежити, щоб мельдунок був чинний на день ухвалення рішення. Як правило, це неможливо, бо справи розглядаються дуже довго, тому умова винаймання чи uzycienia житла необхідна. Інформація про те, як отримати PESEL i MELDUNEK – за лінком

Як довести, що є гроші на прожиття? Довідка з банку не пройде, бо у довідці інформація про те, що на конто покладені гроші, а звідки вони там з’явилися і як часто зявляються – це там не відображено, а це є важливим. Саме це буде аргументом. Як довести, що дитина має де жити? Вона мусить бути вписана в умову винаймання житла, або замельдована. На жаль, власники житла бояться мельдувати чи вписувати в умови неповнолітніх, бо переживають, що наймач може зловживати довірою і перестати платити, а виселити родину з неповнолітніми вписаними в умову буде непросто. Тут є один варіант: шукати того, хто вам довіряє, а з тими, хто не хоче вписувати в умову дитину, не мати справ. Хай самі живуть у своїх халабудах. Мені вдавалося переконати власників житла де жили мої клієнти. Які були аргументи? “Не впишеш – вони змушені будуть шукати інше житло. Ти втратиш орендаря, якого ти уже знаєш і хочеш щоб він жив у тебе далі” Другий аргумент: “Обіцяю особисто прийти виганяти з хати людей, які зловживатимуть довірою”. Страховка. Якщо хоча б один з батьків працює – дитину треба зголосити до зусу і отримати у роботодавця друк ZUS ZCNA – зголошення до зусу члена родини. Але щомісяця до ухвалення рішення треба буде носити ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki, щоб інспектор відділу справ іноземців бачив, що ви і надалі там працюєте, а отже і дитина і ви застраховані.

При складанні документів важливо памятати: працівники відділу справ іноземців вас ненавидять. Вони вам цього не показуватимуть явно, бо скрізь стоять камери. Але при першій же можливості вам відмовлять. І особливо радісно працівникам відділу справ іноземців відмовляти родинам з дітьми. Ваша задача, як іноземця, дотриматись усіх вимог і не дати можливості шовіністу на посаді інспектора відділу справ іноземців зробити вам цю підлість. Це можливо. Для цього стежте за тим, щоб все у вашій справі було актуальне. Записуйтесь на перегляд справи, питайте про хід справи інтернетово. Там де є можливість спілкування з інспектором (це усі воєводства крім Мазовєцького) – телефонуйте, пишіть мейли, питайте. Проявляйте активність і всім своїм виглядом показуйте, що вам не байдуже яке буде рішення і що ви при першій вимозі доставите усі необхідні документи, якби інспектору здалося, що уже донесених документів недостатньо.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації

Карта побиту від поліцеальної школи

РАДІО БЕЗ ЦЕНЗУРИ

Щодня о 21 годині за Варшавою слухайте про можливість отримання карти побиту через поліцеальну школу. 

Клацайте сюди

Мої особисті обрані
Послуги