Які документи потрібні для отримання karty pobytu czasowego з працею? Інформація станом на 11 01 2025

Цей текст написано для людей, які вперше мають справу з цими процедурами. Він стосується усіх іноземців, зокрема, усіх громадян України (і тих що були у Польщі до 24 02 2022 і тих, що прибули після 24 02 2022). Процедура стандартна для усіх. Однак громадянам України нині трохи простіше. УСІМ!!! 

Подивіться презентацію, де описаний кожен пункт того, що вимагає уженд та розяснення як це отримати

 

Як і де заповнити вньосек? Що писати у кожній конкретній графі? – Про це –  за лінком 

Як самому приготувати головний документ від роботодавця – Załącznik 1 – за лінком 

Ті хто подається у Мазовєцькому воєводстві  мусять зареєструвати вньосек на порталі інпол. 

Решті можна генерувати вньосек на сторінці https://www.mos.cudzoziemcy.gov.pl/

Але на побит часовий у Мазовєцкьому воєводстві нині треба реєструвати вньоски у обох порталах, щоб потім у понеділок записатися на подачу. Докладно про це тут

І один, і другий сайт не дадуть зробити помилку крім того, якщо ви на порталі MOS оберете електронічний вньосек – ваш вньосек буде одразу зареєстроований у загальній системі і це дасть додаткову можливість, що ваш вньосек розглянуть швидше, ніж ті, що будуть згенеровані на воєводських порталах або взагалі заповнені на папері. Практики ще немає, але з того що я розумію, випливає, що людей, які прибули після 24 02 2022 і мають статус укр не кликатимуть на відбитки. Бо вони відбитки уже здали. Тобто, особистого візиту до уженду може і не бути. Подивимось, як воно буде в реалі. Як знатиму – допишу

Громадяни України, що вїхали у Польщу після 24 02 2022  і не мають польського походження, отримали можливість подаватися на побит часовий до відділу справ іноземців з 1 квітня 2023 року ( у цих справах поданих у перші дні квітня  перші рішення будуть десь наприкінці серпня 2023 року у мазовєцькому. Інфо з досвіду) але тільки з підстав “перебування з працею”, перебування з підстав виконання праці високої кваліфікації”, перебування з підстав приватного підприємництва.   Документами, які легалізують побит  решти гром  Укр, що вїхали після 24 02 2022 будуть згенеровані через портал Дія пл електронні документи побитові. Неповнолітніх це не стосується. Вони і так з батьками перебувають легально навіть без нічого. Але на побит з підстав інші обставини податися наразі не можна, якщо вїзд після 24 02 2022 року. Тобто дітей поки лишіть у спокої і не подавайте  

Громадяни України, що вїхали до 24 02 2022 року можуть подаватися з усіх перелічених у вньоску підстав. Тобто, діти і студенти що вїхали до 24 02 2022 теж можуть бути подані. 

Подаючи вньосек поштою, у мазовєцькому воєводстві все одно треба його згенерувати через портал Inpol

У решті воєводств на порталі MOS 

ЗАПИТАННЯ: Роботодавець мені сказав, що я можу податися на побит часовий тільки після півроку перебування у Польші. Чи це правда? 

ВІДПОВІДЬ: Запитайте, на підставі чого він вам таке сказав? Хай покаже статтю закону, з якої це випливає, Він не покаже, бо це – маячня. Кожна людина, яка легально перебуває на території Польщі може просити про дозвіл на побит часовий. А громадяни України легально перебувають до 04 03 2024. Усі  громадяни України. Так, усі без винятку. Так, і ті, що були тут до 24 02 2022 року. 

ЗАПИТАННЯ: Якщо людина заїхала після 24 02 2022 але статусу укр не отримала – де краще реєструвати вньосек на порталі MOS чи на порталі ІНПОЛ, якщо подача у Мазовєцькому воєводстві? 

ВІДПОВІДЬ: Реєстрація вньоску у MOS не буде помилкою, однак в інполі все одно треба буде створювати акаунт, адже вньосек згенерований у MOS мазов відділ справ іноземців потім все одно припише до інполу. Тож реєструючи і генеруючи вньосек у інполі – економите час і зусилля

ЗАПИТАННЯ: Чи може бути роботодавцем фізична особа? Або фізична особа що провадить дялальность господарчу? 

ВІДПОВІДЬ: Так, може. Немає різниці хто роботодавець. Важливо, щоб у нього були на це гроші (зус за себе і за вас, відсутність боргів перед податковою) і щоб він підписав вам додаток номер один до вньоску. 

ПИТАННЯ: чи треба приклеювати фотографії чи ні?

ВІДПОВІДЬ: до дня здачі відбитків це не має жодного значення. Хочете – приклейте. Три – на один вньосек, одну – на інший. 

Вньосків треба два примірники. Так, два примірники. Ви правильно зрозуміли, два примірники. Звичайно, можете поштою відправити і один, але коли вас покличуть на відбитки – треба буде принести другий теж.  БАЖАНО, щоб вньосек був підписаний на 7 сторінці у рамці а на 8 – під датою згори справа – імя і прізвище латиницею, як у паспорті. Це називається чительний підпис. Мусите написати так, щоб інспектор зміг прочитати що ви написали. Не підпишете  – у інспектора буде право викинути ваш вньосек у смітник. Однак, я не памятаю випадків щоб цим правом користувалися. Просять підписати під час здачі відбитків, якщо людина забула підписати відправляючи. Але спеціально не підписувати, “бо на якомусь сайті написали що не треба підписувати” – це божевілля. 

Як краще? Поштою чи через електронний запис? Чи через канцелярію? Поштою і через канцелярію  – це ок, але вас покличуть на відбитки десь через 4 місяці (коли йдеться про Варшаву) Якщо ловити дату  – запис буде через місяць після того, як ви зловите. Тобто сьогодні записують на  квітень

ЗАПИТАННЯ: Для відправлення поштою документів на карту побиту відправляти тількі копії, і скількі копій потрібно зробити?

ВІДПОВІДЬ:  Можна відправити тільки відправлені і підписані вньоски. Решту можна принести на відбитки. Однак, як у вас уже є фото   – додайте 4 фото Наклейте, або покладіть. Якщо є підтвердження оплати за вньосек – додайте. Можете копію, можете оригінал. Але якщо копію – мусите мати оригінал при собі на відбитках і його саме треба буде віддати. Якщо маєте довідку про песель і вона у вас одна – звичайно ж не варто віддавати оригінал. Покладіть копію. А оригінал покажете на відбитках. Так з усіма документами, оригінали яких вам ще будуть потрібні. 

З огляду на те, що,  час резервації візиту до уженду треба резервувати заздалегідь – варто уже зараз закласти собі профіль на порталі Inpol якщо ви перебуваєте у Мазовєцькому воєводстві або на порталі Przybysz  якщо перебуваєте у дольношльонському. У інших воєводствах ще подібних порталів я не зустрічав. На Карту побиту сталого можна подаватися, не чекаючи згаданих 9 місяців. Але, звичайно ж, для цього мусять бути підстави (карта поляка, польське походження, підтверджене оригіналами документів, саме оригіналами, щонайменше три роки перебування у Польщі на підставі карти побиту з приводу шлюбу з громадянином Польщі чи 10 років перебування на підставі карти біженця) Звичайно, можна не морочится з реєстрацією, адже щоб легалізувати своє перебування достатньо відправити сам заповнений вньосек на побит часовий поштою і чекати на здачу відбитків. Просто це суттєво видовжує процедуру.  У кожному воєводстві час очікування різний. Відправляти треба до того воєводи, у якому воєводстві ви перебуваєте. Якщо ви живете і працюєте у Варшаві, а ваша фірма має центральний офіс у Лодзі – ви подаєтесь за місцем проживання.  Щоб поставили печатку у паспорті одразу, треба на здачу відбитків принести такі документи:

Анкета (Wniosek o pobyt czasowy) За лінком інструкція з заповнення

Załącznik nr 1 od pracodawcy. За лінком зразок заповнення. Зверну увагу, що у Мазовєцькому на порталі інпол додаток номер один можна заповнити одразу разом з вньоскем. Формуляр не дає можливості зробити помилку.   Заповніть, принесіть роботодавцю хай підпише синьою ручкою – мусить написати своє імя і прізвище так, щоб інспектор зміг його прочитати. Від дат вписаних у цьому документі залежить на який термін вам дадуть карту побиту. Якщо у вас умова злеценя – карта буде на рік, навіть якщо буде вписано три роки. На який термін у вас дозвіл на роботу – не має значення. На який термін у вас ЧИННА умова – не має значення. Має значення дата у додатку номер один. Також можна додати умову встемпну. Тобто, умову на майбутнє з тими ж датами що і у додатку.  Але це необовязково. 

KRS aбо СEIDG роботодавця. Відкриваєте подані лінки, вписуєте дані роботодавця і скачуєте видрук з реєстру. Цей пункт необовязковий. Інспектор і сам може видрукувати. Просто буде довше

Копія УСІХ ЗАПОВНЕНИХ сторінок паспорта і оригінал показати.

4 однакових актуальних фотографії  35 mm x 45 mm, на яких 70 відсотків займає обличчя. Актуальних – тобто, зроблених не раніше ніж за півроку до подачі. Якщо ви, наприклад, прийшли подаватися на другу карту і принесли фото такі ж як на першій – інспектор може відправити перефотографовуватись. Якщо будуть фотографії зроблені у різний час – та ж історія. Фотографії можна приклеїти, а можна і не приклеювати. Це не має жодного значення. 

Оплата 440 злотих на конто, номер якого є на сайті відділу справ іноземців воєводства де ви перебуваєте. У мазовєцькому це тут у малопольському тут У Дольношльонському тут    Як правило оплата за вньосек на побит вноситься до уженду МІСТА, де відбувається подача. Зверну увагу, що плата за ВИДАЧУ карти побиту 100 злотих робиться на конто ВОЄВОДСЬКОГО УЖЕНДУ який видає. Тут важливо ці номери не переплутати. Як знайти у інших воєводствах? – задати у гуглі “cudzoziemcy oplata pobyt czasowy” і додайте назву воєводства. Вам вискочить потрібна інформація

ВИЩЕПЕРЕЛІЧЕНИХ ДОКУМЕНТІВ ВИСТАЧИТЬ, ЩОБ ПОСТАВИЛИ ПЕЧАТКУ У ПАСПОРТ

Печатка жодним чином ні на що не впливає і не дає права на вїзд у Польщу. Щоб пустили у Польщу за будь яких обставин треба удокументувати мету візиту. Докладно про це – у тексті за лінком

Щоб рішення було позитивним треба також долучити до матеріалів справи якнайшвидше, але як уже вийде, головне, щоб до дня ухвалення рішення:

Інформацію старости, якщо вона потрібна для цієї професії у цьому місці за ці гроші. (гром Укр не стосується наразі) Не потрібна інформація старости людям, які до складення вньоску пропрацювали у цього роботодавця на умові о праце щонайменше три місяці (мусить бути три повних заплачених зуса, як доказ). Також не потрібна інформація старости людині, яка перебуває у Польщі більше трьох років. (Три  PIT 37 будуть доказом у поєднанні з штампами у паспорті чи картою побиту виданою за три роки до…) Не потрібна інформація старости студентам стаціонару польського ВНЗ, випускникам (абсольвентам ) будь – якого польського навчального закладу. Зверну увагу: учні поліцеальних шкіл не є студентами. Але випускникам поліцеальної школи інформація старости теж не потрібна при подачі на побит. 

Інформацію про те де ви живете. Умова винаймання житла, мельдунок, чи заява власника житла про те, що він дає право конкретно вам жити у своєму житлі. Зміни до закону про іноземців, що набирають чинності 29 01 2022 передбачають, що це уже буде необов’язково, але у негативних рішеннях постійно читаю інфо, що недоведена наявність місця проживання.  Я б радив умову винаймання житла принести, якщо є. 

Інформацію про те, що ви застраховані. Зус РЦА з підтвердженням висилання якщо ви легально працюєте. Носите до ухвалення рішення щомісяця. Або приватна страховка з покриттям 30 тисяч євро. Покриття 10 тисяч більше не проходить. Негативні рішення йдуть у ста відсотках випадків.

Умову з роботодавцем необов’язково, але бажано. Ви можете і не працювати у того роботодавця, від якого подаєтеся до отримання карти побиту.  Просто якщо ви уже там працюєте  – у інспектора менше можливостей вам відмовити. 

Дозвіл на роботу, на підставі якого та умова укладена. Це або освядченє або воєводське або підтвердження зголошення початку праці, зроблене через портал Praca.gov.pl Останній варіант передбачений законом від 12 березня.  Він стосується усіх громадян України. Тобто, на підставі такого зголошення можуть бути працевлаштовані і ті хто вїхав після 24 02 2022 і ті хто вїхав до 24 02 2023 ЯКЩО ЦЕ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ!!!   Зверну увагу, що робота без дозволу на роботу без умови чи згаданого зголошення  – це робота нелегальна, яка загрожує депортацією, у разі як вас сконтролюють на нелегальній роботі. Депортація у випадку громадян України, буде відкладена до 24 08 2024 року відповідно до закону про допомогу громадянам України, що рятуються від збройного конфлікту.  Звичайно, не всіх нелегалів депортують, не всіх злодіїв ловлять. Але це ризик отримати депортацію на рік, щонайменше.   Ще раз наголошую, що для подачі на карту побиту потрібен не дозвіл на роботу а Załącznik 1. Люди часто кажуть, що чекають з подачею поки не зареєстровано освядченє чи воєводське. Це неправильно. Ви можете і не працювати у момент подачі у того роботодавця, який хоче вас взяти на роботу, коли вам дадуть карту побиту. Просто якщо ви легально почнете у нього працювати до ухвалення рішення, то буде більше шансів, що рішення буде позитивним. Часто виникає питання, чи можна подаватися на карту побиту, маючи умову злеценя? Так, можна. Неважливо, який вид умови, неважливо скільки часу ви працюєте у тиждень –  важливо, що ви на підставі цієї умови заробляєте на себе,(не менше 3490 брутто у місяць) щоб у вас залишалося після оплати за квартиру 728 злотих чистими. Тоді інспектор вважатиме, що у вас є гроші на перебування. 

PIT 37 якщо працювали минулого року. За лінком – інструкція як його отримати Якщо ви не працювали минулого року і не складали декларації PIT – напишіть про це окремого листа

Zaswiadczenie o niezaleganiu w podatkach (Довідка про відсутність податкових боргів) Це стосується усіх повнолітніх. Навіть якщо ви не працювали минулого року – мусите взяти в уженді скарбовому цю довідку

Також про всяк випадок (але необовязково) можна попросити роботодавця, щоб замовив довідку про незалеганє у оплаті податків і складок ЗУС саме фірми роботодавця. Ці документи довго робляться. Тому раджу потурбуватися щоб до дня ухвалення рішення вони були у матеріалах справи. Особливо це важливо, якщо фірма нещодавно створена, якщо там мало працює людей і якщо були у фірми уже якісь заборгованості перед зусом. Часами фірма все давно заплатила, а борг перед зусом висить у системі і через це відмовляють іноземцю. Все інше інспектор відділу справ іноземців може перевірити у системі. Наприклад, чи складала фірма CIT 8 чи інші зезнаня податкові. Хоча, якщо ваш роботодавець має свіжі складені декларації і може вам видрукувати – попросіть хай це зробить.

Ще раз зверну увагу, що  УЖЕ САМОЇ ЗАПОВНЕНОЇ АНКЕТИ ПОДАНОЇ НАВІТЬ ПОШТОЮ ВИСТАЧИТЬ ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ПЕРЕБУВАННЯ ДО УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ У СПРАВІ!!!! Так,  самого вньоску без нічого вистачить. Саме так як написано так і є. Останні дві фрази для тих, хто дзвонить і перепитує, не вірячи написаному. Вірте. Не вірите – прочитайте уставу про іноземців або адмінкодекс. Подавши анкету, ви вчинили адміністративну дію, яка продовжує ваше легальне перебування до ухвалення рішення у вашій справі. 

Як знайти реквізити для оплати? Зайдіть у гугл впишіть таке

oplata skarbowa cudzoziemcy pobyt czasowy mazowieckie (якщо ви подаєтесь у Мазовєцькому, або інше, якщо подаєтесь у іншому) – за таким пошуковим запитом знайдете реквізити. 

Також їх можна перевірити на сайті відділу справ іноземців вашого воєводства

Документ про оплату можна принести, коли запросять на здачу відбитків. Реквізити для оплати у Мазовєцькому

  • 440 zł w momencie złożenia wniosku na konto: – це якщо перебування з роботою.

Centrum Obsługi Podatnika
ul. Obozowa 57, 01-161 Warszawa
21 1030 1508 0000 0005 5000 0070

У титулі оплати пишете Decyzja z pracą (imie i nazwisko  cudzoziemca) 

або Pobyt czasowy (imie i nazwisko cudzoziemca) 

ЗАПИТАННЯ: Чи треба одразу платити за пластик 100 злотих? 

ВІДПОВІДЬ: Це необовязково. Крім того, за пластик платиться на інший рахунок – на рахунок відділу справ іноземців, а не на рахунок міста, де цей відділ розташований. Якщо ви хочете одразу заплатити за карту  – знайдіть у гуглі інфо, вписавши такий запит  

oplata skarbowa wydanie karty pobytu mazowieckie якщо ви подаєтесь у Мазовєцькому, або інше, якщо подаєтесь у іншому)

Поморське Номер конта  Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańskuul. Okopowa 21/2780-810 Gdańsk

93 1010 1140 0169 1313 9120 0000   

z dopiskiem: „Opł. skarb. – zezwolenie na pobyt czasowy”

w przypadku dokonywania opłaty za udzielenie pełnomocnictwa, dopisek winien brzmieć: „Opł. skarb. – pełnomocnictwo”

Якщо ви подаєтеся на другу чи третю карту – до вас буде більше питань ніж до того, хто подається на першу. Часто люди думають навпаки, що раз першу дали  – то другу дадуть автоматично. НІ. Треба бути дуже уважним, довести все, що потрібно довести і у першу чергу, що ви виконали те, заради чого вам дали першу карту.

Як записатися на подачу на карту побиту, щоб одразу здати відбитки і отримати печатку у паспорт? У кожному воєводстві свій порядок

У Мазовєцькому воєводстві  я уже описав вище. Читайте також текст про портал Inpol 

У інших воєводствах хоча і існують якісь електронні черги, але воно усе якесь трохи дивне і у багатьох воєводствах призупинене на час стану пандемії. Тому – пошта і тільки пошта. Але треба часами перевіряти, може десь уже і запрацювало

Отже, запис на подачу 

У Вроцлаві  це робиться тут  

у Опольському воєводстві – тут

у Західнопоморському – тут

У Куявсько – Поморському – тут  

Тут система працює так дивно, що я не зміг записати свою клієнтку. Але написав паперового листа з проханням зареєструвати і по отриманню листа мені дали термін у пятницю на понеділок. Попри це,  я написав в уженд до справ іноземців на Таборову у Варшаву з пропозицією ретельно перевірити на предмет продажу термінів подачі у куявсько-поморському. Тут, до речі, при отриманні везваня дають 60 днів на запис, але 14 днів на оплату вньоску. Тобто,  не так як у Мазовєцькому

У Катовіце  на побит часовий немає місця у електронній черзі. Тому тільки поштою. 

Якщо не записуватись – треба чекати листа. І це може тривати довше ніж у Мазовєцькому, але не довше ніж у Дольношльонському.

Особливості подачі у Лодзі. Подаєш поштою, чекаєш везваня. У везвані конкретна дата здачі відбитків. Але можуть перенести як попросиш. Ще одна цікава деталь. За кожну сторінку завіреного документу у Лодзькому відділі справ іноземців мусите заплатити 5 злотих за послугу з завірення документу за згідність з оригіналом. Ніде у інших воєводствах такого немає. 

У Підкарпатському воєводстві  – жива черга. Тобто, у кожному воєводстві свій порядок, але він описаний на сайтах воєводств у рубриці cudzoziemcy. Треба просто прочитати і зробити як написано.

При подачі через канцелярію, там де є така можливість,   окрім усіх приготованих документів, робите ще дві копії першої і другої сторінки вньоску. У канцелярії вам поставлять на ниx печатки про зданий вньосек. Один примірник кладете собі у паспорт і тримаєте там, поки не покличуть на відбитки. Другий – віддаєте роботодавцю, щоб підклав під умову. Це для інспекції праці і прикордонників. У разі перевірки буде доказ вашого легального перебування. Документи  до канцелярії, або як її поляки називають “бюро подавче» –  можна подати навіть у останній день чинності візи чи у останній день з 90 днів безвізового режиму. З моменту складення вньоску до моменту ухвалення рішення у вашій справі, перебування на території Польщі є легальним. Ви навіть можете працювати, за умови, що для вас зареєстрований дозвіл на роботу. З огляду на закон від 12 березня 2022 року а також антиковідний закон, легальне перебування навіть за простроченими візами і картами продовжено до кінця стану ЗАГРОЗИ пандемії, а для громадян України легальне перебування для усіх, хто перебував легально до 24 02 а також для тих хто вїхав після 24 02 2022, продовжено на 18 місяців від 24 02, тобто до серпня 2023 року. .

Ще потрібно зробити довідку про відсутність податкових боргів. Як вона робиться – прочитаєте у розділі про NIP. Якщо працівник працював у минулому році – треба буде дати PIT 37 – це податкова декларація, яку кожен, хто працює у Польщі, має подати до уженду скарбового на початку року. Роботодавець видає до кінця лютого PIT 11 і на його основі розраховується PIT 37 та подається до податкової. Паперовий документ з печаткою уженду про прийняття треба додати до вньоску про побит часовий, або пізніше донести. Якщо ж людина минулого року не працювала, а PIT вимагають – потрібно написати спеціальну заяву у якій пояснити, що людина не працювала і тому донести цей документ неможливо.

ГРОШІ НА ПЕРЕБУВАННЯ

Часто питають, чи годиться умова на піветату для подачі на карту побиту? Не головне, яка умова. Головне – чи вистачить вам зароблених грошей та грошей, які ви можете задекларувати на перебування у Польщі. Тому, якщо на піветату ви заробляєте так, що після оплати за квартиру у вас залишається 760 злотий чистими  у місяць якщо ви один чи одна. І по 730 здається на кожного члена родини   – така умова годиться.  Часто люди вважають, що у них все ок і потім дивуються відмові. А відмова через брак грошей. 

Ось інформація про гроші на перебування з сайту відділу справ іноземців 

Jeśli przebywasz w Polsce sam minimalna kwota wynosi 776 zł netto miesięcznie. Jeżeli przebywasz w Polsce wraz z członkami rodziny, którzy są na Twoim utrzymaniu i prowadzą z Tobą wspólne gospodarstwo domowe, musisz posiadać środki w wysokości co najmniej po  600 zł netto miesięcznie na siebie i każdego członka rodziny.

Наприклад, ви заробляєте 2650 , тобто десь 1800 чистими. А за квартиру в умові винаймання житла написано, що ви платите 1500. Наприклад. Тоді інспектор від 1800 відніме 1500 і відмовить вам на тій підставі що у вас на життя залишається у місяць 300 злотих, а треба 701

Довідка про гроші на конті не працює як джерело стабільного доходу. Треба тоді показувати рух коштів на конті і показати джерело звідки вони там беруться

Якщо вам в реалі вистачає грошей на перебування – отже це можна удокументувати. Якщо ж ви не хочете це удокументовувати, тобто отримувати нелегальні доходи – не дивуйтеся що вам відмовлять. 

Можна звичайно трошки покомбінувати. Наприклад, якщо плата за житло 1500 а ви заробляєте 1700 то тут без комбінацій не обійдеться. Попросіть власника переписати умову з умови винаймання на умову uzycienia. Тобто за документами буде, що ви у цьому житлі живете безкоштовно. Другий варіант – можна попросити роботодавця на час отримання карти побиту платити вам більше грошей. Тобто декларувати більшу зарплатню і витрати на податки взяти на себе. Звичайно, це кримінальна відповідальність для роботодавця, якщо це відкриється. Але чимало роботодавців ризикують набагато серйозніше у своїх стосунках з ужендом скарбовим, то цей ризик буде дрібницею. 

Можна також взяти довідки про зарплатню батьків з України, перекласти їх і додати, вказавши, що вам допомагають батьки.  Можна вигадати і інші варіанти. Але краще нічого не вигадувати і задокументувати свої доходи хоча б до отримання карт побиту, а потім уже комбінуйте. Хоча теж обережно, бо ще ж наступну отримувати. 

 

Скільки чекати на польську карту побиту? (карту тимчасового перебування)

Адмінкодекс дає працівникам уженду три місяці на виготовлення карти побиту іноземцю, але цей термін катастрофічно порушується через збільшення потоку анкет  Сам я подав документи через канцелярію, тобто, не здаючи відбитків пальців і не записуючись на здачу документів. Це було 13.12.2016 року. Отримав карту побиту 12.07.2017 року, тобто, моя справа тривала більше ніж півроку. Можливо, це спричинено тим, що документи подавалися через канцелярію і я чекав листа про здачу відбитків пальців більше трьох місяців.

Нині час очікування на відбитки –  у мазовєцькому три-чотири місяці. У Поморському – рік, у Великопольському – півроку, у Куявсько-Поморському  – десь півроку, у Малопольському – швидко. Там є можливість через мейл записатися і зразу здати та за три місяці мати децизію а за півроку  – карту. у Підкарпатському Любельському, Підляському – взагалі все просто і швидко. Найгірше у Дольношльонському. Там люди по два роки чекають рішень і ще довше – карт. Ще гірше у Поморському У Шльонському довго, але можна пережити. І є можливість мейлового контакту з інспектором. Прямо на везвані пишуть мейл інспектора. Кажуть добре у Любуському, що на кордоні з Німеччиною, але я там ще не був. У Західнопоморському  – довго і незрозуміло. Але без корупції. Дольношльонський уженд  найбільш скорумпований. Хабарі за візит в уженд майже узаконені. Скорумпували українські посередники. 

 

ЩЕ ВАЖЛИВО, Потрібно розрізняти типи документів. Є браки формальні, без яких не зареєструють вньосек взагалі. Це 

1 Повністю і правильно заповнений вньосек.  У разі як ви щось напишете неправильно  – Вас попросять це виправити у першому листі до вас і ви зможете виправити, прийшовши на відбитки

2 Оплата. Її можна принести коли здаєте відбитки. при подачі можна не платити. 

3 Фотографії. Мусять бути чотири однакові, нещодавно зроблені фото, на яких 70 відсотків займає обличчя

4 Відбитки. Ну, тут зрозуміло. 

5 ДОДАТОК НОМЕР ОДИН ВІД РОБОТОДАВЦЯ. Недонесення цього документу означатиме, що вньосек залишать без розгляду. Якщо у документі мусить бути два підписи роботодавців, а є підпис тільки одного спільника – те саме. Це не буде вважатися документом.  Раніше браком формальним також вважалася інформація старости. Нині навіть без інф старости ставлять печатку, отже певно це уже браком формальним не вважається, але я б рекомендував не ризикувати і принести інф старости, або повідомити коли ви принесете і попросити про продовження терміну донесення до часу, поки у вас буде інф старости. 

6 Показати оригінал паспорта і надати копію усіх заповнених сторінок паспорта.

РЕШТА ДОКУМЕНТІВ – БРАКИ МАТЕРІАЛЬНІ, Їх за законом потрібно доставити впродовж 14 днів, як написано у листі, який ви отримаєте при здачі відбитків.  Ще раз. Якщо у вас немає нині дозволу на роботу чи якогось іншого документу  –  це не завадить вам подати вньосек на побит часовий. Часто люди вигадують собі різні обмеження і через це страждають потім. Не читайте дурниць. Особливо, коли щось на цю тему написано для громадян України мовою совка – російською. Це завжди обман або дезінформація. 

Безкоштовна консультація у разі потреби через фейсбук Ivakhniuk Oleksandr.  Тут можна прочитати правила платної співпраці Телефоном  +48 730150901 (краще писати смс,  або ПИСАТИ на viber чи ПИСАТИ на whatsup. Якщо на текстове повідомлення реакції немає – тоді телефонуйте: +48 730150901 Нижче – посилання на інші тексти рубрики, які відповідають на питання:

Зміна роботодавця і карта побиту 

Як написати odwolanie od decyzji wojewody? 

Як донести документи і які документи треба доносити?  

Чому відмовляють у карті побиту? 

Скільки чекати на карту побиту? 

Процедура укладення шлюбу з громадянином Польщі описана тут 

Процедура влаштування дитини у польський дитсадок описана тут

Студентська карта побиту – процедура описана тут 

Карта побиту коли не вчишся, не працюєш, на провадиш бізнес- перебуваєш на утриманні  

Карта побиту підприємця: кому вона світить, а кому не варто навіть пробувати? 

Karta rezydenta długoterminowego UE – як отримати та хто може отримати?

Підготовка до співбесіди для отримання карти сталого побиту за польським походженням

Цей скромний сайт існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі. ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Перейдіть за лінком і знайдете реквізити

Також відповіді на запитання з питань легалізації перебування у Польщі в ефірі “Радіо без цензури”. Переходьте за лінком і слухайте українське цілодобово

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації